Namiesto štvrtého dieťatka dvojičky

sophie753
12. mar 2015

Ahojte maminky rada by som sa dozvedela co najviac o dvojickach.Mame 3 deticky a cakame dvojicky.Kedze v rodine nemame ziadne dvojicky a pravdupovediac vôbec neviem co mam ocakavat.Budem rada ked sa tu najdu maminky,ktore su mozno aj v podobnej situacii,popripade my budu vediet pomôct pri rieseni,niektorych (pre mna) zahad🙂Dakujem

lauricka
30. mar 2015

no a inak, obavam sa, ze od statu necakaj nic. Ja teda o ziadnej pani k dvojickam neviem. Zda sa mi, ze to sa da az k trojickam. Ale mozno sa veci pomenili, to zistis urcite sama. Stat je v tomto ako macocha k dvojcatam a viacercatam, co sa tyka financii. Hlavne, ze dane potom budu obe platit v plnej vyske, ked budu dospele 😠

dana_l
30. mar 2015

@sophie753 u nas neboli dvojicky kvoli poctu porodov ale moju vyssiemu veku. uz hold nefgungujem poriadne 😀 . nase mali akurat 4 roky (mesiac a pol) a 3 roky (10 dni pred narodenim dvojiciek) takze my sme mali 4 deti za styri roky. no dost je toho. dvojicky boli dobre babatka. az na to ze maly mal problemy s travenim - plakal kazdy vecer az do polnoci a potom spal. a to az takmer kym nemal rok. vecer som ich nakojila, mala spala ale maleho som nosila na rukach a sedela na gauci kym neprestal plakat a nezaspal.
kojila som ich oboch, tandemove kojenie ti usetri kopu casu. a tiez som mala super, moje deti sa najedli za 5-10 minut. takze som mala v noci tie 2-3 hodiny na spanok medzi kojeniami. muz mi nepomahal lebo on chodil domov az po polnoci a kedze som kojila tak ani nemal ako pomoct.
nase prve boli este malinke. ty uz mas dve ovela starsie deti. tie ti budu vediet pomoct, ci uz len ich kocikat alebo ti podat nieco alebo postrazit jedneho ak musis nieco urobit s druhym dietatkom.
porod bol ok. mala som eipduralku (pri vsetkych porodoch) ale tento bol akoby najhorsi ohladom bolesti (ale dalo sa vydrzat). maly sa narodil prvy a jeho sestricka sa narodila 59 minut po nom. i ked som povedala pred porodom, nechcem ziadne "pomocky", tak uz som bola unavena z tlacenia a bolesti a doktor mi pomohol vybrat ju zvonom. nemala ziaden zdravotny problem, len trochu "hrcu" na hlavicke a ta zmizla za 2 tyzdne.
ak budes mat deti dole hlavou, kludne chod rodit prirodzene. moje deti boli rarita narodene tak neskoro, normalne su len par minut od seba. mozno ti pomoze pozriet video co som dala do skupiny - fotoblogy - dvojicky. je tam video ohladom celeho mnohonasobneho tehotenstva. aj porod - ci uz cisarsky alebo prirodzeny.
kludne sa pytaj ak by si este chcela nieco vediet. ak budem vediet tak rada poradim.

lauricka
30. mar 2015

tiez som rodila vaginalne, ak budu v dobrej polohe, urcite to skus tak

sonia1501
19. aug 2015

ahoj, krasny postoj k velko pocetnej rodine, ja mam "len" 4 deti, dvojicky boli prve, a okolie co sa tyka rovesnicok, tak si pochvaluju svoje idealne a planovane dve deticky. Co sa tyka aj z financneho hladiska, vedia si im dovolit kopu drahych hraciek, velky bazen a vselico mozne, nove oblecenie atd. My zijeme skromnejsie, ja ako mama to mam teraz trosku tazsie, kedze moj den sa toci len okolo deti ledva stiham navarit a na ostatne cas nemam. Ale aj tak by som nemenila, mat idealne dve deti musi byt velka nuda.. Drzim vam palce. Ako zvladas tehotensto? @sophie753

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
19. aug 2015

@tanapeta dostane aj pôrodné, presne sa to volá príspevok pri narodení dieťaťa - aj keď nie také vysoké:
151,37 eur, ak ide o dieťa narodené zo štvrtého pôrodu a ďalšieho pôrodu alebo ak ide o dieťa z prvého pôrodu až tretieho pôrodu, ktoré sa nedožilo 28 dní
Suma príspevku pre dvojičky a viac súčasne narodených detí:
suma príspevku (829,86 eur, resp. 151,37 eur) sa zvyšuje o 75,69 eura na každé dieťa, ktoré sa dožilo najmenej 28 dní - takže ona by dostala 2x157,37+2x75,69=454,12€.

sophie753
autor
22. aug 2015

Ahojte maminky dakujem za postrehy a rady dost mi to pomohlo🙂))my sme to dobojovali do 38t.t do posledu som robila vsetko ako som bola zvyknuta dokonca aj po kolenach umyvala podlahy🙂))Nemam velmi cas na pisanie takze pisem az teraz...🙂Rodit som musela cisarskym kedze obe dievcence boli otocene KP takze po 3prirodzenych pôrodoch som si skusila aj tuto alternativu a na moje prekvapenie som uz na druhy den v pohode behala a na treti som uz nepotrebovala ani lieky od bolesti takze super🙂
Podstatne je,ze sa nam 29.06.2015 narodili zdrave,krasne dievcatka Rebeka (48cm a 2850g) a Barborka (46cm a 2500g)...takze dnes sme uz dva mesiace hrdymi rodicmi 5uzastnych deticiek🙂

mickao
22. aug 2015

@sophie753 inac som na vas myslela, ze ako sa mate. Prajem vam vela zdravicka a detickam tu najlepsiu maminku.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1katkas
22. aug 2015

Gratulujem mas to o cosi tazsie ako ja ja som mala dvojicky v tretom tehotenstve