Dovolenka na Rodose. Boli ste spokojní?

monka88
5. jan 2010

Ahojteee,

zacali sme premyslat nad dovolenkou v lete,zeby sme sli aj s nasim drobcom.Chceme ist tak koncom juna.Nasla som jedno letovisko a hotel:

Stegna - hotel Calimera Porto Angeli.

Naboli ste tam niekto? Ak ano,ako ste boli spokojni?
Je to tam pre deticky dobre? Drobec bude mat v tom casi 23mesiacov.
Dakujem za akekolvek infoskyyy 😉

(danu - prehodenie som myslela,ze do Fora Kam s detmi a nie do temy Dovlenka v Recku...lebo Rodos to je konkretna cast Grecka a chcela som sa bavit len o nej a nie o celom Grecku.Tak dakujeeem a dufam,ze tuto temu nechaaas 🙂

panakova
13. feb 2010

Ahoj, aj mne sa tento hotel paci a rozmyslam, ze tam s detmi pojdeme. Citala som recenzie, dost ten hotel chvalia. Len sa obavam, ci tam nebude fukat vietor. A cez ktoru cestovku idete?

mata1976
13. feb 2010

monka, na Rhodose je v juni vela komarov a fuka tam vietor...

monka88
autor
13. feb 2010

ahojte,tak nakoniec my tam nejdeme,lebo ked sme si to chceli objednat,tak nam v cestovke povedali,ze je to uz plne ☹
Tak nakoniec ideme s inou cestovkou na Siciliu 😉

Co sa tyka komarov tie su predsa vsade v grecku 🙂 a tu v Stegne by nemalo fukat,je to zaliv.
A tiez na vacsine greckych ostrovov fuka,pokial si clovek nevyberie nejaky ten zaliv 😉

adinam
13. mar 2010

Ahojte,tiež sa chystáme na dovolenku na RODOS,konkrétne -Kolymbia-máte niekto skúsenosti s týmto letoviskom???Poteším sa,ak niekto napíše svoje dojmy... 😉

adinam
21. mar 2010

To nikto nebol na Rodose? 😕

monka88
autor
21. mar 2010

Ahoj adinam!My sme boli na Rodose pred 3 rokmi na Kolymbii.Co konkretne by Ta zaujimalo? Do ktoreho hotela by ste chceli ist? Kludne napis,co budem vediet napisem 😉

adinam
21. mar 2010

Ahoj Monka,tak som rada,že aspoň niekto 😉 .No,medzitým sme už zaplatili hotel Kolymbia sun.Máme malé dieťa-jeden a pol ročné.Zvolili sme all inclusive.Letíme v júni,trochu mám obavy,či nebude ešte more studené.Budem rada,ak napíšeš,ako ste boli spokojní Vy a či ste boli v blízkosti tohoto hotela.

monka88
autor
22. mar 2010

Ahoj adinamka!My sme boli v hoteli Irene Palace.S hotelom sme boli maximalne spokojni.Hned by som tam bola isla s drobcom znovu,len bohuzial pred tymto hotelom nieje moc dobra plaz.Je tam sice piesok,ale v mori su hned pri brehu velke kamene,hoci dalej je piesok ku ktoremu sa dostanes len po urobenych pieskovych cestickach.No ale posli tam 1.5-2rocne dieta.Tak ma to dost mrzi.Ten vas hotel je nedaleko inej plaze,tak snad ta bude lepsia.Jedine,ze ten vas hotel je trosku dalej od mora,teda ak vam to neprekaza,trosku si poslapat :o) Inak je tam aj celkom mila promenada,par obchodikov,kde sa da ist vecer trosku pozriet.
Co sa tyka mora sme boli tusim v septembri tak bola voda tepla,ale hadam ak idete koncom juna,tak nebude taka studena. Dalsia vec co mi tam trosku vadilo bolo,ze nam tri dni tak fukalo,ze sa ani kupat nedalo,co boli tak vlny a piesok ked rozfukal,tak az bolel na kozi.Tak sme si pozicali radsej auto a pochodili sme trosku ostrov.Je tam dost co pozerat,nam sa velmi pacila plaz Afandou a nehovorim o hl.meste,ci Lindose a pod. Boli sme uz na vela miestach v grecku,ale asi na Rodose sa nam najviac pacilo 😀
Vy ste uz boli niekde v grecku?

adinam
22. mar 2010

Monka 😉 ,ďakujem za infošky.No,my ideme akurát začiatkom júna,tak dúfam,že aspoň v bazéniku bude voda teplejšia pre deti. 😒 V Grécku sme ešte neboli.Navštívili sme len Jordánsko a tunis-Djerbu.Boli to super dovolenky,ale s takým malým drobcom nechceme žiadnu exotiku.To Grécko som dlhšie zvažovala,ale neviem,či to bola správna voľba.Na druhej strane ma potešilo,že sa Vám tam páčilo.Inak sme premýšľali aj nad hotelom Irene Palace,ale za takú sumu bola len PP.
Ale aj tak sa tešíme,bude to naša prvá dovolenka v trojici,tak dúúúfam,že nám ju nič nepokazí.

ninka07
24. mar 2010

Ahoj.my sme boli s 2 ročným na začiatku juna na Rodose,v Lindos Princess a bolo fajn teplo,syn bol doobeda v bazéne a poobede pri mori.Pláž bola super.

adulka55
25. mar 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat na vas nazor, ci ist alebo este pockat s dovolenkou s rocnym dietatom v Grecku ? Alebo mame pockat ked bude mat 1rok a 4 mesiace ?

Dakujem za odpovede 🙂

monka88
autor
26. mar 2010

adulka,my sme minuly rok s drobcom neboli pri mori,lebo este nevedel ani chodit,ani poriadne nepapal,tak som si nevedela predstavit co tam snim budeme porabat. Boli sme len v Tatrach aj so svokrovcami.Chodili sme po menej narocnych turach a nosili sme ho v nosici na chrbte.Jemu sa tam mooc pacilo,aj si tam pospinkal a my sme boli spokojni.
Ale vela rodicov chodi aj s ovela mensimi detmi.Je to vsetko len o vasej odvahe.Takze rozhodnut sa budete musiet sami 😀

lalus
26. mar 2010

adulka, my sme leteli na krétu presne v deň Jakubkových prvých narodenín 😀 😀 😀 ja som mala obavy a dieťa to zvládno bravúrne a evidentne si to užívalo od začiatku do konca (vrátane letu a stravy 😉 ) a z čerstvého vzduchu, slniečka a vody spinkal ako nikdy predtým 😵

lubu
27. mar 2010

adulka, my sme boli vlani v juni na rodose a mala mala vtedy rok aj dva mesiace uplne v pohode 😉 , jasne že to už nie je take ako ked sme bol len samy davaja ale bolo fajn..malej sa velmi pačilo lety v pohode..dokonca aj stravu všetko krasne stolerovala... 😉

lubu
27. mar 2010

jaj a ešte k moru, ma napadlo že som aj ja mala strach ake bude..ale bolo super teplučke 😉 my sme boli hotel montemar main...no dalo sa ale za tie peniažky , že to bol ultra all inclusive som čakala viac 😉

mapa
7. apr 2010

jeej, monka, dakujem ti za informacie o hoteli Irene palace, presne tam ideme 11.6, mala bude mat 15 mesiacov. verim, ze bude fajn, snad aj pocasie bude ok.a tiez by sme chceli pozicat auto a prejst ostrov, snad sa bude dat poziciat aj s autosedackou.

lucik_lucik
7. apr 2010

ahojte,

Hotel Calimera Porto Angeli je super pre deti, my sme tam boli minuleho roku, dokonca viackrat a pacilo sa velmi, hlavne dcerke, ktora o tom este stale rozprava. Skoda, ze je uz plny, lebo ja ho este stale zvazujem na toto leto 😖
ak by ste chceli niekto blizsie info, tak mi napiste do IP 😉

lucik_lucik
7. apr 2010

lubu - ja som bola v Montemari v lete 2006 a bolo to nieco hrozne v porovnani s inymi hotelmi, kde som bola...velmi zly pomer kvalita/cena 😝 ale vtedy som este nemala dcerku, tak mi to az tak nevadilo 😉
Inak Rhodos je krasny ostrov, su tam velmi mili ludia, krasne plaze..

monka88
autor
9. apr 2010

mapa, sufam,ze sa vam tam bude pacit.Ako som pisala az na tie kamene v mori je tam supeeeer.My ked sme tam boli tak tam bol aj Riso Muller.Takze tam chodia aj celebrity 😀
Inak auto sa da pozicat priamo v hoteli.teda ked my sme tam boli,tak priamo v hoteli za recepciou mal chlapik (inak niekedy dost otravny 😀 ) svoj stolik a ponukal auta.Nakoniec nam dal dobru cenu a mohli sme parkovat auto priamo pred hotelom na parkovisku co bolo celkom fajn. Ktovie ci tam ten tlchuba este je,potom napis,som aj celkom zvedava 😀

mata1976
11. apr 2010

ahoj monka, citam tu ze si bola na viacerych miestach v grecku. bola si aj na Krete? ako sa Ti pacilo? Co by si odporucala pre rocne dieta?

monka88
autor
12. apr 2010

Ahoj Matka!Boli sme aj na Krete.Tam sa mi tiez velmi pacilo.Byvali sme v hoteli Marina Beach.Tam bolo uzasne more pre male deticky ocenene aj modrou vlajkou.Jedina vec co mne tam vadila,ze sa tam podvecer nedalo kam ist prejst.Proste nijaka promenada.Su tam sice obchodiky ale popri rusnej ceste a este ani chodniky tam neboli poriadne.Ak sa chce niekto prechadzat s kocikom,tak tam sa proste nedalo.Neviem ci to uz dobudovali,mozno aj,my sme tam boli pred cca 3rokmi. Neviem,ci budete chciet aj kocikovat. Ved kludne sa pytaj,co budem vediet napisem 😀
A kam inde? My sme moc chceli ist opat na Rodos do Stegna - hotel Calimera Porto Angeli,bohuzial kym sme sa rozkyvali bolo to plne 😒 Ale Kreta je tiez krasna 🙂
Boli sme na roznych ostrovoch,ale inak sa na to clovek pozera ked ma dieta a kde ste len dvaja a frcite na motorke krizom cez ostrov a je vam jedno kde sa najete a vykupete 😀

evinka7
25. máj 2010

dobre ranko, monka88, prepacte, len sa chcem opytat, ci ste boli na rodose aj v lardose, ci vam neico hovori hotel olive garden. ideme tam s nasim malym - cochvila ma 2roky - o tyzden...je nieco, co nam odporucate? dakujem za odpoved, pekny dnik.

panakova
16. jún 2010

ahojte, velmi sa mi paci hotel Majestic na ostrove Zakynthos, neboli ste tam? Alebo som rozmyslala nad Rhodosom a hotel Irene Palace alebo Marianna Palace.....neviem sa rozhodnut

renca3
17. jún 2010

@panakova - ak myslis Majestic v Laganas, bola tam vlani kolegyna a bola spokojna. nema deti. hotel nebol priamo na plazi, ale celkovo vsetko v poriadku. bola tam v septembri.

renca3
17. jún 2010

inak poznate nejaky grecky ostrov, kde nefuka? ja som bola na 4 a vsade bol vietor.

co sa tyka malych deti, s jednym aj s druhym sme boli, ked mali 6 mesiacov. s 1. na Kose a s 2. v Egypte.

panakova
17. jún 2010

ahoj renca, ano myslela som tento hotel, dakujem. Ja som bola na troch ostrovoch. Na Korfu bol dost silny vietor, nedalo sa lezat na plazi bez lehatka, lebo sme mali na sebe piesok. Kos a Kreta boli ok.

renca3
18. jún 2010

@panakova - teda na Kose bol tiez pekny fucak. a na Krete boli dni ked total fukalo, velke vlny a niekedy klidek. 😎
chodime koncom augusta.

panakova
18. jún 2010

renca3 My sme boli na Kose jun-jul a nefukalo nam vobec a na Krete sme mali iba dva dni vietor, ale to bol aj dazd, takze asi preto. Ako vidim, neda sa povedat na ktorom ostrove fuka a na ktorom nie. Asi je to ako aj u nas. Tiez nemozeme povedat, ze v juli nefuka a v auguste ano.

juranka
28. jún 2012

ahojte, cestuje niekto tento rok do grecka? my rozmyslame, ze tam pojdeme ale vyberanie ostalo na mne a som z toho trosku v strese, nikdy sme tam neboli, neviem kde by bola dobra dovca aj kde je more pekne aj aby to nebol nejaky uplny zapadakov ☹ niekde som nasla aj pekny hotel aj fajn cena ale potom som sa docitala, ze je to taka dedinka kde moc vecer nemate nikam ist len niekde o 7 km dalej nejake dalsie mestecko kde by tam bol aj nejaky nocny zivot, lenze 7 km pesi je nerealne a platit si taxik kazdy vecer sa mi nechce 😒 nemate niekto nejake skusenosti?

andelok
28. jún 2012

@juranka Nasi chodia casto na Rhodos do rezortu Kolymbia a su velmi spokojni, more a okollie krasne, super hotely a vela ludi s detickami, takze asi je to oblubene miesto pre rodinky. Konkretne oni byvali v hoteli Irene Palace...neviem ako je to cenovo. Videla som fotky aj videa a je to tam fakt krasne. My sme boli s manzelom pred dvoma rokmi tiez na Rohodose vo Faliraki, tam je tiez pekne, ale asi by som s dietatom uprednostnila Kolymbiu.