Kedy sa môžme začať snažiť o bábätko po kyretáži?

rose773
23. apr 2012

Ahojte! Som tu nová... Dnes je to presne týždeň, čo sme sa dozvedeli, že našej malej "fazulke" už nebije srdiečko /v 10. tt/. Bolo to moje prvé tehotenstvo. Je tu niekto s podobnou skúsenosťou? Ako ste sa s tým vyrovnali? Kedy sa pokúšať o ďalšie bábo?

lenkaa222
23. apr 2012

@rose773 ahooj...je tu vela takýchto tém ale odpoviem ti .. v 8tt sme prišli o drobčeka...bolo to začiatkom oktobra...mala som dvakrát mrchu a na začiatku januára som ostala tehu...bala som sa, ale nemyslela som na zle, iba na dobre a všetko sa podarilo..teraz mame skoro 9mesačného experta, ktorý skúša všetko 🙂 celé tehu som mala sice rizikové, maly sa aj skôr narodil, ale to nebolo kvôli tomu potratu predtým...teda tehotenstvo bolo rizikové ale nič iné...prajem vela síl

rose773
autor
23. apr 2012

Ďakuejem za odpoveď a aj za podporu. Viem, že je tu veľa takýchto tém, ale nechcela som sa "votrieť" do takej, kde sa to dievčatám stalo a už sa tešia z nového tehotenstva. Tak som skúsila, či sa niekto neozve aj sem, a tak by sme si vytvorili novú tému 🙂

lesana
6. máj 2012

@rose773 Ahoj, zial, ja mam podobnu skusenost ako ty. My sme prisli o babatko tiez v 10tt, tiez to bolo moje prve tehotenstvo. V marci mi robili kyretaz. Dvaja lekari nezavisle od seba mi povedali, ze sa mozeme pokusat po 3 mesiacoch. Vyrovnavam sa s tym tazko, bolo to vytuzene babatko. Cakam uz len na tie 3 mesiace a budeme sa pokusat znovu, aj ked na jednej strane sa bojim. Drz sa, drzim palce.

rose773
autor
7. máj 2012

@lesana Ahoj. Je nás tu veľa, čo zažili to, čo mi. Je to ťažké, už som si myslela, že som sa s tým zmierila, ale niekedy mám také stavy, aké som mala, keď som sa túto zlú správu dozvedela. Musíme len veriť, že už bude iba dobre, a že sa nám to už nikdy nestane. Takže sa začínate snažiť od júla? To bude cca mesiac pred nami... Ja by som možno začala aj skôr, ale v auguste ma čakajú štátnice, takže by som nechcela tie stresy prežívať už ako tehotná. To by bábu dobre nerobilo. Budem držať palčeky, aby Vám to vyšlo na prvýkrát. A ozaj, odporúčil/-a ti doktor/doktorka jesť nejaké vitamíny?

akneil13
7. máj 2012

ahoj,aj ja sa pridám,tiež mi robili kyrtáž v 10tt,začala som mierne krvácať,ležala som v nemocnici tri dni a robili všetko pre to aby som nepotratila a ja som nemala žiadna ale žiadne bolesti,bola som pozitívne naladená a aj tak nám to nevyšlo,veľmi to bolelo,lebo sa už dlhšie snažíme,no snažila som a byť silná.Najprv som to zobrala statočne,tak dedinsky(ako staré babky niekedy na dedinách...že však príde ďalšie)ale potom postupne to prišlo na povrch.Pri každom pohľade na kočík,na kamarátky s deťmi to začalo dochádzať a potom moja nepodarená sestra mi strčila na Vianoce sono "jej" dieťatka a mne by ste sa v tom momente nedorezali krvi v žilách....som si to úplne uvedomila a celú polnočnú omšu preplakala...ale konečne sa uľavilo..bolí to stále,ale sústredím a na prítomnosť a to,že som potratila nás s manželom ešte viacej spojilo a teraz už len myslíme pozitívne,snažilkujeme 🙂

lesana
7. máj 2012

@rose773
@akneil13
Ja som sa uz v 8tt dozvedela, vtedy som mala slabe spinenie, ze babatko je mensie ako by malo byt a doktorka mi nasadila Duphaston. V 10tt som isla na dalsiu kontrolu, ked som sa dozvedela tu smutnu spravu, ze uz nebije srdiecko. Par dni predtym som uz mala take tusenie, ze nieco nie je v poriadku, lebo mi splasli prsia aj brucho a uz som nemala taku dychavicnost ako predtym. Takze som bola pripravena aj na zlu spravu. Dozvedela som sa to poobede a hned rano som uz isla na kyret. Zbehlo sa to tak rychlo, ze som si to spociatku ani tak neuvedomovala, prislo to az po navrate z nemocnice. Mam take obdobia, ze som uplne v pohode a potom zase take extremy, ze nemozem deti ani len vidiet lebo sa hned rozplacem, pritom deti milujem. Stale si hovorim, ze asi to tak malo byt a radsej v skorsom tt ako potom neskor a mozeme sa aj skor zacat pokusat. Ak pojde vsetko dobre, tak koncom juna by sme sa uz mohli pokusat. Teraz sa nam podarilo otehotniet na druhy pokus, tak snad nebude problem. Musime pozitivne mysliet a verit, ze buduci rok kocikujeme 😉 Drzim vam strasne moc palce, drzte sa 🙂
@rose773 Ja by som sa na tvojom mieste najprv sustredila na statnice, lebo je to velky stres a potom ked to vsetko z teba opadne, a budes sa vytesovat z vydarenych statnic a nemysliet na babo, tak uvidis, ze sa vam zadari. Beriem zatial iba kyselinu listovu a pijem alchemilkovy caj. Este ma caka kontrola u mojej doktorky, tak uvidim, co povie este ona.

rose773
autor
8. máj 2012

@akneil13 No ja som od 6 tt mala tiež problémy. Začalo to hnedým výtokom, išla som hneď k doktorke, ktorá mi nasadila Duphaston, Ascorutin a jedla som kyselinu listovú. Poslala ma domov s tým, že ak začnem červenou krvou krvácať, tak hneď do nemocnice. O dva dni som po wc zistila, že na papieri je červená krv. Hneď sme uteklali do tej nemocnice, kde si ma dva dni nechali. Bábo bolo v poriadku, srdiečko mu krásne bilo, tak som sa modlila, že už bude len a len dobre. Avšak každý raz som šla na wc-ko s malou dušičkou, že dúfam, že to tam už nebude. Ani výtok, ani krv. Všetko bolo v poriadku, na kontrolu som mala ísť 16. apríla, no neviem prečo, ale v piatok 13. apríla som si spravila posledný tehotenský test, ktorý mi ukázal slabučkú čiaročku. Bola som taká nepokojná, ale vysvetlovala som si to tým, že to bola iná značka a tak. Keď som prišla k doktorke tak som sa pred jej dverami modlila, akási som bola nesvoja. Zdola urobila ultrazvuk, ukázala mi bábo a potom bola dosť dlho ticho. Opýtala som sa, či je bábo v poriadku, či je malé alebo čo. Povedala, že veľkosťou je na 8 + 4 tt - v ten pondelok som začínala 10 tt. A potom, že nevidí akciu srdiečka, ale že ma pre istotu pošle opäť do nemocnice na veľký ultrazvuk. A takto som sa to dozvedela. Nasledovali najhoršie dni v mojom živote, stále len plač a ľútosť. Teraz je to trošku lepšie, ale aj tak mám niekedy také dni a stavy, že sa mi kotúľajú slzy po lícach a pýtam sa PREČO? A kedy sa to stalo tebe? Tak prajem úspešné snažilkovanie. Ono ževraj po kyrete je maternica "pohnojená", tak by sa to malo rýchlo uchytiť... Držím palce 😀

rose773
autor
8. máj 2012

@lesana Čo sa stalo mne som písala už @akneil13. U mňa vôbec prsia nespadli ani bruško - ani som ho síce ešte také väčšie nemala, ale od spodu sa už mierne guľatilo. Prsia spadli celkom až týždeň a pol po kyrete - už sú zase také maličké ako pred tým 😀. Budem držať palce, aby sa Vám to rýchlo podarilo... My asi ozaj počkáme až do toho augusta. Štátnice mi začínajú od 22. augusta, tak uvidíme ako príde mrcha /lebo u mňa ju zvyknú stresy dosť oddialiť, dokonca aj teraz pred tehotenstvom som ju nemala od 13. januára a otehotnela som cca 20. februára/. Som rada, že ste tu napísali, aspoň si budeme písať ako nám to ide, budeme si navzájom oporou, vylejeme si navzájom naše ubolené srdiečka... ☹

akneil13
8. máj 2012

rose77
@rose773
@lesana
s manželom sme sa tiež začali až teraz snažiť znovu,lebo po potrate mi doktor odporúčal aspoň polroka,lebo maternica bola dosť oslabená a pre istotu mi boli predpísé antikoncepčné tabletky s vyšším obsahom hormónov aby sa maternica skorej zahojila,predpísal mi na tri mesiace a potom,že mi predpíše znova,ale už nechcem tabletky a tak som prepla hore v hlavičke 😉 dávkujem si kyselinu listovú,doprajem si ovocíčka a vždy sa snažím nájsť si každý deň aspoň chvíľku pre seba,kedy úplne vypnem a na nič nemyslím,dokonca manžel dostal zákazom hovoriť o snažení a dieťatku....povedala som,že čo má prísť to príde🙂) 🙂

rose773
autor
9. máj 2012

@akneil13 To je asi dobré, že o tom nehovoríte. Ja som mala taký pocit, že už mi z toho snaženia začínalo prepínať /a to som otehotnela po cca troch - štyroch mesiacoch snaženia/. Teraz mi je to ešte lúto, keď vidím ženu s bruškom - hlavne vtedy, lebo si hovorím, že v kolkom by som bola ja a tak. Ale pomaličky to ustupuje, už veľmi neplačem. Mne sa ten august zdá byť strašne vzdialený, neviem ako to dovtedy vydržíme... Ale vari to prežijeme 😀. Ja jem tiež kyselinu listovú a takisto som si kúpila aj calibrum babyplan - to mám asi ešte polovičku, ale keď ho dojem kúpim si asi femibion 800. K doktorke idem prvýkrát po zákroku teraz 14-mája, tak sa modlím, aby som nemala zlé výsledky... A vy sa nebojte, ani sa nenazdáte a budú dve paličky 😀

adrianka127
9. máj 2012

Ahoj rose a ostatne snazilky cakatelky. Aj ja sa k vam pridavam 30.4. som zazila najhorsi den vo svojom zivote, v 10 tt mi oznamili, ze mojej malej fazulke prestalo bit srdiecko. Aj ked od zaciatku som mavala spinenie presne ako rose som chodila na zachod a stale dufala, ze najdem cistu intimku. Posledny den sa to zhorsilo a tak sme sli do nemocnice. Tam to uz islo rychlo. Este popoludni kyret a rano domov. Znicena, prazdna som sa vratila k muzovi. Uz je to tyzden a nemat uz jeden pokladik doma, tak neviem ako to zvladnem... Mne v nemocke povedali, ze mame 3 az 6 mes. pockat ale mne sa to zda strasne dlho. Asi v tom auguste to skusime znova. Dufam, ze to nebude priskoro. Ale 15.5. mam ist na kontrolu ku svojmu gynekologovi, tak uvidime, co povie... Potom dam vediet. Aj tebe rose drzim 14.5. palce a samozrejme aj ostatnym. Nech to cakanie mame cim skor za sebou a skoro dotehulkujeme az k vytuzenym pokladom...

bambi2
9. máj 2012

baby netreba cakat tak dlho.. ak ste psychicky pripravene, telo je pripravene tiez a vajko sa uchyti. neviem odkial to ti dr. beru ale nemozu to vediet. najlepsie to vie zena sama kedy je pripravena a kedy sa na nove tehu citi. ja som teraz po druhom potrate a ideme znovu na vec.. este hadam behnem na hematku a mozno zacneme uz teraz snazit. teraz mi konci akurat prva mrcha. ja si vzdy hovorim, kto nebojuje, nezvitazi... 😉 o chvilu budu z nas znovu tehulky, maternica je pohnojena tehotenstvom a o to lahsie to ide 😉 drzim vam palce!!!!!

rose773
autor
11. máj 2012

@adrianka127 Ahoj... Je mi ľúto, čo sa ti stalo. Všetky vieme, čo práve prežívaš. Ono to tak rýchlo neprebolí, ja som sa s tým už navonok zmierila, ale niekedy mi je ešte stále ťažko a pýtam sa PREČO. Závidím Ti, že už máš jedno dieťatko domka, práve pri ňom určite prichádzaš na iné myšlienky. U mňa to bolo prvé dieťatko, tak je to asi ťažšie. Osobne si myslím, že čakať do augusta by malo stačiť. Na druhej strane má aj bambi2 pravdu. Odvtedy ako sa mi to stalo neustále čitam rôzne príspevky a tak, a zistila som, že čo doktor, to iný názor. Niekto hovorí, že stačí jeden cyklus, iný dva, najviac sa doktori zhodujú, že stačí čakať tri mesiace, mne doktorka povedala, že štyri, další doktor pol roka a dokonca sú prípady, kedy odporúčajú čakať až rok. A tak si vyber 😖. Ja mám niekedy také stavy, že by som začala aj hneď 😀. Ale ako som už písala, v auguste ma čakajú štátnice a veľmi sa bojím, či by to nedopadlo rovnako... A aj ja dúfam, že to čakanie nejako pretrpíme a za rok o takomto čase už budeme minimálne s vyditeľnými bruškami 😀.

rose773
autor
11. máj 2012

@bambi2 Fakt ma veľmi mrzí, že si to prežila už dvakrát. Boli to spontánne potraty, či missed abort? Ja si tiež myslím, že netreba čakať tak dlho, ale ja som veľký stresák a ako som už písala v auguste mám štátnice, takže si asi počkáme. /aj keď budem tajne dúfať, že sa nám to nejakým zázrakom pritrafí aj samé 😀/. Potom daj vedieť čo na tej hematologii a či sa vám to podarilo. Držím palce 😵

bambi2
11. máj 2012

@rose773 stava sa a zrejme to malo svoj zmysel... 🙂 mala som spontanne, uz mam po prvej mrche tak ideme teraz nato. este stihneme februar 😉 druhy vodnar, to vyjde tentokrat, som si ista 😉

rose773
autor
11. máj 2012

@bambi2 To je super, že to takto berieš. Aj ja verím tomu, že všetko má svoj zmysel. Možno sa niekedy príčinu dozvieme. Som rada, že si takáto poziívne naladená 😀. Mám manžela, ktorý je vodnár, takže viem aká je to povaha 😀. Mna prvá mrcha čaká cca za týždeň /dúfam, že sa jej uráči prísť na čas, a že nebudem čakať dalšie štyri týždne ☹ /. Tak si s manželom pekne užívajte pri robení bábatka. Ja sama sa na to tiež veľmi teším 🙂.
Dúfam, že dáš vedieť ako to pokračuje...
A ozaj:
@bambi2
@adrianka127
@akneil13
@lesana
dievčatá ďakujem, že ste sa pridali do tejto témy... Hneď mi je lepšie na srdiečku, keď si mám s kým o tom písať. A pevne verím, že čo nevidieť si budeme písať o dvoch paličkách, o tom ako priberáme, či to bude chlapček alebo dievčatko, budeme vyberať mená, výbavičku a tak 😀. Už aj ja chytám tu pozitívnu náladu 🙂.

bambi2
11. máj 2012

@rose773 jasne, dam vediet... ja som si uz davno povedala, ze ked dieta tak iba vodnara alebo blizencov. takze zrejme to muselo tak byt aby som mala dalsieho vodnara, to co aj povodne chcem tisko v dusi, v srdci a v rozume 🙂 stavaju sa aj horsie veci a nema vyznam plakat nad rozliatym mliekom 😉 treba pozerat dopredu, co bude nie to co bolo. to uz aj tak nezmenime. zmenit mozeme akurat buducnost! 😉 takze my ideme na vec.. ja som teraz silno presvedcena, ze to klapne.. nejako to citim v kostiach... 🙂 a citim aj to, ze je niekto na ceste k nam 🙂 😵 😵 😵
neboj, mrcha ti pride, troska to potrva ale pride urcite 🙂drzim aj vam palceky nech sa vam cim skor podari!!!!!!!! 🙂

petkaa28
11. máj 2012

Ahoj, pridam sa k vam - 23.4. som po spontannom potrate v 6tt prisla o nas vytuzeny poklad.."nastastie" to bol spontanny a nie mimomaternicove tak ako strasil lekar..drobca totiz vobec nebolo na utz vidiet. Fyzicky som ok, dnes asi zacina prva ms po kyrete - az ked mi ho spravili zistili, ze som sama potratila vsetko, takze bol zbytocny...psychicky si myslim, ze tiez ok, u gyn mi to vzdy pride luto a dnes mam nejaku nafigu naladu, ale prekoname to 🙂 rozmyslame, ze po druhej ms ideme na to :D po prvej ma chce gyn vidiet, tak uvidime co povie. tuzba po drobcekovi je obrovska, ale strach je tam tiez...

aadulik2110
11. máj 2012

@rose773 ahoj, ja som síce neprišla o bábätko, ale na rutinnej preventívke mi minulý rok doktor zistil polyp na maternici - nasledoval zákrok a zároveň kyretáž. Po kyretáži mi doktor naordinoval kyselinu listovú - brala som ju 3 mesiace, keď mi povedal, že už by sme sa s manželom mohli aj snažiť o bábätko, že všetko je zahojené a pripravené... tak sme sa v auguste začali snažiť - v septembri som už vedela, že som tehotná a bábätko sa nám má narodiť za 10 dní.... takže kyselina listová, trpezlivosť a budem držať palčeky 🙂

maria1610
11. máj 2012

Dievčence, ja ešte len idem na kyret v pondelok - dnes som sa dozvedela, že máme už anjelika ☹ ☹ ☹ - bola som v 10 tt - naviac má lekár podozrenie na molu 😒

rose773
autor
11. máj 2012

@aadulik2110 Joj, tak si si musela tiež prežiť svoje. Ale ako ty hovoríš, trpezlivosť ruže prináša... Tak držím palčeky, nech ten pôrod rýchlo prejde a čo najskôr si môžeš užívať maličký uzlíček Vašej lásky 😅.

rose773
autor
11. máj 2012

@maria1610 Ahoj, je mi to veľmi ľúto. Ten desiaty týždeň je akýsi "začarovaný." Neboj, všetko zvládneš. Najhrošie sú dni keď sa to človek dozvie. Potom to pomaličky prebolí... A ani sa nenazdáme a už budeme mať zase zdravé bábatka v brušku. Držím palce

lenka1311
11. máj 2012

Ahojte, Ja som potratila dva krát. prvý krát my urobili kyret a do 3 mesiacov som zostala tehotná a donosila zdravé dieťatko. Po šiestich rokoch sa nám podarilo otehotnieť znova, išlo o mimomaternicové tehotenstvo ukončené kyretom a následne ďalšia operácia (odobratie ľavého vajcovodu).- psychické zrútenie a vzdanie sa nádeje na ďalšie bábätko. Ale človek mieni, pán....mení. Po dostaní prvej menštruácie som otehotnela a tešíme sa z druhej dcérky. Proste zázraky sa dejú.

rose773
autor
12. máj 2012

@lenka1311 Ahoj... Chcela som ti napísať, že poznám pár žien, ktoré aj po mimomaternicovom tehotenstve a následnom odobratí vajcovodu majú zdravé bábatko... Dokonca som ležala s jednou, ktorá mala jednu dcérku a teraz sa jej pred dvomi týždnami narodili dvaja zdraví chlapčekovia... 😀. Takže ako sa hovorí, Bohu nič nie je nemožné 😉. A po tom prvom potrate ste sa začali pokúšať až po troch mesiacoch či skôr?

ewulienkaa
12. máj 2012

ahojte babulky, pridavam sa k Vam, tiez sme prisli o babatko 23.04., podla doktorky som bola v 6tt....bolo to nase vymodlene babanko, priali sme si ho a skusali to skoro dva roky...tak velmi sme sa tesili, cakala som kym sa moj drahy vrati zo sluzobky aby som mu to oznamila...a na druhy den to zacalo..najprv spinenie - utekali sme na pohotovost a potom krvacanie :( nasadili mi duphaston a aj inekcie na zastavenie krvacania...v nemocke si ma nenechali...na druhy den som vedela ze uz je prec :/ velke bolesti a vela vela krvi....boli to moje najhorsie dni..nevedela som ani par dni vyjst von, aj ked vsetci ma utesovali, ze aspon vieme ze mozeme mat babo a ze to bolo malicke a ze na druhy pokus to vyjde...ale kto si to neprezil tak nevie pochopit :/ uz je trosku lepsie, ale neprejde den kedy si nespomeniem...tiez mi povedala dokina ze mame tri mesiace pockat, na kontrole bolo vsetko ok, ze som sa "pekne" vycistila..akurat som mala ovulku, povedala ze som ukazkovy pripad...na maternici mi ale nasla myom, k tomu mi povedala iba ze nech sa hned nebojim, ze sa moze vstrebat ... tak teraz neviem...kupila som si calibrum babyplan, papam kazdy den zelezo, nakolko som mala aj zle krvne testy....prve milovanie po tom bolo hrozne, strasny plac...uz je lepsie a dufam ze sa nam to naozaj podari a hlavne ze sa mi podari ho aj donosit, nic ine si viac neprajem...prajem aj vam vsetkym co ste tu malinke vonave babatko a drzim silno palce!

lenka1311
12. máj 2012

@rose773 My sme sa začali snažiť hneď ako doktor povedal, že je všetko OK. Aj pri prvom a aj pri druhom. Po prvom som sa psychicky zrútila, tak manžel ma zobral na dovolenku do Tuniska a z tadiaľ sme prišli traja. To bolo 3 mesiace po potrate. A pri druhom som hneď po prvej menštruácii otehotnela. Proste zázraky sa dejú. Prestala som na všetko myslieť a podarilo sa...

rose773
autor
13. máj 2012

@ewulienkaa My všetky vieme, ako to strašne bolí a aké je ťažké sa s tým zmieriť. Treba to asi fakt brať tak, že ak bolo to bábo slabučké, tak sa s tým príroda vysporiadala takto /aj keď netvrdím, že je to ľahké takto to brať./. Musíme myslieť pozitívne, čo sa nepodarilo teraz, podarí sa potom. Ja idem na kontrolu k doktorke zajtra /normálne si ma s tým myómom nastrašila, dúfam, že bude všetko OK/. Tebe držím palce, aby všetko dobre dopadlo. A to bolo vaše prvé bábo? Asi nie, keď máš fotku s deťami, či?

ewulienkaa
13. máj 2012

@rose773 ano prve babatko...na tej fotke je moj krstny syn so synom najlepsej kamosky, su to moje zlaticka...napis ako si dopadla u dokiny a co povedala...ja tiez dufam ze ten myom sa vstrebe a vsetko bude ok....myslis ze je rozumne skusat to skorej ako po tych troch mesiacoch? ja neviem, svokra mi hovorila ze teraz je praveze najlepsi cas na otehotnenie...ale bojim sa toho ako cert uz :/ nechcem prezit uz to iste znovu :/ aj papas nejake vitaminy?

vejvass
13. máj 2012

@rose773 ahoj aj ja som po MA bola som v 13tt bolo to vo februari a teraz mam tesne po 2 mrche takze uz cakam na ovulku a sup na snazilkovanie ovu testiky mam uz nakupene my sme sa zacali snazit hnet po prvej mrche ale nevislo nam to bola som aj chora a uzivala som aj antibiotika ale tento mesiac pokracujeme v snazeni takze len tolko ak sa ty citis na druhe tehotenstvo tak kludne sup na snazilkovanie a nemusis cakat 3 az 6 mesiacov samozrejme ak si po zdravotnej stranke v poriadku 😉
Ten strach tam bude uz podla mna stale a je jedno ci otehotnie zena mesiac po potrate alebo rok po potrate ten strach tam bude asi stale ak si zena uz raz vytrpela potrat.
Takze dievcata ak ste pripravene tak sup na snazilkovanie aby sme si tu uz mohli pisat ake mame krasne dve kolajnicky drzim palce 🙂 🙂 🙂

rose773
autor
14. máj 2012

@ewulienkaa No ahoj... Takže som bola pri tej doktorke dnes. Z histologie nám poslali papier, v ktorom bolo napísané : zvyšky plodu po aborte /čo som si aj myslela, že nijakú novú informáciu sa nedozviem/. Čo sa týka výsledkov mojej krvi, tak som v tom čase prekonala chrípku /čo som si myslela, lebo som mala nečistotu v ústach a to môže byť znamenie nejakej vnútornej infekcie/. Doktorka mi odporúčala čakať tri-štyri mesiace /alebo dva-tri, ja neviem 😀/, ale potom mi povedala, že najlepšie bude cez leto, lebo že vtedy nie je riziko chrípkovej epidémie.. Takže asi to ten júl-august istí. Po psychickej stránke si myslím, že som v poriadku, už to pomaličky prestáva tak strašne bolieť, aj keď niekedy... Čo sa týka tvojej otázky, to je vec názoru... Ale ak sa ty cítiš na to, aby ste začali skôr, tak začnite. Ono je asi fakt pravda, že telo najlepšie vie, kedy je pripravené a vtedy sa to "ujme.". A tvoja svokra má pravdu, čítala som, že žena po potrate by mala do pol roka otehotnieť, lebo ževraj je vtedy maternica "pohnojená" zákrokom - je pekne vyčistená, takže tak... Je to na tvojom /vašom/ slobodnom rozhodnutí. A myslím si, že či začneš skôr, alebo presne dodržíš tie tri menštruácie, strach z toho, že sa to môže stať znovu tam bude stále - to mi povedali ženy v nemocnici, ktoré potrat prežili a teraz majú zdravé bábatka. Avšak ešte jedna rada /čo mi dnes doktorka povedala/ - máme sa snažiť na to tehotenstvo veľmi neupínať, nemyslieť na to... Takže asi neplánujme, že vtedy nám to vyjde a tak, všetko má svoj čas a ono to niekedy vyjsť predsa MUSÍ /dúfajme, verme a modlime sa za to 😀/.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre