Južná Morava - hrady a zámky

janinah
25. aug 2014

Ahoj,privítam akékoľvek tipy a skúsenosti z dovolenky v južnej Morave.Sme dvaja dospelý a 9r. syn / a možno aj dospelé dcéry pôjdu/.Chceli by sme pozrieť zámky,nejakú ZOO,welnes či bazén,čo ešte a kde sa oplatí vidieť? Kde v ktorom meste hľadať ubytovanie?Dík za rady.

jankastubka
25. aug 2014

My sme boli v lednicko valtickom areali. Tam je krasne, je co pozerat na par dni. Len pozor, lebo v pondelok mali zatvorene.
Tento rok sa chystame do luhacovic, a odtial pojdeme pozriet buchlovice, kromeriz a zoo lesna.

zuska_bluzka
25. aug 2014

tak ako janka aj ja odporúčam lednice, je to tam veľmi pekné a len v tom areáli sa prebavíte celý deň (prehliadka zámku, výlet loďou, výstup na minaret, jazda kočom, poprípade pre starších aj ochutnávka moravského vínka) a neďaleko je aqualand moravia. veľmi pekná zoo je v zlíne, ale to je vyše 100 km cesty odtiaľto...

limoncino
25. aug 2014

@janinah ako dievčatá hore, Lednice. Krásna Zoo je v Hodonine, malá, ale cítila som sa tam veľmi dobre, a posedenie v.reštaurácii na námestí, ani sa Ti nechce domov. Ja to mám do Hodonina na skok, chodíme sa tam aj kúpať 🙂 a Brno, nedávno som tam brala deti, zoo, na ten istý lístok plavba po priehrade, tam môžeš vystúpiť pri hrade Veverí a navštíviť ho. Plus prechádzka mestom 🙂

barcelona94901
25. aug 2014

@janinah tam je toho veľmi veľa ,určite navštívte aj http://www.western.cz/ a aj Boskovice su super ,máš tam westenové malé mestečko,dinov ,zámok a je tam kusok aj strašidelný zámok,
aj Hrušovany maju, http://vyskov.dinopark.cz/ je tiež veľmi pekný ,Brno máš zoo ,priehradu,mesto ,Buchlovice su pekné,tiež je tam zámok,Lednice-Valtice to je na celý den ,tam máš aj sokoliarov ,rybníky,máš tam jaskyne,pekná je jaskyna Moravskeho Krasu,Pálava,Macocha je fajn,záleži čo vás baví,ja mám Moravu veľmi rada ,nás asi nikdy neomrzí,rovnako ako u nás Orava 🙂
lezecké steny ,lanové centrá ,skanzeny ,v Modre ,
člapkanice,cez Brno,aqualand,Kurim ,tých zámkov,hradov je tam požehnene,tie nemáme ešte všetky pochodené ,záleži kde idete ,každým smerom je niečo ,čo stojí za to 😉 a hlavne ceny maju lepšie než my a mrkni cz stránky ,program pre deti

barcelona94901
25. aug 2014
limoncino
25. aug 2014

@barcelona94901 presne, tam je vždy čo robiť a vidieť, som rada, že to mám na skok 🙂

mawka
25. aug 2014

@janinah Holíč - letne sidlo Habsburgovcov, Poveterny mlyn, Valša, Manufaktura, dalej Kopčany - kostolik sv. marie antiochijskej, tzv. Margita, stara kačenáreň, pokracovala by som Skalica - samo o sebe historicke mesto plne pamiatok, smer Batov kanal - inak stade sa lodkou viete dostat hocikam na Moravu po batovom kanale, kukli by ste si Straznicu - tam okrem sklepov je muzem dediny - ako zo serialu slovacko sa nesudi 🙂, potom mozete dat Hodonin ZOO, zamok Mikulov, zamok v Ledniciach, archeologicka expozicia v Dolnych Vestoniciach - odtial je skok do aquqparku aqualand moravia, kde maju bohovy wellness, hrad Špilberg v brne, zamok Slavkov u Brna, je tam toho strasne vela 🙂 a ono je to tak nejak s tym nasim pohranicim poprepajane 🙂
Inak baby, v Miloticiach na zamku sa daju pozicat krasne princeznovske saty pre deti za 100 Kc a mozete si princezne aj pofotit 🙂

mawka
25. aug 2014

@janinah a este ma napadla hvezdaren v brne, premietaju tam hocico o vesmire a mavaju aj nocne sledovanie oblohy, ale to treba bookovat vopred

barcelona94901
25. aug 2014

@mawka veru a kanál možu aj na bicykloch

barcelona94901
25. aug 2014

@limoncino my to nemáme na skok,ale teda chodíme tam strašne radi a vzdy zažijeme niečo iné,nové ,idu dopredu a nestojí to také strašné peniaze ako tu,že ošklbať a odchod,

limoncino
25. aug 2014

@barcelona94901 presne 🙂 ja bývam na Záhorí, takže na Moravu blízko, do.Rakúska blízko 🙂

janinah
autor
30. aug 2014

no,baby,tak sme tu...a to ste mi mali povedať,že treba mesiac dovolenky a nie 4dni 😀 neviem čo skôr pozerať,momentálne sme v Brne a ideme kuknúť Chrám sv.Petra a Pavla a Špilberk hrad........Lednice,Valtice a Mikulov sme už stihli....počasie celkom ok....

allkag
4. sep 2014

nejaký typ na ubytovanie? s deckami a bicyklami?? 🙂 okolie Lednic

janinah
autor
4. sep 2014

tak ešte dopíšem,že sme stihli aj Moravský kras,pozrieť,konkretne Punkevní jaskyňu a Macochu priepasť/lanovka/,toto odporúčam,posledná tretina jaskyne je plavba na lodičke s vtipným komentárom lodníka a pre decká super zážitok,jaskýň je tam sprístupnených 5,ale Punkevní je najkrajšia...a ak máte školákov a budete vBrne,tak choďte do Technického múzea,syna som odtiaľ nemohla vytiahnuť ani po troch hodinách kukania všelijakých techn. a historických vecičiek,hrania sa na vojaka z 1sv. vojny na výstave a hrania sa v technickej herni s hlavolamami a kdejakými zaujímavými a poučnými hračkami...a aj Velehrad sa mi páčil a ešte v Brne práve boli Dožinkové slávnosti/folklor,pivo,klobása.....

janinah
autor
4. sep 2014

@allkag ak nebude nejaká akcia,tak nájdeš aj na blind,ale my sme nenašli presne v Ledniciach,lebo tam bola veľká výstava vín,našli sme vedľa v Hlohovci v dedinke,opýtali sme sa domáciach...ale pozri dopredu na bookong.com,aby si našla dobrú cenu,my sme platili cca 30eur za izbu v penzione a potom v Brne v hoteli Pyramída /v centre/ za noc a izbu 52eur/3osoby/

allkag
4. sep 2014

práveže je akcia, a plnka

allkag
4. sep 2014

@janinah ten hlohovec by som rada

janinah
autor
4. sep 2014

@allkag na bookingu som ten penzion nenašla,ani nazov nepamätám presne,niečo ako penzion Buranek čosi také,ešte muža sa opýtam večer....my sme tam došli za tmy a odišli ráno,veľmi som to neobkukovala,ale nové čisté ubytko s veľkou spoločnou kuchyňkou a terasou vonku

barcelona94901
4. sep 2014

@janinah som rada,že sa páčilo

martinka4444
18. jún 2015

Vyborne tipy na vylety! Do Brna chodim pravidelne, hlavne pracovne, hotel International vedieee moje top oblubene miesto v Brne :P Firma v ktorej pracujem má sídlo v Brne takže business tripy si tam musim robím často 🙂 Ale priznám sa, že som zatial nemala vela času prejsť si aj okolie, čo by som fakt strašne rada! Keď mám čas tak čučím v hotelovom wellnessku 🙂 Prehliadka historie plus nejaka ta ochutnavka vin Lednice alebo Valtice by bola skvela!! Je leto, dni su "dlhsie" tak snad coskoro vyda! 🙂

javorka72
26. nov 2015

Tiež odporúčam Lednice a Valtice. Južná morava má svoje čaro, o všetko sa starajú a vedia to "predať" V mikulove je tiež pekne 🙂 ak je možnosť treba využiť aj vínne cesty, úplne iné víno ako to čo sa predáva v obchodoch a aj za úplne iné ceny...

mariana292
3. dec 2015
Používateľ mariana292 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mariana292.

Lednice sú asi to najlepšie čo sa dá na južnej morave vidieť, ten zámok je veľmi zaujímavý a tiež je tam veľký park a minaret v tom areály, vínne cesty sú tiež dobrá rada ale neviem či už nie je na to zima.

jasminet
24. apr 2017

baby, otazka - v ledniciach sme uz boli, ale bezdetni a slobodni, takze som to neriesila... da sa z janohradu dostat s kocikom tym povozom? alebo len naspat lodou (tam kocik moze)... zamok -minaret peso, minaret-janohrad lodou a spat ako? kvoli detom by som rada konmi...

citronius
26. mar 2018

Ahojte a čo lednické rybníky? sú kúpateľné?