Dovolenka v Bulharsku. Ako nájsť ubytovanie bez cestovky?

xxmargaretka
30. apr 2008

ahoj baby..
potrebujem info ci sa da ist do bulharska bez cestovky ci tam clovek najde v pohode slusne ubytko..vopred dakujem za odpovede..

danuska24
1. máj 2008

ahoj. my sme boli v bulharsku 2 x bez cestovky - v Obzore. kamoska v Careve - tiez bez. boli sme zaciatkom augusta, prvykrat sme ubytko nasli asi po 1/2 hodke a na druhy krat sme hladali mozno 2-3 hodky, bolo nas 7 a chceli sme 2+2+2+1. to sme boli v 2005 a 2006. ked budes chciet este nejake info napis IP.

eldzina
2. máj 2008

a ako je to s pasom pre dieta? Maly bude mat 2 roky, ked pojdeme do Bulharska a v jednej cestovke vraveli, ze staci, ak je zapisany u mna, v inej, ze musi mat vlastny pas. Neviete nahodou ako je v reale?

xxmargaretka
autor
2. máj 2008

danuska 24 dakujem za odpoved ak by siom daco potrebola tak napisem ip..

eldizna neviem ci treba,alebo nie no dnes ti pas spravia uz aj pre miminko je na 5r a stoji 250sk takze si myslim radsej ho mat nez potom problemy,ze nieje..

danuska24
2. máj 2008

eldzina skus radsej zavolat na policiu na pasove, tam to podla mna budu vediiet najlepsie

junovka
4. máj 2008

a kde presne by ste chceli ist??,My uz mame pochodene v podstate cele pobrezie Bulharska???Najviac by som vam odporucala s malou ist do Pomoria, nakolko je to dost blizko plaze, aj ked sa ubytujete hocikde, keby nedajboze trebalo, je tam priamo pohotovost, je to najlacnejsie stredisko, perfektny pristup k moru, detske ihriska-kolotoce, pekna pesia zona, je tam liecivy cierny piesok 😎 🙂 ....ak by si daco este chcela vediet, tak napis 😉

liliandax
4. máj 2008

junovka - a co hovoris na Slnecne pobrezie? 😅 .. my sa chystame ist tam, zaciatkom septembra 🙂

junovka
4. máj 2008

Plaz a more is NO1, ale to okolie a celkovo ceny -NO COMMENT 😖 Neviem, ale na Slnecnom je na moj vkus strasne prepchate samymi hotelmi....proste mi to pripada ako sidlisko-blok na bloku, takze preto.Inak, Slnecne, Duny a Albena patria medzi najdrahsie letoviska v Bulharsku 😉

junovka
4. máj 2008

....este dodatok, Lilianadax...zaciatkom septembra by som do Bulharska uz nesla, nakolko bola som raz a zazila som aj kosu, vtedy na palzi som bola hadam asi 3-5x pocas celeho pobytu, aj to sme raz z nej utekali, nakolko prisiel strasny lejak.Takze, podla mna, co som boal neraz v Bulharsku, na dovolenku jedine na prelome jula a augusta 😉

liliandax
4. máj 2008

junovka - lenze my nemozeme ist kvoli manzelovi v juli/auguste.. vtedy je jeho sezona, takze odchadzame 2. septembra.. no dufam, ze to pocasie vyjde (ved skaredo moze byt kedykolvek 😅 )
a my mame hotel s AI, tak snad vela uz pomimo neminieme 🙂 .. aj ked pochybujem 😅 😀

junovka
5. máj 2008

lILIANDAX, pekne pocasicko vam prajem 😵 😵 ....az vam zavidim 😅 ....inak, hriech by bol, ked budete v Bulharsku a tak blizsko Nesebaru, aby ste tam nezasli.Pre mna je to nadherny kusok na zemi s historickou nostalgiou.Kolkokrat som bola v BG, nikdy sa nestalo, aby som ho nenavstivila 😉 😉

liliandax
5. máj 2008

junovka - dufam, ze to pocasie vyjde.. 😵 Do Nesebaru sa urcite vyberieme (budeme autom 😉 ), ale mam v plane aj Varnu, tusim tam je ta atrakcia s delfinmi 😅 Nejake delfinarium 😎
Tam si nebola? 🙂

junovka
5. máj 2008

bola 😎 😉 Takze, vy idete autom???? 😕 Myslela som , ze letecky???Tak, to klobuk dole...ja by som si netrufla s takym malym diettkom takto.Prvykrat s nami Timeika bol, ked mala 4 roky 😅

junovka
5. máj 2008

...daj si do Gooogla delfinarium Varna, klikni na obrazky 😉

junovka
5. máj 2008

...tak isto si daj Slnecne pobrezie a skus aj vas hotel 😉

liliandax
5. máj 2008

my sme s malym boli minuly rok v Chorvatsku - autom.. a pohoda 😵 .. celu cestu prespal, vsetko znasal uplne super, nad nase ocakavania 🙂
tak ideme aj tento rok.. prespime niekde v Rumunsku ( 😕 😲 ) - to ma najviac strasi, ze kde tam najdeme nieco normalne 😝 .. ale my sme dost dobrodruzni, takze si myslim, ze aj tento rok to bude ok

na to delfinarium som zvedava, uz som co to na nete nasla.. ale nazivo je to ineeeee 😵

.. ale uz sa fakt neviem dockat 😅

junovka
5. máj 2008

ty brdo!!!! 😀 😀 to Rumunsko vam nezavidim....z toho som mala stale husiu kozu 😝 😝, hlavne tie hranice.. ...a nerozmyslali ste ist cez Srbsko??/teda dufam, ze som dobre napisala 😅 😅 😅 /.Tak, potom cakam na tvoje story, ked sa vratite 😎 😎 😉 dufam, ze na mna nezabudnes 😉 🙂

liliandax
5. máj 2008

ak sa vratime v poriadku 😀 tak napisem urcite 🙂

manzel bol uz sluzobne v rumunsku a vratil sa cely 😀 a vravel, ze to nejako zvladneme.. ach, len tie cesty 😝

zatial nemame ziadnu presnu trasu, ale mozno sa to cele zvrtne a my pojdeme nejako cez Turecko 😀

ukana
6. máj 2008

ahojte, my sme boli 2. septembra v Pomorii, ceny lacne,potraviny, aj ceny v restauraciach lacnejsie ako u nas, pocasie bolo striedave, prvych sedem dni bolo pekne, potom uz chladnejsie, kupali sme sa len cez obed, vecer zvykol fukat vietor.
Maly mal vtedy 3 roky a uzil si to. boli sme aj vo Varne v delfinariu, ale ta cesta autobusom trvala zo 2hodiny a maly bol unaveny, ale to vystupenie bolo pekne. Skor by som uvazovala nad nejakymi akvaparkami, je ich tam vsade plno.
Tiez sme boli letecky, autom by som nesla, je to podla mna daleko.

sezona sa tam ale vtedy ( v septembri) konci a vela atrakcii uz bolo zavretych, stanky sa zatvarali aj restiky na plazi. Ale zasa bolo tam menej ludi 😉 Len to pocasie je fakt risk, moze tam byt aj chladno, my sme mali stastie. 🙂

liliandax
6. máj 2008

ahoj ukana 🙂

diky za info 😉 no uvidime, aku budeme mat my skusenost 😅 Dufam, ze pocasie vyjde, ja nepotrebujem nejak extra horuco aby bolo.. len nech neprsi 😖 Ale dufam, ze toho 2. septembra bude fajn..
Ak by mohol manzel ist cez leto, tak nevahame.. ale bohuzial, da sa to len takto vyriesit..

majkabe
7. máj 2008

Ahojte, aj my sme boli pre 2 rokmi v Bulharsku na Slnečnom pobreží, je tam úplne úžasne, a keby sme mali ísť zase by sme šli len tam. Podľa mňa je Slnečné pobrežie najkrajšie zo všetkých destinácií v Bulharsku, a vôbec nie je také drahé...

eldzina
7. máj 2008

ahojte.
tak ja som sa dnes bola informovat na pasovom ohladom pasu pre maleho, ci ma mat vlastny, kedze bude mat v lete 2 roky, alebo staci, aby bol zapisany u mna. No ako som predpokladala, nik nic nevedel a este sa na mna pozerali stylom, ze co tam zavadziam, ked oni maju toooolko prace. 😲 No nakoniec som dala malemu spravit pas, ved 250 Sk za kolky ma nezruinuje a fakt mi to nestoji za stresy na hraniciach. a ked som sa este dovolila spytat, ci manzel potrebuje pas, alebo mu staci OP, kedze Bulharsko je uz v EU, tak na mna zhrkli, ze v akej unii a ze co sa tolko vypytujem. Takze hura 🙄 nase urady ustretove obcanom 😠 😎

liliandax
7. máj 2008

eldzina - to je typicke pre nase urady 😖 bohuzial

a staci teda OP do Bulharska? lebo ja pas nemam a maly je zapisany v manzelovom pase, ked pojdeme este nebude mat 2 roky, tak dufam, ze to bude OK 😕

junovka
7. máj 2008

Lila, tak to teda by som neriskovala, pokial si to osobne nezistis, nakolko BG a RO este nie su v bezhranicnej zone 😕

junovka
7. máj 2008

....a mam taky pocit, ze ti bude treba zvlast vybavit aj malemu pas 😖 😕 ....aj toto si radsej zisti 😉

liliandax
7. máj 2008

junovka - myslis, ze dieta co nema este 2 roky potrebuje vlastny pas?? 😕
opytam sa kamosky, pracuje v cestovke a viem, ze tento rok bola na infoceste v bulharsku, tak isto bude vediet, ci mi staci OP

skrecok
7. máj 2008

Ahojte, my sme boli minuly rok v Bulharsku - Slnecne pobrezie. Boli sme spokojni, ale mohlo byt lepsie (okolie, pocasie). Ceny su v porovnani ako u nas, v Nesebare je drahsie ako na Slnecnom pobrezi. Nesebar je nadherny, delfinarium vo Varne bol ok. Navstivili sme aj Burgas, uz viac by sme tam nesli.
Kolegyna bola na juhu v Pomori a tam bolo velmi lacno (strava, oblecenie...).

Mimochodom my ideme v piatok do Polska s kamaratmi, maju 2 - rocnu dcerku a musia ju nechat doma, pretoze nema pas. Mladsie ako 2 roky neviem...

eldzina
8. máj 2008

skrecok, my chodime do Polska aj s malym, je sice zapisany u mna v pase, ale to uz davno bol a teraz uz vobec nie su na hraniciach kontroly, takze si myslim, ak idete autom, tak pas netreba, alebo sa mylim?

junovka
8. máj 2008

do Polska asi urcite netreba, ale do Bulharska by som neriskovala 😖 😉

junovka
8. máj 2008

Skrecok, kde by ste uz viackrat nesli??,Do Burgasu, alebo na Slnecne???

liliandax
8. máj 2008

skrecok - to by zaujimalo aj mna 😕