Ktorá kyselina listová je pred otehotnením najlepšia?

alekik
10. sep 2013

Ďakujem za všetky vaše skúsenosti a postrehy 🙂

xlucia
10. sep 2013

pokial mas vyvazenu stravu tak ziadna. inak je to aj tak jedno, su rovnake

katarina104
10. sep 2013

babyplan je tam aj E,C to je tiež dôležité papať

cuculik1
10. sep 2013

Najlepsia je ta na predpis od dr. Su to tabletky 10 mg. Inde taku davku nezozenies a volne predajnych by si musela denne aj 20 zjest...

awalancha3
10. sep 2013

.....povedzme si otvorene, co je najlepsie....... mlade spenatove listy surove, rukola, rimsky salát,polnicek, zerucha a vlastne vsetky druhy zelených listov plus vnatka z pertzlenu... denne jeden salat zo zelených salátových listov spolu s niecim, dajme tomu lososom (v surovej podobe, a vsetky bunky tela sa budu trhat, aby si uchnapli co najvacsi diel)......... ale mozeme sa tváriť aj "moderne" a šupnut si nejaku tu tabletocku....je to kazdeho vec

zuzinka1989
10. sep 2013

ja si myslim, ze to netreba prehanat..tak isto, ako sa netreba silou mocou snazit o dieta, vkuse sa sledovat, taktiez to netreba prehanat ani s vyzivovymi doplnkami.. 🙂 radsej zi zdravo, nefajci, nepi a papaj zeleninku, ovocie...je to urcite prospesnejsie ako vitaminy z lekarne 🙂

aadulik2110
10. sep 2013

samozrejme kyselina listová v strave je najlepšie, ale ak chceš tabletky..... tak najlepšie je tá na predpis.... ja som ju užívala 5 mesiacov pred prvým tehu a teraz mi to lekár automaticky predpísal.

stastenka42
10. sep 2013

ja som papala calibrum babyplan...je zmes vitaminov na obdobie planovaneho tehotenstva

dada281185
10. sep 2013

ahoj ja som po kyrete 4den a od vcera som zacala brat calibrum baby plan, doktor mi povedal,že mam začat už v predstihu.kolko baleni treba vybrat?bolo to moje prve dieta tak sa chcheme pokusit znova aby bolo všetko v poriadku...
🙂

miminka327
10. sep 2013

stačí acidoflan a je voľnopredajný 🙂

magica78
10. sep 2013

naj je zelenina . ale ja som mala nizke zelezo tak mi predpisal dr tieto lieky http://www.docsimon.sk/tovar/ferro-folgamma-cps-20
a potom ked to bolo lepsie tak mi povedal ze zbytocne tu zmes vitaminov uzivat staci cista kyselina listova
http://www.docsimon.sk/tovar/medpharma-kyselina...

katkarinam
14. nov 2014

Co sa tyka kyseliny listovej.
PRED OTEHOTNENIM : je vhodne uzivat aspon 3 mesiace pred planovanou graviditou. 400mikrogr.../ den.
OD OTEHOTNENIA : sa davka zvysuje na 600 - 800 mikrogr. ../ den. Do ukonceneho 3. mesiaca gravidity.

Ostatne mineraly, doplnky ...atd. po dohode s lekarom. Vo vseobecnosti plati, ze ak zena prijima dostatocne pestru stravu a pri skreeningovych vysetreniach nevykazuje deficit nejakej latky....napr. zelezo, hgb, mineraly...atd. tak nie je potrebne uzivat suplementy. V prvom trimestri sa robia kontrolne odbery na zaklade ktorych sa da pekne usmernit...napr. pozor, zelezo je dole, pridat v strave, alebo sa daju tabletky pri nizkych hodnotach. Su studie, ktore napr. podporuju uzivanie omega 3 mastnych kyselin / tzv DHA /kapsulky rybieho oleja. Podporuje rozvoj mozgu a CNS v 2. a 3. trimestri...a aj pocas kojenia, ked ich matka uziva, tak je tam benefit pre nu aj pre dieta. Davka : od 200 do 600 mg. / den. Samozrejme, da sa to prirodzene dostat v rybach...lenze pri konzumacii niektorych ryb ako napr. tuniak,je riziko aj prijimania tazkych kovov, ktore su toxicke. Preto kasuly rybieho oleja....kedze prechadzaju kontrolami, su bez toho rizika. Ale maju v sebe benefity.

Zakladne pravidlo : Dietatku a sebe treba dopriat, ale plati, ze vsetkeho vela skodi. emoticonemoticon Rozmyslat pri vybere stravy ako aj pri doplnkoch. Nefunguje to tak, ze cim viacej tym lepsie. emoticonemoticon

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre