Ako zvládli vaše deti očkovanie v 5. rokoch?

nataliaslivkova
1. apr 2014

ahojte mamicky, chcem sa spytat , tie co ste boli nedavno ockovat deticky co dovrsili 5 rokov ...ako ste do zvladali ? popripade dali ste ci nedali zaockovat? mam z toho zmiesane pocity..

vdaka

babulina
1. apr 2014

velmi som to odkladala, vzhladom na to ze okolo 5tich rokov sme prekonali kiahne a riesili sme potrebu dioptrickych okuliarov, takze som nechala za ziadnu cenu ockovat, jedine ma trapil tetanus, ktory je obsiahnuty vo vakcine a nedal sa zvlast zaockovat, nakoniec po polroku nervacenia co kde chyta som ju dala ockovat, reakcia absolutne ziadna, ak teda neratam mierne zacervenu oblast vpichu

wandeirra
1. apr 2014

My sme neboli 5rokov chory okrem beznej nadchy a po 5rocnom ockovani vkuse infekcie kasel alergia...som z toho nestastna

mata2008
1. apr 2014

My sme mali očkovanie tiež odložené lebo sme mali antibiotika ale už sme 2 mes. po očkovaní a zvládli sme to bez problémov 🙂

kvieta
1. apr 2014

Trošku bolestivé miesto vpichu, no bez teplôt, obkladov, z očkovania odkráčala po svojich. Absolútne žiaden problém. Mám dojem, že ja som mala rameno po svojom preočkovaní viac napuchnuté a bolestivé ako dcéra nôžku.

evita123
1. apr 2014

nas to tiez caka, odkladam to, pretoze pred 2 mesiacmi mal kiahne... ale doktorka hovoirla, ze po mesiaci mozeme prist.. ale ked citam tie antiockovacie clanky.. tak som normalne na vazkach... Hovorila som o tom s pediatrckou, snazila sa mi veci vysvetlit, ale aj tak mam strach

janus02
1. apr 2014

Dcéra je po očkovaní necelé 2 mesiace,tiež som to rok odkladala,ale dali sme kvôli tetanusu a nemala žiadne problémy,len miesto vpichu mala 3 dni napuchnuté a červené...

fem
1. apr 2014

necudujem sa ti, ja som podobne na vazkach, skor proti, v tom veku je celkovo citlivy neurologicky aj psychologicky vyvoj dietatka, pride mi to opat dost ostre zasiahnutie do vyvijajuceho organizmu v citlivom veku, v ktorom prechadza do dalsej etapy.

matozazzo
1. apr 2014

nas ockovali az pred 6 rokom, tak nas pozvala pani doktorka. Ockovanie OK, na miesto vpichu sme prikladali studene, najprv hned ako sme prisli domov asi na 3 min, potom o pol hodiny opat tak o pol znova a bez problemov.

nae
1. apr 2014

Teoreticky nás to čaká za pár mesiacov, prakticky sa to konať nebude.

monika111111
1. apr 2014

Sme na tom podobne ako nae - teoreticky nás to tiež onedlho čaká, ale prakticky sa to v žiadnom prípade konať nebude. Keď sa niekto bojí tetanu, je to skôr o nedostatku informácií, treba si to naštudovať. Množstvo dospelej populácie nie je vôbec zaočkované. I napriek tomuto množstvu nechráneného obyvateľstva sa tetanus na Sk neobjavil od r. 2011 (www.epis.sk). Okrem toho, keď sa vám už stane nejaký úraz, prvé čo urobia na pohotovosti je, že vám podajú protitetanovku, bez ohľadu na to, či ste očkovaní.

dusana1
18. apr 2014

Mne uz tiez hovorila lekarka, ze nas caka preventivka spojena s ockovanim. dcerka ma v juni 5 rokov. Doteraz sme ockovali, vsetko bez nejakych vedlajsich ucinkov, avsak teraz som na vazkach. Naviac dcerka pred mesiacom prekonala ovcie kiahne a odvtedy bojujeme s chorobami, slintavka a mononukleoza...Tak dufam, ze lekarka nas nebude nutit do ockovania, lebo mononukleoza sa lieci pol roka, ani do skolky nechodi...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikimax
21. apr 2014

všetky očkovania, ktoré by čakali naše deti máme odložené - Navždy! 😎 Už nám očkovanie spôsobilo nešťastia a zdravotných problémov až-až.... 😝 😠

bianca
21. apr 2014

dokadala som to lebo z kazdej strany sa na cloveka valia rozne informacie ale nakoniec sme to zvladli najlepsie z doterajsich ockovani. 3dni teplotka

vinifred
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evina313
23. apr 2014

ach, tak dnes sme to dali...nie som z toho nadšená, bojím sa ako to zvladne, ale nakoniec som sa rozhodla dať zaočkovať.
po MMR skončil v nemocnici na týžden, minulý rok prekonal čierny kašel...tak mam z toho des, tak držte palce 😉
a inak, moja sestra robí na detskom v nemocnici v Rakusku a vravela, že strašne vela detí maju s čiernym kašlom a tuberkulozou !!!! kedže v Rakúsku to je na dobrovolnej báze...

stanislavao
23. apr 2014

syn bol ockovany a ziadne neziaduce ucinky nemal. uplne normalne bezne ockovanie. urcite moznost vedlajsich ucinkov je omnoho mensia, ako prepuknutie danej choroby.

marthuska
4. máj 2014

Otazka znie, ako dieta zvladlo ockovanie a hlavne ze pisu mamicky, ktore nedali ockovat🙂 logicke, vsak? Napr tbc, hlavne ze sa zrusilo v sr povinne ockovanie, akoze hura. Ale to, ze v ciganskych osadach na vychode je tubery vela...

jankapiknova
4. máj 2014

v tichosti bez plaču ,s usmevom a bez akychkolvek reakcii 😉

keram3053
4. máj 2014

Doteraz sme nemali po ziadnom ockovani problemy.Este nas caka kliestovka posledna davka tak uz pripravujem maleho psychiku aby sme to zvladli tak ako naposledy,ked doktorka nechapala ake boli deti v pohode. Sa mi osvedcilo detom pekne vysvetlit co a preco to musi byt.

nufanek
4. máj 2014

My sme zatial ockovanie posunuli, ale myslim, ze ho odmietneme. Stale mam pred ocami svoju, teraz uz, 9 rocnu sesternicu. Ockovana bola ako 5 rocna v maji a hoci mesiac, dva po bolo vsetko ok v oktobri jej prestalo chutit jest, zacala byt vyrazne bleda a na vianoce boli uz na onkologii s leukemiou :( niekolkokrat malo dieta na male a to doslova, nastastie modlitby celej rodiny boli vyslisane a sesternicka je tretiacka na zs. Lekar im naznacil, ze za leukemiou je ockovanie a podobnych pripadov 5,6 rocnych deti je na onkologii naozaj dost. Takze ani to, ze dieta je tyzden ci 2 mesiace po ockovani v pohode nie je zarukou, toho, ze ockovanie bolo vyborne zvladnute :(