Ako užívate kyselinu listovú?

petta87
13. okt 2014

ahojte babulky rozhodla som sa uzivat kyselinovu listovu kedze uz treti mesiac sa snazime a stale nič a nič ☹
su tu nejake čo beru kyselinu listovu? Ako ste ju brali 1 rano a 1 večer? Alebo ste si davali len 1 tabletu? Pomohlo vam to ?

Dakujem

katkaolejka
13. okt 2014

Ahoj, aj my sa snažíme, ale mne viacerí odporúčali komplexný prípravok, čo okrem kys. listovej obsahuje aj inositol + vitamín a minerály, volá sa to Mimistar, pripraví telo na tehotenstvo, takže už druhý mesiac beriem ten a cyklus sa mi pekne ustálil, takže dúfam, čo sa čoskoro zadarí 😉

meluela
13. okt 2014

davajte si pozor na kyselinu listovu Elasti-Q ... je to riadny oblb ... pisu Kyselina listova 800, 30 tabliet
Po tyzdni uzivania som si vsimla na druhej strane napisane ze v jednej tablete je 400ug ... cize treba brat 2 tablety denne .. nielenze je to drahsie nez sa to tvari, ale zena si to moze nevsimnut a dava si nedostatocnu davku ...

kubisova
13. okt 2014

@meluela je tam napusane ze sa ma yzivat 2krat denne...ja ju beriem uz dlho a neni draha

kubisova
13. okt 2014

@petta87 ahoj listovu kolko obsahuje a taj musis brat...ja beriem dve denne 1rano po ranajkach a 1po obede...asu kyseliny ktore beries len 1za den

patricia128
13. okt 2014

@meluela Ja ju mám a je to 800

meluela
13. okt 2014

@patricia128
ta moja bola na obale 800 a potom dalej na druhej strane rozpisane ze treba brat 2 tablety aby to bolo tych 800 ... kedze som brala predtym femibion (inak priserne drahy), tak ma to dost zaskocilo ked som po tyzdni zistila ze si davam polovicne mnozstvo

@kubisova
ja som nakoniec nasla aj jamieson, 100 tabliet 1000ug za 5e ... nestihla som pogooglovat ci sa este stale odporuca aj podla najnovsich studii, tak ju zatial preventivne beriem, ale asi si to radsej znovu nastudujem co sa zmenilo

nicolle21
13. okt 2014

ja som brala obycajnu kyselinu listovu, cistu, pred otehotnenim, potom mi dr kazal prve 3 mesiace brat femibion, len mne z toho bolo strasne blbo, uplne zavrate, ledva som zisla z postele rano, tak som to dala prec a jedla cistu kyselinu listovu plus pestra strava a bolo dobre 🙂

petta87
autor
14. okt 2014

takže ked mam kyselinu listovu 400g mam brat dve tabletky?

yanni
14. okt 2014

@petta87 Peti, pred otehotnenim az do myslim 12-13. tt sa ma brat 800vka. Potom uz len 400. Ja som brala cistu kys. list 800vku s jodom (jedna tableta denne, ale bola to fakt 800vka).
Ono je to ale len vitamin, takze neviem, ako to myslis, ci pomohlo. Kyselina listova sa moze ale nemusi brat. Ide o to, ze pocas tehotenstva je zvysena potreba tohto vitaminu a je dolezity na spravny vyvoj nervovej sustavy. Preto sa odporuca uz pocas "miesenia", lebo casto zeny dlho nevedia, ze su tehotne. A nervova sustava sa vyvija velmi skoro. Ono je to ale v dnesnej dobe tiez vsetko len biznis. Ja uz som sa na to vykaslala. Snazime sa dva roky, brala som celu dobu. Sme zdravi. Teraz to riesime inak a dr. na kys. listov ani ziadne extra vitaminy nekazal. Ak sa zdravo stravujes, sportujes, si zdrava, tak ti nic extra netreba. S vitaminmi v tabletkach tiez treba opatrne.
Inak Femibion som na zaciatku brala tiez, tiez mi bolo z neho blbo. Dr. povedal, ze som mozno bola predavkovana, kedze Femibion je zmeska vitaminov. A ja mam dostatok vitaminov zo stravy. Presla som potom na cistu kys. listovu a pravdepodobne som sa z nej vyhadzala. Pred ca 1,5-2 mesiacmi som ju vysadila a plet sa mi zacala zase cistit. Cize musis len vyskusat.

Kys. listova ale aj ine zmesky vitaminov pre buduce mamicky ti otehotniet nepomozu. To sa jednoducho stane alebo nie.
Drzim palce pri snazilkovani 😉

petta87
autor
14. okt 2014

@yanni ja mam 400 tak teraz neviem dat si dve tablety? Jednu rano a druhu naobed?

yanni
14. okt 2014

@petta87 ja by som si ich hodila obe naraz. Ved aj ta 800stovka sa berie naraz. Nedelis ju 😉

petta87
autor
14. okt 2014

@yanni a ma sa isto brat 800? bete mi zacne sibat z toho 😀

yanni
14. okt 2014

ano do 13. tyzdna tehotenstva. Potom uz len 400.

yanni
14. okt 2014

@petta87 mam to ale len v nemcine. V prvom odstavci posledna veta, 800 do 12. tt

Ich bin schwanger. Mein Arzt rät mir, Folsäure-Tabletten einzunehmen. Ist das nötig?
Unbedingt. Folsäure ist eines der wichtigsten Vitamine in den ersten drei Monaten der Schwangerschaft. Bei Folsäuremangel kann sich das Zentralnervensystem des Fötus nicht gesund entwickeln. Im Extremfall können ein offener Rücken (Spina bifida), eine Lippen-Gaumen-Spalte oder andere Missbildungen die Folge sein. Und da sich in der Schwangerschaft der Bedarf an Folsäure auf 800 Mikrogramm pro Tag verdoppelt, reicht gesunde Ernährung allein kaum aus. Deshalb sollte die Schwangere bis zur zwölften Schwangerschaftswoche ein Folsäurepräparat einnehmen.

Stimmt es, dass Frauen, die ein Kind planen, bereits im Vorfeld solche Nahrungsergänzungsmittel nehmen sollten?
Ja. Frauen, die sich ein Baby wünschen, sollten vom Absetzen des Verhütungsmittels an Folsäure-Tabletten nehmen, damit der Embryo sofort ausreichend mit dem Vitamin versorgt wird. Außerdem scheint es auch einen Zusammenhang zwischen Folsäuremangel und Unfruchtbarkeit zu geben.

kubisova
14. okt 2014

@meluela ja myslim ze by ti nemala uskodit predsa je to kys.listova....ake pre istotu povyhladaj....byva aj od dr.max 90 za 3eu

zuzkaa8855
14. okt 2014

Ja beriem kys.listovu Dr.MAX 800.jednu denne .teraz koncim 3mesiac.a citala som vela o tom ale ako pisu baby je to na nervovu sustavu aby babo nemalo problem .

petta87
autor
14. okt 2014

@zuzkaa8855 lenze ja este tehotna nie som len sa snazime tak preto sa pytam či mam brat 800 alebo 400

zuzkaa8855
14. okt 2014

@petta87 ved ani ja niesom ale vraj sa ma brat uz pred plnovanim preto my saa snazime te
raz 3mesiac pijem alchemilku 2cyklus.teraz budem mat ovulku o par dn i tak uvidime ci sa zadari.takze kludne ber800

meluela
14. okt 2014

@kubisova tak som zbezne pozrela vyzera to, ze sa stale povazuje za prospesnu, hlavne teda pred pocatim a prvy trimester, okrem znamych vplyvov na prevenciu razstepu neuralnej tuby sa zistilo, ze pozitivne vplyva na znizovanie vyskytu roznych behavioralnych problemov a autizmu neskor u deti (nevie sa presny mechanizmus).
Vyskum naznacuje, ze naopak negativny vplyv moze mat na vykyt astmy&respiracnych problemov, vela sa vsak este o tom nevie a merala sa len suvislost medzi mnozstvom kys. listovej v krvi v druhom trimestri a astmy v 3r.

petta87
autor
14. okt 2014

@zuzkaa8855 tak to si môzme podavat info ako sa nam dari a či zadarilo 😝

myriada
14. okt 2014

ja mám tiež 400, tak užívam dve tabletky naraz, čiže 1 x za deň 😉 ale určite sa to môže aj rozdeliť, no ja pre istotu beriem naraz nech nezabudnem 😉

zuzkaa8855
14. okt 2014

@petta87 kludne ja som aj v snazilky oktober v skupine tak dojdi aj tam mozeme kecat 🙂

petta87
autor
14. okt 2014

@zuzkaa8855 super 🙂

patricia128
14. okt 2014

@meluela Jaj lebo ja mám na obale napísané 800 aj vzadu na blistri a užívam 1-denne, to je asi málo, že?..Asi by som mala užívať 2-krát denne.

meluela
14. okt 2014

@patricia128 skus tam najst informaciu kolko je v jednej tablete ... myslim ze maju iba tento variant "akoze800" v predaji ... http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...
ak mas tu istu ako som mala ja, tak si musis davat dve tablety denne a tym padom je to balenie na 15 dni

Složení
Výživové hodnoty

ve 2 tabletách

DDD*
Kyselina listová

800 µg

400%
Pyridoxin (vitamin B6)

4 mg

286%
Inulin

464 mg

není stanovena

patricia128
14. okt 2014

@meluela áno presne túto mám

meluela
14. okt 2014

@patricia128 tak potom aj teba nachytali ... to ako je to prezentovane na krabicke je vyslovene podvod so snahou vzdbudit dojem ze ide o balenie na 30 dni, myslim ze kebyze sa mi to niekam chce posialat tak im daju pokutu.
Kaslat na tie peniaze, ale niekto to takto moze omylom uzivat v nizsej davke aj cely prvy trimester 😒

maznak888
19. okt 2014

babule a môžem priberat aj s GS mamavit??beriem to už dva týždne a mam navyše 6kg☹to som ešte totalne vyhadzana ako pred menštruaciu a stale unavena.idem to vysadit a uvidím.......☹

sonya79
20. okt 2014

Ahoj, niekedy nestaci mysliet iba na zenu ale aj na muza a zvysovat mu kvalitu spermii 🙂 mnoho informacii najdes na: http://www.otehotniet-cyclotest.sk/planovanie-t... prave na tuto temu 🙂
no a hlavna vec je pravdaze nacasovanie, odsledovanie si ovulacie: hlien krcku maternice - ale to tam vsetko najdes - drzim palce 🙂

jamajkavladkova
29. máj 2020

@petta87 ahoj ja beriem 1 tabletku na deň ak by som mohla poradiť inofolic je lepšie ja som tak ostala tehu 2 krát v sev.irsku inofolic iba na recept tak skúšam brat kyselinu listovú držím palce nech sa vám to podarí

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre