Koľko stojí spermiogram?

figurka1985
21. jan 2013

Ahojte,
potrebovala by som sa informovat ohladom spermiogramu u urologa, ktory ako jediny (co viem) robi SPG v Presove. Manzel si chcel dat u neho urobit SPG, ale nespravil mu kvoli tomu, ze s jeho poistovnou nema podpisanu zmluvu.
Ake mate s tym skusenosti? Je mozne, ze mesacne odvadzame kopec eur na zdravotne, a ked manzel potrebuje jednu vec, tak si ju musi platit sam, alebo zhanat urologa v Kosiciach??!
Co by ste mi radili?
Dakujem vopred za odpovede. Ak takato tema existuje, vopred sa ospravedlnujem.

janie80
21. jan 2013

@figurka1985 moj manzel bol v PO na spg pred vyse rokom, mal VsZP a neplatil nic...

figurka1985
autor
21. jan 2013

@janie80 ved prave. Moj nema VZP, ale Union... 😒 Nevies, kolko stoji, ked si zaplati? (Aj ked ani s tym velmi nesuhlasim :()

janie80
21. jan 2013

@figurka1985 to fakt netusim... Kedze sme platit nemuseli, tak sme to neriesili... 😔 boli ste u homzu?

janie80
21. jan 2013

@figurka1985 neviem, nakolko je to aktualne, ale nasla som toto http://pis.sk/diskusia/920/dobry_urolog_v_po/

figurka1985
autor
21. jan 2013

@janie80 dakujem za link. Ale jediny urolog v PO , ktory robi spg je Homza.... :/

raza
21. jan 2013

no my sme neboli, ale ke´d sa nám dlho nedarilo otehotnieť, tak mamoja gynekologička chcela poslať, odporúčala mi vtedy Bratislavu. keď som sa jej pýtala, čo to bude stáť, povedala, že tak ako všade. tuším 9,90eura, alebo tak nejak, proste do 10eur to bolo.. takže všade sa asi podla toho platí rovnako.. pokiaľ nejde o nejaké súkromné centrá, samozrejme..

kmkke
21. jan 2013

@figurka1985 V Košiciach v Novej nemocnici - zdarma 😀

didi44
22. jan 2013

@figurka1985 ..poradil by som rád, ale s niečim takým so sa nestretol a stretnúť nemusel....lebo ja som sa o výsledkoch svojho spermiogramu dozvedel vždy, keď sa ukázali dve čiarky..Ale moja sestra, ktorá je vydatá už 12 rokov s mužom deti nemajú...je z toho nešťastná, lebo má už 33 rokov, po deťoch túži...ale kde je zakopaný pes..nevie...a namiesto detí sa stará o dvoch psov...

figurka1985
autor
22. jan 2013

@didi44 tvoja odpoved mi velmi pomohla. ze dakujem

suzanah181
4. jún 2013

@janie80 a pri ktoremu dr bol? meno a priezvisko.. dakujem

janie80
4. jún 2013

@suzanah181 MUDr. Homza

gizel
8. okt 2013

@figurka1985 prosim ta kde ste nakoniec boli na spermiogram, pripadne kolko ste platili?Robi to aj niekto iny v PO? alebo len dr.Homza?dik za odpoved

figurka1985
autor
8. okt 2013

@gizel ahoj.nakoniec sme boli v tkanivovej kostnej banke v kosiciach.neplatili sme nic. Urobili nam komplet podrobny spg a zaroven aj imunologicke testy.

gizel
9. okt 2013

da sa tam objednat?ako dlho sa tam caka a mala si vymenny listok od svojho gyn. alebo tam mozme ist len tak?

hwiezdinka
10. nov 2013

@gizel treba mat vymenny listok od svojho gyn., volala som tam a terminy maju dost obsadene.

kikuska9935
3. jan 2014

priatelovi dal vymenny listok moj gynekolog, lebo chcel vediet preco sa nam nedarí od maja 2013 ....a platil 15eur

janus24
12. feb 2014

baby a robi ešte aj niekto iny spermiogram v prešove? mne povedal gynekolog že doktor zahorjan nema niekto skúsenosti?

rencici27
3. apr 2014

Ahoj babulky tak dnes som bola u Dr povedala mi ,že 1 rok snaženia je optimálny a až potom sa máju riešiť vyšetrenia ,ale predpísala mi duphaston a manžela poslala na spermiogram .Nakoľko už manžel bol u urológa ten mu dal kontakt na centrum(urocentrum -MUDr. Jozef Dubravický) kde robia vyšetrenie spermii a dnes sa tam objednal a oni mu povedali ,že ejakulát ma priniesť zo sebou-teda ,že ho ma doniesť v nádobke a cena vyšetrenia je 28,90 je to normálny postup a cena?Lebo ja som si myslela,že on tam príde urobí sa tam do ich nádobky.Viem ,že vy s tím mate skúsenosti, poradte bo sa objedná niekde inde ak je toto neštandardný postup. Dakujem za každú radu či už dobrú alebo zlú. Dakujem

11miska07
3. apr 2014

@rencici27 No moj priatel bol na spermiogram v Gyn Fiv na Zahradnickej v BA a tam stal 10E, s tym, ze sa tam objednal, rano prisiel (predtym 3 dnova abstinencia sex-alkohol), potom sa odobral do miestnosti, odovzdal material 😎 a poobede mal vysledky.

rencici27
3. apr 2014

@11miska07 Dakujem a mal sprievod listok od urologa alebo tvojej ginekologicky?

11miska07
3. apr 2014

@rencici27 nie, nemal, nepotreboval

rencici27
3. apr 2014

@11miska07 Dakujem pomohla si mi.

presporak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkax7
2. jún 2015

@kmkke Ahoj, prosím, poraď mi, kde v Novej nemocnici v KE sa robí ten spermiogram zdarma, na akom oddelení, či u akého Dr. ... moj Dr. v centre mi poradil, aby sme zašli tam, že nebudeme musieť platiť za vyšetrenie halospermu...
A treba tam výmenný lístok od môjho Dr.?
Ďakujem 🙂 a prajem pekný deň.

kmkke
2. jún 2015

@evkax7 Áno, potrebuješ výmenný lístok, môj gynekológ ho vypísal na meno manžela. A ťažko sa to vysvetľuje, je to bludisko. Keď sa postavíš pred nemocnicu smerom od električkových koľajníc, tak úplne vľavo máš takú dlhú, asi 8 poschodovú budovu, pred ňou je taká štvorcová s nápisom Lekárska fakulta. Treba vojsť do tej dlhej budovy, ísť úplne dozadu na koniec a naľavo sú dvere, za ktorými je výťah. Len si už nepamätám, či to bolo na 3 poschodí, alebo na ktorom 🙂 Inak všade tam chodia hore-dolu sestričky alebo študenti, tí ťa ponavigujú. A treba pevné nervy, nie je tam nič označené, my sme to hľadali asi pol hodiny ☹

evkax7
3. jún 2015

@kmkke Dakujem pekne za odpoved a radu 🙂 ... budeme to tam nejako musiet najst...

parvinka0001
21. sep 2015

@evkax7
@kmkke baby prosim vas kde najdeme 18pavilon ani uz neviem do ktorej mame ist

kmkke
21. sep 2015

@parvinka0001 18 pavilón je len v Starej nemocnici na Rastislavovej, ale netuším čo tam je. Tu je mapa areálu - http://www.unlp.sk/index.php?option=com_content...

parvinka0001
21. sep 2015

@kmkke ja co si akurat spiminam vravela este tkanivova banka neplodnosti rano.mame ist a ja neviem kde

kmkke
21. sep 2015

@parvinka0001 Tak to je v Novej nemocnici na Terase, hore v príspevku som vysvetľovala kde to je.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre