Aká je gastroenterologička MUDr. Jančová Alena z Košíc?

tinka19
30. nov 2012

Chystám sa k nej s malou kvôli zápche. Aké máte skúsenosti?

jonas17
1. dec 2012

ahoj, ja som začala chodiť k dr. Klocáňovej, sídli na Panelovej, tiež kvôli zápche a už ju nemáme 😉 lekárka je fantastická, príjemné vystupovanie, prístup k malej úžasný.. 😉

bibistec
13. mar 2013

no jancovu neodporucam, my sme tam chodili a teraz sme u dr. Klocanovej ako pani pred nami. jancova nemozem povedat ze by nebola mila a pod. sestricka otras, ale stale ma proste odbila ze malej nic nie je a pod. az dr. klocanova urobila zakladny test na mlieko na kt. je mala alergicka a bolo po probleme, taka banalita. takze ju neodporucam

milacik16
19. apr 2013

ahojte viete mi poradit ci si mam vybrat dr jancovu alebo klocanovu?dakujem

tiffany226
30. dec 2013

Ja si myslím že pani doktorka Jancová je dobra mám 17 rokov a ja tam k nej chodim a pači sa mi tam 🙂 je milá všetko nám z mamkou vysvetlila a už je skoro po probleme 🙂

tamarkas229
14. jan 2014

Ahojte, tak my zajtra ideme s malou k Jancovej s trocha sa obavam po precitani zopar jej hodnoteni :-/. Ja mam celiakiu tak davame aj dcerke robit testy tak snad to tam nebude az take hrozne, aj ked budu jej brat krv a toho sa bojim ☹. Ak tam bude zle pojdeme k tej Klocanovej 😉.

cawes
14. jan 2014

@tamarkas229 pani Dr. Jancova je dobra neboj budete spokojne, moj ma tiez celiakiu a teraz na sviatky ked sme boli na Sk tak sme leteli za pani dr. Majorovu ta je spicka,

poleva
17. feb 2014

Jancová na mna zapôsobila divne....deti sú úplne OK, a ona ma núti im urobiť endoskopiu,čo som rázne odmietla ....mám z nej dojem,že silou mocou chce niečo nájsť

rodinka33
22. jún 2014

Ahoj. Túto pani zásadne neodporúčam, ak od nej nechceš odísť s plačom ako ja. Čakáš aj keď so objednaná cca 3 hodiny aj s malým dieťaťom. Ak ideš na vyšetrenie nalačno, držím palce. minule tam jedna pani čakala od 9 do 15, tak si to predstav. Mám pocit, že ako súkromnej lekárke jej ide len o čo najvyššiu platbu od poisťovne a ty ako pacient ju vôbec nezaujímaš.Na moju otázku prečo robiť endoskopiu mi nevedela dať odpoveď. Od mojich známych viem, že to je veľmi dobre platený výkon zdravotnou poisťovňou. Odpoveď bola taká, že ona mi nebude vysvetľovať diagnostické metódy. Vyber si radšej niekoho iného.

petra30051991
16. jún 2015

Podľa môjho názoru je doktorka Jancová úžasná...asi od svojich troch rokov som mala problémy-zápcha, nechuť do jedla, bola som extrémne chudá...keď som chodila po lekároch, nikto mi nevedel povedať, čo mi je... až keď som prišla do Košíc k pani doktorke Jancovej, tá konečne určila správnu diagnózu...čo zistila pomocou práve endoskopie..na margo toho, endoskopiou sá dá zistiť napríklad to, či dieťa má alebo nemá helikobakter...ja mám už teraz 24 rokov, takže v dnešnej dobe už existujú aj príjemnejšie metódy ako ti zistiť, napríklad dychovým testom, za tie sa však platia nemalé peniaze, ale za mojich detských čias niečo také neexistovalo..90% populácie má helikobaktera a ani o tom nevie..takže to, čo spomínala tá pani, že jej deťom nič nie je, tak že na čo endoskopiu..tak tá je dobrá na to, že mnoho ľudí si myslí, že ak nemá žiadne príznaky, tak im nič nie je, ale to nie je pravda, môj bývalý spolužiak mal helikobaktera desať rokov a nevedel o tom, prišiel na to až vtedy, keď z neho dostal vredy..a ďalšia vec, helikobakter sa zisťuje aj z krvi, to robili najprv aj mne, tam však nič neukázalo, ale to sa stáva bežne, krv neukáže nič , ale endoskopia áno..uznávam, je to nepríjemný zákrok a pre malé deti nič príjemné, ale radšej ako by potom dieťa malo ešte horšie zdravotné problémy..a pani doktorka Jancová je úžasná lekárka, má milý prístup a vysvetlí všetko, na čo sa opýtate.

inge57
3. júl 2015

V žiadnom prípade MUDr. Jancovú ...... hrôza cez chovanie až po odbornosť ..... drzá, ak už nevie čo a ako žačne na pacienta kričať, nabáda pacienta , že ak sa mu niečo nepáči aj ked tento názor nevyjadril nech napíše sťažnosť na zdravotné poisťovne, lebo ona nedostane zato zaplatené. Za všetko chce samé poplatky ..... nič iné v ambulancii nieje počuť len peniaze, peniaze , peniaze. Záver po pol roku "liečenia" ...... máme naďalej problémy ...... ktoré pani doktorka nevie liečiť a hľadá ďalšie choroby , ktoré sú dávno overené , že tam problém nieje ...... Neodporúčam každá návšteva bola hrozná ..... dnes to bolo poslednýkrát , čo sa takto pani doktorka správala ..... prosím Vás , ak máte svoje deti radi a chcete im pomôcť hľadajte tú pomoc niekde inde ...... ináč oddídete z ambulancie s plačom ako ja a Vaše dieťa stratí další drahocenný čas , kedy už mohlo byť zdravé ......

mudrjancova
21. júl 2015

Milé čitateľky stránky Modrý koník. Srdečne Vás pozdravujem. Tým, ktoré majú záujem sa dozvedieť aký je skutočne môj prístup k pacientom a k ich liečbe odporúčam, aby si pozreli webovú stránku nášho zdravotníckeho zariadenia www.jaat-style.sk. Dozvedia sa aj veľa užitočných vecí, ktoré im pomôžu v orientácii pri nákupe potravín a zdravom stravovaní. Lekár môže zistiť príčinu ochorenia a odstrániť ju obvykle pomocou liekov. Správna výživa a životospráva je to, čo nám pomôže udržať zdravie dlhodobo. Spločným cieľom lekárov aj pacientov by malo byť vyliečiť a nie liečiť. Deti by mali byť zdravé, bez liekov a bez diét. Veľakrát, ak použijeme zdravý sedliacky rozum a nie paušálne „tabuľkové“ postupy, želaný výsledok môžeme dosiahnuť. To si však vyžaduje podrobnú vstupnú analýzu klinického stavu s následným zostavením a usmernením diagnostiky a liečby „na mieru“. Takýto postup trvá dlhšie, ako ten štandardný a keďže sa každému pacientovi venujeme podľa toho, ako si to vyžaduje jeho zdravotný stav, vznikajú niekedy časové posuny. Nepredpokladáme, že ľudia cestujú za lekárom, aby nečakali, ale preto, aby ich vyliečil. Navštevujú nás aj pacienti zo vzdialených regiónov, lebo sa nám podarilo vyliečiť ich príbuzných, ktorí do nášho zariadenia prišli s obsiahlou zdravotnou dokumentáciou a s vážnymi problémmi. Snažíme sa v jeden deň urobiť maximum plánovaných nevyhnutných vyšetrení, aby sme mohli čím skôr nasadiť cielenú liečbu. Naším indikačným kritériom nie je v žiadnom prípade platba od poisťovne, ani platba od pacienta, ale výhradne zdravotný stav pacienta. Verejne prejavujem svoj nesúhlas s komercionalizáciou medicíny. Čaká sa u nás. Objednané časy vyšetrení sú len orientačné, ak si pacient nerezervuje spoplatnený termín mimo ordinačných hodín, alebo nedohodne vopred termín načas s platenou kompenzačnou pauzou. Vzhľadom na nízke platby od poisťovní si nemôžeme dovoliť objednať na každú hodinu len jedného pacienta, lebo by sme nemali z čoho udržať zdravotnícke zariadenie, zaplatiť prístroje a všetky náklady s tým súvisiace. Vyšetrenia hradené zdravotnou poisťovňou nie sú spoplatnené. Časové rezervy na pacienta si môžu dovoliť len v tých zariadeniach, ktoré oddlžuje štát alebo sú financované aj z iných zdrojov, ako je práca zdravotníckych pracovníkov. Ďakujem mojim milým pacientkam, ktoré ma upozornili na tieto komentáre. Viac k tejto stránke, ktorej konatelia sú podľa obchodného registra SR prepojení v obchodných spoločnostiach s finančníkmi zasahujúcimi do mediálnej sféry, potravinárstva aj do zdravotníctva, nemám čo dodať. Prajem všetkým zdravie. MUDr. Alena Jancová

stefkak
1. feb 2016

Dobrý deň,
nemôžem súhlasiť s názormi, že pani doktorka Jancová je zlá, dokonca zlá odborníčka. Pacientovi povie vždy to čo si myslí, pravdu, a to nie každý znesie. My sme s dcérou pochodili celé Slovensko, prehadzovali si nás ako horúci zemiak z nemocnice do nemocnice, rok trvalo, kým sme sa dostali k pani doktorke Jancovej, ktorá nás doslova zachránila. Nikde si nevedeli dať rady, čo je našej dcére, všade len niečo začali a nedokončili, pani doktorka si pozrela výsledky vyšetrení, ktoré jej robili v iných nemocniciach a hneď vedela, čo má hľadať, nasadila potrebnú liečbu a dcéra je vďaka nej konečne zdravá.
Čo sa týka platenia, ako píšete, že sa musí platiť, platíte len to, čo si s pani doktorkou dohodnete, keď sa vám nechce čakať, treba sa objednať na presný čas za platbu, je to lepšie aj pre vás aj pre dieťa, netreba len nadávať. Čo sa týka sestričky, tá je veľmi milá.
Pani doktorka, ďakujem za Vašu starostlivosť o našu dcéru Štefku.

mariana0915
2. mar 2016

pani doktorku vrelo odporučam,konečne nas dava dokopy 🙂
5rokov sa trapime s bruškom u dcerky a syna,naša dr. vo svidniku nas stale napchvala probiotikmi a nevedla stanoviť liečbu,pol roka sme čakali na určenie dg,aj to nikdy neurčila,nemala čas a jej ppristup k deťom pomlčim radšej(nikdy nemala dobru naladu,stale nervozna,uhundrana)
a dr.Jancova je uplny iny opak skvela dr .mila ,ustretova ,dobrosrdečna,stale usmev na tvari a vidno,že ich praca s deťmi bavi "a vedia ako nanich "spolu s pani sestričkou 🙂

tentosoft
19. apr 2016

No takže pani jancovu určite neodporučam ... Nema vobec šajnu otom čo robi .. Ja chlapec 18 rokov som tam chodil po dobu pol roka .. Mal som problemi nemohol som jest potrava sa mi vracala a casto som vracal .. Urobila mi endoskopiu a jej zaver bol alergia na laktozu 😂 Prislo mi to čudne kedže ja som nikdy nemal problem s pitim mlieka a podobnych veci .. Dal som na jej radu a držal som dietu ktoru mi nasadila ... Schudol som cca 8 kil ale problemi boli stale ..po dalsom vysetreni u nej mi povedala ze to prebieha v poriadku a mam dalej drzat dietu tak som k nej uz nikdy predtym neprisiel ..nakoniec v rodnom meste humenne mi zistili ze mam problem z pazerakom a mam tzv. Achalaziu kardie .. Takže v prvom rade dakujem vam pani jancova ze ste ma vyliecili som vam vdacny 😂 Za stratu času...

okford
29. apr 2016

Pani jancova to ked idete robit tu endoskopiu do le zamrtvite hrdlo alebo mozete dat aj anesteziu

karimatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcela806
5. jan 2017

Ja chodim ku pani doktorke pravidelne.Som spokojna gastroskopiu mi nikdy nevnucovala...robila ju na zaciatku ako sme ku nej prisli-bolo to na margo vysledku ktory vysiel pozitivne na lepok.Po gastroskopii sa chvalaBohu nepotvrdil...nasiel sa vsak helicobakter pylori u obidvoch mojich dievcat.Starsej ju robila este raz po dlhej dobe nakolko si to stav vyzadoval-mimochodom bola som za nakolko viem ze helicobakter u niekoho prečka aj 3-kombinaciu atb.Hned na zaciatku mi vravela za zdravotnictvo nepatra po pricine problemu ale lieci len priznaky.Pani doktorka ma citlivy pristup viac k tomu nemam co dodat.Zaplatim si casovku-10eur a nikdy necakam ani 5minut .Raz som cakala -nakolko sa predlzilo vysetrenie pacienta pred nami..20minut cca a peniaze od nas nevzala.Nakolko som z He...nemam problem zaplatit casovku.Vsade sa prednostne plati takato suma.Kazdy lekar si to uctuje -prednostny poplatok.

marcela806
5. jan 2017

Dokonca moja dcera 11rocna tvrdi ze gastroskopia nic nieje a ze horsia je ta tabletka pred vysetrenim-lebo je horka a neda sa zapit-klobuk dole!.....krvne a dychove testy na h.pylori...to je len take zeby bolo!.....najlepsie je ak lekar vidi crevo nazivo ...zapaly apod.Co asi moze zistit o creve krvou al.dych.testom.Moja obvodna tiez povedala ze testy skresluju aj tie na okultne krvacanie v stolici...toto ani neriesi a testy nerobi...vsetko radsej priamo posiela do laboratoria.

klarabaloghova
25. jan 2017

Pani doktorka je ozajstná odborníčka. Obe moje deti podstupili u nej endoskopiu, ale ako ináč by sme zistili, čo im v skutočnosti je? My sme s nou velmi spokojní, s pánom manželom Dr. Jancom sú špičkoví!

michi2912
14. nov 2019

chcela som aktualizovať túto tému, nakoľko tam máme ísť, mám dvojročáka s nechutenstvom, ako prebieha endoskopia u takých malých detí, prosím?

mariana0915
14. nov 2019

@michi2912 daju mu tbl ta ho utlmi oni si ho vezme na cca 5min (co tam robia ako to prebieha vnutri neviem ) matka ide na chodbu a potom hned sa s nimi hraje sestricka matka ,moji tiež boli syn si pamata dcera nie

michi2912
14. nov 2019

@mariana0915 my tam ideme s nechutenstvom a už teraz viem, že on tabletku nezje

mariana0915
14. nov 2019

@michi2912 ona ju popuci ked nezje ,a inak prečo stresujes dopredu ?už ti povedlaa ,že pojdete na hadicu my sme tiež neboli hned

michi2912
14. nov 2019

@mariana0915 naša gastro ho ide zajtra objednať na endoskopiu rovno a potom aj histamologiu chce a prečo stresujem je lebo on tam ide s nechutenstvom. Už trištvrte roka zje pár piskot a trosku mlieka.

michi2912
14. nov 2019

@mariana0915 históogia

mariana0915
14. nov 2019

@michi2912 a prečo si to nezacala riešiť skor?? boli ho bruško?
moja je tiež slaby jedak co sa tyka papania co nema rada,ale take co jej chuti a može tak sa vie ojesť ,nas trapilo bruško 5rokov bolesti bruška presli sme 2gastro a až 3 nam pomohla a to pani dr.Jancova hned nasadila liečbu a bolo dobre ,mame alegiu na BKM,laktozu soju držime dietu a je to otocka o 360st.

mariana0915
14. nov 2019

@michi2912 držim prsty všetko dobre dopadne ona je mila,odbornicka a aj sestricu ma super oni to vedia s deťmi 🙂
hlavne nestresuj zvladnete to,bude aj maly vystresovany, musis byť kludna 🙂

michi2912
14. nov 2019

@mariana0915 prepáč, ale ja som chodila za mojou pedinou, a tá mu zrobila crp, že všetko ok, potom som bola zase, že zuby vraj, potom som bola zase, že to bude psychika, potom som bola zase, keď som jej povedala, že všetky zuby má už dávno von, potom zase mesiac vtedy schudol kg, tak povedala, že mu zoberie krv a vypísala ho ku gastro, tam sme sa prišli ukázať prvýkrát, kázala nám prísť o pár dni so stolicou, boli výsledky zistila mierne zvýšený kalprotektín a soju, predpísala take ine probiotika, že máme prísť o mesiac a pol, boli sme tam v utorok, nič sa nezmenilo, tak povedala, že mám zajtra zavolať a povie nám termín v Košiciach, kedy a o koľkej máme ísť na endoskopiu už rovno.
Môj nerozpráva, ale ani neukazuje, že by ho bolelo bruško, práveže nemá iné sprievodné znaky, tak preto mi povedala naša gastro, že mám ísť za tou Jancovou na tu sondu, že aby sa vylúčila celiakia, ak tak.

michi2912
14. nov 2019

@mariana0915 Ďakujem pekne, nepanikárim, len sa obávam, ako to bude celé zvládať on, že si tým musí prejsť, a že dúfam, že to bude na niečo dobré a ten zážitok nebude zbytočný

mariana0915
14. nov 2019

@michi2912 drzte sa on si nebude pamatat