Dá sa otehotnieť, aj keď práve nemám plodné dni?

anickamaros
13. apr 2012

Rada by som vedela či možem otehotnieť aj mimo plodných dní.

wladka
13. apr 2012

Da sa.. Emka je cez neplodne ( 4den od zaciatku menstruacie, uz som bola ruzovkasta) 😀 .. Boli sme nuteni, kedze som odchadzala na dlhsi cas na sluzobku.. Reku uzijeme si.. a podme ho 😎

lucka1987
13. apr 2012

@vwladka @anickamaros neda sa . pojem plodne dni nie je presne dany len medzi 14 a 18 dnom cyklu .. niekto moze mat plodne dni aj cez menstruaciu, pripadne tesne pred nou , ci po nej... a ani o tom nemusi vediet.. pretoze je zvyknuty mavat v strede cyklu

pre oplodnenie, musi byt vajicko vypudene z vajecnika zeny, nachadzat sa vo vajickovode a maternica musi byt pripravena na prijatie takto oplodneneho vajicka / ked pripravena nie je, tak samozrejme telo neotehotnie/ ... biologia 7 trieda ZŠ ...

otazka moze byt polozena tak ze ci ste otehotneli s vedomim ze nemate plodne dni... pretoze mamicky.. ak by ste plodne dni nemali tak by ste neotehotneli.. plodnymi dnami sa nazyva ovulacia... a bez nej to totizto nejde 😉

svetllana
13. apr 2012

Wladka mala len neskor ovulaciu, teda plodne dni, preto otehotnela..len netusila, ze ma prave vtedy plodne dni. Cez neplodne sa neda plodit! Tak to je, je to fakt a bodka. Lucka vyssie to popisala dobre..🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre