4 mesačný má v mieste vpichu po očkovaní červený fľak

martija
24. okt 2008

prosim vas o vase skusenosti s ockovanim.s mojim 4 mesacny syncekom sme boli v stredu na ockovani a doteraz mu zostal na mieste vpichu dost cerveny flak asi tak 1 cm a dookola este sirsie slabsie cervene....neviem,ci je to normalne,som z toho nervozna....s prvym synom sme to nikdy nemali,co s tym??mate niekdo podobne skusenosti,ide o nieco??ci o nic!!!teploty nemal,zda sa byt v pohode,akurat sa mu po ockovani zhorsila nadcha...

bibula
24. okt 2008

ake ockovanie? skus mu na to davat studene.

wali
24. okt 2008

tipujem, ze to bude hexa vakcina? na rucicku mu priloz vlazny obklad, nemal by byt ladovy. a aj niekolkokrat denne. malo by mu to za den-dva prejst. ak nie a bola by si z toho prilis nervozna, zavolala by som dr a cez telefon to skusila konzultovat. ale myslim, ze je to zatial normalne, vela deti to mava a niektore zase vobec.

martija
autor
24. okt 2008

bolo to ockovanie proti diferia,tetanus a typujem cierny kasel (sme v spanielsku,nazvy su asi v latincine),poliomielitis,heamophilus infuenzae tip B,a hepatitis B.Tak to je v ockovacom kalendari.A s lekarkou neviem,ci sa bude dat konzultovat,mame cisla iba na recepciu,len ma stve,ze ide vikend - vzdy ked moje deti ochoreju tak na vikend 😠 .myslite,ze mam predsalen skusit zavolat,cez tu recepciu by som sa opytala,ci by ma neprepojili,mozno by to slo.len ak to mava viacej deti,nerada by som robila zbytocnu paniku,ide o to,ze ja s tym nema ziadne skusenosti....

anazuzik
24. okt 2008

My sme mali to iste, tiez sme boli min.tyzden na ockovani v 3mesiacoch, tuto vakcinu dostala do jednej nozicky a zaroven na pneumokoky do druhej nozicky, tam kde mala tu prvu vakcinu, tak to mala asi 4 dni okolo cervene, potom to zacalo ustupovat.Rovnako na tom bola vzdy moja starsia dcera, tiez to mavala okolo vpichu cervene.Doktorka hovorila, ze to je normalna reakcia na ockovanie, niektore deti su citlivejsie a ich imunitny system reaguje "burlivejsie" ako ine.Kamaratkinho syna zas neskutocne bolel cely sval na nohe asi 2 dni po ockovani.A oproti tomu sestrin maly zas nikdy nemal po ockovani ziadnu stopu.

martija
autor
24. okt 2008

anazuzik,toto som potrebovala pocut!!!!! 😉 dik,som trosku kludnejsia,tak predbezne nejdem panikarit 😀 a po vikende,keby to nepreslo,tak pojdem k lekarke.......ja osobne si mylsim,ze toto druhe moje mimi bude mat slabsiu imunitu,lebo organizmus moj bol uz vycerpany - prve tehotnstvo + tri roky dojcenia a potom sup hned druhe tehotenstvo- pocas neho som bola tak chora,ako za cely moj zivot nie,tak neviem,ci sa to neodrazi aj na imunite dietatka....

adusha
24. okt 2008

Martija,
my sme boli ockovani v stredu presne tou istou vakcinou hexa a mame rovnaku reakciu...je to normalne, neboj, do par dni to scervenanie zmine 😉 to je reakcia organizmu na cudzie antigeny 😉

martija
autor
24. okt 2008

adusha,tak som v tom neni sama!!!dakujem vam kocky,uz budem urcite kludnejsia,lebo lenusko je dneska nejaky nervoznejsi,viem,ze je to z toho ockovania,ale maminky si niekedy zvyknu navravat vselijake strasidelnosti.a okrem toho tento rok nam priniesol strasne trapenia,nech sa uz skonci....tak mam stale iba strach.....

sorscha
24. okt 2008

Ahojte. Náš malý máva po každom očkovaní reakciu. Asi tak na druhý deň mu miesto vpichu očervenie a opuchne. Tak, ako baby spomenuli vyššie, je to normálne. Mne ešte doktorka odporúčala octanovu masť asi na 1h prestriedať so studeným obkladom. 😉

anazuzik
24. okt 2008

Este som zabudla napisat, ze nasa mala to mala vzdy este aj take stvrdnute okolo, a najviac cervene asi tak na 3.den. Doktorka nam na to kazala davat studene obklady, keby sa to zvacsilo, ale ja som nikdy nedavala, lebo mala sa na to vzdy jedovala.A chcem ta Martija trochu ukludnit, takato reakcia na ockovanie vobec nemusi znamenat slabsiu imunitu, ba prave naopak, to znaci, ze imunitny system je v "pohotovosti", ako hovori nasa doktorka.Asi bude na tom nieco pravdy, lebo starsia dcera (2 roky) nebola doteraz este nikdy chora, dokonca nemala este v zivote ani zvysenu teplotu, sople ani kasel.Proste ma od narodenia dobru imunitu, a to som v tehotenstve tiez bola riadne chora, tak si myslim, ze to s tym nebude suvisiet, tak neboj 🙂

slavica2
24. okt 2008

anazuzil to je super, ze ma dcera taku super imunitu, kolko si ju koijla, ak sa smiem spytat?

anazuzik
24. okt 2008

Ahoj Slavica,
malu som kojila tak do 10 mes., ale to tiez uz len tak obcasne, ona sa sama odstavila, prakticky behom tyzdna.Ja sa trochu teraz obavam tych chorob, lebo mam trojmesacne babatko, a ja ani neviem, ako by som vobec zrazila teplotu malej,keby mala, nakolko prva dcera teplotu nikdy nemala.Ona to ma asi vrodene, lebo nechce jedavat ziadne ovocie, zeleniny pramalo, fakt neviem, stravou to urcite neni, v noci byva absolutne odkopana, neznesie na sebe prkkryvku, ked ju v noci chytim je ako lad, ale nikdy jej nic nie je 😉

martija
autor
24. okt 2008

anazuzik,tak to si ma naozaj potesila 😵 .a to musi byt teda dobry korienok,ta tvoja dcera o starsom synovi tiez si myslim,ze ma dobru imunitu,ale obcas tak raz-dva krat za rok pridu sople a teploty,tak raz do roka,aj to najviac dva-tri dni,ale prvy rok v skolke bol horsi.......a to s tou prikryvkou v noci,to poznam,ja po krk zakryta a syn tricko pod krkom gate nad kolena,holate brucho a perinu skopava,stale mi hovori,ze ma rad zimu.....ale tie sople,to nas v zime neobide veru.....tak aby vam to vydrzalo.....

evi55
5. mar 2011

ja som dala zaočkovať na chrípku túto sezónu, jednému sa urobila blízko v lakti hrčka asi 3-4 cm. asi po mesiaci zmizla.

rainee
21. apr 2011

mate prosim niekto skusenost s reakciou na ockovanie proti zltacke A - nepovinne ockovanie? hlavne opuch a zacervenanie tvaricky, ak ano potrebovala by som poradit co na to diky...

anicka1981
10. aug 2011

hexa vakcina je normalne ockovanie ihlou?,

zuzanockamt
31. aug 2011

Ahojte, chcem sa spytat na reakciu po ockovani hexavakcinou+prevenar - 3.davka ... nas 11 mesacny krpec dostal 3. davku presne pred tyzdnom, v den ockovania a jeden den potom mal teploty okolo 38, potom uz nic a dnes vecer mu stupla teplota zatial na 37,8, moze to mat nejaku suvislost s vakcinami? ... mali ste niekto taku skusenost?