Kam na Silvestra so 7 mesačným dieťaťom?

jahodka87
8. nov 2013

Kam by ste išli(ak by ste vôbec išli) na silvestra so sedem mesačným dieťaťom?

strihalka
8. nov 2013

Iba doma?Maximalne nekam k pratelum,rodine prozit klidny silvestr.... a prichod noveho roku..

lubina
8. nov 2013

sedem mesačne babatko ma este dost pevny rezim, takze ja by som urcite na nejaku oslavu mimo domu s nim nesla......radsej mozno pozvala rodinu alebo nejakych priatelov k nam domov.Dieta by malo svoj rezim aj miesto a aj ostatni by m ohli stravit pekneho Silvestra.....s dietatom to uz bude vzdy ine, ako ked sme boli mladi a oslavovali na chate a pod.

usiko
8. nov 2013

nikam,ani s rocnym ani s dvojrocnym ani s trojrocnym.......proste doma....tych par rokov sa da vydrzat...deticky ku svojim roznym strachom z nepoznaneho nepotrebuju prezivat este strach z hluku a petard a ohnostroja.....bola by som/budeme doma a pocas tych par minut ked niekto citi silnu potrebu palit petardy budeme pocuvat pri dverach detskych izieb a pri prvom naznaku placu/strachu budeme deti ukludnovat.....

marcelatje
8. nov 2013

😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 mňa ani nenapadlo ísť niekam na Silvestra s malou 😕 😕 to niekto aj robí??

monciky
8. nov 2013

nemam dieta, ale bud by som bola doma, alebo isla niekde k znamym, kde by mohlo dieta v klude spinkat a malo pokoj...

farmacka
8. nov 2013

rozhodne nikam, male deti nepotrebuju oslavovat silvestra 🙂 😀

koniarova
8. nov 2013

Na diskotéku. A aspoň do 5-tej rána. 😉 😉 😉

jasminet
8. nov 2013

pre mna je silvester normalny den, nechapem tie oslavy, takze my len doma. a je jedno ci maju deti rok alebo 10 🙂 ale ked ste zvyknuti chodit niekam, tak v pohode na chatu. namestia a podniky by som vynechala uplne 😀 😀

vulka
8. nov 2013

No u más má starší syn už 6 rokov a ani vo sne ma nenapadlo kdesi sa s ím trepať. Večer si dlhšie pozrie telku alebo sa pohrá, potom pozhasíname a vyprskáme zopár prskaviek a hurá spať.

sampo
8. nov 2013

nikam 😅 ja celkovo silvester nepotrebujem oslavovat, takze my si kludne robime s mm uz dlhodobo gaucovu kulturu, resp. posledne roky ani tu polnoc nedockam 😀

lauricka
8. nov 2013

a to by sa ti chcelo? to je fakt lepsie - pre vsetkych - ostat doma. Minuly rok sme boli, deti mali rok a tento rok budeme zase a fakt by som ani nikam s nimi nechcela, budem rada, ked budu spat. Nehovoriac o tom, ze to male z toho nebude nic, okrem mozneho stresu, mat.

kochanka
8. nov 2013

Ja mám 10 mesačné dieta a už teraz mám strach ako zvládne silvester dúfam že ho prespí ani by ma nenapadlo niekam s nou ísť. My s mužom na balkone a malá v postielke asi tak

bonbonik14
8. nov 2013

ja si kladiem tu ist otazku, nechce sa mi ist nikam len moj manzel je nad mieru spolocensky a doma mi nebude

vanga223
8. nov 2013

Velmi ma tesi, ze vsetky odpovede mamiciek su spravne - byt doma s dietatom. Pisatelke prispevku iba tolko, ze bud ona je este dieta, alebo stratila rozum. Byt matkou je na cely zivot a vela, vela odriekania. Myslim - spravnou matkou.

mima4
8. nov 2013

nemam vlastne dietatko, ale s takym malym by som urcite nesla nikam 🙂
Take dietatko potrebuje svoj pokoj, max nejaka prskavka čo "vykuka"...

@vanga223 prepac, ale nehodnot druhych ludi... pisatelka sa len pytala, nic zleho nespravila...
a zboznujem tie frazy "spravna matka", "vela odriekania".... su zeny pre ktore je materstvo radost a nie utrpenie.

brezicka16
8. nov 2013

tento prispevok pisala moja kamoska, nechce ist nikam s dietatom radsej doma, jej mala ma pevny rezim a zalezi jej na nej ale ako pisala jedna pani vyssie tiez ma muza co je nerad doma a isiel niekam na napr. na chatu...

ishkaa
8. nov 2013

preco by mali sediet doma? ak je dieta "dobre" a vydrzi aj niekde inde, navyse ak mu tam spravia vhodne podmienky ako napriklad ticho, tak preco nie? moj maly mal rok, silvester sme stravili s rodinou na chate, ked bol jeho cas ulozila som ho, zapla babyfon a mohla som sa bavit...a nemyslim ze som preto horsia matka.

standu
8. nov 2013

Paneboze akurat sme doma riesili nieco podobne...teda chatu s 5mesacnym, kamoska neche ist lebo ako ona bude mlieko zarabat bla bla. my sme boli s 3mesacnou tyzden na chate a prezili sme to v uplnom zdravi fyzickom aj dusevnom. rezim sa da urobit kdekolvek.. ja sa skor desim silvestra v bytovke uz to vidim ako budeme celu noc revajuc hore kvoli delobuchom pod oknami. to by som radsej sla niekam na tu chatu do lesa! mat dieta nie je choroba ani sa svet nezastavil, mame 5rocnu starsiu a neviem si predstavit ju tyranizovat tym, ze nie moja nikam nemozeme ist lebo babatko ma rezim. dam malu do nosica a idem.

mirage
8. nov 2013

No s Vami niektorymi by teda bola sranda 😎 My chodime partia s detmi podobneho veku na chaty, v lete, v zime, na Silvestra.. Deti su spokojne, my tiez.

erzulik
8. nov 2013

Moja dcerka mala 2 roky a od 3 mesiacoch chodime na vylety a na dovolenky. Nema problem mi pekne spinkat v aute a vydrzi aj dlhsiu cestu. Na silvestra sme osem rokov neboli doma a nechystame sa ani tento rok. Aj moja dcerka ma pevny rezim poobede spinkat a vecer tiez v rovnakom case. Ale niekedy sa jej nechce spat kedy ja chcem. Zajtra napriklad tiez cestujeme a uz sa tesi, ked jej spomeniem ze ideme na vyletik tak si uz bali svoj maly kufrik kde si nosi hracky, knizky atd. Kazdy ma na to svoj nazor a nikoho netreba odsudzovat tak ci onak kazdeho to je osobna vec. A komu ako vyhovuje.

salomuska
8. nov 2013

My sme asi strašne divni a nezodpovedni, ale boli sme so staršou na Silvestri v hoteli s partiou znamych ked mala 4 mesiace, aj ked mala skoro rok a pol, pôjdeme aj teraz s oboma...co je na tom cudne? Dietatu vytvorite rezim predsa aj v inom prostredi, ked sa chce, dá sa. Polnocne oslavy vzdy prespali a baby monitor fungoval spolahlivo.

anjelicek26
8. nov 2013

My ako kazdy rok pozyvame partiu k nam - teda partiu - dva manzelske pary - s detmi v Saskinom veku. Deti sa vyhraju, my tiez, tento rok cokoladova fontana a pre nas raclette, bude taka pohodicka uplna... zahrame poker, pockame, kym deti odkvecnu... Kedze je to u nas doma, ja mam sancu si ulozit deti (Maxa a Benjiho) bez problemov. Starsia vydrzi s ich detmi tiez byt hore.

katie555
8. nov 2013

nasa mala, minuly rok na silvestra mala 10 tyzdnov, sme zavolali kamosov k nam.. mala prespala celu no 12 hodin...
tento rok teda bude mat cca rok aj 2 mesiace, zatial sa nam velmi stari rodicia ponukaju ze ju vezmu...
Podla mna nic zle ist na chatu...a v lete dovolenky nikto neriesi ked sa beru aj male babatka...preco sa pozastavujute nad silvestrom???? 🙄

darka2001
8. nov 2013

Pevny režim,odriekanie to akože teraz ked som matkou sa ostatne role v živote mažu?to už akože nie si kamoška,sestra,suseda.....len spravna matka?
podla mna uplne v pohode či na chatu,vylet,vikend,alebo ked maš ochotnu mamu,svokru a postražia kým sa budet zabavať tak v pohode,v ramci zachovania psychickeho zdravia rodičov si aj oni potrebuju oddýchnuť,zabaviť sa a vobec to neznamena,že svoje deti maju menej radi. 🙂

winka99
8. nov 2013

no my sme prvy silvester stravili doma, maly mal vteda 9 mes. a cele to prespal, druhy silvester uz prereval, lebo ho zobudili petardy a delobuchy....byvame na sidlisku, keby bolo kam vypadnut, tak by som sla, bolo by to asi lepsie ale nejak ziadna chata ani nic take sa nenaskytlo

zahradka76
8. nov 2013

Neviem si osobne predstavit, ze by som so sedemmesacnym dietatom isla travit Silvestra niekde mimo domu. Ale Ty si svoje dieta najlepsie poznas, vies ake je na vecer, ci je nervozne, ako reaguje na cudzie prostredie atd. Su deticky, ktorym akakolvek zmena vadi, ale su aj take, ktore su nenarocne a zaspia a nakrmia sa kdekolvek. Popozeraj na nete, ponuk na Silvestra je isto kopec.

martina1305
8. nov 2013

s tak malym babätkom je najlepsie ostat doma…Silvestrom este bude veeeella, uzijete si potom, ked bude dietatko väcsie a vy budete mat k nemu zodpovednu opateru

andelok
8. nov 2013

Podla mna na tom nie je nic strasne, ist travit Silvestra niekam mimo...netreba si hned predstavovat diskoteku alebo hlucnu oslavu..Co tak nejaky prijemny penzion alebo hotel zamerany na rodiny s detmi, kde je dobra atmosfera a viac rodin s detickami? Mna napada hotel Mnich v Bobrovci, na SIlvestra sme tam neboli, ale je tam velmi pekne a prijemna rodinna atmosfera. Ty si najlepsie poznas svoje babo a vies, aku dlhu cestu zvladne a ako reaguje na nove prostredie.
A definicie "spravnej matky", ktora si odrieka cely zivot (vid prispevok @vanga223) by som brala s veeelkym nadhladom. Jasne, ze treba brat v prvom rade ohlad na dieta...ale ak vedia, ze to dietatko zvladne, cez den mu vytvoria dobre podmienky na hru a oddych a v noci zas na spanok, nevidim dovod vysedavat doma. Apropo, na beznom sidlisku je hluku a petard 100x viac ako na nejakej chate v prirode.

majka35
9. nov 2013

@standu nazvať silvestrovanie s deťmi v domácom prostredí tyranizovaním mi príde hrozne plytké ... veď nech si každý trávi posledný deň v roku, ako mu vyhovuje ... moje deti mi minulý rok komplet prespali celú noc a na delobuchy sa mi vôbec nezobudili a rok predtým sa staršia neskutočne tešila z tých svetielok, ktoré sledovala z okna...takže sme ju takto chuderku utýrali 😀 sme my to teda rodičia

katfan
9. nov 2013

ježisi,to sú zas kecy,že správna matka sa musí všetkého zriecť.no nič,k otázke:chata je dobrý nápad,akurát že už možno budeš mať problém niečo nájsť.inak ja robím silvestra doma,keď mal malý 2 mesiace,bolo u nás 13 dospelých a 7 detí a bolo to super.malý to prespal🙂