Mumps, rubeola, osýpky. Dať, či nedať očkovať?

miskovapetka
18. aug 2012

Mame ist na ockovanie MMR vakcinou,mam z toho vsak obavy, prvy maly znasal ockovanie dobre aj preockovanie, no od prvej davky MMr vakciny je dost casto chory,hlavne anginy a priedusky mame stale.. teraz mame ist na ockovanie s druhym malym a ja mam z toho obavy..rozmyslam nad tym, co robit ked je to povinne ockovanie a ja ho nechcem dat ockovanie? Poradte

sorciera24
18. aug 2012

@miskovapetka odmietnut...ja som tiez nedala malemu MMR...ani nedam, mas na to pravo, mozno opletacky, mzono nie...zalezi od tvojej dr. ....ale ja sa tejto vakciny bojim viac ako tych chorob...inak viac ti poradia v tejto teme:
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/

anjelicek26
18. aug 2012

@miskovapetka - tych tem o ockovaniach je tu strasne vela, odmietnes a hotovo. V teme @sorciera24 ti poradia, ako presne postupovat, ked ti prijde predvolanie. Prinajhorsom dostanes pokutu, ale nad to by som zdravie svojho dietata nestavala. Hlavne, ak starsi uz zlu reakciu mal a byva taky chorlavy. Moji ju nemaju obaja, nastastie u nas ma clovek na vyber.

mima4
18. aug 2012

@miskovapetka ahoj, ja sice zatial deticky nemam, ale na tvojom mieste by som ockovanie odmietla. Momentalne mame v rodine autizmus z neho.

miskovapetka
autor
18. aug 2012

@mima4 jezis to mi je luto

miskovapetka
autor
18. aug 2012

@sorciera24
@mima4 akoze radsej zaplatim nejaku "trapnu" pokutu pretoze podla mna je neopodstatnena, ako ohrozit zdravie svojho dietata... nechapem ako toto ockovanie mozu vfobec spravit povinnym...su to obycajne bezne detske choroby ktore som mala aj ja ako decko a vtedy o takom ockovani nemal nikto ponatia...a teraz robia strasnu vedu

sorciera24
18. aug 2012

@miskovapetka jasne, podobne, ale mam zatial dobru spravu....martinsky RUVZ zatial co viem, nikoho a nic neriesi;)

rose1988
18. aug 2012

@anjelicek26 ahoj prepac ale chcela som sa ta spýtat blisie na to ockovanie, nas to tiez caka o mesiac a uricte to chcem odlozit ale uvazujem o celkovom odmitnuti kedze sa mi spravanie mojej dcerki nie vzdy pozdava a kým nebudem vediet ze je uplne v poriadku nechcem ju riesit, no najradsej by som ju odmietla uplne. Bojim sa vsak takých veci ako priatie do skolky neskor do skoli, tabory atd...ak by to nebol problem vies napisat ako to je u vas a co si vlastne povedala preco ju nechces daj zaockovat. Dakujem

miskovapetka
autor
18. aug 2012

@sorciera24 tak to je dobre ale my mame dobru dr, tak mozno sa aj dohodneme

miskovapetka
autor
18. aug 2012

@rose1988 preco by ju akoze nemali prijat do skolky a do skoly,atd....ved to s tym nema nic spolocne? ty v skole nikomu neukazujes ani nedokazujes podstupene ockovania

anjelicek26
18. aug 2012

@rose1988 - do skolky, skoly a tabora treba prehlasenie, ze je dieta zdrave, nie, ze je ockovane. Toto vystavenie nie starsie ako 7 dni ti vystavi pediater - teda ze nema aktualne ziadne infekcne choroby. Ja som mala dcerku v skolke, skole a teraz aj maleho v skolke a nieco ako ockovanie nikoho nezaujimalo.

A co som povedala? Ze ma vakcina prilis vela moznych neziaducich ucinkov na to, aby sa mi zdala bezpecna a dala ju svojmu dietatu. A ked vymyslia nieco bez vedlajsich ucinkov, tak ma mozu kontaktovat 😝 Skusala ma prehovorit - strasila ma navratom a umrtnostou pri osypkach, ale som ju chudatko zotrela, ze ostala s otvorenymi ustami a ja som povedala dovi a odisla 😅

rose1988
18. aug 2012

@miskovapetka no citala som dakde, uz som toho precitala az az a vsade sa docitam nieco ine, no k veci, citala som ze ked nie je dieta zaockovane tak ma problemi s priatim do skolky a do taborov. O skole som necitala no bola som zvedava.

rose1988
18. aug 2012

@anjelicek26 predvolali si vas ta komisia o ktorej sa tu vsade pise, citala som aj to ze nemozez povedat ze jednoducho odmietas , ze musis uviest dajaký padny argument je to pravda

sorciera24
18. aug 2012

@rose1988 nas normalne prijali do vsetkych skolok....u ans si skolky nieco take nevyzaduju, dokonca mi povedali, ze ich nezaujima, ci je dieta ockvoane, ci nie........a podla zakona naozaj na toto nemaju nai pravo pozerat 😉

zuzanockamt
18. aug 2012

@rose1988 hlavne musis uviest, ze nesuhlasis s konkretnou vakcinou a nie s ockovanim

miskovapetka
autor
18. aug 2012

@rose1988 ...to absolutne nieje pravda.. v ziadnej skolke ani skole nepytaju "ockovaci" preukaz... je to tvoja sukromna vec... starsi maly ked nastupoval do skolky tak od nas nikto nic take nechcel, bolo im to jedno a teraz uz ide do skoly a tak isto od nas nik zo skoly nic podobne nechcel...

rose1988
18. aug 2012

@zuzanockamt hej tiež som počula, ze ked sa ich spýtas na konkretne zlozenie tej vakcíny a neziaduce ucinky a vypitas si od pediatra potvrdenie o tom ze ti garantuje ze sa tvojmu dietatu nic nemoze stat tak to je tiez dovod na zaockovanie, kedze ti ani jedno z vymenovaných ziadny pediater neda.

rose1988
18. aug 2012

na nezaockovanie som chcela napisat

sofia2008
18. aug 2012

nedaj..ja som nedala..v okoli tiez vela rodicov nedava..dcerka jednej znamej ostala na pol tela ochrnuta po mmr 😔

moukuska
18. aug 2012

Pridajte sa Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania dajte vediet co najviac ludom, musi nas byt 500

http://rizikaockovania.sk/leg/pripomienka_362_2...

anjelicek26
18. aug 2012

@rose1988 - tri kamosky boli a vsetky odisli s minimalnou pokutou (pod 50€ a bububu). Treba sa obrnit a ustat to, dvom tam siel manzel a moc s nimi nediskutoval, treba fakt povedat, nesuhlasis s ockovacou latkou - nie s ockovanim ako takym. Vytiahni si zlozenie vakciny, je tam xy nebezpecnych latok a argumentuj tym, ze je to rizikove pre dieta.

silviadaisy30
18. aug 2012

@miskovapetka ahoj aj mna tato otazka zamestava uz par tyzdov,doterajsie ockovania sme mali bez väcsich problemov ale ja som vobec nevedela ze by po ockovaniach mohli vobec taketo vselijake problemy nastat,no jednoducho som nemala ani sajnu pokial som nezacala vyhladavat informacie a pravdupovediac som sokovana,lebo lekari by nas mali informovat ze ake neziaduce ucinky moze mat aka taka vakcina,ale nikto nic nepovie a som z toho sklamana...

miskovapetka
autor
19. aug 2012

@silviadaisy30 presne tak, a mna pri prvom nik neinformoval....tak som nevedela...sice prvy syn to zvladol.teraz pri tom mensom mam obavy, a co vsetko clovek cita na internete...manzel povedal, ze keby vedel ci ockuju nasho starsieho,tak mi asi zaskrtil doktorku a ze teraz sa nemam opovazit ho dat pichat MMR

evina57
19. aug 2012

Ahojte baby a niektorá z Vás sa aj pýtala pediatra aké riziká-nežiadúce účinky sa môžu dostaviť? Povedal to nejaký lekár pred vami nahlas????

Viem, čo sa môže stať, nás čaká mmr o 2-3 týždne. Ale "chcem" dať očkovať ale samozrejme sa porozprávam z pediatričkou najskôr len ma fakt zaujíma, či vám to povedali aj do očí..

sorciera24
19. aug 2012

@evina57 vies co je klasicka odpoved pediatrov?....ze oni sa este nestretli s nez. ucinkami...max. teplota, alebo opuch...no ako vidis opak je pravdou a neverim im ani slovo....pribal. letaky su asi pre srandu kralikov...

evina57
19. aug 2012

sorciera24 nájdem príbalový leták aj na nete?? Veľmi by ma to zaujímalo dopodrobna.

hajanka
19. aug 2012

@miskovapetka je tu xxx tem v ktorych sa mozes opytat, netreba zakladat novu, staci vyhladat vo fore
osobne by som kazde dalsie ockovanie odmietla

@evina57 pribalove letaky
http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/downl...
http://www.gsk.ca/english/docs-pdf/Priorix_2011...
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/priori...
http://translate.googleusercontent.com/translat...
a suhrn vsetkych zloziek a nez. ucinkov najdes pod tymto clankom
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...
ps: v nasom letaku nie su uvedne vsetky zlozky, dovodom je to, ze europske predpisy nepozaduju v zlozeni uvzdzat latky, ktore sa vyskytuju vo vyslednom vyrobku len v stopovom mnozstve

evina57
19. aug 2012

@hajanka ďakujem.

Ešte ma zaujíma, či sa zloženie mmr zmenilo, odkedy je povinné. Pretože nechápem, prečo je s tým teraz taký problém.
Možno za to môže zlá preprava na slovensko alebo ja neviem čo..

hajanka
19. aug 2012

@evina57 nezmenilo, preprava za to nemoze, moze za NEinformovast
kedysi ludi nezaujimalo CO do seba, ci svojich deti pichaju (niektorych to nezaujima ani teraz)..

mikymiky
19. aug 2012

@evina57 problemy boli aj predtym, akurat sa o nich tolko nehovorilo, ako teraz. Nastastie teraz uz sa ludia viac zaujimaju a davaju si dokopy suvislosti...

evina57
19. aug 2012

@hajanka - čítala som, že od roku 1987 (hádam som sa nezmýlila) je očkovanie povinné ale ja som ročník 88, takže som zaočkovaná. Ale stále nechápem, prečo s tým má toľko detí problém, keď sa zloženie nezmenilo..

Poznám z videnia jedného autistu ale ten má už aj 40 rokov, takže očkovanie asi nemá..a jednu cukrovkárku, tá je určite zaočkovaná - o rok mladšia odomňa..a inak vôbec nič a to som mala veľa dôverných ľudí okolo seba...Ani nikto v rodine nič nemá.. tak ja neviem :/