Oplatí sa kúpiť letnú dovolenku pred Vianocami?

kim_rossi_stuard
23. nov 2014

AHojte tehulky, mamulky, babicky, tetusky, kamaratky 🙂
pozeram sa po dovolenkach, reku ci vyuzit fist minute a neake zlavy co poskytuju cestovky, lebo cestovat s 2 malymi detmi neni az take easy 😉 mate skusenosti, ci sa Vam to oplatilo? 😕 ci uz cenovo, ci casovo, ci inak vyhodne?
Dakujem

mima4
23. nov 2014

kebyze mam deti, urcite nekupujem vopred. Predsa len zvyknu byt viac chorlavejsie ako dospelaci...

sissy27
23. nov 2014

@kim_rossi_stuard kľudne vyberaj kupuj, ale daj si extra pozor na storno podmienky a priplať si poistenie storna zájazdu... Do leta je ďaleko, všeličo sa môže stať... Ja osobne by som takto skoro dopredu riešila dovolenku alebo čokoľvek iné len v prípade, že iné riešenie by neprichádzalo do úvahy...

horana
23. nov 2014

Jasne, my tak chodime najcastejsie. Najvacsi vyber a nizke ceny. Stat sa nieco moze aj ked si kupite zajazd tyzden pred odchodom, tak nikto nezaruci ze par dni na to sa nieco nepototo, prave fora su plne prave takychto scenarov. My kupujeme temer vzdy pred Vianocami a pohodicka 🙂 , dlhsie sa mozme tesit.

nikawero12
23. nov 2014

Naša rodina si už roky objednáva dovolenku na first moment a stále sme boli spokojní. Myslím si, že tento spôsob zabezpečenia dovolenky má viac výhod ako nevýhod. Za najväčšiu výhodu považujem väčšiu možnosť výberu dovolenky, ako ked si ju budeš vyberať na jar alebo dokonca v lete- vtedy sú možnosti už obmedzené. A tiež výhodná zľava nie je na zahodenie. Okrem toho niektoré cestovky dávajú možnosť zaplatiť si dovolenku na splátky v prípade, že si ju objednáš viac mesiacov dopredu. A človek sa má aspoň na čo tešiť už dlho pred samotnou dovolenkou 🙂

lipicano
23. nov 2014

zalezi, v akom zlozeni chcete ist na dovolenku, na ako dlho a kam...a este naroky na dovolenku - ci ste ochotni prisposobit sa tomu co ostalo v last minute a nespekulujete nad nejakym uzko vyprofilovanym miestom a sluzbami na dovolenke, alebo chcete ist len do konkretnej krajiny na konkretne miesto... a tiez ci mozete striehnut na nejaky LM cele leto a hocikedy sa zbalit a ist, alebo sa chcete zmestit len do krátkeho casoveho obdobia, kedy mate v praci dovolenku...z môjho pozorovania tolko - na last minute by som cakala v pripade dvoch dopelych a max. 1 maleho dietata, pretoze akonahle uz su dve deti, a nebodaj vacsie, ze aspon jedno ma uz nad 10 rokov, a chcete ist na viac ako 8 dni, je dost tazke zohnat nejaky dobry LM...obvykle uz su to dost nervy

belanka
24. nov 2014

Jednoznačne.My chodíme len takto.Sú super ceny, a to nehovorím o úspore v desiatkach ale stovkách eur, ubytovanie 2+2 v našom prípade tiež nie je hocikde. A pre prípad ochorenia je tu poistenie, ako už bolo spomínané.

lenkatajomna
24. nov 2014

ahojte jednoznacne ano, my chodime kazdy rok na first minute, teraz mas zlavy az do 35% plus 1,2 deti zdarma platis len letziskove poplatky a poistenie.
preto dievcata odporucam co mate deti, zvlast tie starsie, rodinne izby sa rychlo minaju

masinka
24. nov 2014

tak ja som prave dnes rezervovala letnu dovcu, s 25 % zlavou, dame si to pod stromcek 😀 storno poistene mame keby nieco 😀

lenkatajomna
24. nov 2014

@masinka ahoj a kam idete? my sa chystame do grecka 🙂

masinka
24. nov 2014

@lenkatajomna do Talianska 😀

lenkatajomna
24. nov 2014

@masinka a našla si aj 10 nocí a viac? preto nechodime lebo nas laka vela noci a super AI 🙂

pencil
24. nov 2014

@kim_rossi_stuard nooooo, minuly rok ma takto mm ukecaval, ze kupme, boli uzasne akcie, no moj instinkt hovoril nie a dobre sme urobili, ze sme nekupili: V case, ked sme sa mali potencionalne chystat na dovolenku, baby dostali kiahne 😠

masinka
24. nov 2014

@lenkatajomna my ideme na 12 noci , vlastnou dopravou do apartmanu (decka su este male, tak zatial potrebujeme kuchynku) . Na kratsie by som ani nesla, vsetko to balit a vybalovat koli jednemu tyzdnu - by som potom potrebovala este jednu dovolenku aby som sa z toho spamatala....

lenkatajomna
24. nov 2014

@masinka jaj ano tak sa da, my len lietadlom stale chodime a kedze cely rok varim tam sme si povedali ze aspon pocas letnej dovolenky nebudem varit a nechame sa obsluhovat, preto aj vyberame vzdy min 4 hv.

masinka
24. nov 2014

@lenkatajomna no ja sa tiez uz tesim, kedy deti podrastu dost na to, aby som to riskla ist s nimi letecky a so zaplatenou stravou - ked sme boli este bez deti v Spanielsku, tak tam bola rodinka s detmi, drobci chytili z klimatizacie horucky, cely pobyt stravili na izbe a este mali aj problem s jedlom, lebo z jedalne sa nic nesmelo vynasat.....

lenkatajomna
24. nov 2014

@masinka to mas pravdu ja sa vzdy bojim ako to cele dopadne, aj ked sme sli do egypta bala soms a pomsty ale neprisla my dospelaci sme popijali slivku a bolo to super 🙂

lalus
24. nov 2014

@masinka no mne sa zdá, že už máš deti veľké dostatočne 😅 😕 my od prvých narodenín staršieho chodíme s deťmi normálne do hotelov so stravou (aj autom do chorvátska na prestriedanie samozrejme) a bez najmenšieho problému. kým boli malí, tak do 1,5 roku, neplatili sme za nich vlastne nič, neobjednávali sme im stravu, povyberali sme im po kúsku od nás z toho čo mohli a boli ochotní zjesť. 😉

ale rozumiem, ak Ti to vyhovuje radšej takto, že si stravu sama zabezpečíš podľa seba... to len na povzbudenie, že ak má tvoja najmenšia už 3 roky, tak určite s nimi smelo môžeš takmer kamkoľvek 😉 podľa mojich skúseností sa zvyčajne mamy zbytočne vopred obávajú a deti zmenu prostredia a stravy zvládnu ľavou zadnou a vychutnajú si to naplno 😎

sovica
24. nov 2014

Píšem len podľa našej skúsenosti. Svokrovci si kúpili minulý rok pred Vianocami first minute a my keď sme hľadali v lete last minute, tak presne ten ich zájazd stál o 100 Eur menej. Samozrejme, keď hľadáte last minute, tak tie možnosti sú už obmedzené. Pri first minute máte obrovský výber a žiaden stres.

masinka
24. nov 2014

@lalus Ja som bola s nasimi ako rocna v Afrike 😀 S trojrocnym bratom sme cestovali do Juznej Ameriky. Toho samotneho cestovania sa nebojim, decka to zvladaju v pohode, ide skor o tu slobodu -niekto ochorie , alebo je zle pocasie, tak ideme o den-dva neskor alebo sa vratime skor.
A baby zatial najviac ocenia, ked sa cez den mozu hrabkat v piesku na plazi a vecer idu na kolotoc a daju si pizzu (kuchynka v apartmane pre mna neznamena , ze budem cely den stat pri sporaku a robit servis celej rodine) . Ja by som chcela pobehat aj po nejakych muzeach, zrucaninach a tak, ale to ich este nebavi. V lete sme isli na Cerveny kamen a najmensia tam len pobehovala turistom popod nohy a prostredna frflala, ze ju bolia nohy, zatial len najstarsiu bavil vyklad sprievodkyne.....
A samozrejme aj financie zavazia - za to, co by som dala za 5 ludi na letiskove poplatky sa ideme radsej v zime lyzovat 😀 .

mita30
25. nov 2014

@kim_rossi_stuard my teraz zvažujeme kupu first momentky do Bulharska do konca týždna zaplatiť zálohu a pre troch 1100 letecke zo sliaču s raňajkami 😉

adinam
25. nov 2014

My sme už 4 roky po sebe kupovali First Moment,takže pridávam dlhodobú skúsenosť-Ani raz sa v danom termíne nepredal vybraný hotel lacnejšie/v LM/.Vždy sme ušetrili od 150 do 250€,čo si myslím je už slušná suma.Napriek tomu,že máme malé dieťa,nemali sme žiadne problémy s chorobami a pod.
Stať sa môže hocičo,aj pri zakúpení LM deň pred odletom...V tomto to vidím rovnako.Samozrejme,že V LM je fakt obmedzená ponuka,hlavne pre rodiny s deťmi.Počkať na LM sa oplatí tomu,kto nemá deti.
@mita30,neviem ale Bulharsko ako FM by som asi nevolila.Minulý rok boli LM podstatne lacnejšie.

mita30
25. nov 2014

@adinam no uvidim, ale čo som pozerala, tak dnes už išiel ten konktretny hotel o 139 eur hore. Predtým sme mali za dieťa nulu a teraz by už bolo za 139 a čo potom. 😉

adinam
25. nov 2014

@mita30,áno menia sa aj ceny za deti,ale v LM som minulý rok pozerala,že deti dávali aj za 59€.Záleží aj od konkrétneho hotela,jeho kvality...Každopádne je to vždy trochu lotéria,ale u nás aj tak zatiaľ vyhrávajú FM. 😉