Pomohol vám liek Duphaston otehotnieť?

micak
8. dec 2011

Ahojte,
so snúbencom sme pevne rozhodnutí, že chceme bábätko. Už som vo viacerých diskusiách písala - teraz som vo 4. dni užívania duphastonu (prvýkrát). Gynekologička mi povedala, že ak mi cyklus napraví, je šanca, že otehotniem. Viac som od nej nezisťovala, nakoľko som ešte nebola rozhodnutá.
Mám ale na vás, mamičky či budúce mamičky, ktoré máte stanovené PCO, predbežné otázky. Pomohol vám duphaston? Čo bude nasledovať po tom, ak mi nepomože? Aké vyšetrenia a následné zákroky budú potrebné? Ak sa mi nepodarí otehotnieť do februára len s duphastonom, chcem ísť ďalej...
ĎAKUJEM ya každú odpoveď !

micak
autor
8. dec 2011

Pomáha vôbec liek Duphaston otehotnieť? Čítam na nete, že k otehotneniu je skor clostylbegyt..

lenka_da
8. dec 2011

mne pomohol. Aby som bola presna, upravil mi nepravidelny cyklus, mudr. urobila folikulometriu, povedala mi, kedy mame mat styk a podarilo sa 🙂 drzim palce, aby to vyslo vsetkym 🙂

micak
autor
8. dec 2011

@katren ver tbolo 🙂 našla som síce diskusie, ktoré si mi sem pridala, je ale pre mňa časovo náročné a neprehľadné, čítať 570 stránok ku každej diskusii. Potrebujem odpovedať na moje konkrétne otázky a poradiť k môjmu konkrétnemu prípadu. Takže poprosím, ďakujem ! 🙂

jankaja
8. dec 2011

@micak ja mam tiez PCO a menstruaciu som bez duphastonu alebo injekcie agolutinu nemala vobec. Duphaston som brala asi 6 mesiacov, ale neotehotnela som. Potom som zacala pit alchemilku (je tiez na upravu cyklu), cyklus som mala, ale asi 39-55 dnovy. Pila som ju asi 3 cykly. Nasledne pocas 4. cyklu som otehotnela. A to som uz bola pripravena, ze budem musiet absolvovat laparoskopiu.

zuzana84
8. dec 2011

@micak Ja mam tiez PCO, duphston som brala vela vela vela. No v case ked som otehotnela som ho uz par mesiacov nebrala, pretoze sme uz boli psychicky prichystani zo strany lekarov, ze inak ako umelym oplodnenim to nepojde. Tak sme sa na to vykaslali a dva mesiace pred plavonanym IVF som spontanne otehotnela. No teraz planujeme druhe mimi, a po novom roku tiez zacnem brat znou duphaston, mne sa totiz pri jeho uzivani upravil cyklus presne na 28 dni, no ale iba pri jeho uzivani, ked ho neuzivam tak je to hotova katastrofa.
V kazdom pripade ti velmi drzim palce... 🙂

katren
8. dec 2011

@micak ale ved netreba citat 570 stran dozadu...staci sa spytat v danej teme

cillamilla11
27. dec 2011

ten duphaston mozem kupit aj bez receptu?ja som mala teraz nedavno kyret. a cakam na menzes a potom by sme sa chceli pokusit o babo,tak rozmyslam o tomto lieku.musim sa porozpravat najprv s lekarom ked to chcem brat alebo mozem zacat kedy chcem ?

nada.hope
27. dec 2011

@cillamilla11 duphaston je na lekarskey predpis. Zacat by si mala podla pokynov lekara, ja mam duphik teraz po ovulacii 17 den 2x1 - 10 dni a potom uvidime. Pokial viem ak si ho nasadis skor mohla by si zablokovat ovulaciu, preto by si mala zacat bud merat BT alebo ovulacne testy na pottvrdeneie ovulacie, poprípade sa dohodni s doktorom na pripadnej folikulometrii.

kikuska9981
1. sep 2012

ahojte som tu nová,volám sa kika a tiež sa s priatelom snažíme omimi,beriem duphaston,kyselinu listovú,itamíny baby plan a začala som pit alchemilku možte mi niako pomoct? dakujemmmmmmmmmmmm budem rada za každú odpoved

aduskatt
1. sep 2012

nepomohol mi......

janie80
1. sep 2012

@kikuska9981 duphaston nepomaha otehotniet... Je na udrzanie tehotenstva, nie na ovulaciu, ani na oplodnenie...

kikuska9981
1. sep 2012

javiem,ale drmi povedala,že je aj na to....

klaudi123
26. sep 2012

ahojte aj ja uzivam asi 2 roki a nic nepomaha a snazime sa o babo uz asi 3 roki porate mi

seraa
23. jan 2013

Ahojte
My sa snazime uz skoro dva roky a stale nic, na vysetreni som bola: prev. prehliadka, sono, hormonalny obraz plus 3 tyzd. sledovanie ultrazvukom. Doktor povedal, ze vsetko vyzera ok len hladina hormonu ktora vytvara zlte teliesko rychlo klesa a predpisal mi duphaston na: od 20 dna cyklu po 27 na tri mesiace..
Uz som po druhom a stale nic. Tak neviem.... uvidime co dalej..
ma niekto takuto skusenost?
majte sa

taja27
2. feb 2013

@janie80 neviem modkial máš tieto mylne info ale pomaha otehotniet lebo upravuje cyxklus a obsahoje hormon,ktorý pomaha dozriet vyjičku a aby sa vytvorilo žleté teliesko takže ano pomaha pri otehotniiii

janie80
2. feb 2013

@taja27 a preco sa predpisuje az po ovulacii? Doktori ho kazu brat az od cca 16DC, to uz k ovulacii nepomaha... 😔

taja27
2. feb 2013

hno pokial viem každej žene ho davajuinak podla cyklu ja mam 40 dnovy idme ho brat na 15 den po 28..dalšia ho má o d11 dna...neviem kto ti povedal že nepomaha na ovulaciu ked osm to povedala Mudr tak mal dost a že nemam čitat hluposti neoverené ....

lucyf
2. feb 2013

no na ovulaciu je clostibegyt a duphaston je na upravu cyklu co pri nasich diagnozach PCO je urcite potrebne...
ja som pri prvom dietati brala tieto dva lieky, hned na druhy cyklus som zazrakom otehotnela,lebo mi nedozrievali vajicka a predsa sa to podarilo,ale teraz sa snazime o druhe beriem to iste uz pol roka a nic....ale vsetko je to o psychike.....treba to dostat z hlavy a ono to pride....mania po druhom dietati ma prechadza ,tak hadam to pride!!!!! 😲 ak nie som rada ze sa zadarilo aspon jedno!!!! 🙂

sofka66
12. feb 2013

Ja som brala rok dookola bud duphaston alebo mi pichali agolutin lebo bez týchto liekov som menzes sama od seba ani nedostala... ak aj áno tak asi na 40 ty den... o ovulacii som ani nechyrovala kedze som nemala pravidelny cyklus... neriesila som to... 😝 a po roku brania týchto "medikamentov" pod dohladom lekarky sa nám to podarilo... dokonca ked som nedostala po vyše 30tom dni menzes (čakali sme ci dostanem bez liekov) pichli mi zas agolutin a to som uz bola asi v 5tt no vobec som o tom nevedela... teraz som v 18tt a zatial je všetko v poriadku.. takze mne jednoznačne PO ROKU duphaston isto dopomohol, netreba však čakať hned zazraky už po prvom užití.. aj keby sme to mnohé veľmi chceli

taja27
16. feb 2013

@nada.hope ja berem duphaston od 14 dna cyklu a ovu mi teda nezablokovala neviem ODKIAM MATE TAKTO mudrosti že blokuje vou!!!!! inak by to nedávali doktori ženám ktoré chcu otehotniet....

taja27
16. feb 2013

@janie80 mne ho predpísal na 14 den...tak ťakžko ho po ovu predpisuju a dalšia čo čitam ho ma od 11 dna aked som sa spýtala či nezabranuje ovulacii tak sa doktor na mna pozrel a povedal že vela čitam a nemam verit neovereným informácim že to niekto napíšea nemá ani školu nato ani potvrdené

patkobo
16. feb 2013

ja som mala 2 potraty v prvom trimestri, lekar mi predpisal Dufaston "len tak" .. cyklus som mala pravidelny a hned ako nam po potrate dal zelenu sa to podarilo a teraz mi tu beha 14mesacny chlapcek, ktory ma trochu zlosti, pretoze nechce absolutne nic jest okrem mojho mliecka :(

metrak
16. feb 2013

aj mna to dost prekvapilo, ze duphaston zevraj blokuje cyklus. ale neviem pohchopit, ze som mala ovulku 18dc a duphaston som brala od 12dc 10 dni 😝

merryn
16. feb 2013

duphaston blokuje cyklus ako ho berieš skor ako ti prejde ovulacia....čiže musi ovulacia prejst a potom začat brat dufík. ja som ho brala v prvych mesiacoch tehotenstva aj pred tym som ho brala ale odsledovala som si najprv ovulaciu a potom som ho začala jest....

mili1984
28. feb 2013

Mne clostibegyt nepomohol,brala som ho 2x,a uz 2roky sa snazime o babo a nic.Uz som z toho hotova ☹

nelinka1311
28. feb 2013

@micak neviem,či pomožem,ale ja som brala duphaston až ked som bola tehotná,aby som nepotratila do 6 mesiaca a predtym som ho brala,aby som prestala krvacať hocikedy,tak neviem,či to je aj na pomoc pri otehotnení

marinam
4. mar 2013

Ahojte,
akurat mam podobny problem, MS mi chodi ako chce, raz 18 dni raz 25 dni a podobne...Cize vlastne skoro cely mesiac mam MS. Este pred nou mam spinenie asi tak 8-9 dni....takze uplna hroza...Zlata antiko :D Takze som bola u doktora a povedal mi, ze mam uzivat norethisteron na zastavanie krvacania a potom ked sa mi krvacanie spusti, tak na 15.DC zobrat tento duphaston. Vidim, ze skusenosti su rozne. Tiez by sme chceli s drahym babatko, ale zatial nic. Ovulku evidujem, kedze ma tak v polovici cyklu zacnu neskutocne boliet krize a picha ma na lavej strane podbruska...Skusam teraz jeden bylinny pripravok GYNEX, je to cisto na prirodnej/rastlinnej baze. Malo by to upravit cyklus a pomaha to aj k otehu...Viete mi poradit co este robit, aby sa zlepsil moj zdravotny stav? Inak sa citim celkom dobre, dokonca som ako najvacsi lenochod na svete zacala cvicit a chodim celkom pravidelne do posilky.... 😉

miky771
16. apr 2013

ahojte aj ja mam diagozu PCO a o dieťa sme sa začali snažiť pred rokom a pol, takžeasi tak pred vyše mesiacom mi nasadil doktor duphaston od 14 dna mc do 25, a potom na 5den mc clostibegyt, 5 dni, no zatial som douživala len ten duphaston vlastne na to aby som mala maternicu pripravenu na uchytenie plodu, lebo ževraj je dosť možne že som aj bola tehotna ale plod sa neujal, a že mam male vajička tak ale ovulacia tam bola, takže už čakam len na menštruaciu ale nejak nechodi, čo mi je divne ked služi aj na upravu cyklu, tehotensky test som sa neodvažila ešte skusiť lebo som sa naplakala a nadejala už viac než dosť ☹ ale zazraky sa občas stavaju 😀

weru3ka
18. máj 2013

anoi mne asi pomohol ale aj dost psychika ale po nasadenie som otehotnela na druhy mesiac s tym ze prvy mi cyklus upravil a d ruhy uj nepirsli kramy...som stastna tak hadam pomoze🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre