Nová pneumokoková vakcína Synflorix. Testovali ju na vašom dieťati?

tina_
10. mar 2009

Mozno viete, ze Prevenar to uz má "spočítané", v dohladnej dobe ho má nahradiť nová vakcína proti pneumokokovým infekciám vyvinutá "špeciálne pre Európu", kedže Prevenar, resp. Prevnar bol vyvinutý na americké pomery a typy pneumokokov, ktoré sa tam prevažne vyskytujú...

Ale chcem sa opýtať niečo iné...

Nová vakcína Synflorix (http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=no...),
ako som sa dočítala v článku,
bola TESTOVANÁ aj v Čechách a na Slovensku. 😲

Ste tu nejaká mamina, ktorej dieťatko bolo očkované touto novou vakcínou, pretože ste určite museli podpísať informovaný súhlas, že sa vaše dieťaťko zúčastní testu novej vakcíny...

Ako to vaše bábo znášalo? Mali ste nejaké reakcie? Dali vám to spolu s hexavakcínou alebo extra? V koľkých mesiacoch dostalo vaše dieťatko túto vakcínu?

susik77
10. mar 2009

tina, citala si ten clanok v diskusii o testovani tej vakciny v Argentine?Ze vraj tam zomrelo 12 deti...tak neviem...A ta vakcina este asi nie je schvalena...

tina_
autor
10. mar 2009

ano, viem o tych pripadoch v Argentine, aj ze sa sudia s GSK...
Lenze ti rodicia nemali na vyber- bud ich dieta bude pokusny kralik, alebo nedostane bezplatnu zdravotnu starostlivost... ☹ , takze ti chudobni rodicia v podstate nemali na vyber...

Ale predpokladam, ze ked to testovali aj u nas, tak ze rodicia snad na vyber mali, ci bude na ich dietati testovana nova vakcina alebo nie?

Rada by som naozaj nasla niekoho, kto by mi potvrdil, ze ten vyskum u nas prebieha "košer"...

Len dufam, ze to nie je tak ako v minulosti (este totalitnej) u nas na Slovensku, ze pri jednej vakcine (uz neviem ktora, musim najst) testovali deti v detskych domovoch 😒 😒 😒

Hoci - tam by GSK asi suhlas rodicov nebolo treba...

jarka007
10. mar 2009

hmm, tina tak to ma nenapadlo 😲 . Mas pravdu, ak ju testovali na detoch v detskych domovoch, tak nepotrebovali ziaden suhlas 😒 .

susik77
10. mar 2009

urcite potrebovali. tie deti musia mat sudom urcenych opatrovnikov.

barborka08
10. mar 2009

tina, ja sa normalne spytam detskej ci ma Synflorix v ponuke 😠 😠 😠 Tiez ma velmi zaujima ako to testovanie prebieha.

susik77
10. mar 2009

a este mam pocit, ze deti z detskych domovov, vazni, postihnuti patria do skupiny"zranitelnych" pacientov a nie su vyberani do klinic. studii. a este tam myslim patria vojaci.

markiza
10. mar 2009

tiez si myslim 😉

jarka007
10. mar 2009

tak sorry, predsa su len deti z DD chranene. Tak na kom to potom testovali ?

susik77
10. mar 2009

na dobrovolnikoch-deti, kt. rodicia podpisali informovany suhlas

kisska
10. mar 2009

myslim, ze testovanie vobec nie je povolene na detoch... ktory rodic da suhlas na ockovanie neschvalenou vakcinou? Vsetko testovanie prebieha na dospelych dobrovolnikoch, ktori su pod lekarskym dozorom... Verim, ze nejake socky by si radi zarobili aj na vlastnych detoch, ale neverim, ze by toto niekto povolil...

susik77
10. mar 2009

kisska: testuje sa aj na detoch, teda aspon lieky urcene specialne pre deti. dokonca aj vakciny urcene pre nedonosene deti. ale je to uz 2.a tretia faza-kedy je uz vyskusana bezpecnost.

susik77
10. mar 2009

a sanmozrejme ze to prebieha pod dohladom lekarov a dalsich kontrolnych organov.

jarka007
10. mar 2009

susik77 a ty by si to podpisala ? suhlasim s kisskou, ja teda nepoznam nikoho, kto by dobrovolne podpisal testovanie nepovolenej vakciny na mojom dietati 😝 . A ako to vlastne prebieha, ak sa v tom vyznas ? Vytipuju sa lekari, ale sa vyberie nemocnica ?

susik77
10. mar 2009

ja v tom pracujem. ako-kedy...niekedy sponzor- farmac. firma navrhne lekarov-vacsinou prof., doc. -co patria medzi kapacity-v tom, kt. obore. inokedy firma, kt. organizuje skusanie pre danu farmac. firmu vyberie dotycnych lekarov a da na schvalenie sponzorovi-far. firme. potom sa lekari zaskolia v konkret. klinic. studii.

susik77
10. mar 2009

urcite nedavaju rodicia svoje deti na to klin. skusanie len tak pre zabavu. inak, 2.a3..faza -tam pacient nedostava nic zaplatene, len sa preplaca napr. cesta na kliniku a obcerstvenie.

susik77
10. mar 2009

osobne by som dala moje dieta do klin. testovania ak by potreb. nejaky liek, ku kt. by sa normalne nedostalo. inak asi nie.
myslim ze je to tak aj u tych rodicov co zaradia svoje deti do klin. skusania. asi len vtedy, ked z toho tie deti mozu profitovat.
inak, dieta nie je zmenseny dospely. detsky organizmus funguje uplne inak oproti dospelemu-preto sa niekt. lieky musia skusat na detoch. cele skusanie je ale prisne kontrolovane.

susik77
10. mar 2009

aj dospeli sa zaraduju do klinic. studii ak z toho konkret. lieku mozu profitovat. napr. testovali sme jeden liek, kt. patril do rovnakej skupiny, s liekom, kt. uz bol schvaleny a pouzival sa, ale predpis. ho len na reviz. lekara a v CR ho davali len ludom do 40 rokov. bol to jediny ucinny liek. takze do studie sa hlasili pac., kt. by nan nemali narok a mohli teda z toho skusania profitovat.

tina_
autor
10. mar 2009

susik, napriek tomu, skutocne by som rada vedela, kolki rodicia takto "dobrovolne" a s "informovanym suhlasom" a ako pises- aj zadarmo!, dali svoje dieta na experiment typu Synflorix...
Neviem, ci pracujes aj pri testovani vakcin, alebo aj liekov, a mozno u nas sa skutocne "testuje" inak ako napr. v Argentine...ale ja si o firmach typu GSK myslim svoje, a to ze nemaju ani stipku moralky...

Neviem preco mam taky silny pocit ako by to asi mohlo prebiehat...Pridu rodicia do poradne, lekarka povie "mame novu vakcinu proti pneumokokom, je uplne bezpecna a super (nasleduju dlhe ovacie na vakcinu a dlhe bu-bu-bu o smrtelnych chorobach), navyse vas to nebude nic stat, vybrali sme vas do studie...A rodicia mozno este celi nateseni a hrdi ani nevedia co podpisu a daju pichnut dieta... 😖

tina_
autor
10. mar 2009

No, tak som to nasla...

Mimochodom uplne oficialna stranka o tuberkuloze:
http://tuberkuloza.sk/ockovanie.html

Citujem:
"U nás sa začalo s očkovaním detí proti tuberkulóze v roku 1926. Vtedy Dr. Švehla v Prahe zaočkoval deti v detskom domove, tzv. nalezinci. O rok neskôr takúto akciu u detí v detskom domove urobil v Bratislave Dr. Švejcar. Do roku 1939 sa tak zaočkovalo v Čechách a na Slovensku 9 123 detí. Cez vojnu sa očkovanie v Európe prerušilo, okrem Švédska a Dánska. Tri roky po skončení 2. svetovej vojny prebehla u nás akcia Červeného kríža, v ktorej bolo zaočkovaných 2 045 392 osôb vo veku od 1 do 20 rokov." 😲 😲 😲

susik77
11. mar 2009

tina- kazdy nevie, a ani sa nezamysla nad tym, ze ockovanie moze byt skodlive. Mna to tiez predtym nenapadlo, kym som nezacala chodit na tieto stranky-brala som to ako samozrejmost, ze mala bude ockovana. Vacsinou lekari povedia -casto v nemocnici na detskych oddel. rodicom, ze mame tu taketo klin. skusanie vakciny, kt. by bola pre vase dieta prospesna...vysvetli vsetko atd. Vacsinou su to vakciny podobne inym vakcinam na trhu, kt. uz presli niekolkorocnym skusanim takze uz sa vie o ich bezpecnosti. Ale aby ich mohli podavat detom, musia sa na detoch vyskusat.

tina_
autor
11. mar 2009

susik, aj tak, prepac, ja som tiez k tomu kedysi tak pristupovala, brala som to ako normalnu vec, v zivote by mi nenapadlo, co je za tym, a co je vo vakcinach...tiez som dala ockovat starsiu dceru, ani by mi nenapadlo pytat si nejaky pribalovy letak, ci sa len zamysliet ze je to chemikalia (a nielen to) ako kazdy iny liek a ze moze mat nejake neziaduce ucinky...A to citam pribalovy letak este aj pri vitaminoch...

Verim tomu, ze aj mnohi lekari k tomu tak pristupuju, ze je to pre nejake vseobecne "DOBRO"...

Napriek tomu, tí, ktorí sú na začiatku tohto reťazca, vôbec nemyslia na nejaké "dobro" a nejaké prípadné "straty" sú im u r....

susik77
11. mar 2009

vies, ja uz za tie roky praxe to beriem s nadhladom...skoro pri kazdom lieku mas x-milion neziaducich ucinkov, niekt. su fakt drsne...keby si vsetci dopodrobna nastudovali pribal. letak svojho lieku tak by si kazdy povedal, ze si proste ten liek nezoberie. tym padom by kopec ludi zomrelo na infarkt-pretoze by sa neliecili s vys. krvnym tlakom, prip. by sa im total zhorsila cukrovka a upadli by do diabet. komy, prip. by zomreli na zapal pluc-pretoze by si nezobrali antibiotika...

Tie vazne nez. ucinky sa objavuju tak strasne zriedkavo, ze ten pozitivny ucinok prevazuje. A ked ma niekto probl. pri uzivani lieku moze hned skontakt. lekara a dohodnut sa na vymene...

susik77
11. mar 2009

teda v skratke: ziadny liek, ani vakcina nie je bez neziaducich ucinkov.
Ale tiez mi pride blbe od statu, ze ta vlastne donuti, ze svoje dieta musis dat povinne naockovat ale ked sa nieco stane, tak sa zbavuje zodpovednosti. Myslim, ze ak sa dietatu nieco stane mal by stat rodicov odskodnit, lebo im vobec nedal na vyber.

tina_
autor
11. mar 2009

presne tak susik,
pri lieku mas aspon moznost volby -bud ho vezmes alebo nie, alebo si das predpisat iny...
TU volbu nemas ziadnu, naockovat dat MUSIS, ale KED sa nieco stane- aj keby to bolo len 0,1 percenta deti,, co by mali neziaduce ucinky (ale vieme, ze je to ovela viac deti, a ide o deti, nie o CISLA), tak by sa stat (alebo hoc aj ta farma-firma) zriadit nejaky fond na odskodnenie obeti (tak ako je to v Nemecku ci USA....) a nie tvarit sa ako svaty za dedinou...to my nie, to nahoda...

petot
12. mar 2009

tina_: Nechcela by si o svojich doterajších zisteniach informovať médiá? Možno by ľahšie zistili, na kom sa to vlastne testovalo. Máš plné právo na obavy, keď je historicky doložené, že "pokusné králiky" sa robili z detí v domovoch.

anjelika
23. mar 2010

nechapem co to pisete esteze testovat....co?nikdy!!!!!!! pocujte tak nieco Vam objasnim:Nikdy sa nedavajte ockovat a ani vase dietatko,lebo si sadnite,ale zjadna vakcina nebola nikde a nikam overena ci skodi,alebo nie !jednoducho ide o prachy !Viete kolko deti uz umrelo po ockovani?
A ze vakciny su kultivovane na ludskych embryach?

OCKOVANIE JE AKO RUSKA RULETA!!!
BUD UMRIETE,ALEBO NIE!!!!!!!!!!!!!!!

Ockovanie.org.

Dr.Mark Randall Anita Petekova kuknite a neuverite ,ale je to tak svinstvo co do telicok deti davame a my sme o tom nevedeli nuz neinformovanost ludi zabija !

anjelika
23. mar 2010

peticia za dobrovolne ockovanie

Ing.Marian Fillo
Ockovanie.org.

anjelika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
murinka
23. mar 2010

anjelika,zakladne ockovania su povinne a myslim si ze kazde jedno ockovanie v sebe nesie akesi riziko.moj otec sa dal zaockovat na obycajnu chripku a dostal reumu 😨