Aký je vhodný vek na tehu?

tinuska0306
23. mar 2014

Viem, že sa neda určiť vhodný vek, ale v tejto dobre je to s babatkom a financiami dosť ťažke. Mam 25 ale bývame v podnajme. Mam najskor riešiť bývanie?? Ale bojim sa aby nebolo neskoro. Co si o tom myslite?

danim
23. mar 2014

praca, zabezpecenie, zazemie, stabilitu v partnerstve a potom dieta 🙂

moniciak
23. mar 2014

Ja som mala malú v sedemnástich. Čo sa týka zabezpečenia a nezávislosti, nie je to vhodný vek, to uzná každá mamička, ktorá porodila počas strednej školy. Ale teraz mám 20, kúpili sme si byt, zmaturovala som, externe študujem a pracujeme. Tým chcem povedať, že keď chcete tak určite choďte do toho- bývate už sami, predpokladám, že pracujete a ako môžeš vidieť na mojom príklade- peniaze boli, sú a budú a všetko sa dá zvládnuť keď sa chce a s možnou pomocou rodiny určite 🙂 Nech sa darí vám darí 🙂

siska53
23. mar 2014

Kamoska sa do vlastneho (teda,na hypoteku samozrejme) stahovala s muzom az s rocnym synatorom.dovtedy byvali v podnajme.
ako komu vyhovuje a je odvazny,tak by som povedala.

lucinka2811
23. mar 2014

my sme s priatelom tiez boli v podnajme, ked sa rozhodol zobrat hypoteku a kupit byt...nastahovali sme sa a o mesiac na to som ostala tehotna 🙂) neviem si predstavit, ze by som otehotnela keby sme ostali v tom podnajme 🙂 je to na kazdom ako si to zariadi..ale predsa teraz mam vacsiu istotu, ze sme vo svojom 🙂

purplelife
23. mar 2014

Urcite je velmi dobre mat byt a zazemie a pod., pred tym nez privedies na svet dieta. Dodava to pocit stability a takeho hniezdecka. Ale poznam aj zopar parov co su v podnajme a maju malicke dieta. To male ta zamestna na tolko, ze nad tym ani nestihnes uvazovat. Ale urcite bude dobre priebezne uvazovat nad zazemim. Na druhej strane je tu nieco co ziadna nespominate. Po zdravotnej stranke je mat dieta pre teba urcite lepsie teraz ako neskor. Z biologickeho hladiska mas na to idealny vek (18-25). Su zeny, co sa zenu za karierov a potom uz deti ani mat nemozu. Konkretne jednu taku poznam. V 32 rokoch jej koli chorobe museli vybrat vajecniky. A celkovo cim vyssi vek rodicky, tym moze byt viac komplikacii.

janinah
23. mar 2014

každé dieťa vie,kedy má prísť 😉 treba zlatú strednú cestu-nemusíš mať vilu a miliony ,ale zas nebyť pod mostom...ale čo treba určite-dobrého manžela a budúceho otecka,ak toto máš,tak netreba dlho čakať 😉

henikav
23. mar 2014

podla mna je uplne jedno ci ste v podnajme, alebo mate vlastne byvanie na hypoteku, platit musite tak ci tak. Cakala by som len ak by boli peniaze v hotovosti vo vyhlade na kupu vlastneho byvania. Este k tomu pridam taku moju skusenost, ze deti neprisli vtedy ked sme velmi chceli, ale ked sme to najmenej cakali 😉

barny
23. mar 2014

ako pises, tazko povedat, my sme chceli veeelmi, trvalo to tak rok a pol kym sa podarilo a otehotnela som, ked som nastupila do novej prace, plus zacali sme stavat dom, takze tazko povedat, ci sa najprv "zabezpecit" alebo to nejak riesit naraz 🙂 ( mala som 24 ked som otehotnela )

eva4444
23. mar 2014

z biogickeho hladiska do 30, okolo 27-28 je super, potom to klesa, ono vajicka mame od narodenia a tie si nesu celu nasu historiu chorob, toxinov, stresov so sebou, cize su po 35 v horsom stave, aj ked zalezi samozrejme od zivotneho stylu danej zeny.

katka23st
24. mar 2014

ja mam 25r, s partnerom sme v podnajme a pred 4mes sa nam narodila krásna dcérka- podľa mňa je najlepší vek na dieťa od 25r do 30r - nad 30r sa ženám viac nedarí počať dieťa a niekedy ešte ťažšie keď pred tým užívali antikoncepciu ale je pravda ,že každá žena je iná iba vekovo tehotenstvo býva náročnejšie pre organizmus........ 🙂 tak moja rada je, že ja by som do toho určite išla-už ste sami- ale pozor najskor by ste mala zistiť či váš partner zvládne otcovstvo, kopec mladých chlapov su hrdinovia a ked sa dieta narodí tak zdupkajú a je aj kopec 20r oteckov a tí sú niekedy starostlivejší ako 40r ..... držím prsty nech sa rozhodnete akokoľvek ,určite to bude to správne rozhodnutie 🙂

liana03
24. mar 2014

mne lekárka pri pôrode povedala, že vhodný vek je ako písala katka23st medzi 25r-30r, ja som rodila ako 27 ročná, že potom už sú zvyčajne problémy či už s otehotnením, alebo donosením

ivuska6
24. mar 2014

ja som mala prve v 20 a druhe 28 a to druhe bolo premna lepsie ako prve bolo to skoro

ichbinich
24. mar 2014

Ci podnajom alebo vlastne byvanie je viac-menej jedno. Ovela dolezitejsie je mat pracu a nejake tie peniaze odlozene na boku.
Vlastne byvanie sa "oplati" asi po 10 rokoch, do vtedy je jedno, ci platis najom alebo hypoteku. Teda ak chces ostat tam, kde si, oplati sa pohladat vlastne, aby si platila a investovala do vlastneho a nie najomcovi. Ak vies, ze po par rokoch odides, ostan v podnajme.
Biologicky vek mas idealny, ale aj neskor nemusia byt problemy. Mozu, ale nemusia. Ja som bola 33 rocna prvorodicka a bez komplikacii. Takze mat deti len kvoli vhodnemu veku, ked ostatne podmienky nie su dobre, je podla mna prehnane. Radsej sa zabezpecit a mat potom deti v klude.

janickacrazy
24. mar 2014

Tak si zoberte hypo a platte radšej už za vlastné bývanie, pre mna je podnájom vyhadzovanie penazí do vetra....platíš, platíš a nie je to tvoje....radšej budem platit za vlastné.....potom sa ti može stat, že vám hypo už neschvália, ked budeš na materskej, lebo tam sa počíta aj príjem manželky a aj za každé dieta náklady....ak obaja pracujete, tak by som najskor poriešila hypo a bývanie, potom dieta.....ja som mala prvé v 22 a druhé v 33....prvé tehu som znášala lepšie, lenže to nebolo určite len vekom....kamoška mala prvé v 38 a v pohode, teraz má 40 a plánujú druhé....takže vek nie je to najdoležitejšie

lencika
30. mar 2014

ahoj ja som otehotnela ako 25 rocna brala som to ako nieco hrozne jednoducho neplanovane a to sme s partnerom zarabali a mali kupeny byt takze celkom zabezpeny, ale mala som pocit ze to bolo skoro a teraz ked ma dcera 3 a ja budem mat 29 sa mi to zda uplne super, ze som ju mala vtedy ja sa citim teraz velmi dobre ze to tak vsetko malo byt

mirkami7
30. mar 2014

ja som otehotnela v prvý krát v 26,ale ked sa teraz na to pozerám,mohla som o rok o dva skôr otehotnieť,len sme nemali samostatné byvanie,keby sme boli sami tak by som určite nečakala do 26.

ajsenz
30. mar 2014

Po dvojročnom vzťahu sa nám narodil syn. Máme vlastné auto, muž robotu na zmluvu,žiadne dlhy ani pôžičky, síce sme v podnájme ale to je aj väčšina 30 a viac ročných ľudí, čiže asi tak.. 🙂
Porodila som v 19ke, mám úspešne zmaturované ale vo VŠ nechcem pokračovať, nenidím v tom zmysel, hlavne nie v slovenských školách. 🙂

zuzka1008
30. mar 2014

penazi je niekedy viac , niekedy menej, ja som otehotnela v 21r,prvy rok- byvali sme u rodicov, druhy rok sme kupili byt, treti sa pomaly dozariadujeme... sme šťastni, a to je hlavné 🙂 s tehotenstvom by som nečakala, pred 30je už neskoro- môj názor 😉

soniada
30. mar 2014

Podla mna zalezi z akej strany sa na to pozeras, vzdy sa da najst preco NIE...peniaze? nikdy ich nie je dost...praca? v dnesnej dobe nie je problem o nu prist...istota v partnerstve? hm..mnohe si boli iste a boli prekvapene....skola? moje spoluziacky pocas VS porodili aj dve deti.... kazda sme ina niektorej nevadi, ze nieco z toho nema a tesi sa z babatka mozno ovela viac ako ta co ma vsetko.. 🙂

ynett
30. mar 2014

záleží kto sa ako cíti na dieťa🙂 ja som čerstvá 34 - včera som mala narodky😀 - a stále sa cítim mladá na tehotenstvo. Tak ale zadarilo sa, tak sa snažím na to naladiť🙂 tiež ma trápi otázka peňazí, hypotéka atď. ale samozrejme je nutné dodať, že ja som nikdy nebola ten materinský typ, po dieťati som nikdy strašne netúžila ako iné ženy. asi nemám biologické hodinky😀

mahalo
30. mar 2014

V dnesnych casoch pisat o stabilite, ci zazemi..v dnesnom state?? Haloo zeny ved nezijeme za socika..tu vam nikto negarantuje pracu az do dochodku, nikto vam negarantuje ani stabilnu vysku hypo..proste nic...ako napisala soniada...pracu mozte hocikedy stratit, istotu v partnerstve tiez..proste nic nie je stale..tak zi dneskom a tak ako to citis..nejak bolo, nejak bude 🙂 Ked mas teraz pracu, tak si mozes nechavam bokom peniaze na vydajky spojene s dietatom...ono zas do 3 rokov tie vydaje nie su az take horibilne a potom uz budes opat pracovat...na zakladnu vybavu ti da stat a ked si nieco dopredu odlozis, nemusis sa bat ze by ti to s peniazmi nevychadzalo. Drzim palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre