Aký je váš názor na povinné očkovanie na Slovensku?

careamell
14. aug 2012

Táto téma je tu viac krát opakovaná, no málokto sa k nej vyjadruje. V poslednej dobe som tu však zaznamenala viac reakcií, viac negatívnych...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/14petulka88/...
http://simonka.webnode.sk/o-nas/...
Veríme štátu, pediatrovi, veď prečo by chceli pre nás niečo zlé, prečo by nás nútili k niečomu, čo by nášmu dieťaťu uškodilo...Ale priznajme si, čítame príbalové letáky od liekov? Čítame ich aj od vakcín, ktoré dávame pichať do nášho malého mimi?
Mnohé si poviete, je to dané štátom, nečítam, neštudujem, je to dané, tak prečo sa mám zaujímať?
Ak to vezmem laickým rozumom, v mnohých európskych štátoch nie je očkovanie povinné. Ako to, že tam nemajú epidémie, existuje obrovská migrácia ľudí, ako to, že tu nič také nie je?
Na MK je jedna téma ,,Nesúhlas s povinným očkovaním". Ale pochybujem, že ich mnohé mamičky čítajú. Tu sú najmä odporcovia očkovania.
Tak, ako si mamičky čítajú a študujú vlastnosti kočíka, ktorý vyberá pre svoje mimi, by si každá mala preštudovať aj túto problematiku.
Aký je teda váš názor na povinné očkovanie na SR? Študujete si sama informácie a príbalové letáčiky, či dôverujete pediatrom?

prevenar
29. sep 2013

@nae ..zrejme to bude rovnaka pravda, ako ta ,ze ockovanie je uplne bezpecne 🙂

adsumus
29. sep 2013

Opakovane nás tu antivax presviedča, že NIKTO už pomaly neočkuje. Ako je potom možné, že Veľká Británia má v tomto roku najvyššiu zaočkovanosť MMR od zavedenia očkovania? Antivakcinistické bububu majú už pekných pár rokov za sebou, ked im zaočkovanosť poklesla až na 80% v rokoch 2003/2004. Dnes majú 92,3% detičiek zaočkovaných #mmr . AJ zopár epidémií, bohužiaľ, za sebou. Pôjde aj Slovensko touto cestou?

http://www.dailymail.co.uk/health/article-24331...

petot
30. sep 2013

@adsumus Ešte sem pre úplnosť daj linku o tom, ako majú rekordný výskyt autizmu.

adsumus
30. sep 2013

Nárast autizmu v Japonsku po ukončení MMR očkovania.

prevenar
30. sep 2013

- cize 4 roky ockovali a autizmus vyletel do neba ^^ ..potom prestali a o 6 mesiacov zacal prudko klesat 😲 a to ma byt dokaz akoze coho ? neskodnosti vakcin ?? 😀 hahahaha
- japonsko zrovna nesledujem ..ale co sa stalo medzi 93/94 ? zakazali ockovat totalne ? , prestalo to byt povinne ? je to povinne, ale ockuju az po 2ch rokoch ? lebo to je dost podstatne 🙂

prevenar
30. sep 2013

@adsumus prosim ta, SKUS uz pochopit a nejak si to zapamatat (lebo sa to iste uz opakuje celu vecnost)

- NIKDY som netvrdil ,ze " .. že NIKTO už pomaly neočkuje" a ani som NIKDY nikoho nevidel napisat nieco take v ramci modreho konika . to pises o kom preboha ? z akeho statu, alebo vesmiru ? ..vysvetlenie ,ze preco sem (pokial ja viem) NIKDY nikto take nenapisal , je ten :

...................................................!!!!!!!!!!!!!!!!........Z.E....N.A.S....T.O....N.E.Z.A.U.J.I.M.A.......!!!!!!!!!!!!!!!

ze kto a kolko ockuje a ci ockuje ! je nam to proste jedno ! ockujte rovno aj vsetci 100x za tyzden ! nikomu z nas to spanok nepokazi ^^

jedine co nas v skutocnosti zaujima je :

..................................................!!!!!!!!!!!!!......S.L.O.B.O.D.N.A....V O L B A....V...O.C.K.O.V.A.N.I.....!!!!!!!!!

a nie! ..za slobodnu volbu nepovazujeme to , ked za nu dostanes pokutu 330e na dieta a si predvolana 8x na urad ako zlocinec ^^

sorry, pisal som to zvyraznene, aby si si vsimla podstatu a nejak ju skusila pochopit ..lebo nie som si celkom isty, ci dokazes precitat mensi font ^^ ok, ked to bolo napisane velkymi pismenkami, snad sa uz k tomu nebudeme musiet zas vracat o tri dni ..

martinjasen
30. sep 2013

V tejto teme uz nie je diskusia.
Z kazdeho prispevku citit nevrazivost voci inym diskutujucim, bez snahy pochopit druhu stranu. Prosim piste si internu postu. Toto je iba divadlo, ktore hrate pred tymi, ktori si tuto temu citaju. Ak znovu uvidim prispevky v podobnom duchu bude to znamenat zakaz prispievat do fora.

Plati to predovsetkym pre @prevenar @kvieta @adsumus

Tuto temu uzamykam.

Martin Durina
Asmira Team