Aké ste mali reakcie na MMR očkovanie?

emode
25. aug 2010

Naša pediatrička nám povedala, že by nemali byť žiadne reakcie a že je deťmi dobre znášaná, na 8. deň (včera) sa však u nás objavila teplota a dnes poobede už cez 38 st. Tak by som rada vedela, ako sa to prejavilo u Vás a hlavne ako dlho reakcia trvala. Ďakujem za odpovede.

maznacik007
25. aug 2010

my sme dostali rubeolu, vysyp, obrovsky napuchnute uzliny /niekolko nasobne/ , zvacsenie sleziny vysoka teplota, dostali sme to po 4 t od ockovania
tesne po ockovani mal teplotu a opuchnute na nozicke...

tato vakcina je inak najhorsie znasana detmi.. /co viem aj z okolia/ nasa lekarka tvrdila opak...

ja len dodam ze na kramaroch mi potvrdili ze reakcia na toto ockovanie MMR moze byt do 4 az 6 tyzdnov po ockovani a ze je to napisane aj v pribalovom letaku... /to som si neoverovala/ takze moze to byt z ockovania

anjelicek26
25. aug 2010

To uz urcite nema z ockovania, ak je reakcia na ockovanie - tak hned po nom, trvajuca maximalne tri dni. Zbehla by som k doktorke, nech malu prezrie, to bude nieco ineho 😔

jelencek
25. aug 2010

Nam nasa dr povedala, ze reakcia byva asi tyzden po ockovani, aj vyssia teplota 1-2 dni. My sme nemali ziadnu reakciu (uz je to 2 tyzdne).

ani3012
25. aug 2010

ach ☹ ....my máme ísť tiež na MMR očkovanie a veľmi váham.....malý síce nemal žiadne problémy po očkovaní,ale pri malej som nejaká nesvoja (ale to len pri tejto MMR).Asi dám na svoju intuíciu a očkovať ju teraz nedám.Keď bude staršia, nech sa rozhodne. Mňa len kvôli rubeole to láka zaočkovať ,aby nemala neskôr počas tehu problémy.

maximma
25. aug 2010

my sme ockovanie odmietli (uz v nemocnici) a odmietli sme nakoniec vsetko ockovanie, ale podla mna sa neriadte. Ja len chcem poradit, ze ked sa uz rozhodnete ockovat, pockajte do neskorsieho veku. MMR moze sposobit aj ine pridruzene ochorenia.

olifcek
25. aug 2010

ja MMR urcite posuniem...mam predcasniatko a nechcem riskovat...ale i keby bola narodena v termine, posuniem...

kasis
25. aug 2010

U oboch deti zvysena teplota na 7-8 den po ockovani, trvalo to 1,5 dna, teplotu mali okolo 38, dcera neviem ci to bolo sposobene vakcinou, v den ockovania mi prestala jest, jedla mikroskopicke mnozstva a po odzneni teploty uz zas papa vsetko a s kazdym 🙂

katren
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dara76
25. aug 2010
manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
spalka
1. okt 2010

presne tyzden po ockovani sme dostali teplotu do 38 a vysyp okolo ust, momentalne to trva 3 den ☹

jasminet
1. okt 2010

u nas na 9 den teplota okolo 38,7 - trvala 2 dni. pri predchadzajucich ockovaniach ani zvysena teplota, nic...
lekarka nas na tu teplotu upozornovala, takze sme to cakali.

diabolico
1. okt 2010

prežili sme bez horúčok a vyražok, ale dala som očkovat až v 18mesiaci 😉

mata222
1. okt 2010

my sme mali na 9 den teploty do 38, trvali 2 dni. potom vyrazky len po telicku a zatylku, najhorsie boli na 2 den po vypuknuti, ale chvalabohu na 3 den uz mizli 😉, vyslo to akurat na vikend, tak som to len natierala fenistilom . len teraz mame 2 tyzdne nadchu bez teplot..myslite, ze to moze byt este reakcia na ockovanie? vychadza mi to do tych 6 tyzdnov. v pondelok ideme k dr.

gabika7706
1. okt 2010

dcera mala hned vecer po ockovani 39,7 horucku a ta trvala cele 3 dni, 38,9 - 39,7 neslo zrazit nijakym sposobom, nozicku mala opuchnutu a ten plac ☹ ale, pravda, toto je nic oproti trvalym nasledkom...
teraz nas caka toto ockovanie u syna a neviem, zatial nie som na 100% rozhodnuta, ci ho dame zaockovat, minimalne sa budem snazit oddialit to na co najneskorsi termin 😒

emjee
2. okt 2010

@anjelicek26 prave na mmr nie su reaklcie hned ale aj po 11 dnoch (vid napr. http://www.sprievodcaockovanim.sk/povinne-ockov... Tieto reakcie sa začínajú 1 až 2 týždne po očkovaní a zvyčajne trvajú 1 až 3 dni. )

my sme ockovali takmer v 17m a krpec mal potom na 11. den zhorsenu orientaciu a koordinaciu - bol ako omameny, vela padal, nevedel udrzat rovnovahu, narazal do veci, ... preslo to po dvoch dnoch

denisocka
30. okt 2010

my sme chvalabohu MMR nemali a ani nedame u staršieho,u mladieho už nedam NIČ ... ale po hexách a jednom Prevenare - aktivovanie cytmegalovirusu, zväčšena slezina,petechie,prestal hovoriť - doteraz nevie povedat G -gaga a predtým gagotal o 106 😔 , strata rovnovahy, padanie anaražanie do steny a predmetov, vyražky,horučky,velmi malo papal - prestal priberat aj rast 😒 ... atd 🙄

ba80
30. okt 2010

aj nasa mala par dni horuckovala, ale inak nic... ma za sebou aj nepovinne ockovania a v pohode...

dominka11
30. okt 2010

my sme toto očkovanie zvladli najlepšie zo všetkych, aj ked som sa ho najviac bála, kedže som všeličo o nom počula...malý nemal ani teplotu a ani nebol plačlivy, nič 🙂

lea132
13. dec 2010

My sme 4.den po ockovani a malej sa vcera vysypalo licko,neviem,ci to je z toho,kedze dr hovorila,ze reakcia byva po tyzdni,ale nic nove nejedla,tak asi hej

cmulinko
13. dec 2010

ani jeden z mojich deti nemal nikdy ziadnu reakciu na ockovanie...maju absolvovane vsetky.

bobocka
14. dec 2010

tiez mam kadejaky pocit z tohto ockovania a kedze sa ockuje medzi 15-18tym mesiacom,tak ja som zvolila zlaty stred a budeme ockovat na prelome 16 -17teho mesiaca.urcite nebudem stat prva v rade na vakcinu,ale zas ani posledna.ja som toto ockovanie teraz riesila s pani doktorkou homaopatkou (a s erikousadek tu na konikovi )a poradila mi homaopatika,ktore pomozu predist neziaducim ucinkom.ovela som pokojnejsia.ale dodatocne sa da robit homeopaticky detox.staci sa nakontaktovat na lekara homeopata v tvojom okoli 🙂 pocula som,ze reakcia na toto ockovanie ,moze byt az 4-6 tyzdnov po ockovani,preto sa neodporuca aspon mesiac po mmr ockovat inymi vakcinami(napr proti hepa A co je dobrovolne ockovanie) keby bolo toto ockovanie take zle,tak by asi nebolo medzi povinnym ockovanim,ale v dobrovolnom,nie? 😉

diid
14. dec 2010

nedavam ockovat nic, mozno az po 2r.

pia22
14. dec 2010

Nikdy nedam svoje dieta zaockovat, na to ho mam prilis rada. Takze reakcia ziadna.

evina313
14. dec 2010

no my sme skocili v nemocnici na koznom ☹ vyhadzany po celom tele, teploty na 10. den - 40 stupnove...ale vyzeral fakt hrozne, akoby dostal tie osypky

sisaha
15. dec 2010

nemali sme ziadnu reakciu po ockovani 😉

desszi
15. dec 2010

odmietli sme MMR ockovanie, takze nastastie nemame reakciu, my sa aj tak dost natrapime s nasledkami po hexavakcinach.
mnoho deti je bez reakcii, ale rovnako vela ma nasledky, horucka je len jednou z malych komplikacii. (odporucam precitat si odkazy ktore uviedol manof). zial tymto veciam sa este stale nepripisuje dolezitost a zametaju sa pod kobercek.

marielik78
21. feb 2011

Moja Emmka mala 7 az 10-ty den male vyrazky, tie zmizli, no od 11. dna jej napuchli uzliny za uskom a na krku po oboch stranach... Ma to uz vyse mesiaca, mali sme to natierat octanovou mastou, malo to zmiznu do 10 dni 😠
Behame prave po vysetreniach, krvne odbery, ultrazvuk, vytery, imunologia a pod. ☹ Toto ockovanie nikdy viac ☹

ichbinich
21. feb 2011

Nic, ziadne reakcie na ziadne ockovanie, ani na povinne, ani na nepovinne, ani na MMR, ktoreho sa vsetci tak strasne boja... A to bol pri niektorych ockovaniach dokonca trochu soplavy.
Podla mna sa okolo ockovania robi zbytocna panika, ale to je moj nazor.