Výlet do Viedne

aamelkaaa
11. júl 2014

Ahojte kočky, ja som asi blbá, ale málo cestujem a neviem si zistiť ako sa dostanem najlepšie do Viedne do ZOO Schoenbrunn. Vedeli by ste mi to vysvetliť ako pôjdem z Bratislavy busom či vlakom? Kde vystúpiť a ako funguje mhd tam? Lístky na bus z Ba do Viedne a späť si treba kúpiť vopred alebo stačí na mieste? Ďakujem Vám strašne moc. 🙂

nivi
11. júl 2014

listok staci kupit na mieste, kup si taky kde je aj mestska doprava. vlakom sa dovezies na Hauptbahnhof od tial metrom U1 (cervena) na Karlplatz a tam na U4 (zelena) a vystupis na Schonbrune.

aamelkaaa
autor
11. júl 2014

@nivi Dakujem Ti velmi pekne, este som sama vo Viedni nebola, ani s mhd. Velmi si mi pomohla! 🙂

duska88
11. júl 2014

@aamelkaaa kedy chces ist? Aj my planujeme, ked sa vycasi. Mozme ist spolu 😉

aamelkaaa
autor
11. júl 2014

@nivi Este zopar otazok mam. 🙂 Ked vystupim na Hauptbahnhof z vlaku, tak to metro to je hned tam dole niekde? Ci treba nieco prejst? A neviem presne este ako funguju tie vlaky, mám si hned kupit aj spatny listok do Bratislavy? A treba si kupit listok na konkretny vlak v urcitu hodinu, ci to je jedno na ktory vlak potom naskocim? Necestujem vlakmi vobec, tak sa ospravedlnujem ak sa pytam tak dost naivne. 🙂

@duska88 No zajtra by som isla. 🙂

duska88
11. júl 2014

@aamelkaaa uz?? 😀 a ides sama? Napisem ti este v priebehu dna, ci by sme s drobcom sli, ale asi aj ano, ma byt pekne. Prisli by sme ta pockat na hbf potom. Ano metro je dole. Listok si urcite kup aj spatny, lebo je len o nejake 1-2 eura drahsi ako jednosmerny a mozes ist na ktorykolvek vlak 🙂

nivi
11. júl 2014

@aamelkaaa ano kupuj spiatocny. ist musis ist v den ked si ho kupujes ale hodina nieje dana, naspat plati ak sa nemylim 30dni od zakupenia, datum je na listku.
na Metro musis trosku prejst ale na stanici su orientacne tabulky. nieje to daleko das 200m od vychodu.

aamelkaaa
autor
11. júl 2014

@nivi A listok tam si kupim priamo na vlakovej stanici v BA? 🙂 Dakujem si strasne zlata.

nivi
11. júl 2014

@aamelkaaa ano priamo na stanici bud Petrzalskej alebo hlavnej. vlaky idu z obidvoch stanic.

aamelkaaa
autor
11. júl 2014

@duska88 Jej ty si aka akcna, ale nechcem Ta urazit, ja som skor introvert (to je skoro ako byt postihnuty medzi extrovertami 😀) a teda neviem ci ma pochopis, nemyslim to zle, mozno ze by bolo super, ale nie som az taka otvorena cudzim ludom co vobec nepoznam, ved ani ty nevies co som zac, ako vyzeram, nic o mne nevies a hned mi ponukas stretnutie. Teda viem, ze nejde o navrh na svadbu alebo nieco "z coho by sa strielalo", ale aj tak, nahodou si nesadneme a bude to len trapne. Dufam, ze sa neurazis a nejdem sama, len sama zistujem cestu. 🙂 Ale inak si mila, keby sme si dlhsie pisali alebo tak, tak by som to mozno brala, ale takto mi je to take zvlastne.

aamelkaaa
autor
11. júl 2014

@nivi Dakujem moc. 🙂 Uz mi je snad vsetko jasne, este mi jedna kocka vraj mapku posle mailom. 🙂

duska88
11. júl 2014

@aamelkaaa haha, v pohode, chapem, nemam ani najmensi dovod sa urazat 😀 urcite sa vam bude pacit, zelam krasny vyletik 😉

aamelkaaa
autor
11. júl 2014

@nivi Tak este to nie je vsetko jasne. 😀 Este ked pojdem naspat, tak na ten vlak spatny si treba vybavit miestenku niekde na stanici? Ci len nastupit do vlaku staci?

aamelkaaa
autor
11. júl 2014

@duska88 Dakujem, aj ja Tebe prajem s detickami, aby ste sa zabavili. 🙂

nivi
11. júl 2014

@aamelkaaa len nastupis, tam tusim ani miestenky nie su. len ten listok nevyhod, lebo aj cestu tam aj spat mas na jednom listku 🙂

hori
11. júl 2014

@aamelkaaa jeeej, toto je zaujimavy napad na vylet! 🙂
@nivi ak som dobre pochopila, tak da sa kupit listok na vlak, ktory mi bude platit zaroven aj na metro? ci na metro sa kupuje zvlast?

masinka
11. júl 2014

@aamelkaaa ak vies na 100 % ze tam pojdete, tak si mozes kupit online listky , ktore su o 1 E na osobu lacnejsie ako priamo tam - akurat sa uz nedaju stornovat alebo vymenit ak by ste si to rozmysleli.....
ak chodis do Billy a mas tam nazbierane na karte vernostne body, tak sa tam da kupit zlavovy kupon, s ktorym usetris 2 E na dospelackom listku, alebo 1 E na detskom.

ichbinich
11. júl 2014

@aamelkaaa:
Kup si ten zvyhodneny spiatocny listok Bratislava-Vieden. Na tie vlaky miestenky netreba.
Ak chces ist iba do Zoo, teda jednu jazdu tam a druhu spat, kup si listok na jednu jazdu tam a potom spiatky. Ak chces ist metrom aj inde, kup ci celodenny listok, to mozes prestupovat a vozit sa cely den, staci raz oznacit listok.
Ta "lepsia" zastavka metra sa vola Tiergarten, ma to v zatvorke ako dodatok. Ak vystupis na Schönbrunn, prejdes cez celu zahradu Schöbrunnu, ktora je tiez krasna 🙂
Staci nasledovat masy ludi, a pozerat sipky, urcite trafis 😉

nivi
11. júl 2014

@hori ano da sa kupit aj taky listok s priplatkomna MHD vo viedni. Nespominam si kolko je ten priplatok ale nieje to vela.
alebo teda si kupit potom listo priamo pred nastupom do metra.

aamelkaaa
autor
11. júl 2014

@ichbinich No radi by sme isli aj inam ako do ZOO, ak vyjde cas, mame na vylet cely den od rana. Poradila by si mi, kam si by sa este oplatilo ist? Chcem ist strasne do muzea, ale to asi niekedy inokedy, nie zajtra. 🙂

aamelkaaa
autor
11. júl 2014

@masinka Vieme to isto, tak asi mozeme kupit aj online, len ci tam rano prideme vcas. 😀

hori
11. júl 2014

@nivi a nevies ci je to potom nejaky jednorazovy listok na presne urcene miesto alebo mozem v metre s tym listkom aj prestupovat?
@masinka waw, diky za tip, trochu som o tom poguglila, lebo doteraz som sa o billa akcie nezaujimala, ale je to fajn...
http://www.billa.sk/Layouts/dd_bi_subseite2008....

luslus
11. júl 2014

@hori
@aamelkaaa ten listok vlak + mhd stoji 17,80e, deti do 15 rokov by mali mat teraz cez prazdniny zadarmo (treba mat pri sebe ale nejaky doklad, napr pas). a mozes ist bud z petrzalky alebo z hlavnej stanice, to je jedno, ja osobne chodim radsej z petrzalky

luslus
11. júl 2014

teda sorry, len mhd by mala byt pre deti zadarmo, nie vlak!

nivi
11. júl 2014

@hori ak si kupis ten listok s MHD tak to je ako celodenny listok na hociaku mhd vo Viedni ale len ten den kedy kupujes listok ak sa nemylim.

moni244
11. júl 2014

a chodi niekto do Viedne vlakom cen Devinsku? Dakujem

luslus
11. júl 2014

@moni244 ja som sla raz ale lepsi vlak je ten z petrzalky 🙂

ichbinich
11. júl 2014

@aamelkaaa:
Ked uz budete pri Schönbrunne, tak sa ponuka Schönbrunn, minimalne sa prejst cez zahradu, alebo si aj pozriet zamok.
Potom samozrejme centrum, to je pekne cele.
Pri Mariahilfestrasse je Haus des Meeres, to je krasne akvarium, to tiez stoji za to.
Na konci Mariahilfestrasse su dve vleke muzea: prirodovedecke a umelecke. Potom je este aj tzv. Schatzkammer, sperkaren cisarov. Muzei je vo Viedni habadej. Super je aj technicke muzeum, tam sa da aj vela veci vyskusat a stlacat, tocit,... idealne pre deti.
Ale pozor, to zoo je take velke a pekne, ze tam asi ostanete cely den 😉
Pekny vylet!

moni244
11. júl 2014

@luslus lebo mne jw to jednoduchsie ist na twn vlak z Devinskej, kedze to mam kusok, ako ist MHD cez celu Bratislavu s kocikom

luslus
11. júl 2014

@moni244 no tak to jasne, ak byvas tam tak by bolo odveci ist na vlak do petrzalky. takze pohoda, on vo viedni stoji este aj na zastavke simmering, a potom ma konecnu na hauptbanhof. ten co ide z petrzalky ten pokracuje aj na meidling a potom ide dalej.

aamelkaaa
autor
11. júl 2014

@ichbinich No ved to si aj ja myslim, ze zoo minimalne 5 hodin aj viac. 😀 A hlavne ja co pri velkom papagajovi ruzovom som stravila minule v Lisabone asi hodinu a to ma nebolo mozne odtrhnut. 😀 Na to kolega (to bola sluzobka v Lisabone) dobre spomina, hned ako sme vosli do zoo stretla som prveho vtaka a nikam dalej som nechcela ist. 😀 Ale dobre tam bolo, taka show s delfinmi a lanovka tiez, to vo Viedni asi nie je, ci?