Plodné dni a ovulácia

ivka1185
16. dec 2011

Dobry deň, mám 26 rokov, s priateľom sme sa začali pokúšať o miminko (lepšie povedané miminku sa nebránime), ale potrebovala by som radu ohľadom mojich plodných dní. Nevyužívam metódu merania bazálnej teploty, lebo počas celého cyklu ju mám pomerne vysokú (37,2°C), podobne je to aj s hlienom či výtokom, ktorý je prítomný vačšinu cyklu. Sledovať čípok maternice mi príde dosť nepríjemné, ale aj nejasné. Jediným znakom, ktorý u seba pozorujem je veľká chuť na sex a celkovo sa cítim v tých dňoch akoby krajšia. Može byť ukazovateľom plodných dní a ovulácie to, že po milovaní vo mne spermie ostávajú a nevytečú ako obvykle? Viem, že najspoľahlivejšie by boli ovulačné cesty, ale zatiaľ to chceme skúšať tak prirodzene. To, že spermie zo mňa nevytiekli sa mi stalo prvýkrát a v ten deň som si neskor na WC našla na toaletnom papieri aj žltkastý želatínový výtok. Tak by ma zaujímalo, či oba tieto znaky možu signalizovať plodné dni a ovuláciu. Veľmi ďakujem za odpoveď.

farasha
16. dec 2011

Ahoj.Ja ti asi neporadím,ale aspoň sa tu k tebe pridám.Ja mám 27 a tiež sme sa začali snažiť.Tiež by ma zaujímali také rôzne zmeny, ktoré by som si mohla na sebe odsledovať.Rozmýšľala som nad meraním teploty, ale to sa musí sledovať dlhšiu dobu a ja som furt prechladnutá a beriem stále nejaké lieky, tak sa to veľmi nedá.Ovulačné testy som si ešte tiež nekupovala, lebo neviem ani približne kedy si ich mám robiť a každý deň by to bolo drahé 😒 Zatiaľ mám taký mikroskopík.Volá sa Lady tester a stál 10 Eur.Je to na nekonečne veľa použití.Dávajú sa tam sliny a po zaschnutí sa sleduje štruktúra a podľa toho sa má zistiť kedy mám plodné a kedy nie... Zatiaľ len dva týždne to mám, tak neviem či to je blbosť alebo nie.Tak možno skús aj ty a dáme si vedieť ako to prebieha 🙂

mishhel
16. dec 2011

mozem vediet kde si ho kupila?dakujem

yvi83
17. dec 2011

Ahoj....da sa to zistit aj podla trvania cyklu....ak mas 28 dnovy cyklus tak ked od 28odratas 14 tak ovu by si mala mat na 14ty den +- 1den, ja mam cyklus 33dnovy takze - 14 je to 19 a je to tak, bola som aj na folikulometrii a tam mi to potvrdili ale prisla som na to aj meranim bazalnej teploty...vela stastia 🙂

ivka1185
autor
17. dec 2011

Ahojte dievčatá, ono je to niekedy hotová veda sa trafiť, lebo možno nie každý mesiac plodné dni nastanú v rovnaký deň. Ten Lady tester by bola fajn záležitosť, ale poznám sa, asi by som na to niekedy zabúdala....Ja očakávam menštruáciu okolo 24.12. - kým som nezačala pracovať a chodila som na výšku, tak som ju mala presnú na deň (31 dňový cyklus), ale v práci je napríklad 2 - 3 mesiace všetko fajn a potom to mešká aj 8 dní a potom další mesiac to zase pride na čas, a potom zase mešká. Skúsim pozorovať plodné dni poďla toho vzorca, čo napísala Yvi83, možno by to aj sedelo, lebo sa mi zdá, že ja plodné dni nemám v polovici cyklu ale skor na ten 18. - 19. deň, tak som zvedavá. A inak pri ovulácii by mali byť prítomné mierne kŕče či bolesti v podbrušku buď na ľavej alebo pravej strane. Keď si to tak spätne uvedomujem, tak to tak možno aj bolo, ale človek si to hneď neuvedomí. Takže tak. Majte sa tu zatiaľ krásne, ozvite sa, čo nové. papa

ivka1185
autor
17. dec 2011

Inak ten Lady tester sa dá kúpiť na nete bežne, našla som napríklad tieto dve stránky: http://www.bio-obchod.sk/produkt-3516/lady-test... a http://www.webareal.sk/vasvelkosklad/eshop/15-1... ale myslím si, že sa to dá objednať aj do lekárne...

poisonblu
17. dec 2011

ahojte, ja sa riadim ovulacnym hlienom a mojim ms kalendarom, ktory mam v mobile...a taktiez ovulku citim, vtedy ma picha vajecnik a celkovo podbrusko je citlive....mam aj ovulacny mikroskop, ale ten nejak nefunguje, alebo co...prve babo sa nam podarilo na prvy sup, milovali sme sa v den ovulacie (podla ms kalendara, vtedy som nejak ovulaciu nesledovala, ale bohuzial som potratila...tak dufam, ze dalsie sa nam tiez podari takto na prvy sup

anicka1981
17. dec 2011

nam sa nas drobec podaril na 1x, a ja vlastne si tiez neviem odsladovat ovulaciu, lebo ja mavam nepravidelny cyklus, ale teraz sa to snazim sledovat presniejsie, koli dalsiemu pripadnemu tehu,

manamani1
17. dec 2011

@yvi83 nerata sa vzdy polovica cyklu...niekto ma 28DC a ovulku ma napr. na 7DC, takze nesuhlasim.

katren
17. dec 2011

@yvi83 ani ja nesuhlassim....ja mam cyklus 35 dnovy a ovulku na 25DC +- 2 dni....

st2
17. dec 2011

tak tak kocky nie vzdy to je presne 14dni, niekto ma aj viac niekto aj menej cize ovu moze byt aj skoro aj neskoro a lutealna faza byva zvykle od 10-16dni, samozrejme ze optimum je tych 14dni, ale urcit presny den ovulky je naozaj velmi tazke

nibiru
17. dec 2011

ja som mala vzdy cyklus 28dnovi a ovlku som mavala vzdy cca 18-19den ak som bola chora,stres aj 22 no tym patom som mala strasne kratku lutealnu fazu a nedarilo sa nam minimalne musi bit 11-12dni tolko trva aj uhniezdenie hlien som nepozorovala dost dlho kedze som aplikovala takzvane vyplach(uz viem ze je to blbost)hned ako som sa toszvedela ze je to nevhodne a skoncila stym hlien sa objavil den dva pred ovulkou son sa citila vlhko hlien bol priehladny ak bol hlien bieli bolo uz po ovulke krcok mäkky ale nato sa spoliehat mozes jedine po minimtakze ja som ovulaciu ani jeden den nemala rovnako.

1982zuzka
17. dec 2011

Ahojte, necitala som vsetky prispevky ale napisem sem moje skusenosti. 10 rokov som brala antikon., musela som s nou prestat zo zdrav.dovodov. Na odporucenie kamaratok ktore maju dlhorocne skusenosti s metodou plodnych neplodnych dni sme ju s priatelom zacali aplikovat aj my. Nastudovala som si vsetko o tejto metode, o hustote vytoku podla ktoreho sa tiez da zizstit plodny den a... Som v 17tt🙂 vobec nic nefungovalo tak ako vsetci tvrdili. Dokonca podla datumu porodu to vychadza ze som otehotnela 1-2 dni po menzese. Ked som sa na to pytala gynekologa, ze ako je to mozne tak hovoril ze niekedz staci aby zena mala intenzivnejsi orgazmus v kombinacii s vitalnymi spermiami ktore vydrzia niekedz az 4 na zive....
Takze namiesto nasej vysnivanej dovolenky na Bali som si odrgcala prve tri mesiace a teraz sa tesime s rastuceho bruska a viete co? Aj ked sme chceli pockat sme radi ze tato metoda zlyhala!

ivka1185
autor
17. dec 2011

Ja už som toho toľko naštudovala (ešte skor, kým sme sa rozhodli pre drobca) a nakoniec mám pocit, že to nechám asi na intuíciu...zatiaľ sa na to nechcem nijako upnúť, aby sa z milovania nestala povinnosť. Ale baby naozaj nemáte skúsenosť s tým, že všetky spermie vo vás ostali? Nechcem si robiť nádeje, ale niekde som čítala, že keď sa to stane, tak by mal byť práve ten vhodný čas, lebo inak si neviem vysvetliť, kde sa tie spermie mohli podieť 😀 🙂 Asi tu budem vypadať ako trúbka - ja viem, ale kto sa neopýta, ten nevie 🙂 A inak si myslím, že asi naozaj neexistuje žiadny repcet na určenie plodných dní 🙂

spalka
17. dec 2011

@farasha mikroskopik, aspon na mne nefunguje, paprade som mala priemerne kazdy 3 den 😀, tak teraz zapada prachom na policke 😉

monika2712
17. dec 2011

neda mi nereagovat, ale si si ista ze mas plodny hlien cely cyklus ??? a takisto ze mas vysoku teplotu cely cyklus?? lebo pride mi to dost nepravdepodobne... vies ako sa ma merat teplota spravne? pises ze ju nevyuzivas, ale znamena to ze si ju uz aj poctivo merala aspon jeden mesiac? a ten hlien.. to je tak zriedkave, niektore zeny ho nemaju pocas ovulky skoro vobec, a ze by si ty mala plodny hlien cely cyklus? vies ako ma vyzerat?
ako nechcem aby to vyznelo ze z teba robim blbu, ale naozaj mi to pride velmi nepravdepodobne co pises.. 😕

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lili_mia
17. dec 2011

tak my sme mimi neplánovali, tak to neviem naisto, ale na sebe som cítila kedy sa mi blíži ovulka, začali mi tuhnúť prsia a tesne pred krámami až bolieť, ale to už bolo po ovulke, aspoň si to myslím, kedže v priebehu 24hod nabehli krámy .. ešte sa to dá kontrolou krčka, ked mäkkne, tak vtedy je vhodná doba, u mňa sa podľa hlienu neoplatí

yvi83
17. dec 2011

@manamani1 ono ked si odratas od 28 dni tych 14 a ked si odratas od 34 dnoveho cyklu tych 14 tak to v tom napr. mojom pripade tiez nie je polovica cyklu...a baby co maju ovu na 7DC tak to je skor vynimka...podla mna 😒

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yvi83
17. dec 2011

@piacere tak to potom teoreticky vychadza nie??? mne to doktor povedal, no aj bazalnou teplotou sa to v pohode da zistit a folikulometria je presna na 1 den 😉

molka
17. dec 2011

Bazálna teplota v kombinácii so sledovaním hlienu je zaručená metóda na určenie ovulácie. Nerozumiem presne tomu vyjadreniu gynekológa, že keď má žena silnejší orgazmus, tak môže mať ovulku skôr. To akože vajíčko dozreje zrazu rýchlejšie? Veď ono tiež potrebuje určitú dobu, aby dozrelo.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
merryn
17. dec 2011

@molka može byť, lebo sme sa to v škole učili, že ak je veľmi intenzívny a silný orgazmus može dojsť k uvolneniu vajicka...
dievčata ja mam tiež ten problem...len dva mesiace si meriam a je to cela veda...mi zeny sme take zložite...🙂) tiez sa snazime o mimi ale zatial nevychadza...ja som aj niekde čitala ze v čase ovulacie žena aj citi pachy a ma citlivejši nos na pachy...mala som obdobia v cykle kedy sa to potvrdilo ale to som si nemerala este teplotku takze to potvrdene uplne nemam ale myslim ze niečo na tom bude....
@ivka1185 a ja tiez som niekde čitala, že sa v tom obdoby ženy citi krajšie, viac sexy...niečo na tom bude.-)))

manamani1
17. dec 2011

@yvi83 😉

ivka1185
autor
17. dec 2011

@merryn aj ja si myslím, že je to tak prirodzene nastavené, že sa vtedy cítime krajšie, lebo inokedy mám taký pocit, že by som najradšej nevyšla z domu 😀 A s tými pachmi to bude tiež určite pravda, veď to isté sa prejavuje aj v tehu 🙂

@monika2712a inak čo sa týka BT, tak som si ju merala správne (pravidelne ráno pred WC), dokonca boli hodnoty aj vyššie, ale to u mňa súvisí s vnútornou horúčkou a herpesmi. A nikdy som nenapísala, že mám plodný výtok celý cyklus, len že ho mám a neviem o aký výtok ide...neviem to tak posúdiť 🙂 Nuž čo, ešte nie som taká skúsená...

zuzkag2
17. dec 2011

@ivka1185 ahoj Ivka...nevyzeras ako trubka, a vobec sa nepytas od veci...ja osobne som si pocas plodnych dni jednoznacne vsimla, ze spermie zo mna nevytecu....akoby ich plodny hlien drzal dlhsie v tele. Ale ci je toto zrovna metoda ako zostat tehulka, to neviem....🙂
Akurat neviem, co sa tyka teploty, je dost vysoka...kde si merala, ked si prisla na to ze je takmer pocas celeho cyklu 37.2? Bazalna teplota sa vplyvom hormonalnych zmien pocas cyklu meni...najistejsie je ju merat vaginalne, vzdy rano pred tym ako vstanes,v rovnaky cas (+- pol hodina maximalne), pred meranim by si mala aspon 6 hodin spat.

zuzkag2
17. dec 2011

@ivka1185 Este k tym ovu testom, podla mojho nazoru, nie su idelanym sposobom sledovania ovulacie. Vacsiu vypovednu hodnotu ma podla mna BT...a ak to chces stanovit 100%, tak potom jedine folikulometria.

monika2712
17. dec 2011

@ivka1185 OK, a to mas akoze kazdy mesiac vnutornu horucku a herpesy? predpokladam ze nie, tak to treba skusit znova a uvidis ze teplota pred ovulaciou bude nizsia a po ovulacii vyssia, su rozne grafy na nete, kde sa to da pekne znacit, a podla toho najlepsie zistis kedy je ovulacia a ci prebehla spravne. pises, ze si si toho uz vela nastudovala, tak predpokladam ze by si mala vediet ako vyzera plodny hlien.. najdes aj rozne obrazky, je prirovnavany k vajecnemu bielku, priesvitny a akoby natahovaci, a taky mas urcite iba par dni v cykle, ak vobec.. a ak nie taky, tak mozno taky velmi vodnaty, pocit vlhka, mokra.. mozno by stacilo sa troska viac sledovat tam dole, zacni po menstruacii, vtedy byva sucho, alebo husty hlien, a bliziac sa k ovulacie zacne byt vlhko,vodnato.. az kym nepride ten ovulkovy bielkovy..

ivka1185
autor
17. dec 2011

@zuzkg2 Ahoj ZUZI 🙂 Je to zvláštne s tou teplotou, ale merala som si ju vzdy v pošve...na roznych fórach som sem - tam našla podobné info aj od iných báb, preto som túto metódu vyhodnotila ako nepresnú, teda nepresnú pre mňa. Neviem, možno v ten mesiac, čo som tomu venovala boli príčinou tej teploty iné faktory. Ale nič sa nedeje, práve pre nás - neskúsené je takéto fórum fajn. Ja dám určite vedieť, ako pokračujeme a inak som veľmi rada za odpoveď ohľadom tých spermií...možno sa to potvrdí a možno nie. Aspoň mám na čo myslieť, kým nepríde menštruácia 😀 🙂 😉

PS: Teraz sa mi už BT ani neoplatí merať, lebo mám prácu len na nočné smeny ☹

ivka1185
autor
17. dec 2011

@monika2712 MONI, áno, veľa si o všetkom čítam, ale zatiaľ nepatrím k tým, čo sledujú úplne všetko a občas na to nie je ani čas, a veľa vecí si človek ani neuvedomí. Ale ďakujem Ti za všetky rady, budem určite pozornejšia ohľadom toho výtoku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre