Clostilbegyt - účinky a vaše skúsenosti

miminkova
19. nov 2012

Ahojte idem 1krat na tieto tabletky nabehnut, mate niekto skusenosti a ake ? Mam šancu mat miminko?

zuzi79
19. nov 2012

mne tieto tabletky zabrali hneď na prvý cyklus, absolvovala som až štyri cykly, každý krát som otehotnela. Ak nemáš nejaké ďalšie vážnejšie problémy, tak je tu reálna šanca na otehotnenie. Nie je to vôbec bolestivé a šanca veľká. Veľmi držím palce, aby to vyšlo.

ematko29
19. nov 2012

@miminkova ak máš problém sovuláciou,je to 99%šanca,že sa ti to podarí.držím prsty 🙂

miminkova
autor
19. nov 2012

@zuzi79
@ematko29 teraz si ani neviete predstavit, ako ste ma potesili a povzbudili ešte dufat ze sa to podari, nemame ziedne zdravotne problemy, len sa dlho nedari.

ematko29
19. nov 2012

@miminkova alekár nezistoval či máš ovuláciu?lebo ak ju máš len ste sa nestrafili tak zbytočne je pchať lieky do seba.

miminkova
autor
19. nov 2012

@ematko29 no robili mi folikulometriu, a do ovulky sa nikdy netrafil a my tiez nie, ale na 14-15-16 den ju nemam ,bola som na sone a povedala doktorka ze musela byt skor.

ematko29
19. nov 2012

@miminkova tak ked ti robili folikulometriu anič nezistili tak stopro ti pomôže klostil.mne pomohol na druhý cyklus amám už 2dcery.tak viem

ematko29
19. nov 2012

@miminkova asú tu aj témy o klostilbegite,som ich čítala sa pozri určite sa tam dočítaš vela.držím prsty aby ste čím skôr otehotneli 🙂

miminkova
autor
19. nov 2012

@ematko29 dakujem velmi ,tomu by som hadam ani neuverila, keby sa to podarilo. Ale urcite dam hned vediet. Som rada ze mate pozitivne skusenosti

mackad83
19. nov 2012

Ahojte aj ja užívam klostilbegit a prvý ciklus nezabral a tak mi doktor zvíšil dávku tak dufam že zaberie.

ematko29
19. nov 2012

@mackad83 držím prsty,mne sa podarilo na druhy pokus pri oboch 🙂

andype
19. nov 2012

Ahoj, aj ja sa pridám, mne tiez sa podarilo otehotnieť hned po prvej davke, boli sme vtedy v Chorvatsku, aj to ktomu dopomahalo. 🙂 snažili sme predtým 2 roky a nič. Vedľajšie účinky tiez som mala, bola som strasne nervozna, rychlo som sa rozculila, ale to tých 5 dni sa dalo vydržať.

miminkova
autor
20. nov 2012

@andype to je uzasne, ja som si nikdy ani nepomyslela ze taky liek moze robit take zazraky.. Gratulujem,tym 5 dni veru vydržím cokolvek

ematko29
20. nov 2012

@miminkova ja som ešte mala bolesti v podbrušku v čase ovulácie,ale dalo sa.inak citlivé prsiaazmeny nálad,ale čo všetko človek neobetuje aby mal dieťa?

miminkova
autor
20. nov 2012

@ematko29 no ved to, no uvidime akurat vtedy budeme na dovolenke ked ho mam zacat brat,hadam tam neumrem od bolesti, ked velmi boli moze sa uzit aj tabletka od bolesti, alebo by sa nemala?

andype
20. nov 2012

@miminkova Ano, jasne ze.vydržíme. 🙂 ja som mala strane výčitky kvôli komu na zaciatku, lebo sme katolíci, a potom som sa porozprávala s farárom, a má upokojil, ale považuje ako hriech. Ale som nebola odvtedy na spovedi, ale podla mňa moje dieta nie je hriechom. Aj ked budeme plánovať 3, tak si určite dám. Lebo teraz sme to len odložili stale, a vyslo nam 6 ročný rozdiel medzi detmi, čo je dosť. :/ A odporúčala som jednej známej, a caka dvojicky 🙂 neviem či vieš ze má take vedľajšie účinky 🙂

miminkova
autor
20. nov 2012

@andype no ved toto, som zvedava, ked sa podari je mi jedno ci jedno ci dve, aj dve na jeden sup by mi vyhovovali, ja milujem babatka, takze to by mi problem nerobilo, hlavne nech sa zadari, idem to skusit 1krat tak sama neviem co bude.. 🙂

ematko29
20. nov 2012

@miminkova bolesti budú až ked doberieš lieky,ked bude ovvulacia tak vtedy bolí podbruško.kym berieš lieky tak ešte nič nebolí.aspon mna začalo až potom.ja som nato nič nebrala,lebo to bola bolesť ovulačná ,som sa tešila že ju mám 😀 Blaznovstvo ,že?myslim,že nebudeš potrebovvať na to nič od bolesti

ematko29
20. nov 2012

@andype Ved to,že aj ja som sa toho bála,ale nemyslím,žeby to bol hriech,ved sme bábo splodili prirodzenou cestou,asi zober,že tehotné ked beru lieky na udržanie plodu tak to by potom tiež bol hriech?vvčase ked sme sa snažili o prvé tak by som išla aj na umelé oplodnenie len nech mám bábetko,podla môjho názoru ani to nieje hriech ved tým nikto nikomu neubližuje len pomáha

oskvarka
20. nov 2012

@ematko29
@andype
mne clostyl prvy mesiac nezabral a tiez som veriaca ani ma nenapadlo povazovat to za hriech... ved je to liek ... teda hormony ktore ti mozno chybaju tak ti ich dopolnia.... takze to povazujem za prirodzene (co neznamena ze sa mozno mylim ja som sa o tom s nikim nebavila lebo ma to ani nenapadlo...) umele je uz ale podla mna nieco ine lebo pri tom sa zabijaju zarodky a nechavaju len tie silnejsie alebo tak nejak + to nieje prirodzene.... aspon ja to tak citim a zatial som rozhodnuta ze na to nikdy nepojdem - radsej adoptujem... zatial sa ale snazime len vyse 1,5 roka takze to je dost malo som zatial optimistka.. ale clostil som odmietla brat lebo mne ani riadne folikulometriu nerobili a hned mi ho predpisali.. mesiac som ho brala nezabral... vtedy som zacala bez citania pribalu lebo uz som meskal s prvov tabletkov a tak som to aj dobrala potom aby mi to neuskodilo... ale po precitani pribalu som sa videsila a idem najskorej skusit len to meranie....

@miminkova inak ak ti robili folikulometriu zisti li aj ze tu ovulaciu teda mavas len sa nevies trafit? - nasli ti aj prasknuty folikul po ovulke?... + ze ti aj riadne rastu folikuli ?.... lebo clostil nevivolava ovulku on podporuje rast folikulu... niekomu nerastu tak ho treba....alebo rastu male... ale ak nemas napr ovulku ale folikul ti rastie to uz by si potrebovala skorej iny hormon (pregnil - sposobuje prasknutie folikulu = vyvola ovulaciu).... mne dokyna predpisala clostil a duphaston - clostyl na rast folikulu duphaston na udrzanie ... ale ja mam pocit ze ja mam prave ten treti problem.. ze nemavam ovulku.. tento mesiac som bez liekov a bola som 9 DC na merani a moj folikul mál 21 mm...dnes som 13 DC a ovulka este nebola...(aspon myslim) ale mala som tam aj stary neprasknuty 27 mm folikul....
takze hlavne som ti chcela napisat daj si pozor na to aby ti na gyn. robili priebezne vysetrenie ako reagujes na liek... mne ho nerobili ani som nevedela ze sa to robi len v tom pribale som to citala a tu baby na koniku mi to potvrdili.. lebo je to nebezpecne poze ta to prestimulovat alebo na teba zle zaposobit.... ja sa teraz hnevam ze som si vtedy na to nedala pozor aj ked to nastastie nedopadlo zle....

miminkova
autor
20. nov 2012

@oskvarka Ja som pod dohladom doktorky, hned ako ho doberiem od menzes mam prist na 11.den takze hadam bude vsetko v poriadku, folikuly mi rastu, len asi nie dost velke, aj ovulka je,lebo mi povedala, ze tekutinka z praskuteho tam tiez bola. takze hadam v poriadku, ci?

oskvarka
20. nov 2012

@miminkova znie to dobre... teda znie to ako dobry pristup dr. snad sa vam zadari... a follikul si mavala aky velky pri meraniach najviac ? inak ak ti pekne praskaju folikuli tak potom mozno budu dalsie dvojicky ;)

alenka600
20. nov 2012

@miminkova Ja som ho zobrala, ani som nesla na folikulometriu a otehotnela som. drzim palce

miminkova
autor
20. nov 2012

@oskvarka ja neviem , co si pamatam tak 21 cm ,potom som uz prisla a bol prasknuty, takze mohol mat 24max.ale neviem ci je to dobre a kolko vlastne ma mat? To fakt by som mohla mat dost realne tie dvojicky? 🙂

miminkova
autor
20. nov 2012

@alenka600 a preco ho tebe predpisali? dlho ste sa snazili? juj a hned na 1pokus vam to vyslo?

oskvarka
20. nov 2012

@miminkova 24 je uplne normalna velkost.. maly je ked ho mas tak 16 a uz je napr 13 -14 den...

miminkova
autor
20. nov 2012

@oskvarka aha tak ja potom ani neviem preco idem brat ten cl....,ale dufam ze uz budem mat vysnivane mimitko,lebo ked vidim tehulky mam depresiu

alenka600
20. nov 2012

@miminkova No ja som nikdy nemala normalny cyklus, proste nikdy. Menstruacai bud len s vyvolavackou, alebo ziadna. Po dlhej dobe som vysadila tabletky, ale to vies, lekar sa nesnazi najst pricinu, jeho zaujima len odstranenie priznakov 😝 A kedze som sa v tom case nesnazila, tak to neriesil. Takze preto odporucam vsetkym babam, ked je to nutne, nech si pre lekara vymyslia, ze sa snazia uz pol roka, rok. Ale k veci, kedze ja som vedela, ze nemam ovulaciu, tak bolo snazenie ako take zbytocne. Lekar si daval sice na cas, najskor hormonalny profil, potom neviem ake vysetrenie, potom bol rezultat, ze mam cyklus bez ovulacie (cele toto trvalo mozno 4mesiace) a potom mi predpisal clostilbegyt aby mi urobil folikulometriu. Ale presne v tom case som musela odist do zahranicia a nemohla som sa na folikulometriu dostavit a o par tyzdnov som zistila, ze som tehotna. Takze u mna rychly proces a to som si myslela po tych dllllllllhych rokoch co som nemala ani menstruaciu ani ovulaciu, ze to bude strasny problem. A nakoniec nebol.

miminkova
autor
20. nov 2012

@alenka600 Tak to si mala velke stasticko, inac s tym ze chces otehotniet aj moj lekar to neako neriesil, a este mi povedal ze rok a pol to je pohodicka ze kam sa ponahlam, takze priklanam sa k tomu povedat ze sa snazite rok dva, inak vam ani nebudu chciet pomoct. Ja mam menš. praveze uplne pravidelnu, tak som zvedava.

oskvarka
20. nov 2012

@miminkova mat depresiu je na plodnie to najhorsie (ale tak aj mna to obcas chiti) ako dlho sa snazite ?... no ako ze mne dokina povedala ze to stimuluje rast folikulov moze to mat vyhodu ze ti to nastimuluje 2 alebo 3 folikuli naraz ktore ale prasknu postupne v priebehu niekolkych hodin s tym ze ak tvoja ovulacia trva moc kratko (len 4 hodiny napriklad) a neviete sa preto trafit + mas mozno aj nehostinnejsie prostredie ze spermosky nevedia tak dlho vydrzat u teba tak potom mate 3 krat taku sancu sa trafit presne do ovulky ;)
mozno to ma aj vpliv na dlzku zovota vajicka (teda cas ovulacie ze je dlhsi ktovie to neviem... ale to si nemyslim lebo v case ovulky uz funguju ine hormony...)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre