Prepichnutie uší s ohľadom na akupunktúrne body v Bratislave a okolí

barbyes
25. feb 2014

Ahojte, chcem dať už pomaly 4-ročnej dcérke prepichnúť uši, ale chcem aby to urobili odborne s ohľadom na akupunktúrne body. Neviete mi poradiť nejaké centrum alebo lekára ktorý to robí? Niektoré salóny vraj majú aj prístroj, vyzerá ako pero, ktorý vie tieto body nájsť a pri prepichnutí ich potom nepoškodia. Neviem však na nete nájsť žiadne konkrétne štúdio a obvolávať všetky v BA mi príde pritiahnuté za vlasy. Neviete o nejakom takom? Ideálne v BA alebo blízkom okolí. Vopred Vám ďakujem

luba28
25. feb 2014

@barbyes a preco z toho robis taku vedu,hm???chod do zlatnictva a daj nastrelit,..potom vymenis za zlate a hotovo,....

sono2
25. feb 2014

@barbyes čo by sa jej mohlo stať keby sa čo prepichlo bez ohľadu na tie body?

barbyes
autor
25. feb 2014

poprosím nekomentujte ak sa o akupunktúrne body nezaujímate a neriešte dôvody a pod. zaujímajú ma iba konkrétne odpovede od mamičiek ktoré s tým majú skúsenosť. Ďakujem 😉

barbyes
autor
25. feb 2014

@sono2 môžeš jej poškodiť nejaký bod a môže, ale aj nemusí, mať neskôr problém, napr. v strede ušného lalôčika je bod zraku... a práve niekde tam Ti štandartne nastreľujú čiže je vysoká pravdepodobnosť že ho zasiahnu ak o tom nemajú vedomosti 😔

luba28
25. feb 2014

no to som zvedava aj ja,ze kolko ich tu bude,....nic v zlom,,..... 🙂

hradnapani
25. feb 2014

@barbyes Ja by som to riesila tak, ze by som vyhladala akupunkturistu, ktory vam bud presne poradi, kde sa to da urobit alebo by aspon mohol vyznacit na uskach presne body a vy si to uz date niekde len nastrelit. Ale ja ta plne chapem.
akupunkturistu by nemal byt problem tu najst.

sono2
25. feb 2014

@barbyes poznáš niekoho komu sa to stalo? V našom veku nikto nebral ohľad na akupunktúru. A ťažko z odstupom času niekomu dokážeš že má zlý zrak z náušnice. Nechcem vyvolávať konflikt. Som už ticho...

barbyes
autor
25. feb 2014

@hradnapani to áno len akupunkturisti uši neprepichujú :-/ to som už skúšala ☹ poprípade ako píšeš, ísť si to k nemu naznačiť a potom do salónu nech to podľa neho nastrelia... 😎

hradnapani
25. feb 2014

@barbyes ano, viem, ze oni to priamo nerobia, Ale aspon naznacit by snad mohli. Ved daj potom vediet, ak sa to podari.

barbyes
autor
25. feb 2014

@hradnapani hej, musím to už nejako vyšpekulovať lebo dcérka si už náušničky pýta a nechcem to už odkladať 🙂

butterfly84
23. apr 2014

presne toto riesim aj ja..ale akupinturisti ma odmietli, lebo su proti tomu..ak mate kontakt na nejakeho, ktory to oznaci, prosim napiste mi ho..vraj sa to u deti neda ani urcit :(

ikissedagirl
24. jún 2014

@barbyes nasli ste nakoniec akupunkturistu na prepichnutie usiek? 🙂 ak ano, zaujimala by ma referencia. vdaka!

barbyes
autor
25. jún 2014

@ikissedagirl nenašla a dodnes ušká prepichnuté nemá :-/ ale už to akosi neriešim..ak niekoho nájdem tak jej ich prepichnúť dám, ale... 🙂 🙂

sarinka6
25. jún 2014

ja idem dať malej nastreliť zajtra,dosť som študovala kam podla bodov akupunktúry a práve v oblasti projekcie oka by sa mali náušničky dávať,čiže približne stred ušného laloku,vraj už piráti si dávali náušnice práve tam,zlepšovalo im to zrak,potvrdili mi to aj akupunkturisti🙂

pepedra
5. aug 2014

@barbyes Ahoj, len sa chcem opytat, ci si niekoho nasla? Ja som teraz skusala, napisala som emaily par akupunkturistom tak uvidim ci sa niekto ozve...ak by si mala nejaky kontakt budem rada za tip. Pekny den, Petra

ivetusik
5. aug 2014

Mám skúsenosť so zle napichnutými bodmi a to v tom smere, že dierky neustále hnisali a zapaľovali sa niekoľko rokov u strednej dcéry...preto som najmenšej ani nedávala prepichnúť doteraz...Ale bude mať 7 rokov a pýta si náušnice...
U nás v KE je v nemocnici na kožnom lôžkovom oddelení pani primárka, ktorá ovláda tie body...ona je tiež proti prepichovaniu lalôčkov, ale keďže je to požadované, tak to robí, ale až po dovršení 6 rokov veku dievčatka, lebo vtedy sa to dá už presnejšie nájsť správne miesto...avšak hrozí, že vzhľadom na body - nemusia byť v rovnakej výške na oboch uškách, ale riziko sa minimalizuje 😉 Takže skús v BA sa popýtať niekde na kožnom oddelení v nemocnici, prípadne ambulanciách 😉

peter2014
23. sep 2014

tu je kontakt...este som to nebol vyskusat ale chystame sa na to: http://www.bol-ex.sk/

katyt
19. mar 2015

@peter2014 môžem sa opýtať, boli ste dať prepichnúť ušká na tej Šustekovej? Ja totiž tiež nad tým rozmýšľam, či ísť k tej pani doktorke, alebo dať nastreliť. 🙂

peter2014
20. mar 2015

este nie ale tento rok tam mozno pojdeme

kocka111
27. okt 2015

Tá pani doktorka na Šustekovej je perfektná, doporučujem všetkým ktorí riešia prepichnutie ušiek. Robia aj akupunktúru takže zohladnia aj akupunktúrne body. Malá ani nezaplakala 🙂 Treba sa objednať
viac info na http://www.bol-ex.sk/

katyt
18. nov 2015

@kocka111 prosím Ťa a s ako starým dieťaťom ste tam boli? Ja už 15 mesačnú dcéru a neviem či už nie je neskoro na klasické prepichovanie, skôr som zvažovala dať už nastreliť.

petusa5
13. jan 2016

Do kelu, keby som tieto veci brala vazne skor. Dcerka ma za chvilu 6 rokov a nosi slabucke okuliare, ktore dostala asi pred tromi rokmi, lebo jedno ocko jej zabiehalo von, cize skulilo, ale vzdy videla perfektne a bez problemov. Minuly november cize pred dvomi mesiacmi som jej dala prestrelit uska v jednom kozmetickom salone a odvtedy sa jej strasne zhorsuje zrak - zrazu nevidi veci, ktore vzdy videla. Nevidi na cisielka na videu pri jeho nastavovani, nevidi na pismenka v knihe, stale nieco rozlieva, ako nevidi pohar, vcera na ulici za plneho svetla som na nu zakricala, pozrela sa mojim smerom, ale z cca. 10 metrov ma nespoznala. A dnes to iste v skolke - za svetla, mozno 6 metrov odo mna, pozerala na mna, ked som na nu zakricala, ale nespoznala ma a hrala sa dalej.

Je to desne a trham si vlasy, ze som jej tie uska dala urobit. O dva tyzdne ideme na beznu polrocnu ocnu kontrolu, tak som zvedava, co mi povie inak velmi sikovna doktorka. Kazdopadne zacinam zistovat, ci sa to neda nejako odcinit, je to ako zly sen.

rainee
17. feb 2016

@petusa5 a co ti povedala ocna? Myslis ze je to zhorsenie zraku sposobene tym?

petusa5
17. feb 2016

No rozbehol sa kolotoc vysetreni ociek, uz sme medzitym boli aj na hospitalizacii a zistili jej tazku ocnu chorobu, o ktorej pred polrokom nebolo ani chyrovat, na kontroly k ocnej sme chodili pravidelne dvakrat do roka. Pytala som sa viacerych doktorov, co si o tom myslia, ale kazdy len pokrcil plecami, ze sice to este nepoculi, ale vsetko je mozne. Je to divne, lebo priblizne v tom case sa malej zacali aj ine zdravotne problemy - casto ju boli na hrudi (dvaja lekari zatial nic nezistili, ideme este dalsim dvom) a casto jej tak hlasno huci v usiach, ze nic nepocuje a rozprava nahlas ako hlucha. Predtym ziadne zdravotne problemy a zrazu toto vsetko. Uz som v ale v styku s jednym doktorom, co robi cinsku medicinu a pojdeme k nemu na vysetrenie, ci tie veci spolu nesuvisia, ci sa nemohli spustit tym prepichnutim usi a ako tomu celemu pomoct. Kazdopadne keby som mohla vratit cas, dala by som jej urcite prepichnut u tej doktorky co je uvedena vyssie.

petusa5
17. feb 2016

Ja sem este potom napisem dalsi vyvoj, pride mi to ako dost dolezita tema.

sisqa19
24. feb 2016

ahojte. od vcera toto rriešim. mam 13mesačnu dcerku. dnes mi jen akupunkturista napisal vraj do cca 1,5roka v uchu nie su body. začinaju sa vytvarať až potom. tak neviem. doteraz som to nepočula. pozerala som tú šustekovu. tak neviem. niekto skusenosti s nimi? očna nam povedala, že dcerka ma nabeh v puberte na okuliarky, tak by som nerada niečo provokovala ešte

luba41
24. feb 2016

@sisqa19 a musí mať dcerka náušnice? nemyslím si , že je doležité mať prepichnuté uši v detskom veku..mám dve dcery, ani jednej som nedala. staršia si potom dala nejako v puberte nasreliť naušnice, aj to si nebola istá, či ich chce..a mladšia to možno porieši niekedy v budúcnosti podobne..

katyt
24. feb 2016

My sme boli na Šustekovej minulý rok v decembri, len sme bohužiaľ odišli bez náušnic, dcéra spustila taký krik, že doktorka sa jej nemohla ucha ani chytiť, takže pani doktorka zhodnotila, že nasilu jej to tam dávať nebude, máme vraj počkať kým bude o niečo staršia a bude si dať vysvetliť, že sa nesmie hýbať. Inak doktorka je milá, má aj asistenta pri tomto prepichovaní, neviem či len pri veľmi malých deťoch, alebo stále, ale vtedy prišiel len kvôli nám. My sme tam vtedy zabili 1,5 hodiny bez výsledku. Asi aj preto, že malá bola už dosť unavená, treba totiž prísť hodinu pred samotným prepichovaním a doktorka natrie ušká znecitlivejúcim krémom, ten musí byť nanesený v hrubej vrstve aby zaúčinkoval a malá si ho v kuse buď zotrela rukou, alebo len tak kývaním hlavy, potom po hodinke idú prepichovať uši, pani doktorka si urobila najprv bodky, kam bude pichať, len my sme sa už ďalej bohužiaľ nedostali, lebo malá si tam od jedu ľahla. Potom vraj prepichne ušká ihlou a cez tenučkú kanylu zavádza naúšnicu, čo je asi niekedy dosť ťažké. Takže som bola rozhodnutá, že najbližšie pôjdem dať nastreliť, len potom čo tu písala petusa5 ešte zvážim znova to prepichnutie, keď bude trošku staršia.

sisqa19
25. feb 2016

@luba41 nemusí. aj my sme to chceli nechať na nu. teraz riešime aj variantu dať jej ich, tak zvažujeme možnosti

sisqa19
25. feb 2016

@katyt no to bola asi vo veku mojej dcerky že?