Do Bulharska autobusom s 3,5 ročným a 16 mesiačným dieťaťom

julinkaz
9. jún 2014

Ahojte, mam moznost ist s deturencami k moru, ale busom. Je tu niekto kto s tym ma skusenosti? Myslim s takou dlhoy cestou s tak malymi drobcami🙂 dakujem za vsetky prispevky🙂

mawka
9. jún 2014

@julinkaz ak sa ti chce s takymi malymi detmi sa trmacat 24-30 hodin, preco nie. tiez v CK pisu, ze cesta trva 18 hodin, ale podla recenzii ludi je to ovela viac. ja som preto priplatila a poletime.

virivka
9. jún 2014

@julinkaz Neviem si predstavit ako by deti celu cestu sedeli.

marse
9. jún 2014

@julinkaz wow, vela šťastia, a pevných nervov prajem, ja by som nemala odvahu ist s takymi malými deťmi. my ideme autom, aby sme si mohli zastavit podla vlastnej potreby ale ideme len cca 8 hodin do Chorvatska a tiez mam vacsie deti, a nakolko berieme notas s rozpravkami a ideme cez noc tak uplna pohoda..

Ja osobne by som s takymi malými nešla, ale ty si poznas deticky najlepsie, tak vies ako ich zabavit a podobne, kazdopadne krasnu dovolenku 😉

zuzulina11
9. jún 2014

Uf, vela zalezi aj od typu deti, su deti ktore prespia celu noc v naruci, ci sedacke a su deti aktivnejsie...v kazdom pripade je to dost dlha cesta a urcite aspon pre to 16 mesacne vycerpavajuca. Ale najlepsie si poznas deti ty, takze musis vediet odhadnut ako budu reagovat a spravat sa. Cesta autobusom je dost obmedzujuca, ci na WC ci v pripade nevolnosti, je to tiez riziko ak ti male bude stale revat v buse tak cestujuci sa asi velmi nepotesia pocuvat 18 hodin urevane dieta. (kamoska isli len do Chorvatska busom 12 hodin a maly im reval stale a povedala ze uz by tak nesla a to mal vtedy jej syn 19 mesiacov) Ja osobne by som nesla. A taktiez ta destinacia, Bulharsko ani zadarmo, nuz ale to je moj osobny nazor 😉

mhas
9. jún 2014

@julinkaz Ja tiež určite nie. Bála by som sa ísť čo i len 2 hoďky do BA. A presne ako písali baby, aj kvôli WC trebars. Pre mna osobne tiež z pohľadu bezpečnosti, že ak by nemali bezpečnostné pásy tie busy, tak by som ani nenastúpila. A zas na druhej strane, neviem si predstaviť, žeby také dieťa vydržalo byť pripútané takýýýýýý dlhýýýýý čas 😀

moni244
9. jún 2014

no ja si tu cestu neviem predstaviť, deti sú vo veku, kedy neobsedia, cestujem s malou pravidelne ale jedine vlakom, lebo neobsedí a nič ju na dlhšie nezabaví a úprimne dosť ľutujem tých ostatných ľudí v autobuse, keď tam budú malé deti

mawka
9. jún 2014

@moni244 hej hej, vo vlaku sa clovek prejde aspon, ponatahuje sa, deti sa prebehnu a nahanat sa mozu po celom vlaku. ale v buse su ludia ako sardinky a ked dieta place, tak sa s nim nevies vzdialit. na cestovani s dietatom nevidim nic zle, ale ten cas by mal byt umerny veku dietata a aj prostriedok dopravny.

vlaky su fajn, len ludia este stale vnimaju vlaky ako sedlacinu. ale je fakt, ze vlak je pohodlny - teda nehovorim o osobakoch starych 😀

ja sa chystam s detmi do berlina vlakom. priamo bez prestupov. to bude sranda a zazitok 🙂

moni244
9. jún 2014

@mawka to budete mať super cestu, ja vždy aj výlety, všetko plánujem tak, aby sa tam dalo dostať vlakom, výhoda je, že batožinový priestor a detský vozeň je jeden a ten istý vagón, prebaľovací pult na záchode a hneď vedľa reštauračný vozeň, alebo potom lôžkový vlak, viem, že aj do Bulharska jazdia lôžkové vlaky

sisaka
9. jún 2014

v ziadnom pripade by som nesla, hlavne koli detom, su na taku cestu podla mna malicke (a to ja nemam nic proti cestovaniu s malymi detmi, syn isiel prvy krat ako 3 mesacny cca 16 hod, ale autom, ked mal rok letel vyse 10 hod. a vo veku tvojha starsieho syna uz mal cosi nalietane a precestovane) autobus to nie je auto, ani lietadlo, to je total o drzku + je to aj dost nebezpecne a taktiez by som brala ohlad na inych ludi. Ja keby vas vidim stat pri autobuse .... 😝

vnika
9. jún 2014

@julinkaz no veru, musim suhlasit s kockami, ja by som si s drobcami busom netrufla. mam 4,5 rocneho a viem, ze po prvych 50km by nas vysadili z busu 😀 . Aj keby boli deticky uplne uzasne, taku dlhu cestu urcite neobsedia a ak prezijete cestu tam, tak mysli na cestu spat, ved z dovolenky by ste mali prist aspon trosku oddychnuti...., keby sa dalo radsej autom, urobis prestavok kolko chces...alebo idealne letecky, ja viem, ze to vyde najviac, no je to urcite najpohodlnejsie a najrychlejsie a ked by ste mali ubytko na sukromi, tak sa pohodlne zmestite do 850e - ak pocitam 2 dospele osoby, drobca 3,5 a babo - na tyzden, na dva tyzdne asi 1100e. a ja zase bulharsko na rozdiel od zuzulina11 veeeeelmi odporucam, hlavne pre deticky. samozrejme treba ist do vhodnej lokality....

bordor
9. jún 2014

@julinkaz preboha NIE autobusom!ved to je mozno aj 30 hodinová cesta, vsak tie deti umučíš!

prasiatko30
9. jún 2014

V 3r a 15m som mala problem udrzat mladsiu dceru ma sedacke pocas vzlietania a pristavania a nie to este 24h v napratanom autobuse - ja by som prisla o nervy urcite a tiez by mi to pripadalo nefer voci ostatnym spolucrstujucim

martinkah
9. jún 2014

Ja by som to tiež neodporúčala, sama som išla raz do Bulharska, mala som asi 25 rokov, cesta 30 hodin, chcela som dovolenku za lacny peniaz, dalo sa.. ale viac by som nesla..bola tam s nami aj rodina so 4 detmi malickymi, zdalo sa mi,ze to celkom zvladaju, ale.. moje deti isli priblizne v tomto veku prvy raz do Chorvatska, 800 km autom, v noci, bolo to tak na hrane, viac km by uz asi bolo velke trapenie,.. odporucam urcite radsej Chorvatsko autom alebo aj autobusom, ak nechcete ist letecky.. niekde severnejsie
V buse sa budete trapit, aj spolucestujuci s vami, bude to na nervy

titkovamiriam
9. jún 2014

Tak aj ja sa pridavam,že toto je desne tolko hodin,to už ozaj radsej obetovat trosku viac penazi na letenky,mas male deti tak to tolko nevíde ...este ten vlak,no neviem ja mam dost ist 10h chorvatsko-deti su ako v pohode ved clovek sa zastavi ked potrebuje ale moje nohy mam potom den ako balvany 🙂

mawka
9. jún 2014

my sme za lietadlo priplacali 200 e na 4 osoby. ked to clovek rozrata, to je o 50 e na jednu osobu navyse a za ten komfort to stoji rozhodne. som rada, ze som sa tak rozhodla a priplatila, aj ke 200 e nie je maly peniaz, ale za ten klud to stoji a za 2 hodky sme tam. takto by sme sli 30 hodin, jezisi, preboha. neviem si to predstavit. mna by asi odviezli na psychiatriu pocas cesty busom do BG 😀

matozazzo
9. jún 2014

Nase odmala cestuju autom aj 11 hodin, ale robime prestavky a vacsinou prespali. Ale na dovcu s tak malymi len letecky alebo autom. Do Chorvatska sme sli autom cca 11 hodin, mali mladsia 11m a druha 4 roky a cesta no vselijaka, aj okriknut sme museli, raz pisat, potom jest. Busom by som s tak malymi urcite dlhsie ako 8 hodin nesla, jednak kvoli nim, kvoli vam, lebo vam rupnu nervy a tiez aj kvoli ostatnym cestujucim, kebyze placu polku cesty... Ked sme my vyberali zajazd a povedali, kolko maju deti rokov, ponukli nam bud letecky alebo vlastnou dopravou...

luslus
9. jún 2014

pisala som ti ale neodoslalo sa to... takze len tolko, ze my sme leteli na dovcu do tuniska 2 hodiny a celu cestu tam plakalo asi 2 rocne dievcatko, cele lietadlo bolo z toho uz na nervy. tak si neviem predstavit, co by robili ludia v autobuse pocas 24 hodinovej cesty (a cesta sa moze predlzit aj na 36 ako nam lebo sa nam pokazil autobus, bola nedela tak sme cakali kym otvoria nejaky servis)

mawka
9. jún 2014

@luslus ani mne sa neodoslala sprava... nieco je zase s konom 🙄

titkovamiriam
9. jún 2014

@mawka ved to že dnes to nieje až tolko a si tam komfortne za chvilu a deti z toho maju zazitok 🙂

mawka
9. jún 2014

@titkovamiriam mne stacilo ako studentke 24 hodin do anglicka busom. som mala zo zadku placku. a natlaceni ako sardinky. vtedy som povedala, ze naposledy. bud vlak alebo lietadlo. lebo sa prejdes, ponatahujes. a hlavne mozes ist na wc kedy chces.

julinkaz
autor
9. jún 2014

baby dajte tip kde si môžem kúpiť lacné letenky, mám totiž obmedzený rozpočet 🙂

mawka
9. jún 2014

@julinkaz no teraz takto narychlo neviem ci lacne zozenies
daj si do googlu kam chces letiet a potom sa preklikaj.
sak chodte teda do chorvatska alebo talianska, je to blizsie.

tilly
9. jún 2014

samovrazda

julinkaz
autor
9. jún 2014

@mawka no veď práve, klikám klikám a stále mi vyhadzuje letenky za cca 300 eur ☹

david93
9. jún 2014

my sme boli busom a trvalo to vyše 30 hodín, som sa zaprisahala, že nikdy viac
cestovala vtedy s nami mamina s malým chlapčekom, ale to dieťa bolo max. kľudné, takže dať sa to dá, ale moje dieťa by som na tak dlhú cestu busom určite nezobrala

luslus
9. jún 2014

@julinkaz a autom sa neda ist? autom to mas za par hodin, stojis ked potrebujes. moja neter 2/3 cesty prespi a 1/3 pozera rozpravky na dvd (v buse by ale isto nevydrzala)

petah82
9. jún 2014

@julinkaz po vlastnej skusenosti s cestou do bulharska busom aj letecky viem, ze by som busom s dietatom nesla, nieto s dvomi... Letecky to bolo neporovnatelne rychlejsie, pohodovejsie, namiesto 2dni v buse, mas 2 na plazi... Busom to bolo vycerpavajuce a to som sla 22rocna s kamoskou a kazda sme mali dvojsedacku pre seba... Umorne, horuce, nekonecne... Leteli sme do australie s 2,5r 17h a uz som sa nevedela dockat konca, ani on, usedeny, rozbity, dolamany, unaveny... A to sme mali aj 2h pauzu na medzipristati na poprechadzanie...

mawka
9. jún 2014

@julinkaz sak to pisem, ked je to na poslednu chvilu, su drahe letenky

luslus
9. jún 2014

@julinkaz a na kedy to potrebujes? pozri stranku www.malyprinc.sk su to sice z viedne letenky ale nie drahe, na poslednu chvilu je dospela osoba od 158 € - su to chartrove lety

nicolle21
9. jún 2014

@julinkaz ja idem s drobcom, budeme letiet, ked bude mat presne 13mes. poobednajsi let z viedne do sofie (spolocnost Austrian airlines, cena za oboch 159e) a hned chytame pripoj sofia-burgas (spolocnostou Bulgaria air za cca 80e pre oboch).. cize to uz je dospely clovek plus dieta do 24mes. predpokladam, ze okrem tvojho 3,5 rocneho cestuje este jedna dospela osoba.. skus pokukat priamo od spolocnosti, priekupcov typu pelikan zatial vynechaj, ak nenajdes priamo od spolocnosti, tak pokukaj aj take stranky.. s pelikanom nemam dobre skusenosti, v casoch, ked je velky dopyt (sviatky, dovolenky) sa letenky mozu predavat aj zdvojene (stalo sa to muzovi) a potom ostane nevyhnutne niekolko ludi na letisku..
este wizzair lieta z Budapesti priamo do Burgasu, ale vzhladom na to, ze je to nizkorozpoctova spolocnost, su tam trochu ine parametre a priplatky za batozinu a kedze ja cestujem aj s kocikom, kufrom, malym dietatom a navyse sama, tak som zvolila radsej overene spolocnosti a kupu leteniek priamo od nich..
aaa pytas sa iba na letenky, ubytko mate zajednane? alebo idete naslepo?