Od ktorého mesiaca môže bábätko lietať?

sasena158
27. feb 2015

Ahojte maminky! Podstata mojej otazky vyplyva z nazvu - kedy ste prvy krat leteli so svojim drobcom? Vsade sa pise ze od 3 mesiacov uz to babu naprekaza, ale pediatri vravia ine.. Nas tatko zije v zahranici a chceli by sme ho zacat navstevovat.. Mate niekto skusenosti s lietanim s 3 mesacnym babom? Ak ano, ako to prebiehalo? Neboli nejake komplikacie po zdravotnej stranke? Za kazdu odpoved dakujem 🙂

warholette
27. feb 2015

Vzdy je lepsie letiet s mensim, lebo to aspon vacsinu casu prespi. Vacsie sa uz chce zabavat, treba mu zabalit hracky, este vacsie zas neposedi a chce chodit hore-dole...

lennicka
27. feb 2015

Ja som letela so 4 mesacnou tam a s 5.5 naspat. Oboje bez problemov a s tak malym doetatom nebol ani problem so zmenou casu, ktora bola 8 hodin. My sme ale mali dlhe lety. Ak su v ramci Europy, tak to by som sa nebala vobec....

miadi
27. feb 2015

aerolinky povoluju novorodencov od 6dna narodenia..podla mna to babatku az tak neprekaza horsie je to pre tych okolo 🙂 malicke to prespia a vacsie musis zabavit..
to uz je na tebe na co si trufas ja by som s 3mesacnou neletela..mozno uz tak s 8mesacnym babom..nejaky kratky 3h let..

pribinak
27. feb 2015

Naši príbuzní nam prišli na svadbu z Taiwanu, babo malo 4 mes, vacsinu cesty prespalo, odignorovalo vzlietanie aj pristávanie, ked bolo hore, prechádzali sa s ním po uličke, žiadny problem, letušky maximálne ústretové
Spať sa vracali po 3mes (strávili tu leto) a uz bol problem, spalo len chvíľku, všade liezlo, všetko ťahalo, strkalo do úst
Ale to je asi iné, oni išli 14 hod s prestávkou, to vy asi tak dlhy let neplánujete

alexanotbad
27. feb 2015

@sasena158 ja som letela 1x so 7mesacnym, vsetko v pohode. vela ludi lieta s detmi, aj mensimi. ako pisu baby, s mensimi detickami je to vacsinou jednoduchsie. 🙂
ja jedine z coho som mala obavy, bol ten sajrajt, ktory sa nachadza v klime lietadiel, bala som sa, aby sa niecim nenakazil.

liebling98
27. feb 2015

@sasena158 najstarší letel prvýkrát ako 15 mesačný, prostredný ako 4,5 mesačný a najmladší ako 3,5 mesačný. Za prvých deväť mesiacov svojho života letel už 4x, vždy bez problémov. Bábätká znášajú let dobre, horšie je to, keď majú 1,5 až cca 3 roky. Ťažko vysvetliť, že teraz musí sedieť, keď on sa práve chce prechádzať.

slnecnica174
27. feb 2015

@sasena158 Letela som s dvojmesacnou dcerkou z Karibiku (ona sa tam narodila, zili sme tam) na Slovensko. Bala som sa ake to bude, kedze mi zle spavala. Cez den velmi malo spala a v noci sa casto budila. Leteli sme na noc, to inac odporucam. Bola som velmi prekvapena, pretoze skoro celu cestu prespala 🙂

sasena158
autor
28. feb 2015

@slnecnica174 @liebling89 @alexanotbad @lennicka a s uskami ste nemali problemy? Alebo nieco ine po zdravotnej stranke? Ja sa najviac o tie uska bojim, lebo viem ake mne je to neprijemne ked letim, tak chcem, aby mala co najmenej trpela..

katkasofi
28. feb 2015

@sasena158 daj dudku. Zmierňuje tlak v uskach alebo ju počas vzletu a pristátia koj alebo nech pije z fľaše...

meluela
28. feb 2015

@sasena158 videla som v lietadle mamicky kojit pri pristavani/vzlietani, toho by som sa nebala
skor by som sa bala bacilov a klimatizacie ak sa jedna o velke lietadlo na dlhy let

kimina7
28. feb 2015

Leteli sme prvykrat ked babo malo 2 mesiace. Ziadne tazkosti, ak letite viacerymi lietadlami, tak sa snaz prebalovat na letisku nie v lietadle. Pri vzlietani a pristavani je dobre kojit ak nema cumel. zakryla som si rameno plienkou, aby ludom nevadilo....horko tazko niekedy povolili zobrat si termosku s horucou vodou na pripravu UM, lebo som dlho nekojila...no nie vzdy, tak som si zo zahr.zabezpecila 2dl balenia umeleho mlieka v krabici....tak. Da sa, nem ani jedno dieta neplakalo a lietame par krat do roka, aj s medzipristatim.

zsuzsuka
28. feb 2015

Maminky,plánujem letieť na dovolenku,keď bude mať malinka cca 3mesiace.ako ste to riešili s kocikom?mali ste v nich bábätká až po lietadlo?ak nie v čom ste ich mali cez kontrolu,ku lietadlu?dákujem

slnecnica174
28. feb 2015

@sasena158 Co sa tyka usiek ja som ju chcela kojit, ked sme vzlietavali a mala som pripravenu aj flasticku s mlieckom, cumlik moja dcerka odmieta od narodenia. Nakoniec start aj pristavanie prespala, takze som to neriesila.

slnecnica174
28. feb 2015

@zsuzsuka S kocikom mozes ist az k lietadlu a tam odovzdas.

barborka9
28. feb 2015

ja sa chystam s nasim letiet ked bude mat tri mesiace, zijeme v zahranici a na vianoce chceme ist domov.
Citala som ze je dobre kojit pocat vzlietnutia a pristavania vzhladom na tlak, inak to male aj tak prespi 🙂

@zsuzsuka ja dam kocik do obalu a dame ho zacheckovat ako batozinu a male bude zatial v nosici

cuculiatko88
28. feb 2015

nas maly letel prvykrat ked mal pol roka, vsetko bolo bez problemov,druhykrat letel ako 13 mesacny a tiez ok,len uz dost vymyslal 😀

slnecnica174
28. feb 2015

@sasena158 Este som chcela dodat, dolezite je babatko dobre obliect, v lietadle je zima. Ja som letela z tropickeho pocasia, malej som dala bodicko, dupacky, ciapocku a bola v takom hunatom oblieciku s kapuckou, neviem to presne pomenovat 🙂 Nieco ako oteplovacky, ale z vlny.

tominko2612
28. feb 2015

ja som robila letusku a mala som na palube aj par tyzdnove dieta. Celu cestu prespalo. Synovec so mnou letel, ked mal 3 mesiace, bez problemov.

zsuzsuka
28. feb 2015

@barborka9 v akom nosiči?čo si pripevnis do predu?alebo niečo také ako šatka?

barborka9
28. feb 2015

@zsuzsuka ja kupujem tento, s novorodeneckou vlozkou sa daju aj novorodenci nosit... ja sa satiek bojim 😒
http://nosime.sk/kategoria33-ergo

kadri
28. feb 2015

@barborka9 ked uvidis tohoto, prestanes sa bat

https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0

letela som s vecsim drobcom v satke, bolo to pohodlne pre oboch, cely cas bol uviazany a bud driemal alebo z bezpecia pozeral, co sa deje - 2h let, 18m dieta. nie je problem ani s nastupovanim a vystupovanim, obe ruky mas volne 😉 ale tiez som zacinala s ergom, kym ma henten manik nepresvedcil, ze toto predsa dokazem 😀

zsuzsuka
28. feb 2015

@barborka9 Nooo ten nosič je šikovný,nikdy som k satkam ani nosicom neinklinovala..ale už pri druhom dietatku sa mi to zdá fest praktické..bábätko vlozis,druhé za ruku,do druhej tahas kufor..Nooo chrobák v hlave 😉

barborka9
28. feb 2015

@zsuzsuka hlavne pri cestovani je to super podla mna 🙂
a ked mas dve deturence, neni o com... ja som skor za nosice ako za satky

kimina7
28. feb 2015

@zsuzsuka golfovy kocik mozes mat az po lietadlo, tam ti ho niekam zlozia v predu....na vacsich letiskach inak maju take umele kociky, kam dieta mozes polozit, ale brala by som nositko, a nemusis babatko drzat v rukach, aspon sem tam si tam moze posediet..

kimina7
28. feb 2015

@slnecnica174 v lietadle si mozes vypytat vankus aj deku ak je zima

zsuzsuka
28. feb 2015

@kimina7 no preto rozmýšľam čo s kocikom,lebo ja budem brať bugaboo buffalo s vanickou..čiže kočík je dosť veľký a druhá vec,nechcem aby mi ho zničili..čiže na checkine ho dať rovno nechcem aby ho tam hádzali.. 😠 a jedine ku lietadlu s ním íst a tam ho rýchlo dať do veľkej tašky..alebo sacka..

barborka9
28. feb 2015

@zsuzsuka pred vstupom do lietadla ho das na bok a oni ho supnu dole 🙂 potom ti ho pri pristati vytiahnu

kimina7
28. feb 2015

Ja by som navylety nebrala nejake velke kociky, daju sa graco atd uz okolo 50 eur kupit pekne golfky, co sa daju uplne dat dole do vodorovnej polohy a tych par dni dovolenky v tom moze spat aj babatko pohodlne, das na spodok nieco mäkke, ja som mala pegperego tofee, a tiez sa da pekne zlozit, take v pohode zobrali kazdemu v lietadle...a pri pristati ti vratia...

zsuzsuka
28. feb 2015

@kimina7 no chystáme sa na cca 14dní,cize chcem aby malinka malá pohodlie celé dni..pretože väčšinu dňa je dieťatko na dofci vonku v kociku..a kupovat ďalší hoc za 50eur,to nie..však už sa neviem ani dočkať,kedy vyvetram prvy x kociarik 😎takže dáme ho odložiť pri lietadle

barborka9
28. feb 2015

@kimina7 trojmesacne mimco v decembri davat do golfika nechcem :(