Dovolenka v Chorvátsku 2013 s malými deťmi

elisa1980
6. jan 2013

Ahojte, po dlhšom čase by sme chceli ísť v lete 2 rodiny s 3 malými deťmi (6, 3 a 2 r) na dovolenku do Chorvátska. Radi by sme išli autom a bývať by sme chceli na private, teda v súkromí a blízko piesočnatej pláže. Nereálne? Radi privítame všetky vaše postrehy, skúsenosti, tipy na zaujímavé destinácie a aj info o dobrej cene za takúto dovolenku. Po istom čase na materskej človek stráca reálnu predstavu, koľko na dovču našetriť. ďakujeme 🙂

ultra
14. aug 2013

Tu vidiet aj mapovy nahlad zvrchu. a dalsi obrazok ukazuje kde som s vozidlom zastal......v budke kuoil krabicku ENC...... potom som sa autom otocil o 180 stupnov bez toho aby som rpesiel cez mytnicu a vratil som sa na diaanicu.

Ak by ste rpesli cez mitnicu...ziaden problem....ale ohsluha by si od vas vypytala poplatok za tych prejazdenych 15 KM.....a potom by ste sa aj tak museli vratit na dialnicu.....takze naco zbytocne stracat cas.

ultra
14. aug 2013

Po navrate na dialnicu pokracujete normalne po dialnici az pokial nepridete po Zagreb...kde sa zaradite do pruhu pre ENC a osluhe podate listok ktory ste si odtrhy na Goricane a podate obsluhe aj krabicku zo slovami...teraz som to kupil....obsluha v mojom pripade nieco tukla do PC...vystrcila ruku s krabickoU ENC aby ju senzor zaznamenal a rampa sa otvorila a fical som dalej........

POzor...na dalsom vjazde na dielnicu......"LUCKO" a ani nikde inde si uz ziaden listok neberiete....iba sa vzdy zaradeite do prava. do pruhu ENC a po priblizeni sa k rampe sa rampa otvori...... a ficite dalej bez zastavenia. na vyjazde z dialnice vas informacna tabula vo vasom pruhu informuje kolko vam strhli a kolko vam este ostava kredit.

Dufam ze vam navod pomohol.......ostatnym ktorych to nezaujima sa ospravedlnujem za obsiahle prispevky

natalia777
14. aug 2013

@mimmi27 ahoj my ideme tento rok do mesta Vodice ale nejdeme priamo tam ale do okolia, ideme tam prvykrat tak uvidime, ale vraj je tam fajn 🙂 a nie je to ani az tak velmi daleko, ideme koncom augusta a vy kedy idete?

ultra
20. aug 2013

Prave sa vratil kamarat ktory mal odomna pozicanu krabicku ENC - taktiez bezproblemova jazda v pruhoch ENC. Krabicka je prenosna v ramci rovnakej kategorie vozidiel. Dobit sa da kredit aj cez internet - takze si krabicku kludne mozete aj pozicat od znameho kto ju uz ma.

tilly
20. aug 2013

ahojte, nie je nahodou niekto prave teraz v chorvatsku?

misinka26
22. aug 2013

Ahojte... my ideme zajtra na Korčulu, vie mi niekto poradiť či je lepšie ísť na maďarsko alebo na rakúsko ??? a taktiež či nešiel niekto tento rok trajektom Drveník - Domiče ??? Ďakujem ...

laurah
23. aug 2013

Ahojte, ja sa chcem opýtať, či ide niekto teraz na Rab, máme ísť zajtra, no trošku sa bojíme už počasia...teploty mora a tak, ak má niekto skúsenosti s takýmto neskorým termínom , budem rada za všetky príspevky 🙂

jankastubka
1. nov 2013

@zuzlicek44 vedeli by ste mi prosim poslat link na ubytovanie? Fotky vyzeraju super. Tych 400 EUR, to asi nie je s cestou, ze? Boli ste sami, ci este s niekym?
My sa chystame o rok, 2 dospeli + 1 dieta rocne, takze jemu zoberieme cestovnu postielku a hladame pekne ale lacne ubytovanie a hlavne aby to nebolo daleko zo Slovenska. 😀

jankastubka
1. nov 2013

@denisabi mozem sa spytat, na ten krk vedie priamo cesta cez nejaky most, alebo sa musi ist trajektom?
Nevedeli by ste pripadne poslat link na ubytovanie? My chceme ist 2 dospeli + male dieta bez naroku na lozko a chceli by sme sa zmestit do ceny 40 EUR na apartman na noc. Neviem, ci je to realne.
Dakujem za info

zuzlicek44
1. nov 2013

@jankastubka to bolo aj z cestou🙂 to ubytovanie je pre min.4 dospelych.resp cely apartman stal 345eur velka obyvacka kuchyna parada a spa.ne dve🙂 mi sme boli so sesternicou a jej frajerom,proste mlady🙂 poslem link len sa usim dostat na pc napis mi prosim este postu🙂 🙂

amatas
5. nov 2013

@jankastubka Ahoj, neviem sice ponúknuť ubytko na Krku, ale ak by neprekážalo cestovať o niečo ďalej na juh, medzi Splitom a Trogirom odporúčam veľmi pekné štúdio pre 2-3 osoby za 45 Eur za noc , pozrite si apartmánik v našom blogu: https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/amatas... V prípade záujmu kľudne pošlite IP, môžeme sa pozrieť aj po niečom inom. Ďakujem. Andrea

jankastubka
5. nov 2013

@amatas este zvazujeme, ci pojdeme sami, alebo este s dalsim parom. Ak by sme sli sami, uz by sme nemohli ist dalej na juh kvoli cestovnym nakladom.
Ak by sme sli 4 plus male dieta, tak prichadza do uvahy ist aj dalej na juh. V tom pripade ale budeme potrebovat apartman s dvoma spalnami. Moja predstava o cene je max. 50 eur za apartman na noc, ideme v druhej polovici juna. Mali by ste nieco zaujimave v ponuke? Samozrejme cim lacnejsie tym lepsie, ale zase aby to bolo slusne.
dakujem

amatas
5. nov 2013

@jankastubka no ak chcete 2 spálne tak odporúcam na našej stránke apartmán Danica Kaštel Stari cena v júni 48 Eur za noc (do 5 osôb) Domáca pani je strašne zlatá 🙂 a na pláž nie je ďaleko, obchod s potravinami na skok cez cestu a pri pláži beach bar a fajná reštika s veľkou záhradnou terasou. Tak sa treba len dohodnúť a nahovoriť známych a rezervujeme 🙂 (toto je jednoznačne najlacnejší apartmán s dvoma spálňami v našej ponuke) pekný deň!

jankastubka
5. nov 2013

@amatas dakujem, vyzera to zaujimavo. Kolko sa plati zaloha?
Je v tomto meste aj nejaky vacsi supermaket s potravinami?

jankastubka
5. nov 2013

@amatas este sa chcem spytat, znamena to, ze ine apartmany s 2 spalnami do 50 EUR uz nemate v ponuke? Pripadne do 55 EUR.
Pozerala som Vasu stranku, len dost tazko sa mi tam vyhladava, lebo na prvy pohlad nie je zrejme, kolko splani ma apartman a nedalo sa mi to zoradit ani podla ceny.
Dakujem krasne za info.

amatas
5. nov 2013

@jankastubka Ahoj, pri rezervácii sa platí záloha asi 30% a zvyšok pri príchode ( pri niektorých apartmánoch je záloha menšia). Potraviny pri spomenutom apartmáne sú dosť veľké ( nie je to len nejaký miniobchodík ale zase to nie Tesco 🙂 )
V meste Kaštela je Lidl a Interspar, takže sa dá výhodne nakúpiť, akurát treba ísť autom. Pozriem sa aj po ďalších apartmánoch a pošlem linky, dík za strpenie 🙂 Andrea

amatas
5. nov 2013

@jankastubka Ahoj, poslala som IP s linkami, tak si popozerajte apartmániky 🙂

spinoscapularnabeta
28. jan 2014

@elisa1980 minuly rok sme boli na ostrove Rab v meste Lopar. Toto leto ideme zas, deti maju 5 a 1,5 roka. je tam dlha piesocnata plaz, popri plazi restauracie a detske ihriska,maly zabavny park, voda dlho dlho plytka. Nasli sme stranku Lopar. sk tusim tam si zatial vyberame ubytovanie. V meste je velky supermarket takze ak si chcete varit, tam kupite vsetko.

alenanr
10. feb 2014

Noooo. Pre prípad, ze by stacili aj velmi slusne mobilne domceky, tak taku jednu rodinku to vyjde do Chorvatska mimoriadne vyhodne
http://www.dobredovolenky.sk/hotel/zadar-kroati...
🙂 😵

alenanr
10. feb 2014

😵
Jáááj silno odporúčam Vodice.
ak nehľadáte absolútny luxus, ale čistotu, kľud, blízko na pláž, lacné reštiky, čapáka za 1€ a krásne kamenné mestečko s uličkami plných obchodov, reštarácii tak utekajte do Penziónu Crnov vo Vodiciach
http://www.edovolenky.sk/Vyhladavanie/Chorvatsk...
🙂

eva580
12. feb 2014

@elisa1980
ak chces mat tu naj dovolenku a naj plaz, nech sa paci Sabunike, resp.Nin a tam su krasne pieskove plaze,pre deti: Ninska laguna vid na googli su obrazky, potom na lagunu navazuje Queen beach, Sabunike a Ždrijac, osobne tam ideme v júli uz 12x, chodime 2x za leto druhy julovi a posledny augustovy tyzden, pripajam ubytovanie s detmi wau, bazen, ihrisko...

http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/nin/vila-mar...

lucy1001
26. feb 2014

Evka páči sa mi tvoj odkaz. My sa chystáme toto leto ale už aj s našim druhým synčekom, ktorý bude mať v lete 1rok aj 3mesiace. Bolo by to tam ok aj pre tak malé dieťa? Boli sme v CH pár krát, ale teraz hľadám niečo špec pre neho 🙂.

adide
3. mar 2014

@eva580 ubytovanie vyzera dobre a najblizsia plaz je aka? Uz piesocnata? A do centra je to cca kolko? 😝 Dakujem za kazde info.

eva580
19. mar 2014

Ninska laguna je prave pre male deticky, je tu ale maly problemik, ze na plaz, ak budete v meste Nin je treba ist autom, alebo sa ubytovat v meste Sabunike a to je na plaz iba skok

eva580
19. mar 2014

@adide najblizsia plaz je cez cestu a je piesocnata, avsak mi chodiem na plaz Ninska laguna a Kraljicina plaza v Sabunike pod hotelom Condura Croatica

eva580
19. mar 2014

zasielam link na online kameru z hotela rovno na plaz, teraz je to ine, ale je treba kuk zaciatkom leta, ked uz je sezona v plnom prude
http://www.livecamcroatia.com/kamere/zadarska-z...

eva580
19. mar 2014

@adide
http://www.livecamcroatia.com/kamere/zadarska-z...
plaz online a je dlha asi 800m-1000m a na konci je ninska laguna pre male deticky

mravvcek
19. mar 2014

@amatas dobry. Viete poradit najst nieco severnejsie s piesocnatou plazou a stravou? Mame 17 mesacneho synceka.

isabellaa
19. mar 2014

Ktory hotel s polopenziou odporucate? Blizko plaze, aspon 3+*, dakujem.