Kedy je už čas na druhé bábätko?

anjelik87
17. feb 2014

Kedy je podla vas vhodny cas na druhe babo? Aky vekovy rozdiel je idealny resp taky aby som sa pri dvocj detoch celkom nezblaznila 🙂

ematko29
17. feb 2014

Ja mám rozdiel 4roky.Staršia už nepotrebovala kočík,tak som si to predstavovala.a,že už bude samostatnejšia.Ale v reale som zistila,že ma strašne potrebuje,velmi žiarlila.ked sme sli na prechádzku musela som dávať nanu velký pozor,lebo sa mi stále púšťala kočíka.,a začali sa spolu hrávať až ked mala mladšia asi 2roky.Dovtedy uplne individualny program .Teraz sú parťačky a vekový rozdiel nieje až taký velký ako taký6ročný.Ale ak by som sa mohla opäť rozhodnuť tak 2roky by bol ideal,aj kočíky su surodenecké takže by nebol problém 🙂

luba28
17. feb 2014

ja mam rozdiel 10 rokov a nemenila by som,...dcera pomoze veeeelmi vela s malym,.....

salamistka
17. feb 2014

vždy som si myslela, že čím menší vekový rozdiel, tým lepšie...deti trávia detstvo spolu, spolu chodia do škôlky, školy, spoločné záujmy a pod...ale keď vidím moju dcéru, ktorá má 10 rokov a neter, ktorá bude mať 2 roky a koľko sa spolu hrajú každý deň, tak vidím, že ani takýto rozdiel by nemusel byť problém, ale dcéra malú považuje skôr za niekoho, o koho sa môže starať ako o parťáka na hranie...ale zas keď bola 4 ročná a narodil sa jej bratranec, nejavila o neho a hru s ním žiadny záujem

sampo
17. feb 2014

to je podla mna individualne, ako sa mamina na to citi 🙂 ja mam rozdiel tri roky a 2 mesiace a je to v pohode 🙂 robia si zle sice, ale lubia sa velmi 😉

rubinka
17. feb 2014

My mame rozdiel 2,5 roka, zaciatky boli tazke ale pomaly sa to zlepsuje aj ked obcas ta surodenecka ziarlivost da riadne zabrat ale v buducnosti si aspon budu viac rozumiet ked nebude medzi nimi velky rozdiel. Ja som spokojna.

prasiatko30
17. feb 2014

mame 2r9m - a pre mna je to to idealne - dcery su sestry a kamaratky nie babysitter a dieta na strazenie. teraz sa este obcas preplesknu a je to koplikovanejsie - jedna ma 7r druha 4r ale uz je vidno ze sa spolu prehraju, mladsiu taha dopredu starsia a starsia je v ramci svojho veku tiez zodpovednejsia za svoju sestru. casom vsak tie 2skoro 3r nebude vidno a budu moct spolu zdielat mnoho zazitkov.

maribell
17. feb 2014

ked vsetko dopadne tak ako ma (tuk tuk) tak budeme mat rozdiel 2 roky 🙂 a to skoro na chlp presne 😀 ... ja sama som taky mala so sestrou ..podla mna to je v pohode 🙂

tanusa888
17. feb 2014

Ja mam rozdiel 3 roky a 1 mesiac.Prve 3 mesiace ta starsia dceru bila,hadzala po nej hracky ale potom uz dobre.teraz su kamaratky😉

denisafono
17. feb 2014

pre mna uz asi nikdy, mozno v buducnosti, ked bude mat prva aspon 7-8rokov. Ale to mozno budem uz ja "stara" 🙂

monhla
17. feb 2014

Ja mám rozdiel 2,5 roka a je to super. Malá už bola "samostatná" ohľadom jedla a pod. A po roku natúpila do škôlky, takže zase mám doma "len jedno" dieťa 🙂 Veľmi sa ľúbia, hoci občas samozrejme nastane hádka o hračky - ale veď to je normálne. Ja plánujem aj tretie a tak rozhoduje aj vek- ak by som mala rozdiel 10 rokov, tak prvé mám v 30, druhé v 40 a tretie v 50 😀 😀 😀
P.S. My sme s bratom po 11 mesiacoch a moja mama si to nevedela vynachváliť /teda okrem prvého roka 😀 /

brumka
17. feb 2014

ked su rodicia nadalsie pripraveny, mi mame 3roky, chceli sme 2roky... super, surodenecky vztah, ziadne ziarlivost, strsia pomaha 🙂

mima1331
17. feb 2014

toto je velmi individualne, zalezi od matky a aj dietata ...drzim palce aby ten vas vekovy rozdiel bol pre vas vsetkych najidealnejsi 🙂
PS: my mame 6 rocny rozdiel 😉

tilly24
17. feb 2014

u nas je 2 rocny rozdiel. zaciatok bol trosku tazky, kkedze dcerka dost ziarlila, ale teraz maju super krasny vztah, pekne sa spolu hraju, su z nich najlepsi kamarati, je to super

lupape
17. feb 2014

ja mám medzi deťmi rozdiel 2 roky.
síce je to niekedy náročnejšie ale nemenila by som

fuska
17. feb 2014

Ked zacne byt tvoja domacnost pri jednom dietati tip-top a parkrat si cez den uvedomis, ze sa nudis, tak vtedy. 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkami7
17. feb 2014

ja mám rozdiel 2roky a 9mes. a 3roky a 3mes a myslím si že je to takto dobré,ten rozdiel okolo troch rokov,je pre mňa ideálny,ten starší už bol vždy natolko samostatný,že sa to dá zvládnuť s obidvomi a to ho nemám v škôlke,je s nami doma a ešte mám aj prváčika.

siska53
17. feb 2014

Podla toho,ako to citite.ja som chcela co najskor kvoli veku a podarilo sa nam mat 2rocny rozdiel.
na druhy pokus som otehotnela.🙂
je to dakedy narocne,lebo este sa az tak nevedia spolu zahrat,ale nemenila by som,pre mna je to fajn rozdiel,maly ani prehnane neziarlil..

lusinda1989
17. feb 2014

Ja som druhe odkladala akosi privelmi dlho na mna chcela som tak dva roky rozdiel a teraz by som chcela hned ... Nech je uz narodene nech sa mozu hrat. Podla mna ked sa dieta nauci chodit je idealny cas... My uz poctivo pracujeme na druhom ale zatial sa nam nedari a teraz banujem ze sme nezacali skor... 😔

meusicka
17. feb 2014

to je podla mna indi vindi. svagrina si hovorila ze najlepsie je mat taky 5 rocny lebo vacsie dieta je uz samostatnejsie a pod. ale potom sa zase stazovala ze sa jej dievcence spolu nevedia pohrat lebo je medzi nimi velky rozdiel. ja mam medzi detmi 3 rocny a aj sa spolu pohraju ale na druhej strane zase ta moja starsia je poriadna bosorecka, ktora este nedava pozor ani na seba nieto na mensie. mimochodom pri planovani druheho mimi nam ani nenapadlo ze podaria sa dvojicky, takze naraz som doma mala nie dve deticky ale 3 a moja mala velka slecna naraz bola odsunuta na vedlajsiu kolaj ved clovek ma co robit aj s jednym babom, nieto este s dvoma. ked mi jeden den povedala :"mamka, ty stale len kojis" tak mi bolo az do placu, ze na nu nemam cas 😔 ☹ je tomu tak dodnes, ze ona vlastne musela skor dospiet do takeho stadia samostatnosti ako ked by som mozno bola mala len jednu babiku. ale nemenila by som a mne ten vekovy rozdiel vyhovuje, deti sa maju radi, nosime velku spolu do skolky a male sa od nej tolko veci naucia, a nie len somarinky 😀 takze ak sa na druhe babo uz citite obaja s partnerom tak sa dajte do toho 😉

ivanakir
17. feb 2014

Rozdiel medzi mojimi synmi je 3 roky a 2 mes. Starsi uz chodil do skolky, ked sa maly narodil, tak som sa zasa mohla venovat len jemu... Ja som spokojna s takymto rozdielom. Teraz ma starsi skoro 5 a mladsi rok a pol- uz sa s nimi da vsetko. Starsi je samostatny a toho druheho tak nejako taha- snazi sa ho napodobnovat! Samozrejme aj v tom dobrom, aj v zlom- no to k tomu asi patri... A strsi nikdy na maleho neziarlil, velmi ho lubi, stara sa, snazi sa pomahat. To skor mladsi mu robi zlost a vsetko berie, bije...podla mna je mensi rozdiel tahsie prekonat, ked su deticky velmi male, no potom sa uz spolu pohraju, tak nejako spolu vyrastaju. A zasa prilis velky rozdiel je ok na zaciatku, no deti sa uz velmi spolu nevedia hrat, kazdy ma potom ine zaujmy....

marissenka
17. feb 2014

ja som si povedala,ze druhe az ked maly konecne zacne spavat celu noc...po vyse roku konecne zacal spavat-tak bolo rozhodnute

k_a_j_k_a
17. feb 2014

zalezi od Vas s manzelom a hlavne od Teba. u nas ta spravna doba nastala, ked mala starsia 10mesiacov. dovtedy sme obaja tvrdili, ze druhe mat nechceme. nam sa podarila mladsia na prvy sup, cize rozdiel mame 1,5roka. ako bolo to obcas tazsie, ale stale som tu, pri plnom vedomi 😀 ale MM pomahal, dlho mi varieval po veceroch, aby som nemusela varit s dvoma detmi ja. a aj sme spolu upratovali. a pre mna je nas rozdiel uplne super, deti maju teraz 5 a 3,5roka a su zohrana dvojka, mnohokrat ani nevieme, ze ich mame, napr. v sobotu boli obe zalezene cely den v detskej a prisli sa len najest 🙂 dokazu sa spolu zahrat, maju cca rovnaky vek a neotravuju jedna druhu, ako by otravovali, keby bol ten rozdiel vacsi (medzi mnou a sestrou je 6rokov a teda vtedy ma strasne otravovalo, ked som musela kocikovat a pomahat pri nej)
a takisto zalezi aj od toho, ake mate to prve babatko. nasa starsia je odjakziva trosku zivsie, no velmi zodpovedne dieta. mladsia je zase hrooooozne a hrooozne uplakana a uz viackrat som povedala, ze keby mame to prve take upistane, tak sa k druhemu ani nedostaneme.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre