Máme cestovať do Lignana cez deň alebo v noci?

kuratko
4. aug 2014

ahojte zeny, planujeme dovolenku v taliansku, oblast Lignano. cestujeme autom s dvoma malymi detmi, syn bude mat 5 a dcera 3. cesta by mala trvat 6 hodin. bude to nasa prva velka dovolenka a dlha cesta autom. ja som brala ako samozrejmost ze budeme cestovat v noci, manzel tvrdi ze to bude lepsie cez den. ake mate skusenosti? vyspia sa deti v noci aj po sediacky? resp. vydrzia takto male deti cez den 6 hodin sa hrat v sedacke okrem par prestavok? neboli ste z celej noci za volantom prilis unaveni? ubytovat sa budeme moct asi az po obede. dakujem za prispevky 🙂

kuratko
autor
4. aug 2014

poradi niekto?

romana19
4. aug 2014

@kuratko Nik nepozná tvojho manžela a nevie aký je šofér, nik nepozná tvoje deti, nevie ako sa správajú, tak ako môže niekto odpovedať čo je lepšie. Normálne cestujú ľudia s deťmi aj v noci, aj cez deň.

Prajem peknú dovolenku.

Táto otázka mi príde, akože mám si dať ofinu vpravo alebo vľavo??

seahorse27
4. aug 2014

My sme cestovali s dcerkou od jej 2,5 roka do Chorvatska. Tam sme isli vzdy na noc a naspat cez den, cesta trvala priemerne 10-11 hodin aj s prestavkami. Zvladala to v pohode v noci aj cez den. 6 hodin nie je az taka dlha doba, ze by to nemali vydrzat. Treba im zobrat tablet s rozpravkami, nejake CD s detskymi pesnickami a su predsa dvaja, tak sa nejako zabavia. Nasa mala celkom rada cestuje a neobmedzovalo ju "sputanie" v sedacke, tkaze sme s nou problem nemali. Ak su deti v tomto smere problemovejsie, tak radsej odporucam ist na noc, urcite viac pospia ako cez den. Mozete sa poistit aj Kinedrylom, to ich zarucene odpali 🙂

siska53
4. aug 2014

Ahoj,my sme cestovali po 1.x vzdy,ked mali takmer 18m. A to sme cestovali aj 10-12hodin. V pohode.odchadzame vzdy okolo 4 -4:30 rano. Ja sedim zatial medzi nimi,vzdy sme mali dake hracky a knizky,plus telefon ci daky tablet s pesnickami pre istotu. A robime si castejsie prestavky,ale to sme aj predtym lebo my zeny musime chodit castejsie na wc. Deti zvladli cestu vzdy v pohode,co-to pospali,ale nie nejak prehnane,no vydrzali. Teraz sme sli vyse 12 h.tam a vyse 13h. naspat. Opat v poho,maju 28m. a 4r. a 4m.pred 1. takouto dovolenkou sme testovali len Slovensko,maximalne 4hodinovky. Ja som vlani pocas ciest vzdy malu aj dojcila,nasla som si taky dufam bezpexny sposob.
Takze my na case nasho odchodu nebudeme nic menit ani nabuduce.
A tie pesnicky ci rozpravky na pozeranie ani dlho nepozerali.
Maly spal v aute 2x po 35 min.,mladsia 2xpo 50min.tento rok. Vlani si pospali viac.

jakubkoadamko
4. aug 2014

Ahoj, ťažko radiť, ale my sme to urobili takto. Mam syna, ktorý cestu do Lignana absolvoval pred mesiacom, vtedy mal 7,5 mesiaca. Išli sme na noc, vyrazili sme asi o 23.00 z BA, manžel si urobil asi 2-3 prestávky, cca po 10 až 20 minút. Prišli sme približne okolo 7.00 do Lignana, ohladali ubytovanie, agentúru, dali kávu, išli na plaz...a hlavne - v agentúre som sa dohodla uz dopredu, že urobia všetko preto, aby mi dali kluce skôr. A dali cca o 11.00.

kuratko
autor
4. aug 2014

@romana19 Dakujem za odpoved, ja som mala vsak doteraz dojem, ze ludia s malymi detmi proste cestuju zasadne v noci, aby sa deti vyspali. my sme s rodicmi vzdy cestovali v noci, aj nejaky dalsi ludia mi radili skor cestovanie v noci. chcela som vediet osobne skusenosti, kedze idem na dovolenku s detmi po prvy krat. manzel je velmi dobry sofer. ofinu nosim zasadne nalavo. pekny vecer.

meusicka
4. aug 2014

Ahoj, my sme cestovatelska rodina, cestujeme pravidlene cca 1200km, coz znamena 15hodin. Je to vratane prestavok. Mam 3 deti, vacsia ma 5,5 a dvojicky maju 2,5 roka. Startujeme rano cca o 5tej. Deti budime hodinu skor, lebo aj ranajkuju a vsetko robia ako inokedy. Takze v aute nam cca po hodine este zaspia, lebo musia dospat. Ideme kym je v aute klud. Mam pribalene nejake papanicko, co maju deti radi, jablka, susienky, chrumky. ... Zastavujeme ked je potrebne a robime dlhsie pretavky, cca hodinku, aby sa deti aj vybehali a potom idme dalej. Ja si myslim, ze 6 hodin nie je tak strasne, da sa zvladnut aj pocas dna. Hlavne ak aj tvoj muz radsej soferuje pocas dna. Idete na dovolenku, netreba sa nikam plasit, ist podla deti. Cez den sa mozete stavit aj na ihrisku a pod. Cesta s malymi detmi je stale istym sposobom stres, ale da sa to zvaldnut a pritom sa ckovek nezblazni. Mame este stale pribaleny aj iPad a v nom nejake rozpravky ktore maju radi. Drzim palce a prajem prijemnu dovolenku.

bubelko
4. aug 2014

@kuratko my sme skusili aj noc aj den. cez noc je fajn, ak idete oddychnuti a ma sa na druhy den o deti kto postarat (moj nazor). takze zo sui na svk chodime cez noc - deti dame babke a my sa dospime. skusili sme aj cestu spät a dohodli sme sa s muzom - uz nikdy viac. deti vyspate, my totalne k.o. rano sme losovali, kto pojde do postele a kto bude hore s detmi...
teraz sme cestovali na dovolenku do francie - 12h tam, 14 h naspät. deti to zvladli bez problemov. bolo co pozerat. mali sme aj tablety pre ne, ale sme ich ani nepouzili. deti si citali, pozerali z okna, pocuvali radio ci cd.
totalna pohoda 😉
a ono - aj tak je najdolezitejsie, aby ste vy ako rodicia boli v pohode, potom budu aj deti. ak budete vy dvaja nervozni, tak je to uplne jedno kedy pocestujete, deti budu nervozne tiez 😉

bajana
4. aug 2014

Ja nemam skusenost, ale uvazovala by som takto:
- bezpecnost nadovsetko, takze ked sa sofer citi viac na cestu cez den, bola by to pre mna priorita bez ohladu na pohodlie deti
- 6 hodin, s prestavkami trebars 8 nie je take hrozne, aby to deti nevydrzali
- ak pojdeme na noc, kedy asi? o polnoci, prideme rano o 7.00 a co potom, ked sa nemozeme ubytovat? my unaveni, deti mozno vyspate, ale kam sa uchylit?
takze za mna to logicky vychadza na start skoro rano

puffu
4. aug 2014

Myslim ze 6 hodin nie je nezvladnutelnych cez den, zbytocne budes cestovat v noci ak sa jedna o taku " kratku" cestu..date kazde 2-3 hodiny prestavku a zbehne to rychlo..🙂

masinka
4. aug 2014

@kuratko ahoj, my chodime kazdy rok (teraz sme tam boli tusim 10 raz) do Bibione a zasadne chodime v noci.
Prvykrat sme isli cez den, ale pred Bibione sme stali 3 hodiny v zapche, vonku 30 stupnov, v aute 80 - vtedy sme mali este dokonca auto bez klimy, no proste katastrofa. Este ze sme boli vtedy este bez deti....
Teraz chodime tak, ze okolo 22:00 - 24:00 vyrazame, v Bibi sme pri vychode slnka ktory vzdy potom obdivujeme na plazi. Deti celu cestu prespia, ja sa tiez vyspim, robime jednu cikpauzu na Woerthersee kde aj natankujeme. Nasu agenturu otvaraju o 10:30, to tam potom nabehneme pre kluce od apartmanu. Manzel si potom po obede trochu pospi a vecer uz behame po meste 😀
Tento rok v noci ked sme mali cestovat strasne prsalo, tak sme boli donuteni cestovat cez den. V noci cesta trva tych 6 hodin, pokial nie je vela usekov ktore opravuju a kde sa 20 km plazis 30 km rychlostou , cez den nam to trvalo 11 hodin - vyrazali sme rano o piatej, tak po Vieden decka spali, ale potom
sme boli cikat hadam na kazdom parkovisku (mam tri baby, tak vzdy niektora pistala, ze musi). Manzel parkrat pri nocnych cestach hovoril, ze nabuduce urcite pojdeme cez den, lebo okolo tretej rano uz zacina byt dost unaveny, ale teraz skonstatoval, ze cez den nikdy viac. A nielen koli tym prestavkam. V noci su prazdne cesty, cez den to bolo samy kamion .... A to my chodime mimo sezony, teraz uprostred leta bude sora aj na myte.

natali277
4. aug 2014

My sme boli v lignane zaciatkom jula prvy krat cez noc a nikdy viac to bola katastrofa cesta nam koli obmedzeniam a zapcham trvala skoro 11 hodin, starsi (4 roky) absolutne nespal mensi (1 rok) bol na tom lepsie co to si pospal, celu noc som bola s muzom hore aby nedostal mikro spanok ( v chorvatsku sa nam stalo) tak ze strach mi nedovolil pospat si, no a na druhy den funguj cely den proste zazitok do konca zivota.

tenerifka
4. aug 2014

@kuratko pocitaj s tym, ze ak pojdete v noci, na druhy den budete uplne odrovnani, unaveni.....ak by ste isli cez den, vyrazite napr.o 8,00 rano a po obede(cca o15,00 h.)ste tam, akurat vhodny cas na ubytovanie. Uz to nie je ako kedysi, ked ludia chodili na noc, lebo cesty 2.triedy boli cez den plne....teraz su vsade dialnice a na hraniciach sa takisto necaka. Mam skusenosti s nocnymi cestami lietadlom, do destinacie priletime skoro rano, ale ten den som uplne mimo, ani spat, ani bdiet.....

jaja1979
4. aug 2014

@kuratko My cestujeme kazdy rok na dovolenku autom do Chorvatska alebo Talianska. A uz asi piaty rok chodime cez den. Je to pre nas lepsie, sofer je oddychnuty, spolujazdec tiez a ked sme chodili v noci, tak decka sice spali, ale rano sme my boli na srot a decka ako duracelky. Tento rok sme boli v Bibione, vyrazili sme o 6tej rano z TN a na mieste sme boli okolo 14.30. Ziadne zapchy sa nekonali, akurat jedna, asi 20 min. tesne pred bibione, tam, kde sa konci dialnica a plati myto. Mame tri deti (9, 6 a 4 roky), maju prenosne dvd prehravace, takze po ceste sleduju rozpravky a ked sa to uz neda vydrzat, zastavime vzdy niekde na velkom odpocivadle v Rakusku, tam zvycajne byvaju detske ihriska, tam sa trochu vyblbnu a mozeme pokracovat. Ked prideme na miesto, chodime do agentury po kluce, vyhadzeme veci z auta a este sa stihneme do vecere okupat v mori. Ja mam s cestou cez den len dobre skusenosti a v noci by som cestovala jedine vtedy, ak by sme mali auto bez klimy. Prajem stastnu cestu.
A este ked ti mozem poradit ,ked pojdete naspat, chodte rano cim skor, tak do deviatej, lebo potom su nenormalne zapchy na zaciatku mytnic. My sme stravil v zapche asi pol hodiny, ale kamoska, co isla o hodinu neskor tam trcala vyse dve a pol hodiny. Takze radsej skor alebo potom az neskoro poobede, ked je to uz volnejsie.
A ak budete mat cestou spat cas, v rakuskom Klagenfurte je krasny park miniatur, je to taka super prechadzka po nadhernom parku so zmenseninami svetovych stavieb, pomedzi jazdia vlaciky, lodicky, vsetko je v krasnom prostredi. Je to asi tak na 2 hodiny motania sa. Klagenfurt je po ceste, staci odbocit do mesta. http://www.minimundus.at/en/

horana
5. aug 2014

Skusili sme tak aj tak a nam vyhovuje viac cez noc. Vodic sa pred cestou prespi par hodin, ide si lahnut 17-18, vstava 01-02 a vyrazime. Absolutne ziadne zacpy, ide sa plynulo, za najkratsi mozny cas. Vodic si obcas da energeticky napoj, pre istotu, taktiez kecame, kvoli pripadnym mikrospankom, ale ta zodpovednost je taka ze nikdy k tomu nemal sklony, prave sam muz hovori ze sa mu lepsie chodi po praznych cestach. Rano ste tam. Deti vzdy zalomia najneskor po hodinke v aute od vyrazenia, niekedy vymyslaju na zaciatku pozeraju do tmy, ale zmohne ich to. Pri vychode slnka sa zobudia, to uz ste prakticky tam. Rano na plazi budete prvy, je to fajn atmoska. My vzdy davame ranajky, imporvizovany piknik este pred ubytovanim, takiez mame bokom nachystanu kupaciu tasku a hned sa aj kupeme. Osvedcilo sa nam to, deti nadsene. Potom sa ideme ubytovat a cele velke kupanie uz mame za sebou. Dospely uz ten den potiahnu co sa tyka bdenia, my sme nikdy nemali vaznejsi deficit, sli sme mozno spat ten den potom kusocek skor vecer, ale inak uplna pohoda. Mimo ine usetrime den dovce naviac, ktoru si tam uz uzivame.

kulinan
5. aug 2014

My sme cestovali do Bibione z Bratislavy a išli sme ráno, uplne pohodička, o osmej sme vyrazili a prišli tam o druhej,pol tretej. Syn aj pospal, aj sme stáli, pohrali a napapali a uplne v pohode. Ja aj manžel ked nemusíme ,necestovali by sme v noci a toto sa dá zvládnuť aj cez den,naozaj .

emily76
5. aug 2014

@kuratko my sme boli v Lignane pred 2 tyzdnami. Z domu sme isli okolo pol piatej. Decka v aute velmi nespali, ale dopredu sme sa postarali, aby mali co robit /obe maju 5/. Hracky, farbicky, tablety s rozpravkami a islo sa. V pohode to zvladli. Stali sme tusim 2x. Rovnako sme cestovali aj minuly rok, aj rok predtym. Na noc by sme nesli, ak by sme nesli velmi daleko... takto sa pred cestou pekne vyspite, nebudete cely den unaveni s muzom. Lebo ak pojdete na noc, tak ani ty ani muz vyspani nebudete, decka sa "mozno" prespia a cely den budete po nich behat ako matohy.

ivetz
5. aug 2014

Pred 3 rokmi sme boli v Bibione - z TN sme vyrazili okolo 21 h. Cesta OK, ráno sme boli v Bibione - ubytko sme mali rezerované cez IT agentúru. Chvíľku sme si počkali na terase apartmánu - ešte ho upratovali - a mohli sme sa ubytovať. Majú síce uvedené, že až po 14 h., ale nebol najmenší problém. Na pláži som si pospala a keďže mm bol oddýchnutý 🙂 , venoval sa malému. Domov sme vyrazili okolo 6 h a zasa to bolo v pohode (neskôr začína hromadné "sťahovanie"). Keby som mala ísť opäť, urobila by som to tak isto. Určite lepšie, ako keď sme pred 5 rokmi odchádzali ráno o 5 a do Bibi sme prišli po 17 h, pretože sme išli v kolóne. Každý je však iný, niekto si pred cestou pokojne pospí - čo nie je môj prípad (a to som ešte balila veci pred cestou a celú cestu aj odjazdila). Môj mm sa rád pochváli, že má vo mne aj "osobného šoféra" 🙂.

sorciera24
5. aug 2014

my chodime tiez kazdy rok do Lignana....a zasadne chodime na noc..... cesta nam trva dlhsie, lebo nejdeme z BA (ale MT...cize tak 9h.)....ideme vecer okolo 21. .....a my zvykneme vzdy pri Grazi tak cca. 1-1,5 hodky si pospat....ale maly mi v noci spi....neviem ako by prezil 9h v aute cez den nas aktivista....rano okolo 7ej sme vzdy tam, prazdne cesty, zaidne zapchy.....agentury maju sice pisane ubytko az po 16tej....ale vzdy nas ubytovali do 12tej (este pred siestou)....hlavne, ked im povies, ze mas male dieta...nebol problem....nam sa rozhodne s malym dietatom ide lepsie v noci (aby spal) a halvne neprideme o den pri mori🙂

kuratko
autor
5. aug 2014

dakujem zienky za odpovede 🙂