Neočkované bábätká z Trenčína

agatkag
11. nov 2009

Je tu nejaká mama z Trenčína, ktorá nedala zaočkovať svoje bábo? Najlepšie cez IP.

dominka11
11. nov 2009

ahoj a ty si nedala?

agatkag
autor
11. nov 2009

Zatiaľ nie.

dominka11
11. nov 2009

ani tbc v porodnici neočkovali? my mame za sebou 3. hexa a prevenar minuly týžden a som rada, že je už potom.

emanka
11. nov 2009

Ja som mojej malej dala aj nepovinné očkovanie...

majaza
11. nov 2009

agatkag a prečo ???
akurát som nedávno o tom počula, tie choroby, proti ktorým sa očkuje sa síce u nás nevyskytujú, ale teraz je taká migrácia ľudí, že to tu môže niekto doniesť raz-dva a keby to napr. dostalo Tvoje bábo môže nakaziť buď staršieho človeka, ktorý zažil dobu keď sa ešte neočkovalo alebo novorodenca, ktorý ešte nieje zaočkovaný.

Skúsiš napísať nejaké argumenty proti očkovaniu?

spevacka
11. nov 2009

agatkag. ak ťa zaujíma tato problematika, tu na modrom koni si nájdi v skupinách tém "voľná diskusia" a tam je téma odmietnutie očkovania, je veľmi obsiahla a najdeš tam veeeľa info. Tak neváhaj a pridaj sa k nám pochybujúcim.papa

ksivcova
12. nov 2009

majaza...ja neviem ale moj syn bol zdravy ako repa mam aj dve staršie deti ktore boli chore a ked človek byva v byte,nedokaže to tak izolovat.Ked mal 3 mesiace tak ho očkovali o tyžden na to ochorel a to sme boli všetci zdravi a teraz je v nemocnici..mam važne podozrenie že mu k tomu pomohlo očkovanie ☹

agatkag
autor
12. nov 2009

touto témou som si chcela vymeniť skúsenosti mamičiek z TN, ktoré odmietli očkovanie, čiže vedia o rizikách očkovania a hlavne ku ktorému lekárovi chodia a pod. Nechcem tu túto problematiku rozoberať, ako napísala speváčka vo voľnej diskusii je toho dosť, už to sledujem dlho, aj s manželom sa tomu dlhšie venujeme. Celá tá eufória okolo očkovania, ako sme v predstihu pred ostatnými krajinami a pod. je na zamyslenie ak sa trochu do toho "obujete" a začnete študovať.

susisus
12. nov 2009

http://blip.tv/file/2224472/

Tu niečo konkrétne... Ja tiež pochybujem. Žiaľ, bez môjho súhlasu moju dcérku očkovali ešte v porodnici proti TBC, ale ostatným asi zabránim...

agatkag
autor
12. nov 2009

susisus, sme na tom rovnako, aj my sme dostali proti TBC, bohužiaľ.

dominka11
12. nov 2009

ku ktorej doktorke chodíte?

spevacka
12. nov 2009

tak to je dobrý nápad agatka, tak aj ja prosím ak máte v okolí Levíc (do 10km) nejakú "osvietenú"dr. ktorá sa na vás nebude pozerať ako na vraha ked začnete o pochybnostiach s očkovaním, dajte prosím vedieť. Ďakujem.

etnicka
12. nov 2009

Tak my dame ockovat asi hexavakcinu, ale nic viac a az bude mat maly rok. Este stale chudatko nema zahojeny pichanec po BCG vakcine a uz ma 7 mesiacov 😠 Najradsej by som ho dala zaockovat len monovakcinou proti tetanu, musim si zistit, ci je to mozne. Nasa doktorka nase rozhodnutie respektuje. Potom dam vediet.

spevacka
13. nov 2009

ja už aj špekulujem tak,že si vymyslieť pre dr.také rozprávky, že dieťa máva zvýšenú teplotu, ktorá potom náhle ustúpi a pod.(viem, že sa to stáva,kamarátkina dcéra máva z ničoho nič mierne zvýšen teploty a nič jej nezistili) proste aby mala dojem, že nie sme celkom zdraví a odďalovať a odďalovať tie očkovania.

agatkag
autor
13. nov 2009

speváčka, moja malá je teraz chorá, a keď sme boli v stredu u lekára tak malú chcela sestrička hneď očkovať, prekazili jej to tá vec, že by tá ďalšia dávka vyšla cez vianoce, vôbec nepozerala na to že malá je chorá, chápeš ten prístup? V tejto republike očkujú deti ako stádo zvierat, nič ich nezaujíma. Čiže to posunula na neskôr kvôli vianociam, no des...

spevacka
13. nov 2009

agatkag, jasne že to my nemožeme chápať...a ked niečo povieš, argumentuješ, tak ešte ťa majú za idiota. Ja už neviem, nemali by sme založiť dáke občianske združenie alebo niečo? ved prečo ma niekto núti pchať do svojho dieťaťa také svinstvá ☹

mama.wolfka
13. nov 2009

pridávam sa, tiež už nedáme zaočkovať svoje dieťa, doteraz sme absolvovali len povinné, netvrdím, že nikdy proti ničomu, ale to by ma musela dr. veľmi presvedčiť že je to potrebné ... a ako som zistila naša patrí medzi tie osvietené 🙂

miskachrumka
14. nov 2009

ahojte aj ja sa pridavam ja tiez nedam ockovat svojho syna ani seba!absolvoval tiez len povinne ockovanie a ine donho pchat nedam ja som na ockovanie proti napr chripke nepocula nic dobre vsetci co sa dali ockovat par dni po alebo do dvoch tyzdnov boli chory a horsie je ze ty chripka ich aj dlho drzala! ☹
takze nie nepodporujem nepovinne ockovanie 🙂

lucaska
14. nov 2009

ja som teraz dopozerala ten prispevok od susisus a mam dost.....................

mama.wolfka
15. nov 2009

miška tu sa myslí povinné očko, že nie 😉

ksivcova
15. nov 2009

Moj syn je ešte stale nemocnici !!!!!!!ochorel tažden po očkovani..!!!

miskachrumka
15. nov 2009

no nas caka este jedno ockovanie v 11 mes na zaciatku februara a o tych dalsich sa s dr najprv porozpravame!

veve24
16. nov 2009

Ahoj, my sme dostali v nemocnici TBC, ani som o tom nevedela, len maleho zobrali a ked ho priniesli, povedali ze ho rovno aj zaockovali 😒 Ostatne ockovania odmietneme. Skusim zistit, ci sa da zohnat monovakcina proti ciernemu kaslu a detskej obrne plus asi tetanus, ale ak nie, tak uplne bez ockovania. Urcite mu nedam pichnut hexavakcinu ani ine podobne kombinacie. Staci si precitat par webstranok, ktore sa venuju rizikam ockovnia...pocula som aj o homeopatickych ockovacich latkach, nasa detska lekarka je homeopatka, skusime sa s nou o tom porozpravat a uvidime. Takze my klasicke ockovanie odmietame uplne!!!

agatkag
autor
16. nov 2009

veve, aj som rozmýšľala o monovakcínach, web stránky proti očkovaniu stále študujeme, ale myslím, že je vhodné dozvedieť sa čo najviac o daných chorobách, teraz by sme sa s manželom chceli venovať tomu, aká je "šanca", že dieťa tú chorobu dostane - nedostane, ako sa lieči atď.

veve24
17. nov 2009

agatka, mne mamca hovorila o tych klasickych, proti ktorym sme my ockovani neboli,niektore si zivo pamatam dodnes, ako ovcie kiahne, mumps a tak. Vsetci sme si tym asi presli, hej, bolo neprijemne mat na sebe sto svrbiacich kiahni, ale prezili sme to a aj tie ostatne choroby, proti ktorym sa dnes ockuje, nebolo to nic strasne. Podla mojho nazoru je stale ovela horsie ockovat proti nim ako neockovat. Reklamy typu - nas syn ohluchol kvoli pneumokokom (teda myslim, ze je to reklama na ockovanie proti pneumokokom) je sice smutna, ale keby sa zacali robit reklamy s detmi, ktore maju nasledky po ockovani, mozno by sa ludia zamysleli aj nad tym, ze nie vzdy je to vyhra. Zaujimave su info o tom, ako napr.v okolitych krajinach EU vobec neockuju proti TBC a najvacsia epidemia za posledne obdobie bola v CR a ochoreli na nu hlavne ockovane deti 🙂 Alebo to, ze v Japonsku sa nesmu ockovat deti do dvoch rokov...ja neverim na SIDS, autizmus, hyperaktivne deti a podobne diagnozy, ze tieto vzniknu len tak z cisteho neba. Dokonca na niekterej vakcine je SIDS uvedene ako neziaduci ucinok...zrovna som o tom na niektorej stranke citala, ze syndrom nahleho umrtia je velmi castou pricinou smrti nedavno zaockovanych deti. Nikto to ale neprizna, rodicia uz malokedy zistuju, na co ich dieta zomrelo, staci im diagnoza SIDS.
Trosku som sa rozpisala 🙂 Mozno je moj nazor prilis zaujaty, ale tak to citim a tak mi to po polrocnom citani, skumani, hladani pripada ako najspravnejsie riesenie 🙂

emanka
17. nov 2009

Veve, my sme ovčie kiahne prežili, ale niekto môže mať veľmi ťažký priebeh, ktorý môže skončiť aj smrťou...

agatkag
autor
18. nov 2009

veve, ja si myslím presne to isté...
emanka, aj obyčajná chrípka môže mať ťažký priebeh a môže končiť smrťou

emanka
18. nov 2009

To je fakt, ale aj proti nej je už očkovanie, čo kedysi nebolo...ale zas s tým nesúhlasím, ešte nikdy som sa nedala zaočkovať proti chrípke a malú tiež nedám...

meckat
20. nov 2009

veve a agatka ja s vami úplne súhlasím, ked sme sa u našej dr pýtali na účinky po očkovaní, pribehla od vedľa sestrička a s úžasom opisovala, aké to je super sa očkovať proti chrípke, že jaký máme problém s očkovaním. Malému sa ešte nezahojilo ramienko, čo teraz vnímam ako dobre, aspon si toho viac pozisťujem a veľmi sa budeme rozhodovať, či dáme malého zaočkovať tým svinstvom. Ked si to odmietla, neboli potom žiadne problémy?

veve24
20. nov 2009

emanka - ahoj,skusila si si niekedy precitat clanky o rizikach ockovania? alebo pribehy rodicov, ktorych deti mali nasledky po ockovani? ale nema zmysel nikoho prehovarat, kazdy by sa mal riadit podla svojho presvedcenia 🙂

meckat - zatial som sa s nasou lekarkou nedohodla, este sme sa o ockovaniach nebavli, ale ona ma na ne podobny nazor a aj ked nas asi bude musiet nahlasit, je mi to jedno. podla mna nam nemozu nic. teraz nedavno som citala vyrozumenie od hlavneho hygienika rodicom, ktori nedali svoje dieta ockovat a pripad bol rozhodnuty v prospech rodicov. ockovanie je povinne len relativne.