Je vaše dieťa očkované ,,kontaminovanou" vakcínou Infanrix Hexa?

careamell
8. okt 2012

Dnes som zistila, že môj synček dostal kontaminovanú dávku Infanrixu Hexa. Zistíte to podľa skontrolovania šarže vo vašej zdravotnej karte a porovnaním s týmto odkazom. http://www.sukl.sk/buxus/docs/Inspekcia/Postreg...
Dostali ste aj vy túto vakcínu? Koľko je nás aspoň tu na Koníku.

luci112
8. okt 2012

zajtra musím zistiť, zavolať lekárke

evitka82
8. okt 2012

no a co idu robit ked je zaockovane tou kontaminovou?co vam povedala dr? nemali by to oni kontrolovat a volat nam?

tanula84
8. okt 2012

aj ja zajtra volám,dúfam,že sem nebudeme patriť,ale už teraz mi je do plaču ☹

sirinka
8. okt 2012

moje ano

milek
8. okt 2012

Prvá naša očkovacia dávka bola kontaminovaná 😠

rodinkaab
8. okt 2012

práve mám zdravotnú kartu od lekárky doma a zistila som, že aj náš malý bol už v januári očkovaný touto očkovacou látkou ☹

zigzag
8. okt 2012

...som zvadava kolko mamiciek sa otvoria oci.... v kazdej sarzi vakcin su neake tie bacily a ine naviac, ved to sa neda ustrazit, preto su uz rovno vo vakcine antibiotika a protizapalove latky, aby drzali na uzde zapaly a reakciu organizmu ,

....a co by robili ??? nic nebudu, slovenko nema fond na odskodnovanie ludi poskodenych ockovanim, ako je v inych statoch, aj napriek tomu,ze ockovanie je povinne zo zakona, ostavaju iba oci pre plac a vycitky..."preco som sa nezaujimala skor o to co necham pichnut do tela svojho dietata??? "

nanulik
8. okt 2012

uf našťastie nie

lejlla
8. okt 2012

tiez sme boli min.tyzden 😖

zuzub
8. okt 2012

našťastie nie 😝

carmella
8. okt 2012

hojte ja som v zahranici aj maleho sme dali zaockovati touto vakcinou. od ktoreho data bola tato ock. latka kontaminovana ☹

lucky14
8. okt 2012

Prave som to skontrolovala v ockovacom preukaze a nastastie my mame ine cislo sarze. Dufam ze sa to coskoro vyriesi kocky a deticky budu len zdravucke. Ziadne nasledky. 🙂

ginepra
8. okt 2012

Našťastie sme to svinstvo odmietli 😝 To, že sú vakcíny kontaminované, nie je nič nové pod slnkom, žiaľ... Ale vždy je to smutné, keď to vypláva na povrch práve vo svojej vlastnej krajine... Je mi ľúto mamičiek, ktoré teraz tŕpnu a boja sa o zdravie svojich detičiek... 😔

cany1
8. okt 2012

ja som sa dnes tiež pokúšala zistiť v očkovacom preukaze, či moje dieťaťa bolo očkované tou kontaminovanou vakcínou...ale nezistila som nič, nakoľko tam nie je napísané číslo šarže. Zajtra volám dr. - len či sa dovolám, 😠 keďže každá jedna mamička bude určite volať a zisťovať. Mám obavy...a tiež by som chcela vedieť ako budú ďalej postupovať s tými deťúrencami, ktoré to "schytali" ☹ Nechápem ako môžu niečo také vôbec vypustiť...len vidina peňazí nič viac.

monca1991
8. okt 2012

baby a koko dozadu to ma byt?ak mame 2 rocky plati to aj pre nas?

luciferkax
8. okt 2012

My nemáme očkovací preukaz, teda, ešte som ho nikdy nevidela.. žeby ho mala dr. v karte? Odkedy sa používa táto šarža?
My máme 20 mesiacov, mohli sme ju "schytať"?

soldi
8. okt 2012

ja som sice proti ockovaniu, ale toto mi pride ako zbytocna hysteria. vobec nie je potvrdene, ze vakcina bola kontaminovana. keby skutocne bola, tak by sa to s najvacsou pravdepodobnostou ukazalo ihned.

skor by ma zaujimalo, ze ako je mozne, ze na to prisli az viac ako rok po vyrobe. resp. aky je skutocny dovod na stiahnutie vakciny, lebo toto mi pride skor ako zasterka. tym duplom, ze s tym prisiel samotny vyrobca vakciny.

mysenac
8. okt 2012

Mamičky, aj ste čítali to rozhodnutie? Píše sa tam, že samotná vakcína nie je kontaminovaná, len je potenciálna možnosť kontaminácie výrobného prostredia...nešírte paniku

rora
8. okt 2012

Ano bola zaockovana a dokonca dvakrat, v januari a v marci :(

kralicica
8. okt 2012

sárinka bola očkovaná prý krát 26. 4. a druhú dávku 28. 6. bola očkovaná kontaminovanou?

mapa
8. okt 2012

Pozeram, ze v tom rozhodnuti su 2 rozdielne cisla sarze! v casti "nariaduje sa" je cislo A21CB191B a v odvovodneni je cislo A21CA191B.... Vie niekto vysvetlit tieto rozdielne udaje? (B/A) 😕

nexa
8. okt 2012

exp. je 1/2014 a podla pribaloveho letaku vydrzi 3 roky takze vyrobena bola 1/2011

kralicica - musis si zistit cislo sarze. bud je zapisany v ockovacoom preukaze alebo priamo u doktorky v karte.

beatrice28
8. okt 2012

môj malý má 14 mesiacov a pred mesiacom a pol sme boli na očkovaní, takže to znamená, že aj on mohol byť zaočkovaný kontaminovanou vakcínou?

tilly24
8. okt 2012

v tej sprave sa pisalo ze ta vakcina vola vyrobena v kontaminovanom priestore, ale ze produkt samotny nie je kontaminovany, tak uvidime ze ako s atobude riesit, kedze tou vakcinou bolo ockovanych strasne vela deticiek 😒

sonazitnanova
8. okt 2012

dnes v nocnych spravach bude o tom

1234lubka
8. okt 2012

no mna to ani nezaujima, maly ma 8 mesiacov a nemal ziadne ani minimalne tazkosti, ta vakcina nieje kontaminovana len prostredie v ktorom bola vyrobena @careamell

palomka
8. okt 2012

ja som dnes volala nasej detskej a opytala sa akou vakcinou bol ockovany, nastastie to bola ina sarza. teraz bude mat 7m tak som sa velmi bala, ze ju dostal 2x 😒 strasne ☹
skuste si zavolat k detskej a opytat sa, mala by to mat bud v ockovacom preukaze alebo v karte napisane

nonika
8. okt 2012

Zeny sa preberte...citajte to co je napisane a nedomyslajte si....je to chore aky cirkus tu robite..... .dnes netocite o nicom inom a pritom asi poniektore neviete citat!!!

katy1979
8. okt 2012

Len taka pripomienka. vakcina je na trhu dva roky. Ako by mohli teraz zistit ze pred dvomi rokmi bolo kontaminovane prostredie? To nie je o hysterii len udany dovod je viac nez pochybny

veriiii
8. okt 2012

To je nejaka blbost s tym kontaminovanym prostredim,vzdy sa robia stery povrchov ,filtrov na laminaroch a aj mikrobilog.kontrola vzduchu a stery sa kultivuju pred samotnym zacatim vyroby,kultivacia sice trva aj tyzden, ale dovtedy sa predsa nova sarza neuvolni..a skuma a kultivuje sa aj samotna sarza sterilneho lieku.Zeby to bolo s vakcinami inak?