Juvenilná justícia a neočkovanie

emita
9. sep 2013

Bola som rozhodnutá že nedám deti ďalej očkovať, ale teraz keď strašia s juvenilnou justíciu, som na pochybách. Čo ak mi vezmú dieťa, lebo som ho odmietla očkovať? Nebojíte sa?

miriem
9. sep 2013

Tiez som uz nad tym rozmyslala ☹

mia551
9. sep 2013

v poslednom cisle casopisu dieta je aj vyjadrenie ministerstva k tomuto... v skratke, neockovanie dietata nie je dovod na odobratie. uvadzaju tam logicke dovody, preco by to tak malo byt, ale ci to tak bude aj v praxi... 😒

prevenar
9. sep 2013

skoda ti zakladat novy prispevok ...vsetko mas popisane a vysvetlene v tejto skupine. https://www.modrykonik.sk/skupina/3456/

- tie "vysvetlenia" ministerstva su uplne smiesne a ide len o to opit ludi rozkom. staci sa pozriet , ake "zmeny" sa snazia priniest . JJ bude nastrojom na terorizovanie uplne kazdeho

- kazdeho kto neockuje
- kazdeho , komu sa nieco "nelubi"
- nastroj na vybavovanie si osobnych uctov
- a bude to novy druh biznisu , tak ako je to v zahranici. vstupi do toho sukromny sektor - tebe odoberu dieta za modrinu a predaju ho hocikomu za tisice eur.

treba to zastavit kym sa to da !!! (co nebude trvat vecne)

https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialRevi...

Zásadná pripomienka nad rámec predkladaného návrhu:
Zásadne žiadam v čl. I za novelizačný bod 59 vložiť nový novelizačný bod 60, ktorý znie: „60. § 52 sa dopĺňa odsekom 7, ktorý znie: „(7) Každé odmietnutie povinného očkovania alebo nedostavenie sa na povinné očkovanie, ak očkovanou osobou má byť maloleté dieťa, hlásené regionálnemu úradu verejného zdravotníctva podľa odseku 5 písm. b), sú povinní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti a zdravotnícki zamestnanci oznámiť úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v mieste bydliska maloletého dieťaťa.“.“. Zároveň je potrebné v čl. I doterajšie novelizačné body primerane preznačiť. Odôvodnenie: Považujem za nevyhnutné, v súvislosti s potrebu prepájania opatrení jednotlivých systémov na zabezpečenie ochrany života a zdravia detí, zabezpečiť úradu práce, sociálnych vecí a rodiny informácie indikujúce možné rizikové miesta v starostlivosti o maloleté dieťa.

https://lt.justice.gov.sk/Document/DocumentDeta...

Text pripomienky: Zásadne žiadam v čl. I za novelizačný bod 59 vložiť nový novelizačný bod 60, ktorý znie: „60. § 52 sa dopĺňa odsekom 7, ktorý znie: „(7) Každé odmietnutie povinného očkovania alebo nedostavenie sa na povinné očkovanie, ak očkovanou osobou má byť maloleté dieťa, hlásené regionálnemu úradu verejného zdravotníctva podľa odseku 5 písm. b), sú povinní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti a zdravotnícki zamestnanci oznámiť úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v mieste bydliska maloletého dieťaťa.“.“. Zároveň je potrebné v čl. I doterajšie novelizačné body primerane preznačiť. Odôvodnenie: Považujem za nevyhnutné, v súvislosti s potrebu prepájania opatrení jednotlivých systémov na zabezpečenie ochrany života a zdravia detí, zabezpečiť úradu práce, sociálnych vecí a rodiny informácie indikujúce možné rizikové miesta v starostlivosti o maloleté dieťa.

emita
autor
9. sep 2013

@prevenar ďakujem za odpoveď.

maria1989
9. sep 2013

@emita ako som už niekde písala, Slovensko na takého zásahy nie je vôbec pripravené, veď ak by len celý Luník 9 mali zobrať, kde by tie detičky umiestnili? a nemôžu to predsa vzťahovať len na určité skupiny obyvateľstva 😉 okrem toho tí občania by ich rovno asi pozabíjali 😀

kveta
9. sep 2013

@maria1989 Nuz, tak si pozri pripady bielych deti odobratych rodicom. Pre socialku je lahsie zobrat dieta s kultivovanej rodiny, nez agresivnemu nekultivovanemu rodicovi. A realne sa to deje.

maria1989
9. sep 2013

@kveta práve nad tým rozmýšľam, že oni by asi do tých osád ani nechodili... kto by ich prinútil? 😒 zachvíľu tu poberú decká a nás začipujú ako psov

nae
9. sep 2013

Nebojím sa.

7katka
9. sep 2013

su nejake peticie?

7katka
9. sep 2013

Stat sme my, nase deti, politici by mali zastupovat nasu volu a nie si robit, to co im vyhovuje,kedze su pla teni z nasich dani, nechapem, preco im to dovolime, aby si cca 15 ludi robilo,co chce s 5 mil. Slovenskom

7katka
9. sep 2013

Na Islwnade, ked bo prevrat, zakony sa schvalovali cez ludi-net, politici bali sa schvalit cokolvek, lebo hned boli nepokoje, preco nie aj tak u nas?

66misulka
9. sep 2013

@7katka https://www.modrykonik.sk/skupina/3456/ tu sa vsetko dozvies velmi dobra skupina🙂

7katka
9. sep 2013

dakujem, hned sa zacnem angazovat, to je tak ked ludia chcu zit bez Boha, som veriaca a verim, ze modlitba ma velmi silnu moc, tak ako to bolo i v Chorvatsku

7katka
9. sep 2013

kde vsade mozem vylepit plagaty, aby mi to nestrhli?

prevenar
9. sep 2013

@emita dovolim si citovat uzivatelku a moderatorku diskusie o JJ . velmi dobre to zhrnula par vetami .

"halienka
v zahraničí sú školení všetci, čo prichádzajú do kontaktu s deťmi na to, aké prejavy u dieťaťa môžu znamenať týranie alebo zanedbávanie a ak také dačo zbadajú tak majú okamžite nahlasovať. Čiže sú to hlavne udania a potom soc. systém má v zázname rodiny, ktoré nejakým spôsobom ich už predtým žiadali o pomoc, o sociálne bonusy (čo je veľká chyba prisťahovalcov, lebo skoro všetci idú hneď žiadať o soc. bonusy) alebo čokoľvek iné. Tieto rodiny sú už sledované a stačí ak sa vyskytne nejaký maličký problém a hneď je zámienka na odobratie. Ale počula som už aj také fámy, že "udavači" chodia aj do detských centier, na ihriská atď. a pozorujú, vyhliadnu si dieťa, ktorá sa zdá vhodné a potom čakajú na príležitosť, ktorá by mohla byť použitá ako dôvod na odobratie - matka sa na dieťa rozkričí, capne po zadku, alebo čokoľvek iné, tam sa za dôvod považujú skutočne rôzne banality. No a udá ich a soc. pracovníci tam majú už tak veľké práva, že nemusia preverovať, či je to pravda, nemusia mať súdny príkaz, proste "preventívne" prídu a ihneď odoberajú dieťa s prísľubom rodičom, že keď sa situácia vysvetlí, dieťa vrátia. Problém je, že sa tak skoro nikdy nestane, lebo oni vlastne nepočúvajú váš názor ani názor dieťaťa, a ak sa aj ukáže, že dieťa netýrate, nájde sa vždy niečo iné čo môžu použiť dodatočne, napr. obvinia matku že dieťa príliš ľúbi, lebo pri tých stretnutiach, keď jej dovolia ho vidieť raz za mesiac tak ho príliš objíma. A tak napíšu do správy, že matka dieťa obmedzuje zadúšajúcou láskou, no a zas majú dôvod, prečo dieťa do rodiny nevrátiť. Rodina sa finančne pomaly ruinuje, lebo si požičiava peniaze na súdy, právnikov, dochádza na stretnutia, čiže za pár mesiacov je zlá fin. situácia ďalším dôvodom prečo dieťa nevrátiť do rodiny, no a tak sa to môže ťahať aj roky... U nás sociálka takéto právomoci ešte nemá, ale práve sa rozbieha proces aby sa im právomoci zvýšili."

7katka
9. sep 2013

u dr., ZUS, v skole, v praci?

7katka
9. sep 2013

tak to bezi vo Viedni, staci aby si zvysil na ulici hlas na dieta, toboz ho tapol po zadku a uz dieta nemas a vraj demokraticky stat, skor politicky stat. ze ti ludia maju na to zaludok a svedomie, to svedomie im chyba

bralilienka
9. sep 2013

zvažovala si, že nedáš očkovať, čiže vpraviť toxíny do tela svojho dieťatka, ale kedže straší nový zákon, tak tie toxíny dieťatku dopraješ, pretože máš strach, že ti zoberú dieťa? nech uvažujem ako uvažujem, o to im práve ide, ale nedopusťme to! držím palce. ostaň pri zdravom rozume

vejula
9. sep 2013

@bralilienka volba menšieho zla... bohužial... ale rozumiem tomu prečo tak uvažuje.

veronikax
9. sep 2013

Snazia sa ludi pritlacit k muru ... A pevne verim ze sa im to nepodari. Pocet neockujucih deti je narastajuci a skoro je to polovica populacie u nas .. Co je uzasne... Lebo na neockovanie este nezomrelo ziadne dieta... co sa o ockovani neda povedat... tam je to na desiatky.. ak nie viac. Chcu odobrat dieta... ze sa "vraj" rodic o neho nestara ?? ALe nechaju vam pichat svonstva do deti ? Ktore chcu akoze ochranovat ? Preto nezabezpecuju ochranu detii pred nimi ??? Co to vsetko vymyslaju ?? Svinske peniaze... za vsetkym su len oni..
k nabozenstvu sa radsej nevyjadrujem ..... tam to tak isto nie je velmi kooošer...
Ja pevne verim, ze tie peticie... ktore uz putuju po mestach ... pomozu ... a ze nedopustime taku neskutocne hroznu vec ako je JJ .... svinstvo !! A samozrejme ze ciganov sa to zase nebude tykat....

adsumus
9. sep 2013

@veronikax Tie čísla predstavujú percenta zaočkovanosti v rôznych karjinách, okolo 50% je zaočkovanosť iba v zaostalých afrických krajinách, všetky vyspelé štáty majú nad 90% a stále to stúpa. To isté platí pre Slovensko.
http://apps.who.int/immunization_monitoring/glo...

7katka
9. sep 2013

vsetko, co sa povie v mediach je ucelovo zmanipulovane, aby to vyhovovalo, kto potrebuje a zaplati si, ci ohladom cirkvi i inych veci.
U nas taka peticia nebezi,aspon som ju nikde nezachytila ani plagaty, zeby tu ludia zahrabali hlavy do piesku?

vroni
9. sep 2013

@7katka, prosim ta prestan tliachat. Vo Viedni mozes na ulici s dietatom robit co len chces, ani pes po tebe nestekne (cize presne opacny problem). Socialka sa dietatom (mozno) zacne zaoberat az PO hlaseni NEMOCNICNEHO lekara (ani pediater ani skola ani susedia nic urobit nemozu) Lekar prehlasenie o neockovani zaklada do karty, nikde nic nenahlasuje (nesmie nahlasovat), rodic nikomu (ani lekarovi) nie je povinny zdovodnovat svoje rozhodnutie - vyhradne pravo rodica o rozhodnuti ockovat ci nie je definovane zakonom. (situacia sa tyka vyhradne Rakuska)

veronikax
9. sep 2013

@adsumus tak to som sa riadne sekla... ospravedlnujem sa ... tak to sme ludia potom riadne ovce :/

7katka
9. sep 2013

moja byva mi tam sestra, tak o tom nieco viem, o ockovanie nejde, ide o odobratie dietata na zaklade nahlasenia o tyrani

7katka
9. sep 2013

ockvanie je tam o niecom inom, to by som brala,z toho hladiska som aj uvazovala o prestahovani sa za nou i detmi

anjelicek26
9. sep 2013

@veronikax - populacia su vsetci.. medzi detmi narodenymi za poslednych 5 rokov su tie cisla uplne ine. A aj keby som mala byt jedina, aj tak svoje rozhodnutie nelutujem.

veronikax
9. sep 2013

@anjelicek26 nedala si ockovat ?

vroni
9. sep 2013

@7katka, byvam tu 10 rokov, moj muz je Rakusan a so socialkou mame "rodinny" kontakt (tetka je tam sefka). Na zaklade udania socialka nemoze vobec nic a zobrat ti dieta nemoze ani keby si ho zmlatila pred zrakmi doktorov uprostred nemocnice (a tolko pravomoci by zas mat mohli). Dieta ti mozu zobrat len na zaklade sudneho rozhodnutia a v takych pripadoch je zrazu rakuske sudnictvo pomalsie nez slovenske. Aj ked teoreticky zakon bitie deti (pochopitelne) zakazuje. Nahlasenie o tyrani socialka "ignoruje" dokonca aj v pripade, ze ho nahlasi rodinny prislusnik (matka otca, stari rodicia rodicov a pod). Ina vec je, ze miestni dochodcovia vykrikuju, ze ta "nahlasia socialke" aj ked sa ti dieta smari o zem. Ale to patri k miestnemu folkloru nie k zakonnemu stavu.

anjelicek26
9. sep 2013

@veronikax - dcerku ano, pri malom sme v polke kvoli nasledkom prestali a najmladsi uz ockovany nebude pravdepodobne vobec nicim.