Čo mi hrozí ak odmietnem očkovanie?

17. feb 2014  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
habibi78
32
Registrovala sa 4. februára 2009 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 3234 príspevkov. Má 28 priateľov. Okres Bratislava.
 @alexka73 tak nech ti ho pekne vystavi a da.... je to jej povinnost...ak si pozries v spravach napriklad ze vakcina c. xy bola problemova tak si hned vies skontrolovat v preukaze cislo ockovacej vkciny, ktorou bolo ockovane tvoje dieta...
17. apr 2013 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kaby
1
Registrovala sa 3. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 413 príspevkov a 5 inzerátov. Má 1 priateľa.
 ahojte, vopred sa ospravedlnujem, ze sa idem pytat to, co je tu uz mozno napisane, ale skutocne casovo nezvladnem citat to mnozstvo prispevkov k teme ockovanie. Pevne verim, ze sa najde niekto kompetentny kto mi poskytne komplexne, mozno i odborne informacie...
Potrebujem zistit, ci sa nieco tento rok zmenilo v oblasti "nahlasovania" rodicov na hygienu, v pripade, ze dieta ockovat nedaju... Pravnu analyzu ochrany osobnych udajov z oktobra 2012 na stranke rizika ockovania som citala... Neviem ci jej bezny laik rozumie, a ci nieco z nej vyuzije... vlastne ani neviem ci je este aktualna...
Dalsia vec, akym sposobom je najlepsie "odmietnut" ockovanie mmr a ockovanie proti pneumokokom synflorixom ci prevenarom... Doktorka mne osobne oznamila, ze napise do karty, ze ockovanie odmietam , napriek tomu ze som jej niekolko krat povedala, ze neodmietam ockovanie, ale neziaduce ucinky vakciny. A ze teraz podla noveho nas MUSI NAHLASIT... ale podla coho noveho neviem... Co robit v takej situacii? Mam napisat sama nejake vyhlasenie, alebo? ak ano, v akom zneni? Nepodpisala som jej nic a ani nepodpisem... povedala mi, ze nemusim, podpise to ona a sestricka ako svedok...
Ako sa vola mmr vakcina oficialne?
Dakujem za informacie, ak by si niekto nasiel cas, moze mi napisat aj obsiahlejsie. Vopred dakujem.

p.s.: dieta mame zaockovane hexou... neziaduce ucinky ako teploty neboli - skor poruchy osobnostne a vo forme atopickeho ekzemu, ktory mame dodnes... Po druhej davke prestalo dieta rozpravat a po tretej bolo nezvycajne agresivne, neskor sa objavili dokocna petechie... ale tieto veci nestoja lekarke za to, aby to nahlasovala. Toto s takou huzevnatostou do karty nepise a myslim si, ze ani nenahlasuje.....
18. apr 2013 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nae
Registrovala sa 10. augusta 2011 na modrykonik.cz. Pridala 3608 príspevkov. Má 17 priateľov.
 @kaby ahojky, vačšinu z týchto otázok preberáme aj v téme Nesúhlas s povinným očkovaním. http://www.modrykonik.sk/skupina/1799/ Existuje aj súkromná skupina, ak by si chcela, napíš uživateľovi s nickom prevenar.
Len stručne - MMR vakcína sa volá Priorix. Nič podstatné sa v nahlasovaní nezmenilo, "natiera" sa jedna radosť. Výška a udeľovanie pokút je v každom okrese individuálna. Odmietať stačí ústne, neexistuje zákon ukladajúci povinnosť čokoľvek podpisovať.
Držím palce!
18. apr 2013 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
irenkask
14
Registrovala sa 29. mája 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1875 príspevkov. Má 13 priateľov.
 @kaby Jáj, to ste dopadli ešte dobre, naša malá dostala po druhej hexe rakovinu neuroblastóm, nenahlasoval takisto nik, lebo tu panuje odbitie rodiča lekárom že ste na všetko čo dostanete z vakcín mali tzv. predispozíciu, následne vám genetik zaťuká na čelo že kto vám také bludy narozprával že to vôbec nie je pravda.
Prepúšťaciu správu kde mala uvedené že atypická reakcia na vakcínu pred nami rok skrývali, nevedeli sme vôbec že existuje a náhodou nám ju vytlačila iná lekárka z nemocnice kde malú diagnostikovali.
Lekárka nám povedala že bojujte ja mám takýchto detí poškodených povinným očkovaním desiatky denne pred ordináciou.
Ale nenahlásia nič , lebo by bolo jasné že vakcíny nefungujú vôbec tak ako si to lekári myslia, iba škodia s nulovým efektom. emoticon
18. apr 2013 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
girlie81
Registrovala sa 1. februára 2011 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 52 príspevkov. Má 2 priateľov. Bratislava, okres Bratislava.
 @kaby Ahoj emoticon Rada by som sa opýtala, ako ste dopadli pri odmietnutí MMR u pediatra? Práve som si prečítala zbežne túto tému, skôr novšie príspevky a momentálne riešim rovnaké otázky. Zatiaľ len manžel oznámil našej pediatričke, že MMR odmietneme...samozrejme chce od nás niečo podpisovať a vopred oznámila, že nás bude musieť nahlásiť.
Dcérka je taktiež očkovaná "len" hexou...po druhej dávke nám úplne prestala blabotať. Asi po troch týždňoch znova trošku začala. Boli aj nočné plače, bolesti nožičiek po vpichoch a zvýšená teplota. Na toto nám bolo povedané, že je to bežné emoticon
Ďakujem za odpoveď emoticon
28. máj 2013 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lenoka
Registrovala sa 4. januára 2014 na modrykonik.sk. Pridala 3 príspevky.
 Ahojte,
termin ockovania MMR sa nam blizi a ja by som chcela poprosit mamicky z BA /prip. okolia - Senec, Pezinok/ info do IP, ak nahodou maju pediatricku, ktora ich do toho netlaci a prip. ich ani nenahlasila... budem vam velmi vdacna!
4. jan o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ssisska
Registrovala sa 28. augusta 2012 na modrykonik.cz. Pridala 532 príspevkov.
 Velmi zaujmava prednaska od Anity Petekovej na www osud cz. Proti ockovaniu.
31. jan o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tin007
Registrovala sa 13. septembra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 5037 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Bratislava.
 Beseda o ockovani (6.2. s MUDr. Simovicovou, p. Vranskou, prof. Glasom a p. Tuharskym) na stiahnutie, obsahuje aj prezentaciu p. Tuharskeho http://ulozto.sk/x789rWSA/dubravkaba-6-2-2014-povinne-ockovanie-wmv
8. feb o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy". Poznámka admina: “spam”
10. feb o 08:53 • mahatma772
fotoportrét
fotoportrét
fialllka
17
Registrovala sa 8. júna 2006 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 4626 príspevkov. Má 39 priateľov. Považská Bystrica, okres Považská Bystrica.
 ahojte

chcem sa informovať, riešil niekto z Vás už RUVZ?
v piatok sme dostali od nich liebesbrief a čakala som, pohovor emoticon ale prišlo nám na 4,5 A4 napísané poučenie o možných následkoch týkajúcich sa ohrozenia zdravia dieťaťa ako aj verejného zdravia v prípade nezabezpečenia povinného očkovania u svojho dieťaťa.
Boli tam všemožné paragrafy ohľadom povinnosti očkovania a tým, že nezabezpečíme resp. odmietneme povinné očkovanie svojho dieťaťa vystavujeme ho riziku vzniku následkov týchto prenosných ochorení ... a každé ochorenie bolo rozpísané.
Na záver bolo, že prípade záujmu zo strany zákonných zástupcov môžeme využiť Vakcinačnú poradňu, ktorá je zriadená na príslušnom RUVZ, kde miestny epidemiológ rieši aj otázky týkajúce sa povinného pravidelného očkovania a je do nej potrebné sa vopred objednať.

neviete, či treba na toto nejako reagovať? poslať nejakú odpoveď na RUVZ? vďaka
17. feb o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
fuska
47
Registrovala sa 21. februára 2010 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 3341 príspevkov a 1 článok. Má 32 priateľov.
 @fialllka Ja som to odignorovala, nemaju to podlozene ziadnym zakonom. A co viem, odignorovali to vsetci, co v mojom okoli odmietli nejake ockovanie.
17. feb o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš

Podobné diskusie

Populárne albumy