Dovolenka v Bulharsku s deťmi

janet24
23. mar 2012

Ahojte mate niekto skusenosti s dovolenkou v Bulharsku s detmi ?Potrebujem poradit destinaciu vhodnu pre male deticky nejaky privat blizko mora a piesocnu plaz.Vdaka

tinki
25. mar 2012

@janet24 v bulharsku je väčšinou len piesočnatá pláž. Aspoň ja o inej neviem. Ak chceš kľud, popozeraj si oblasť Kranevo. Je to blízko mesta Varny. Určite nie Prímorsko. Tam je dosť rušno, veľa mladých a diskotéky. Ale v Bulharsku treba dávať pozor na vodu. Hlavne pre dieťa. Tam si kupuješ vodu balenú a treba ju ešte aj prevariť. A túto vodu používať aj na čistenie zubov, vyplachovanie a podobne. Ja by som ti s malým dieťatkom odporučila ísť radšej do chorvátska. Tam je to skoro ako u nás. Je to bližšie, sú tam niekde aj piesočné pláže. A cenovo to je už porovnateľné.

maggie59
25. mar 2012

je to absolutna hovadina ze v bulharsku musis vodu prevarat, a balenu uz vobec netreba. V pomori je tiez klud, boli sme min. rok, aj more bolo plytke, je tam mini lunapark, malemu sa velmi pacilo

mirko
25. mar 2012

my chodime do primorska uz asi 5rok...a este nikdy sme vodu z vodovodu nepili ani by som neriskovala, len cistime zuby a umyvame sa v nej, a aj to mi strasne smrdi....primorsko je strasne rusne a ak chcete mat klud ja by som odporucila sozopol

janet24
autor
26. mar 2012

Dakujem koceny snad sa mi nieco podari vymysliet 🙂

janulabj
11. apr 2012

@janet24 popzeraj tu, my sme boli s malym nemal ani 2 roky, primorsko, a uplna pohoda, ja zase chorvatsko ani nahodou koli kamenom, jak na nich by sa maly hral fakt neviem.
https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/dovolenka-v-bulharsku-ako-najst-ubytovanie-bez-cestovky/

marcovka1
16. apr 2012

@janulabj V chorvatsku ,ale v Omiši tam je piesok skus niekde pozriet na nete 🙂

iwuskaaa
13. máj 2012

My sme boli minulý rok v Bulharsku - Prímorsko. Podľa mňa je to pre detičky stvorená destinácia, je tam kľud, nie veľmi preľudnené, mestečko malé a pekné, množstvo reštaurácií, obchodíkov, trhovníkov, proste je vždy kde ísť. Je tam aj aquapark, takže ja môžem len odporučiť 😉

janulik660
13. máj 2012

ahoj mi sme chodili kazdy rok do bulharska aj s detmi a je tam bombovo. kludne mozete ist aj do kitenu je tam super plytka voda na zaciatku, dalej ako pisali pomorie ale aj primorsko-ved v noci nemusite chodit po discotekach, a ten aquapark je uzasny,mne sa tam ohromne pacilo, super je aj sozopol ale aj lozenec-ten je uplne kludny . a vodu naozaj nemusis prevarat tu balenu

sjusiquatro
13. jún 2012

@iwuskaaa ahoj a v ktorom ste boli hotely?tiez chceme ist do primorska...bola som tam v 2006 a bolo super.....teraz uz aj s maličkým chceme ist...a brali ste si aj daky kočik??

nataliamp
13. jún 2012

Sveti Vlas - hotel Korona paráda pre rodinky s detmi.

iwuskaaa
13. jún 2012

@sjusiquatro Perla Beach, odporúčam 🙂

sjusiquatro
13. jún 2012

no nad tým rozmýslam a ten perla plaza som pozerala....a mali ste all inclusive?kolko vás to asi vyslo?

meruska
14. jún 2012

@sjusiquatro my ideme do Perla plaza 😉

sjusiquatro
14. jún 2012

@meruska a kedy idete?

meruska
14. jún 2012

@sjusiquatro 3.jula a vy?

sjusiquatro
15. jún 2012

@meruska my este nemame zajednane este vyberam ze co a kde 🙂 ale asi perla plaza alebo beach v auguste chceme ist.. 🙂

shaga
15. jún 2012

Ahojte mate nejake skusenosti s hotelom Wela, slnecne pobrezie?my ideme v july do bulharska 🙂 🙂 🙂

inmaza
17. jún 2012

bulharsko je bomba ideme aj tento rok na OBZOR na slepo ubytko hladame tam boli sme tam s malym hned po porode a tu je nic mu neublizilo to sa neda s chorvatskom ani porovnat 🙂

billam
18. jún 2012

Uz nikdy viac Bulharsko!!!...nikdy viac Slnečné pobrezie!!!...a uz vobec nie s detmi...tolko spiny a smradu nemaju ani cigani...slnečné pobrezie je jedna velka kopa odpadkov...prije....nych Anglicanov....fuuuj, normalne mi je este aj teraz zle...a to sme boli v 5* hoteli na plazi!!!

adulik23
19. jún 2012

@billam napis konkretne hotel a cestovku, ktora vas do toho raja poslala. 😉

billam
19. jún 2012

Ck Tiptravel, hotel Victoria Palace....all inclusive, ale len v troch baroch v hotely, inde v hotely si musis vsetko platiť.

lucula73
19. jún 2012

@billam ahoj,a to všade je špina,či len tam kde ste boli?
my sme zavžovali tiež slnečné pobrežie,vlani tam bola kamoška,hotel fiesta beach,4hviezdový,boli max. spokojjní 😕 😕

billam
19. jún 2012

@lucula73 tá spina je po celom pobrezi, ja som kôš videla asi každých 200m...keby som tam bola s partiou, tak mi je to jedno, prisposobim sa nejako, ale s detmi mas predsalen ine naroky...je tam fakt smrad z tých odpadkov, same mačky...a fakt má nastvalo, ked som videla v hotely hajzlove vosky....Bulharsko je 100 rokov za opicami, nechcem urazat celu krajinu, ale oni sú asi na takej úrovni, ako Slovensko pred 20 rokmi, sú tam len bohatí a chudobní...chlapi, co sa vyvazaju na mercedesoch /kradnutych/ - to sú ti manažéri hotelov 🙂....no a na každom kroku zobraci - hlavne deti, akonáhle zbadaju turistov, vybehnu zpoza stromov a s nastrcenou rukou tá nasleduju asi 50m....a fakt dost mi vadili Anglicania, ktori robia taky bordel a hluk, ze o tichej a prijemnej dovolenke mozes snivat....ale to som zazila len na Slnecnom pobrezi....este za slobodna sme boli v Pomori a tam bolo super - pohoda, klud a fakt cisto

adulik23
19. jún 2012

@billam vdaka. zase raz sa mi potvrdilo, ze "uzasne" zoskupenie cestoviek koala, tatratour, tiptravel a seneca zavadza 😠

inac to co pises o tej spine - my sme to zazili na krete. 4* hotel, zvnutra vylesteny a meter za branou smetisko, smrad, 100 tulavych vychudnutych psov, muchy masiarky velke ako detska past ... 😝

oskvarka
19. jún 2012

ako ze bulharsko je trochu ina mentalita ako tu a ozaj si na ten poriadok az tak nepotrpia ale mi co sme boli na slnecnom pobrezi... (boli sme sa aj skoro po celom pobrezi prejst) tak nejako brutalne hrozne to tam nebolo aj ked jasne ze tie odpadky sa tam obcas fakt nasli ale mala som pocit ze casto upratuju (inak by to uz asi bolo zasypane tam ludia ocividne kose na smeti neuzivaju aj ked ho maju pred ocami....) ale teda ja som napriek tomu bola spokojna... s prostredim... vodu sme sikupovali balenu a tu sme pili ale nevarili sme ju.... ale teda mi nemame zatial deticky tak neviem ako detom...

tessa
22. jún 2012

pridávam sa... min. rok sme boli na Slnečnom pobreží, hotel Dunav 4*.. Odporučila mi ho pani v cestovke v Koale..po tom, ako tam pracovala 4 roky ako delegátka.. Tak sme to nakoniec vzali.. A neľutujeme! 😉 Na hotel nemôžem povedať absolútne nič!! Personál, strava, ubytko - všetko bolo GREAT! 🙂
Akurát my sme to rodina lenivá na pochod k moru.. a tento hotel je tak 200m od mora, takže chodiť hore dole, sa nám nechce už..
Čo sa týka špiny, resp. poriadku, tak síce nočný život priniesol odpadky na uliciach, ale oni to všetko upratovali a o 10 ráno, keď sme šli na pláž, bolo už upratané vždy a tak isto aj pláž.. 😉
Ja som síce povedala, že viac už tam nepôjdeme (máme s mužom zásadu, že každý rok iná destinácia), ale muž ma šokol, že on by tento rok šiel znovu do Bulharska 😅 My sme taká family, že milujeme nočný život, prechádzky pomedzi obchodíky a tak a deti to majú radi tiež, čiže nám Slnečné pobrežie v tomto max. vyhovovalo 😉

julinkag
23. jún 2012

@nataliamp ahoooj 🙂 my o necely tyzden cestujeme do hotela Korona - Sveti Vlas. Mozes mi prosim napisat konkretnejsie, ake su tam podmienky, hlavne co sa tyka čistoty, hygieny, a tiez aj vody na pitie pre dietatko-v obchode, aku odporucas kupit? A ci je tam cisto-v hoteli, na plazi...? ja som citala recenzie, niektori to velmi chvalili, ini prave naopak...My tam cestujeme s nasou 3-rocnou dcerkou. Dakujem, Juli a🙂

nataliamp
23. jún 2012

@julinkag jejjjj my sme boli v tom hoteli a bolo perfektne vsetko cistucke voda, hygiena mala vtedy mala 2,5 roka k moru kusok po ceste , v obchodoch kupis vsetko pre malu neboj, tak bolo to pred troma rokmi ked sme tam boli tak teraz to bude ovela lepsie, mestecko je kusok velmi pekne a hlavne je tam klud v hoteli restavracia super varia my sme tam vzdy pili jedli aj nam doniesli na izbu ked mala spala super teste sa 🙂

nataliamp
23. jún 2012

@julinkag a ešte voda bola teplucka akurat fukal vietor tak sme jeden den sli lodou do Nesebaru a aj na Slnečne Pobrežie autobusom je to blizko

julinkag
24. jún 2012

@nataliamp dakujeeeem velmi pekne, som velmi rada, uz sa velmi tesime, onedlho odchadzame, aj malicka sa tesi na more, teraz bude mat 3 rôcky, tak si to uz urcite vsetko vychutna. Som velmi rada, hlavne tomu, ked pises, ze je tam cistučko a poriadok, a nedaleko od mora, aj na klud sa tesim, lebo odkedy mame maličku, mam radsej kludne miesta ako tie rusne 🙂 no a dobre jedlo mame tiez veeeelmi radi 🙂 🙂