Tehotenstvo po cisárskom reze

maryn
13. máj 2007

neviete mi niekto poradit,ci je nejake riziko pri tehotenstve tesne po cisarskom?

tessa
13. máj 2007

To je dobra otazka...aj mna by to zaujimalo.. Len co znamena "tesne po cisarkom"?? Myslis tym, ze si 4 mes. po cisaraku a si tehotna??

maryn
autor
13. máj 2007

ahoj.tak nejako.

tessa
13. máj 2007

ja som tiez po cisaraku, ale my planujeme zacat snazilkovat az po Matkovom roku...
No neviem ako to je tesne "po"...vies, ci nahodou ta rana este nie je dostatocne zhojena... Neviem, ale dobra tema, zvedava som aj ja, ci nejaka baba vie odpovedat 😉

eros
13. máj 2007

ahojte.
no susim sa ridat.aj mna by to zujimalo,ale myslim si ze tak skoro znova rezat? 😕 vsak to este nemoze byt zahojene a tlacit prirodzene?asi by sa nite mohli pretrhnut.no som zvedava tiez ci dakdo vyriesi tuto otazku ci temu

eros
13. máj 2007

preklep skusim sa pridat.pisem 1 rukou bo malu drzim dako jej nebolo dobre.

sisidl
15. máj 2007

Ahojte..No ja som po druhom cisarskom,ale rozdiel medzi prvym s dvojickami a teraz s jednym bol 6 rokov. Viem ze doktory odporucaju aspom 2 roky pockat..Ale..mam kamaratku ktera so mnou rodila pred siedmimi mesiacmi a zostala tehotna hned po sestonedelke takze teraz je v piatom mesiaci a caka dvojicky.. ta tapa nebola vobec u doktora po sestonedeli , isla az 6 mesiacou po porode a to bola uz v 4 mesiaci,je na rizikovom a je sledovana a zatial v pohode.

petula24
15. máj 2007

ahojte!
ja som mala cisársky pred tromi rokmi a teraz čakáme ďalšie dieťa a podľa doktorov to môže byť vraj kľudne prirodzený pôrod, tak uvidíme 🙂

sisidl
15. máj 2007

Ahoj petulka24..to povedali aj mne a velmi som sa na to tesila,kedze mal byt pri porode aj manzel ale po dvoch dnoch kontrakcii som isla zasa na cisarak.. nie a nie sa otvarat,malinka sa aj tlacila a ja som bola ako skala ☹ .. drzim ti palce.

cucuska
15. máj 2007

no poznám jednu holku kt. otehu pol roka po cisarskom a lekár jej povedal že či jej šiši. a zachránili ju v hodine dvanástej pro druhom pôrode. rozdrthla sa jej brušná stena.

svetluska.p
15. máj 2007

no po cisarsko pokila viem, by sa nemalo 2 roky otehotniet...

milhaus
15. máj 2007

no neviem ale počula som že minimalne rok ale ak by som mala riskovat pretrhnutie brusnej steny tak aj dva roky ale nastastie som rodila normalne i ked som si povedala že druhe až tak ked bude mat lucia styri roky aby bola samostatnejšia

sisidl
15. máj 2007

no ja sa tiez cudujem ze tej mojej kamoske v podstate nic nepovedali ked ostala tehotna hned po sestonedeli a este k tomu dvojicky.. podla mna to je velke riziko..

sisidl
15. máj 2007

cucuska ..a co babo,zachranili jej ho?to bolo pred porodom?

sulamith
15. máj 2007

ahoj maryn,uz viete na isto za cakate druhe babo? Ak ano chod za svojim lekarom a porad sa snim. On pozna tvoj zdravotny stav,a vysetri ta,povie ti rizika a vsetko s tym spojene. A nema co na teba kricat,alebo rozpravat o nezodpovednosti,pretoze ty na seba beries vsetky rizika.
Ja vam blahozelam.Starajte sa o seba.
Prajem ti vela radosti a usmevov 🙂 🙂 🙂 ,ved je v tebe novy zivot...

petula24
15. máj 2007

sisidl ďakujem 😉 som zvedavá ako to dopadne, v nedeľu som mala termín, otváranie žiadne, tak sa nechám prekvapiť

cucuska
15. máj 2007

zachránili aj ju a aj bábo 😀

megie
15. máj 2007

Ak mám dobré info, tak po císaráku radia min. rok pauzu s ďalším tehotenstvom. Držím palce, pa 😉 🙂

sisidl
15. máj 2007

Maryn,ja si tiez myslim ze najlepsie riesenie je ist co najkor k doktorovy,on to bude vediet najlepsie pomoct. petula no tak to mas za par.. potom daj vediet..co a ako. 🙂

titkovamiriam
15. máj 2007

je najlepsie mat rok pauzu,skor sa nedoporuje koly hojeniu ran a pevnosti vaziva.Je tam velke riziko aj donosit babatko aj pri dalsom cisaraku.

zuzu13
15. máj 2007

ja som tiež po 2 cisárskych...rozdiel medzi nimi je 12,5 r. a pri predoperačných vyšetreniach som bola oboznámená, že každá rodička po sekcii je riziková, nakoľko je možnosť, že pri kontrakciach môže nastať pretrhnutie pov. jazvy na maternici a následné vnútorné krvácanie...nie dobrá vízia...
t. j. nezáleží na tom koľko r.je rozdiel medzi sekciami...riziková si naveky 😅

snilko7
15. máj 2007

ja som po cisárskom 2,5 roka a teraz čakáme druhé bábo - tiež dúfam že tentokrát sa podarí rodiť prirodzene

zuzu13
15. máj 2007

snilko aj ja som chcela rodiť normálne...každú minútu chodili za mnou, či ma niečo nebolí, nepichá v pôvodnej jazve...nakoniec to aj tak bola sekcia... 😅

snilko7
15. máj 2007

no uvidíme, ja dúfam že to nejak zvládneme...ale pri prvom mi to dobabrala doktorka, takže teraz snáď natrafíme na normálneho lekára

zuzu13
15. máj 2007

😀 tak držím palce 😀

megie
15. máj 2007

Maryn, tak ako? 😉

aviril
15. máj 2007

Ahojte. Ja som mala prvé cisárskym a povedali mi, že by som mala počkať minimálne 1 rok s ďalším tehotenstvom.
Ďalšie bolo o 7 rokov a rodila som normálne. Síce ma prijali týždeň pred termínom na cisársky, ale ráno na vyšetrovni zistili, že som už otvorená na 4 prsty a môžem aj normálne. Tak som sa rozhodla a som rada, že som išla normálne. Lebo teraz premýšľam o treťom - chcela by som dievčatko a nemal by to byť žiadny problém, nemusím na nič čakať, lebo teraz som rodila prirodzene.

hedunecka
15. máj 2007

baby no ja som tu asi jedina co ma taku skusenost!!!vsetci sa boja otehotniet skor ako po roku, dvox..a preco??lebo doktori sa boja ze maternica praskne..to asi fakt zalezi od zeny..pozrite ja som zostala tehotna po 2mesiacox od cisarskeho a som tu malicky je v poriadku,krasne rastie aj ja 😀 a nemam ziadne problemy s maternicou!!takze je to len na kazdej zene ci bude pocuvat lekarov alebo nie..

certica
15. máj 2007

cafte, ak mozem za maryn:
u lekarky bola, tehu nie je 😉

hedunecka
15. máj 2007

a jasnacka ze kazda po cisarskom by mala byt sledovana a pripadne ze babatko bude dost velke nesmie sa cakat na den kedy zacne zena rodit ale musi sa vykonat skor sekcia hoci aj o mesiac..takze uvidim ako dopadnem ja potom vam dam vediet do tejto temy

susik77
15. máj 2007

hedunecka: ako vam dopadol velky ultrazvuk? Je vsetko v poriadku? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre