Dovolenka v Dubaji

arasidka11
12. okt 2012

Maminky, chcela by som ísť na dovču do Dubaja, viete mi poradiť, kam ísť, kam neísť, či skôr hotel v meste, alebo pri pláži. Či ísť cez cestovku, alebo si len kúpiť letenku a zaplatiť izbu. Alebo aká lokalita je dobrá a cenovo prístupná. Budem Vám vďačná za každú radu. 😉

katkas1
12. okt 2012

no neviem ci dubaj je cenovo pristupny

sante81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
namornicka
12. okt 2012

Co mam zname a boli v Dubaji, tak na vlastnu past. Lietat zvyknu leteckou spolocnostou Emirates fly (neviem presne ako sa pise), niekedy vyjde lacnejsi let z Prahy, to si treba zistit. Hotel tiez rezervujes cez internet. Cez cestovku ta toto vsetko vyjde drahsie. Zalezi aj na tom aky si typ, si chces mat nalinajkovany zajazd alebo si vopred vyhladas informacie, pozistujes a budes skumat a poznavat sama. Je potom dobre sa pozriet aj do inych emiratov, ale tam je to dost prisne co sa islamu tyka, tam po zotmeni nesmies ako sama zena ist po ulici, iba s manzelom, mozu ta zastavit a legitomovat ak by si isla s priatelom. Toto su dost vseobecne informacie, treba si zistovat.

valentina.west
12. okt 2012

Maminky,pokoj,Dubaj je mozne kupit za 500 eur na tyzden s ranajkami v jarnych a jesennych terminoch.Suma ako za egypt,ci ktorukolvek inu destinaciu. 🙂 uz aj ja som uz nad dubajom uvazovala.susedka bola,normalne cez cestovku s ranajkami v pathviezdickovom hoteli na 8 dni za 500 eur.kupili si tam este nejaky a vylet a velmi si pochvalovala,ze urcitea treba ist

bets
12. okt 2012

my sme boli pred 3 rokmi individualne. leteli sme s emirates, aj ked su drahsi, ale cez nich sme mali aj viza.
najlepsie si spravit vlastny plan, co chces vidiet, pretoze organizovane zajazdy ponukaju take turisticky atraktivne veci, ale nespoznas tu atmosferu a zivot v Dubaji. co sme boli na organizovanom vylete, tak bol jedine vylet do puste, sli sme hummerom po dunach a zastavili sme sa v takej pre turistov vytvorenej osade, kde ponukali moznost vozit sa na tavach, ich jedlo, moznost obliect sa do ich odevov, vodnu fajku a pod. nebolo to zle, ale najlepsie zazitky su z individualneho cestovania.
a velmi dobre sa nakupuje, cize nezabudni veela penazi 🙂

sakura77
12. okt 2012

tak zalezi ci mas deticky uz alebo nie,my sme boli aj s krpcom dvojrocnym takze nejake brutalne vylety nehrozili,tak preto sme volili vacsi resort s detskym kuitikom ,bazenom a tak....no,nakupy sa daju,to anooooo🙂🙂my sme sili normalne cez cestovku,cesku,fisher ,kedze z bratsilavy odlety nie su,teda aspon vtedy neboli,len vieden alebo praha...

arasidka11
autor
12. okt 2012

@sakura77
@bets
@namornicka
@valentina.west mamičky, ďakujem, veď práve som pozerala, že by sa dalo nájsť ubytovanie v peknom hoteli pre dvoch na 6-7 nocí za 400-500 euro, plus letenky, preto nad tým uvažujem. Deti mám, ale tie by sme asi nechali doma, a sakura, nákupy sa tam oplatia a čo? sú tam lepšie ceny ako u nás, a kde v obchode, či na trhu?
A vy ste boli pri mori, či v centre?

sakura77
12. okt 2012

@arasidka11 my sme boli pri mori ale tak vybehli sme do dubaja do takeho velkeho obchodneho centra na handry,ceny asi ako u nas ale samozrejme uplne ine veci ako u nas,a zlato sa oplati ,je cenovo lepsie ako tu 😉 no a samozrejme sme dali vylet v dubajskom zalive,ale teda nebolo mi vsetko jedno😀my sme inak neboli v emirate dubaj ale ras al khaimah v tomto hoteli
http://www.fischer.sk/sk/arabske-emiraty/arabsk...
no a maly bol ako infant zadara len nejaky poplatok 50eur a cenovo to vyslo tych 3000 eur...

bets
12. okt 2012

@arasidka11
my sme hlavne vela chodili a spoznavali Dubaj a okolie, pri mori sme boli 1x
nakupy sa oplatia, su tam vsetky svetove znacky za lepsie ceny. napr. muz si kupil oblek za tretinovu cenu (ted lapidus), kupovali sme aj fotak, hlavne vsak oblecenie. treba ist do schopping mallov, tych je tam vela. v jednom z nich je aj umely lyziarsky svah, kde si mozes pozicat komplet vystroj vratane ponoziek, ale toto sme neskusali.
bez auta alebo taxika sa tam vobec nedalo dokonca ani prejst na druhu stranu. v tom case dostavavali metro, takze predpokladam, ze je to uz lepsie pre pesich, ze su tam rozne nadchody koli staniciam. vzdialenosti su velke, takze treba urcite mat pozicane auto. ist koli plazi su vyhodene peniaze, treba vyskusat maximum co to da...
ale dobry zazitok je aj miestny autobus....
perfektny je aquapark. pre lenivych arabov. nasadnes na koleso a vynesie ta to az hore a potom sa spustis, nie je treba chodit po schodoch na tobogany 🙂
v smere na Oman maju v pusti Fosill Valley, kde je kopec skamenelin, len ides a pozeras a kopec najdes. vobec to neriesia, domov som si odniesla rozne skameneliny (trilobity a tak).

sakura77
15. okt 2012

tak my sme isli preto lebo sme chceli byt praveze pri mori a vteplucku,kedze my vacsinou az november mozeme,s malym sme zas dlhsiu trasu nechceli absolvovat,takze tych cca 5,5 hodky letu bolo tak tak na hranici unosnosti 😀 samozrejme keby sme sami,tak urcite pobehame viac🙂takze vy ked idete bez deti,urcite si nic z toho nenechajte ujst 🙂

arasidka11
autor
15. okt 2012

@sakura77 kočky ďakujem Vám, deti by som strašne rada vzala s nami, ale je to cenovo pre nás všetkých neprípustné, a s deťmi sme už boli tento rok pri mori, ale ja by som išla rada do Dubaja s manželom, pozerala som cez Booking ubytovanie, aj letenky, len neviem sa tam vôbec orientovať, neviem čo vybrať, ešte to tak nehorí, chceme ísť tak koncom januára, zač. febr.. Ani neviem, či sa tam niečo oplatí nakúpiť, ale láka ma to..... 😉

wladka
22. dec 2012

My sa chystame tiez, stale hladam lepsie ponuky.. zatial co su na marec, su dost drahe aj na to ze to je cez rakuske a nemecke cestovky, s prestupm v Istanbule.. Chceme cez Emirates, priamy let..

Ak mate konkretne typy, boli tu spomenute nizsie ceny.. Poprosim v IP o konkretny zajazd.. pretoze za taku sumu som to este nenasla.. 😕

eluma
24. mar 2014

@wladka Tak to som za 500 E nenašla ani ja

wladka
25. mar 2014

https://www.pelikan.sk/sk/akciove-pobyty#/deals... Ja som nasla teraz.. len terminy do juna mi nevyhovuju, su statnice, som v komisii, a v juli je asi moc horuco.. dufam, ze ta akcia bude v septembri/oktobri 😉

edus01
25. mar 2014

@wladka v tom termíne je v dubaji strasne teplo preto je to take lacne http://www.dubaj.sk/sk/pocasie

sasenkah
25. mar 2014

Prenajmite si apartmán, vyjde to lacnejšie ako hotel 🙂

lea132
4. apr 2014

Ahojte, neviete mi odporučiť nejaký plážový hotel v Dubaji?

240572
22. dec 2014

Ahojte.Prosím Vás vie mi niekto poradiť ako je to v hoteloch v Dubaji v čase ramadánu s jedlom,alkohole a fajčením?Ideme tam akurát v čase ramadánu tak či budeme dáko obmedzovaní?

ivivaiveta
22. dec 2014

Ahoj, bola som niekolkokrat, casu ramadanu som sa vyhybala, lebo predsa len budu zazerat, ked budes jest nieco na ulici..ale vnutri hotela normalka..proste vonku sa spravaj tak,aby ich to neurazalo a vnutri si rob co chces..teda do zapadu slnka,potom si rob aj vonku co chces,teda zapalit na terase a podobne...

katka2402
9. jan 2015

Ahojte maminky, my zvazujeme dovolenku s 2,5 rocnou dcerkou do Emiratov. Nevieme sa vsak rozhodnut, ktore obdobie je vhodnejsie. marec (zaciatok) alebo april?
Chceme aby uz bolo more dostatocne teple, aby sa tam mala mohla clapkat. Len zasa nechceme dake horucavy. Mate niekto skusenost kedy je ideal tam ist? Dakujem za rady 😎

ivivaiveta
9. jan 2015

@katka2402 april urcite, teda ked chcete ist na jar...najlepsie ist na jesen...ja som bola minuly rok v marci a vecer mi bola zima..cez den sa dalo, ale more teple vonkoncom nebolo....

katka2402
9. jan 2015

Dakujem, pomohli ste nam v rozhodovani 🙂 @ivivaiveta

ada1981
16. jan 2015

@katka2402 v aprili je fajn, aj maj sa este da ale od juna uz moc teplo.. ak by ste nieco potrebovali vediet alebo poradit kludne napiste do posty

katka2402
16. jan 2015

@ada1981 dakujem, uz mame kupene, ideme 6-13.aprila. Snad bude uz teple more a vzduch este nie moc horuci.

ada1981
16. jan 2015

@katka2402 zalezi od roka.. niekedy sa este aj maj - jun dalo,ale niekedy to bolo na nevydrzanie.. april bude super. Myslela som nejake typy, kam ist a co vidiet. Ak chcete ist na najvyssiu budovu burj khalifa na mieste to stoji okolo 80eur na osobu vstupenka, cez net okolo 20eur..prenajom auta vyjde v meste ovela menej ako na letisku..

katka2402
16. jan 2015

@ada1981 dakujem krasne za rady. No ideme az do Ras al Khaimah - takze Dubaj vylet planujeme iba taky par hodinovy, manzelova spoluziacka zije v Dubaji, tak snad nam ukaze miestne skvosty 🙂. Inac prenajom auta by bol super, ale mala by nam to nevydrzala - ideme tam aj s dcerkou malou. Tu budovu najvyssiu by sme radi sli pozriet, ked uz tam budeme. Nevies, kde sa daju cez net zohnat tie vstupenky - nejaky link? Diky 😉

ada1981
17. jan 2015

@katka2402 pozeram ze cena sla o nieco hore.. ja som.platila 105dhs teraz je najlacnejsi 125dhs. Rezervacka sa robi.na den a hodinu. Je tam velke nakupne centrum dubai mall a fontana.https://tickets.atthetop.ae/eticketing/homepage.aspx

katka2402
17. jan 2015

Dakujem prestudujem @ada1981

ivanatim
19. feb 2015

@wladka Ale ten hotel je dost o nicom. Nie vzdy by mala len cena rozhodovat, lebo potom sa vratis z dovolenky nahnevana a nespokojna.

wladka
19. feb 2015

@ivanatim ja som si s kolegynou nakoniec poskladala dovolenku, Dubaj bol teraz v januari. Letenka 170€, ubytko 250€ v Citimax bur Dubai.. sice 3*, ale spokojnost.. Aj na plaze aj do obchodov chodil shuttle bus- vyuzivali sme ho maximalne, boli sme na tyzden, a super bolo... vsetko je o tom, ako to beries..a nie stale poukazovat na chyby, a potom je to najhorsia dovolenka.. my sme v hoteli prespavali (inak velmi cisty), tak bolo famozne... 😉 .. 😀