Mallorca 2013

kikina84
26. nov 2012

aké máte skusenosti s letnými pobytmi na Mallorce? kde sú tie najkrajšie miesta a čomu sa tam treba vyhnúť? Boli ste spokojný s cestovkami ? dakujem 🙂

lenka91611
26. nov 2012

boli sme toto leto na tyzden , presnejsie v Magalufe ... no proste jedna nadhera .... znova by som sa tam vratila 🙂

pempusik
26. nov 2012

@kikina84 my sme boli v tomto hoteli http://www.insotelhotelgroup.com/en/resorts/mal..., isli sme s hydrotiurom a boli sme velmi spokojni. od hlavneho mesta je to sice dalej, cca 80 km, ale nie je problem sa tam dostat. Inak miesto je to tiche, takze zalezi od toho, co preferujete. Pre deticky idealne miesto 🙂

liz_lemon
26. nov 2012

@kikina84 ja som bola na Malorke 3x, a je to najlepsia dovolenka, ale hlavne preto, ze sme si vzdy prenajali auto, a presli ju komplet celu, ak by som mala byt cely cas len pri hoteli, tak by sa mi asi nepacilo, bola by to nuda
najkrajsie plaze su na severe, ale hlavne mesto, ktore je nadherne je zase na juhu, takze sa treba rozhodnut, kde sa ubytovat, my sme vzdy byvali v tychto hoteloch, su hned pri sebe, su na juhu
http://www.hotelesglobales.com/en/hotel-pionero...
http://www.hotelesglobales.com/en/hotel-santa-p...
a co sa tyka cestoviek, tak by som volila rakuske

makeka
26. nov 2012

@kikina84 my sme boli na Malorke pred dvomi rokmi super dovolenka boli sme v časti Punta Reina hotel Blau.boli sme cez Satur All inclusiv.najlepšia dovolenka jedla pitia habadej animačné programi cez den aj večer milý personál chyžná ešte aj mužove trenky na spanie poskladala 😀 .

kikina84
autor
26. nov 2012

@pempusik mna zaujima to delfinarium a ze vraj aj nejake jaskyne su tam ..neviem ako je to vsetko daleko..akymi spojami sa tam potom da dostat? predpokladam ze by mi tieto veci asi povedal delegat..nie? ci? 🙂

kikina84
autor
26. nov 2012

@liz_lemon da sa tam dialkovo dopraovat aj inak ako autom, su tam nejake spoje ktorymi sa da mallorca pobehat? ta severna cast je asi aj drahsia potom nie? 🙂

fra
26. nov 2012

nám sa najviac páčili východné pláže, sú piesčité s pozvoľným vstupom do mora a temer úplne bez vĺn veľmi hlboko zarezané v pevnine, takže sa v nich dalo kúpať aj keď boli na západných plážach obrovské vlniská... vrelo odporúčam požičať si auto, dá sa s nim prejsť všetko, majú veľmi dobre urobené cesty, také... nemecké a veľmi dobre značené ale chodia tam aj pravidelné autobusové linky....... za 1-2 hodinky prejdeš zo severu na juh alebo z vychodu na zapad ... my sme šli bez cestovky, leteli sme ryanairom a ubytko sme si našli na súkromí, 100% spokojnosť ... my sme byvali prave nedaleko tych jaskyň, ale tam sme ani nešli, jaskyn mame dost aj na Sk, nas fascinovali pláže... a chodí tam veľa Nemcov už desaťročia a fakt že tú krajinu prerobili akokeby za svoju koloniu, žiaden bordel ako v grecku alebo nepresnosť a chaos ako v južnom taliansku, jednoducho všetko dokonale funguje... a navyše je tam aj pekne...

fra
26. nov 2012

ozaj, okrem autobusov tam jazdia aj vlaky... a dokonca v meste Soller aj historické električky od stanice v meste k moru v susednom meste 🙂

pempusik
26. nov 2012

@kikina84 presne ako pisu baby, autobusove spojenei je dobre a tak isto si mozete pozicat aj auto. Tie jaskyne su od hotela, ktory som ti spominala asi tak na 10 minut cesty autobusom alebo tam chodil aj taky maly vlacik. Vstupne bolo tusim 8 alebo 11 eur, teraz si uz nepamatam velmi. ale viem, ze ked to ponukali ako fakultativny zajazt, tak to stalo asi 25 eur na osobu. takze urcite odporucam ist aj na vlastnu past. vyklad nie je taky ako v nasich jaskyniach, takze nepotrebujete tlmocnika 🙂

liz_lemon
26. nov 2012

@kikina84 urcite sa da miestnou dopravou, busmi, ale auto je najlepsie, nie je to ani drahe, my sme mali auto vzdy na cely pobyt a vyslo to okolo 200 E na 9 dni + benzin, ked si zoberies, kolko stoja fakultativne vylety tak sa to velmi oplati, hlavne ta sloboda, ze ides kam chces, kedy chces

kikina84
autor
26. nov 2012

@fra a co vsetko sa tam da s detmi este robit? mate nejake typy?

fra
26. nov 2012

A k miestam ktoré sa nám veľmi páčili - napríklad malebný prístavík Cala Figuera, prirodná rezervácia s príjemnými plážami Cala Mondragó, stredoveký hrad- zrucanina ktorá sa dala celá preliezť- Capdepera, pekné bolo aj staré mesto Alcudia, Soller kde všade predávali domáce čerstvé pomaranče fakt užasne chutné (boli sme koncom leta), pláž a skaliská Cala Sant Vincenc ... krásna je Palma, hlavné mesto ... a nedaleko Dračích jaskyn su aj dalšie zaujimavosti, napríklad safari so zvieratkami, vyrobna umelych perál v manacor kde robia exkurzie pre turistov .... mallorca je fakt miesto kam by sa človek rád vracal 😵 😵 😵 ale my sme mali už trošku vačšie deti ako pozeram maš ty, tak sme šili program pre ne ... ale tak to safari by ju mohlo zaujať, možno aj jazda tym vlačikom a električkou... možno aj akvapark, ved do leta dorastie...

janka76
27. nov 2012

@fra poprosim ta o tip na ubytko, cez co ste ste hladali ubytko?

fra
27. nov 2012

@janka76 homelidays, moja oblubena stranka s ubytovaním, ešte nikdy nesklamala ... v španielsku ma 11000 domčekov, bytov a víl a na Majorce ma cca 750 nehnutelností, každá má presný popis všetkého čo tam je, fotky a pod, da sa nastaviť vyhladavanie podla lubovolnych vašich požiadaviek, pozeraj aj recenzie (testimonials) pod ubytovaniami

http://www.homelidays.co.uk/

my konkretne sme boli tu ale nás je 6, je to velky apartman
http://www.homelidays.co.uk/porto-cristo/apartm...

kikina84
autor
28. nov 2012

@fra dakujem za typy..a este ma zaujime,je to na Mallorce moc drahe? take tie bezne veci,ako nejaka voda,dzusik,pripadnne nejaky hambáč a párek v rožku,niečo na taký spôsob

fra
28. nov 2012

@kikina84 nie, my sme kupovali v obyčajnom hypermarkete kde nakupovali domáci a varili sme si sami ... kopa vecí bola ešte aj lacnejšia ako u nás vlastne si nepamatam či vobec bolo niečo drahšie ... možno mlieko? ... a prežrali sme sa ich rybami 😀 ... samozrejme, niekde v resorte alebo v takych malych obchodíkoch, hlavne pri plážach sú veci určite drahé, aj dvoj- trojnásobne... ale hypačov som videla pomerne dosť...
...do reštik sme nechodili, to je určite tiež ina cenova kategoria... my mavame pri mori taky rytmus že rano na dve hodky k moru, od 11 do 15 zavretí vnutri, tak sme si vždy v pohode navarili... a potom až do noci zas niekde vonku

kontra004
29. nov 2012

Viete mi poradit, ktora cast Mallorcy je vhodna pre dovolenku s 1.5 r. dietatom? ja som uz na Mallorce bola 2x (nepamatam si presne kde) ako bezdetna ale to bola jedna velka party. Bary boli vsade a hlavne zivot zacinal az okolo 10tej vecer. to uz teraz spavam. S dietatom si predstavujem skor pekne, ciste plaze, menej ludi, klud. Dakujem

suzi33
29. nov 2012

Ahoj. S priateľom sme boli toto leto na 11 dni v Cala Millor. Môžem len odporučiť, krásne more,super pláže, každý večer prechádzky po veľmi dlhej promenáde-buď popri obchodíkoch alebo popri pláži. Dračie jaskyne môžem tiež len odporučiť, je tam naozaj veľmi pekne a ako bonus, vo vnútri je také akoby jazero alebo ako by som to pomenovala a počas návštevy jaskyne Ti pri tom jazierku urobia koncert. Naozaj to bolo perfektné. Na tom mieste kde sme boli my,ma ale trochu odradilo to,že všade sa dohovorí človek len po nemecky-teda aspoň tam kde sme boli my. Už v lietadle domov som priateľa presviedčala, že o rok tam ideme znova :D

kikina84
autor
4. dec 2012

@suzi33 prave som kupila dovolenku,tiez do oblasti cala millor,hotel Morito..citala som vela recenzii a toto miesto mi vyslo za danu cenu najkrajsie..Takze dakujem velmi pekne za typ 🙂

kikina84
autor
4. dec 2012

@kontra004 prave som kupila dovolenku do oblasti cala millor,tam je krásne jedna z najkrajsich plazi,pisok,tyrkysove more.pozvolny vstup..raj pre deti..Nadherna promenada..citala som vela recenzii a tato oblast mi vysla jedna z najkrajsich 🙂

janka76
4. dec 2012

@kikina84 hod link 😉

suzi33
4. dec 2012

@kikina84 dobrá voľba, určite nebudeš ľutovať.. More bolo krásne, na niektorých miestach dosť dlho aj nízka voda,takže pre detičky ako stvorené a promenáda tiež nemá chybu.. A čo mi chýba,je perfektné mojito s ešte lepším čašníkom-taký starý,ale poriadne milý chlapík,za tých pár dní nás už poznal :D

mina1834
4. dec 2012

bili sme tento rok sept,,na mallorce alcudia .krasna odporucam zamilovala som sa do plaze ,,,,a chceme sa tam vratit ,,,hod do google a daj obrazky krasa

empafi
4. dec 2012

ahoj...na mallorke sme boli zatiaľ 2x...prvý krát na svadobnej ceste v hotely Neptuno****....a druhý krát už s 2ročným synom v hotely Calla Mandia**** hoď si to do googlu....úžasné miesto...boli sme potom v Španielsku Andalúzii...ale Mallorka nám učarovala viacej

kontra004
5. dec 2012

@empafi vygooglila som hotel Cala Mandia, to je v Porto Cristo? a pre maleho tam bolo dobre? nebolo tam moc rusno? a kt. mesiac ste boli? September je dobry pre rok a pol rocne dieta? Dik

empafi
5. dec 2012

@kontra004 áno áno....síce to bolo mimo mesta,akoby taká dedinka to bola,ale reštiky,obchody...všetko bolo....požičali sme si auto a pochodili okolie....my môžeme chodiť na letné dovolenky iba posledný júnový a prvý júlový týždeň...takže ešte veľký ruch nebol...je to obrovský rezort...pre deti to tam bolo stvorené,kluby,animácie,atrakcie,diskotéky...dokonca domáci animátori už ovládali základné slová po slovensky...veľa veľa slovákov a čechov tam vtedy bolo

katka512
29. dec 2012

@fra Mallorca je kraaasna. my sme tam s priatelom 3roky cez sezonu pracovali....Cala dor+cala egos+porto petro,moja laska 😀 😀 😀 a cala mondrago tiez sme Mallorcu trochu prechodili aj Alcudia aj Palma su nadherne.
Chcem sa opytat cez tuto stratnku na kolko dni chodite a kolko vas to vychadza aj so stravou+letenka ked si varite urcite + - ale ste ma celkom namotala na tu stranku ze ci sa to oplati..........
ako to funguje na stranke ,,,napisete tam a oni vam posu podklady plati sa dopredu?
dakujem moooc 😉

fra
25. jan 2013

@katka512 aha, nejako som si nevšimla tak sa ozyvam až teraz... no, my musime byt s tolkymi deťmi nizkonakladoví a hladame aj tie letenky podla toho obyčajne mimo sezony, v škole to už nejako vybavíme, takže- letenky s ryanarom 80€/na osobu spiatočná letenka, ubytovanie- do 500€/tyzden pre šiestich (čiže to na jedneho vychadza cca 85€), jedlo asi ako u nás kedze sme nakupovali v hypači možno nejake lahodky navyše (ten ich bylinkovy alkohol napríklad 😀) ... najdrahšie sa nam na tom zdalo to auto, cca 250€/ tyzden ale oplatilo sa...
.
homelidays- napišeš, oni ti potvrdia termin, obyčajne im pošleš zalohu 1/2 sumy na učet majitela a zvyšok doplatiš osobne na mieste, možno to niekto ma nastavene inak ale my sme to zatial mavali vždy takto...

livi01
29. jan 2013

@kikina84, som si istá, že neoľutuješ svoju voľbu a pridáš sa do klubu zamilovaných do tohto ostrova. 😉 Môžem len súhlasiť so všetkým čo sa tu o Mallorke povedalo. Okrem toho čo už bolo povedané, by som odporučila playa d´es Trenc. Patrí k najkrajším plážam ostrova, je ďaleko od masového turizmu, hotelov a obytných oblastí... proste raj na zemi! Slávnosť “Moros y Cristianos,, v Pollense (2.augusta) a v Soller (druhý májový týždeň). Jazzový festival s prvotriednymi svetovými hudobníkmi v Sa Poble (august). Skoro každý víkend je niaka slávnosť alebo “verbena,,. Monasterio de Lluc je najdôležitejším svätým miestom ostrova. Je to magické miesto v horách. Určite by som nevynechala výlet loďou, vínne pivnice ako napr. Macia Batle a Jose Luis Ferrer, mallorskú kuchyňu, Palma Aquarium, výpredaje v Palme (Avinguda Jaume III a Passeig des Born)... možností je neskutočne veľa. A keby niekoho zaujímalo ubytovanie v apartmáne v Puerto de Alcudia, môžem pomôcť.