Dobrá a lacná letná dovolenka pri mori

jana13579
21. jan 2012

...s 1 a pol ročným babätkom
... s autom
...pláž-piesok
..ako sa najlacnejšie stravovať...
..ako ušetriť na doprave (peniaze-benzín,dialničné známky).....

mummy01
26. jan 2012

jej,tak to aj mna zaujima...
My sme boli raz ale to sme mali iba dcerku na super last minute dovolenke v chorvatsku.V utorok rano sme nasli na nete,poobede zaplatili a vo stvrtok odchadzali.Bolo to super,lacne a take akcne.Sli sme vlastnym autom,ubytko nas vyslo necelych 200e aj s polpenziou ale benzin to sa nepametam.
Sla by som znova aj takto narychlo,da sa to v pohode zvladnut a je to fakt lacne.V taliansku su lacne apartmany,boli sme raz v takom este sme deti nemali a tiez to bolo lacne.Pred cestou sme si zostavili jedalny listok,zavarili gulas,pokupili co sa do auta zmestilo a v Taliansku sme kupovali uz len nevyhnutne veci.To bolo tiez v pohode.

jana13579
autor
29. jan 2012

mummy01..jeej ďakujeeeem za príspevok do mojej diskusie 😉..a v ktorej časti Talianska ste boli a Chorvátska? a kde ste našli ten lastminute? kde je najlepšie pozerať 😉?
Ja som našla na fóre diskusie a mamičky hodne ospevovali toto:

-Taliansko....my chodime hore nad Benatky- Caorle, Lido di Jesolo...

-Pod Benatky, teda okolie San Marina, Rimini nechod, tam je more spinave a aj zapacha, kvoli Benatskemu kanalu....taha sa to niekolko 10-tok km pod benatkami. Alebo potom na opacnu stranu Talianska, tam su aj vlny a more podobne Chorvatskemu....

-Taliansko: Bibione - cast Pineda. Cesta trva cca 8 hodin po autostrade, kde je kopec odpocivadiel, takze sa da pomerne casto stat. My chodievame na noc, aby sme sa vyhli zacpam. Plaz je tam pieskova, cista a more je dlho plytke. Na plazach su preliezky, sprchy aj s rozprasovacmi "vodnej hmly" pre najmensie deti.
Pineda je taka ticha stvrt plna borovic, robia tam rozne podujatia pre deti, je tam detsky lekar. Je tam cyklisticky chodnik, ktory vedie az do hlavnej casti Bibione. Tam je aj krasny lunapark, na promenade je kopec detskych atrakcii. A chodi tam aj kopec domacich s malinkymi detickami...

-Caorle je tiez velmi pekne..

-Ja pridam to Caorle-my chodime na blink, dokonca neni problem ani v auguste. Vzdy sa niekde nieco najde. Ten hotel Royal mam inak foto v albume tam na plazi, taky zelenkavy....

...no uvidíme, či sa k nám ešte niekto pripojí do diskusie a dozvieme sa niečo viac 😉..papa 😉..jana

zuziq
23. feb 2012

@jana13579 ahojky, mozes mi pls dat nejake tipy na ubytko v caorle? ktora cast je podla teba naj? chceme byt blizko pri plazi aj centre. Nemusi to byt rovno na plazi ale tak okolo 500m. A naozaj ste si vzdy nasli dobre ubytko aj na blink? Chceme ist v juli na dva tyzdne 😕 Je to ovela lacnejsie ked si ubytko najdete priamo tam ako ked si ho clovek dohodne cez nejaku agenturu? dakujem za info 😉

jana13579
autor
23. feb 2012

@zuziq ahojky 😉...ja som len zháňala k tejto téme niečo a neviem zuziq, kde sa najlepšie ubytovať ☹..to sú veci vyššie čo mi prispeli kočky do diskusie, alebo som našla na rôznych fórach, ale keď som niekoho priamo oslovila, tak mi nič konkrétne nepovedal ☹..tiež som chcela nejaké tipy, ale konkrétne a toto je zatiaľ všetko ☹..keby som sa niečo viac dozvedela, tak dám určite vedieť 😉..papa zatiaľ..jana

zuziq
23. feb 2012

@jana13579 jaaaaaj ja som si to nevsimla 😀 tak snad sa niekto ozve 🙂

tilly
23. feb 2012

v chorvatsku si mozes najst ubytko sama na mieste podla svojich predstav... ale tak podla mna si treba min. 700€ pripravit so vsetkym...

no, ale skuste aj ine kocky sa vyjadrit, ze kolko vas taka dovca v taliansku alebo chorvatsku vyjde...

nas vzdy vyse 1000...

mima595
24. feb 2012

@tilly - super napad..
my chodime Chorvatsko...ostrov Pag
ubytko 50E na noc, doprava cca. 200E /mame v tom aj trajekt/, varime si sami, ale take normalne jedla, nic extra, vacsinou nosime potraviny z domu, ale nezavarame, davam si maso zmrazene + parky zmrazene a to cez noc vydrzi v pohode...
potravu nejako extra neratame, lebo ved aj doma musime jest 🙂 🙂
taka ta vecera, kedze mame male deti, u nas nejako nehrozi...max. jedna, takže ta nejako extra rozpocet neohrozi...no a potom take minanie na detske atrakcie
chodime na 10 dni a je to tak cca. 1000-1200E... /ale už aj so stravou/

kbeata
24. feb 2012

mam skusenost z Chorvatska,ze popri cestach a ulickach maju na kartonovych tabuliach ceny za jednu noc na private,niekde aj s domacimi za 10-13 euro na osobu 😉 ,tak sa da ist aj na blink 😉

kbeata
24. feb 2012

@tilly pamatam si dva roky dozadu,ze pizza v IT bola za 10 euro a v Chorv.za 5-6 euro

karelka
16. apr 2012

my chodime do chorvatska do umagu,je to blizko a sama som prekvapena ako to tam buduju,ked sme tam boli par rokov nazad tak sme byvali v bungalovoch,ziadny luxus ale ucelne,ciste slusne vybavene,teraz su z nich krasne luxusne vily,tak sme sa presunuli do apartmanov,minuly rok to bola aj celkom faj cena za 2 dosp. a 1deco na 10noci s polpenziou do 900e.deti sa tam zabavia je to velky areal,kazdym rokom lepsi(asi to bude tym ze je tam stale viac talianov a rakusakov a menej slovakov)minuly rok nas prekvapili nove bazeny a piratska lod,len tento rok nam to asi podrazie,tvaria sa ze chcu zrekonstruovat vsetko a to uz asi zatrase slovenskou penazenkou,tak uvidime

audiova
17. apr 2012

@karelka aj mi ideme tento rok do Umagu.apartmány sol Polynesia.tam to nepoznáte?

karelka
17. apr 2012

@audiova poznam,nie je to zle,je to v miernom kopci,z hornych chatiek trosku dalej k moru a nie tak vybavene pre deti,ale klud a v celku prijemne prostredie v lese

jenny_m
17. apr 2012

@jana13579 Ja by som odporucila co sa tyka Chorvatska dedinku Sukošan, je to blizko Zadaru. Sli sme tam len tak, pochodili sme po dedinke, nasli sme ubytko za super cenu, bola tam kuchynka, takze sme sa stravovali sami. Ako vyhodu by som uviedla piesocnaty usek plaze s velmi miernym klesanim. Taketo malicke deti ale rodicia vacsinou umiestnili do nafukovacieho bazenika ktory si polozili na plaz. Ale aj pre vacsie deti ktore mozu ist same do vody je to myslim dobre miesto 🙂 Svokra tam bola uz 5x, lebo ona nevie plavat takze sa v mori len prechadza a keby bolo hlboko tak by tam ani nesla 🙂

jana13579
autor
17. apr 2012

jeeej ďakujeeem @karelka, @audiova, @jenny_m ....za vaše príspevky 😉...naozaj ste ma potešili, že ste sa zapojili do mojej diskusie 😉...malá je akurát chorá a uplakaná a tak mi to veľmi dobre padlo 😉

jana13579
autor
17. apr 2012

už som aj špekulovala, keď som rátala výdavky na cestu do chorvátska a aj keď malá plače v aute, či by nebolo lepšie ísť radšej niekde letecky a zastavila som sa len tak v cestovke Koala a bola som prekvapená, že už skoro za tie peniaze majú letecké zájazdy do turecka a ešte ultra all inclusive, keď mi to vyrátali, tak pre 2 dospelých a jedno dieťa 13rokov a jedno do 2rokov to bolo od 1100EUR...samozrejme až aj nad 2000EUR, ale náhodou sa mi zdali aj tie lacnejšie veľmi dobré a bez roboty...nemáte nejaké takéto skúsenosti?
Ktoré cestovky, ktorý hotel a ktorá destinácia je vyskúšaná a overená a kde sú najlepšie ceny, krásna pláž, hotel na pláži priamo a hlavne dobré služby a ceny 😉....ďakujeeeeeeeeeeem 😉 za všetkých hľadajúcich super a lacnú dovolenku 🙂)))

jana13579
autor
17. apr 2012

@zuziq, @mummi01, @tilly, @kbeata, @mima595, @janka987, @liviapeto, @bronika , @smejko29, @andy,
Ahojte kočky...máme nejaké ďalšie príspevky, tak možno sa vám bude niečo hodiť, prípadne spoločne nejakú super dovolenku najlacnejšiu vymyslíme 🙂)))...pozrite 😉

jana13579
autor
17. apr 2012

@klaudia85, @lucinecka14, @tocikova, @barca25 aj vy moje kočulky kuk 😉

jana13579
autor
17. apr 2012

máte niekto skúsenosti s kúpou dovolenky v Nemecku či Rakúsku?

tilly
17. apr 2012

ahojte, my ideme tento rok asi zas na rab... chceli sme ist na lod, ale netrufam si s detmi...

audiova
17. apr 2012

@karelka .ja už mám väčšie deti -9,15.len by som chcela ešte vedieť aký je prístup k moru.

meiwe
17. apr 2012

Ahojte,my chodime do Drvenika,ubytovanie nas vychadza na 20e na osobu za noc,stravu kupime v obchode ceny lepsie ako u nas,vecera vzdy ryba pecena a chlebik,.more krasne a ciste..

karelka
18. apr 2012

@audiova betonove platne a skaly,ale detom v tvojom veku sa tam paci lebo tam nahanaju vsetky tie potvory,tak im zaobstaraj sietky,kyble a ine haraburdy a cely den mas pokoj 🙂)

kobvoj2000
13. sep 2012

@tilly V Chorvátsku sme boli viac krát, takmer vždy na blint. 2 dospelý a 2 deti, ubytko sa dá nájsť 10€/osobu/noc, chodíme na týžden väčšinou, to je 280€, k tomu cesta (benzín+diaľnice) do stredu Chorvátska to mám asi 700km cca 200€ a strava poväčšinou vlastná, potraviny prevažne z domu, vojdeme sa zvyčajne do 700€ ako priemerne zarábajúci ludia si viac nemôžeme dovoliť. Ale býva to OK.

tilly
13. sep 2012

@kobvoj2000 my chodime vzdy na blind. Do tisicky sa nevojdeme,ale z domu neberieme nic. Stravujeme sa po restikach, len ranajky si kupujeme v obchode...

pinabambina
9. feb 2013

My sa chystáme do Lastova ( už sme tam boli ). Každému, kto chce dovolenku v kľude odporúčam www.lastovo.kat.sk .

zre
31. máj 2013

Ahojte,vie mi niekto dat typ na dobry,osvedceny dovolenkovy rezort v Tunisku alebo v Turecku.Rozmyslame nad dovolenkou s 3rocnou sibalkou, tak nechceme ist do niecoho na fotkach krasneho,cisteho a v reali nie priliz vabiveho objektu.dakujem

lolonka
31. máj 2013

@meiwe ahoj.....nemáš nejaký kontakt na ubytko v Drvníku?...dik

veronicka1901
31. máj 2013

@audiova celkom pekne, dobry vyber, Umag je blizko, tieto apartmany poznam, mali sme tam ubytovanych znamych, my sme boli v kempe. Je to uz sice 3 roky dozadu, takze mozno sa nieco zmenilo.

nataliasarron
20. jún 2013

Ahojte kočky ... nam sa podarilo v jednej sutazi vyhrat ubytovanie v chorvatsku na 7 noci, na ostrove Vir. ubytko je pre 2 dospele osoby a dieta na pristelke. My vsak mame uz dovolenku rezervovanu a tak by sme chceli aby to niekto vyuzil. Ak by ste mali zaujem viac info a foto poslem do IP ... na cene sa dohodneme 😉 Urcite budete spokojne 😵 😵

riverparkdanceschool
11. feb 2014

Mamičky a oteckovia! Aj Vy máte radi aktívne dovolenky? Staňte sa súčasťou 2.ročníka úspešnej a skvelej dovolenky plnej slnka, zábavy, cvičenia, pohybu, ale aj relaxu na pláži 🙂 Vychutnajte si dovolenkový pobyt a cvičenie pri mori na ostrove KRK v krásnom 4* REZORTE a buďte FIT a opálení už na začiatku leta! Čaká Vás nádherné prostredie, cvičenie s našimi lektormi ráno aj večer (stretching a ranny beh, Dance Box, Body Workout), stravovanie formou polpenzie, množstvo fakultatívnych výletov a veľa ďalších možností. Neváhajte vziať aj Vašu polovičku s našou tanečnou školou Riverpark Dance School do Chorvátska na ostrov Krk, Malinska! Ak si dovolenku zakúpite do 31.3.2014 platí pre Vás skvelá zľava FIRST MOMENT za 477 € NA OSOBU! Viac informácií o dovolenke na našej stránke alebo emailom. ! Zažite nádherné leto s nami aj Vy! 🙂