Je pol roka neúspešného snaženia ešte ok?

lzusak
22. mar 2015

Pol roka sa intenzivne snazime,v case ovulky a aj tak stale nic. Ja viem ze za pol roka je to vlastne len 6 neuspesnych pokusov a vsade sa pise ze pol roka je este uplne v poriadku ale ja to chapem tak, ze pol roka bez testovania ovulky je ok a nie ked je vsetko presne nacas naplanovane a aj tak sa nedari :( psychika tiez robi svoje ale ja mam pocit ze po tejto stranke sme obaja v pohode,jedno dietatko uz mame, chceme pre nho surodenca. Ale pol roka nic tak zacinam mat obavy co sa deje :(

steinarka
22. mar 2015

@lzusak juuuj, zienka, nestresuj 🙂 hlavu hore.. my sa momentalne snazíme 50-tý mesiac.. a to sme podstúpili rôzne vyšetrenia a sme obaja zdraví.. Aj ovulku, aj teplotu meriam 🙂 a psychikou to nebude, my dieťa berieme ze ak bude, bude, ak nebude, nebude.. ten dlhy cas nas este viac zblizil a milujeme sa ovela viac ako pred 12timi rokmi, ked sme zacinali.. hlavne neupadaj do smutku a depresii a chod si za svojim snom 🙂 znie to gycovo, ale coskoro sa splni sen.. a ozaj, rok 2015 je rokom splnenych priani 🙂 tak vela stastia!

zabudnuta
22. mar 2015

@steinarka fuuu ze 50 mesiacov zena dobraaaa,a este tolko pozitiva v tvojich slovach! klaniam sa ti isto si osobnost 🙂

steinarka
22. mar 2015

@zabudnuta vies, uz som si zvykla, prve dva roky som depkarcila uplne, plakala z mesiaca na mesiac, ze co robim zle.. treti rok sme uplne vypli, odlozila som teplomer, testy a uzivali sme si milovanie, lebo sme dali na rady okolia ze "ked vypnete, vtedy to pride".. lenze neprislo.. tak po celom tretom roku som znova upadala do depresii.. pocas stvrteho roka /teda minuly rok/ sme sa rozhodli ist do CAR na vysetrenie.. tam mi lekar /vraj profik/ oznamil, ze trpim pco, ze vraj mam taku chorobu, kedy mozem hned zajtra prist o vajickovody, ze vraj mam endometriozu a upchate vajcovody.. poslal ma na laparku.. ja s bozskym kludom a usmevom na tvari som pozerala na nho a v hlave sa mi odohravalo "no len si pokvakaj, pokvakaj".. stale som mala pocit, ze nehovori o mne a ze tie vysledky proste boli vymenene, alebo co.. ale na laparku som sla aj tak.. ja vysmiata som lezala na tej operacnej sale, bavila som sestricky, ktore nechapavo pozerali na mna, ze co mi je tak veselo.. samozrejme, operacia nic nepotvrdila, som uplne zdrava.. tak ma to nabudilo a tento rok som znova vytiahla teplomer a ovu testy 😀 a manzel prislubil, ze pocas celych plodnych dni sa budeme milovat ako pubertalne decka 😀 na ivf ist zatial nechcem, nakolko su to hormony a my zijeme zdravo..
stale si hovorim, ze sme zdravy par, stastie sa raz unavi a sadne aj na hovno 😀 tak cakame 😀 😀 😀 a este k tomu "ked vypnete, vtedy to pride" - nas nazor je taky, ze po vojne kazdy general.. lahko sa hovori tehotnym zenam.. ale ta, ktora caka dve ciarky ako spasenie, tak nemoze na to nemysliet.. ved aj ked sa miluje s partnerom a urobi sa do nej, stale "dufa", ze tentokrat sa to podari.. takze ja takym blabolom uz neverim

anuskaaprazko
22. mar 2015

@steinarka a na spermiograme ste boli? problem vobec nemusi byt predsa v tebe...

anuskaaprazko
22. mar 2015

@steinarka aha necitala somvyssie ze ste obaja zdravi 🙂

steinarka
22. mar 2015

@anuskaaprazko ale ano, pravdaze 🙂 ved v CAR nas vysetrovali oboch.. manzel ma spermie ako supermanov 😀 ale vsetko ma svoj cas, a vsetko pride vtedy, kedy ma.. zbytocne sa snazime urychlit to.. ked sa pozriem na to spätne, malo to zmysel.. s manzelom sme sa zblizili, nasla som si pracu, spoznala super kolegyne, novych ludi, posunulo ma to vpred, ...... dalo by sa menovat vela veci 😀

zabudnuta
22. mar 2015

@steinarka toto je to ,ja si neviem predstavit teda presne neviem ako to urobit ze nemysliet na to,,,este som na to neprisla ze ako sa to robi 😀 skusala si nejake prirodne kvapky na podporu otehotnenia?

steinarka
22. mar 2015

@zabudnuta moja, my dvaja sme vyskusali uz azda vsetky bylinky sveta 😀 zacalo to roznymi komercne dostupnymi vitaminmi ako femibion, kyselina listova, pre manzela vitamin e, zinok a ine.. potom sme presli na macu.. z tej som mala hrozne krce v zaludku, musela som ju prestat brat. tak nasledovala alchemilka a hocijake ine cajiky.. do toho kvapky estrozin, a kadejake somarinky.. teraz ficim na inofolicu a manzel berie folandrol 😀 nic si z toho nerob, ze sa na to neda prestat mysliet.. je to predsa normalne a prirodzene 🙂 dolezite je mysliet na to a tesit sa na pozitivny vysledok a nie mysliet na to a utapat sa v depkach 🙂 depkami sa clovek este nikam nedostal.. videla si niekedy pesimistu, ktoremu by sa darilo? 🙂 ja nie.. ale optimisti maju brany otvorene vsade 😀 len proste treba CAS.. 🙂

zabudnuta
22. mar 2015

@steinarka a mastodynon si neskusala? tak mi sa nesnazime dlho ale ja som teraz prvy cyklus brala toto a vidim aspon ze to so mnou nieco robi,,podla mna inofolic zbytocne drahy neviem, kamoska ma zobrate z jedneho vajecniku a otehotnela z tychto kvapiek 😀 tak som si povedala ze skusim aj ja

steinarka
22. mar 2015

@zabudnuta och a ozaj, castokrat je problemom pri otehotneni prekyslenie organizmu.. da sa to otestovat ph pruzkami. a je na to jedna super finta.. rano si do vody rozrobit lyzicku medu a lyzicku cistej skorice.. nei je to extra lahodne, ale na 100% ucinne 🙂 a vysledok uvidis na tych testovacich pruzkoch.. aspon take dva - tri mesiace to praktizovat..
a takisto je dolezite si precistit ladviny.. zeny, ktore ich maju chore, neotehotneju 🙂

steinarka
22. mar 2015

@zabudnuta prvykrat pocujem 😕 dala si mi chrobaka 😀 inofolic beriem druhy mesiac, skusim este treti a ked nepomoze, vyskusam tvoju radu 😀 dakujem

..a to je len na predpis?

dohna
22. mar 2015

@steinarka a môžem sa spýtať ako dlho berieš inofolic a manžel folandrol ? ja som práve včera objednávala štartovací balíček pre mna a priatela, tiež sa snažíme od Jula 2014 a zatial nič + 2hý mesiac pijem alchemilku.

zabudnuta
22. mar 2015

@steinarka a ta lyzica medu a skorice je dobra k comu?a tie pruzky kde kupim? ,,,
ten mastodynon neviem ci je na predpis ja som si ho volnopredajne kupila a ej to na prirodnej baze , ak chces napisem ip o ucinkoch

steinarka
22. mar 2015

@dohna ako som pisala, druhy mesiac berieme aj ja aj manzel.. beriem len jeden sacok denne, lebo som citala, ze mnohe baby skusili brat dva sacky denne a niektorym sa porobili cysty.. tak radsej neriskujem 🙂
@zabudnuta ten med je dobry na odkyslenie organizmu.. vyrovnava ph.. pruzky objednavam z netu, ale podla mna sa daju kupit aj v lekarni..

zabudnuta
22. mar 2015

@steinarka to ma nenapadlo a kolko su asi cenovo? zeby som vyskusala 😲 hadam niesom kysla hehe

steinarka
22. mar 2015

@zabudnuta no pri dnesnych stravovacich navykoch je mnoho ludi prekyslenych a ani o tom nevedia.. dozvedia sa to, az ked u nich prepuknu vazne ochorenia.. ale nechcem tu nikoho strasit, ani pohorsovat.. je to na zvazeni kazdeho znas.. a pruzky stoja drobne prachy.. ja ich kupujem tusim za 3 eura.. naposledy som brala od znamej.. ale bolo tam 50 ks.. a skus si pozriet moj album pre snazilky.. mam tam viac veci

zabudnuta
22. mar 2015

@steinarka idem na to kuknem 🙂) a diky za radu vyskusam

steinarka
22. mar 2015

@zabudnuta 😀 v pohode.. ked mozem, pomozem

dohna
22. mar 2015

@steinarka no ved aj ja plánujem brat len 1 sáčok, tak som zvedavá kedy sa nám zadarí 🙂

steinarka
22. mar 2015

@dohna drzim palce 🙂

zuzca30
22. mar 2015

Ahojte kocky. Pol roka je uplne v pohode. Hlavu hore, treba verit. Dr. odporucaju riesit problem otehotniet az po roku.
Nam sa nedarilo viac ako rok, skusali sme kade co (laparka, spermiogram, vitaminy,..). No urcite nam pomohol-mne Inofolic a mm Folandrol. Docitala som sa, ze Infolic podporuje cinnost vajecnikov a zvysuje pocet kvalitnych a oplodnenie schopnych vajicok. Obsahuje kys. listovu aj inozitol, ktore su vhodne, ked sa par snazi otehotniet. Tak sme to skusili...Brali sme to niekolko mesiacov, len jeden sacok denne, ako sa odporuca.
A nech si partner tiez nasadi Folandrol, nech sa aj chlapci snazia 🙂
Drzim palce. Dufam, ze to coskoro vyjde!

lzusak
autor
22. mar 2015

@steinarka som sa dobre pobavila, ze na hovno raz stastie sadne 🙂 tak budem verit 🙂

steinarka
22. mar 2015

@zuzca30 och ako si ma potesila 😵 my citime, ze uz to pride.. nikdy za tie roky sme obaja ten pocit nemali, ale teraz je ten pocit uplne iny.. uz to proste VIEME.. dakujem za povzbudenie

@lzusak nechcela som pohorsit, ani sa nikoho dotknut, len pobavit 😀

shania31
22. mar 2015

Pol roka je kratka doba. My sme cakali 4 roky na dve // nadopovana som bola uz bars cim a vzislo z toho to, ze mame dvojky 😀

steinarka
22. mar 2015

@shania31 nadopovana 😀 😀 😀 😀 kiezby sme mali to stastie aj my a cim skor 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

shania31
22. mar 2015

@steinarka
No vsak vies, vsetko som skusala jest co podporovalo moje vajecniky, caj od bylinkarky namiesany na podporu plodnosti, gel som si davala, aby sa chlapcom lepsie a rychlejsie plavalo ..... 😀

steinarka
22. mar 2015

@shania31 ten gel sme skusali aj my 😀 fakt sme uz vyskusali asi vsetko, az na hormony 😀 vo februari boli presne 4 roky co sa snazime 🙂 manzel je uz na prasky, lebo jemu sa do sexu velmi nechce a ja sa vyhovaram stale, ze mam plodne dni, tak musi 😀 ale teraz slubil, ze bude sa snazit casto 😀 😀

shania31
22. mar 2015

@steinarka
Chlapovi sa nechceee?? No teda.

steinarka
22. mar 2015

@shania31 🙂 nie, v tomto sme rozdielni.. ja mam az prilis vela energie na sex a on nepotrebuje tak casto.. ale toto je vedlajsie, podstatne je, ze mi nikdy nepovie nie, ked proste "treba" 🙂

shania31
22. mar 2015

@steinarka
Aha tak 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre