Ochorelo vaše nezaočkované dieťa na chorobu, proti ktorej sa očkuje?

anita
30. nov 2014

Ahojte maminky. Zaujíma ma, či ochorelo niekomu plne nezaočkované dieťa na niektorú chorobu, proti ktorým sa očkuje. Myslím tým na povinné očkovania. Ak áno, aké boli následky, liečba atď...
Ďakujem

andrejka1974
30. nov 2014

moj syn dostal pneumoka, ked mal 15 mesiacov vtedy sa este voci nemu neockovalo a dostal z neho vaskulitidu, zacali mu praskat cievy, zachranili mi ho v poslednej chvili nechybalo vela a by mi vykrvacal

nicolle21
30. nov 2014

pridaj sa aj do skupiny Povinne ockovanie a jeho zmysel, nie len do skupiny proti ockovaniu a precitaj si aj druhy pohlad na vec, snaz sa objektivne.. tymto, ze ti sem napise x mamiciek svoje skusenosti si objektivny nazor neurobis, nie je tu na to dostatocne velka vzorka respondentov
ja nezaockovane dieta nemam, ani by som nechcela, kazda choroba moze mat komplikacie, aj obycajna chripka, ked ju clovek prechodi, ale kvoli niecomu sa to ockovanie zaviedlo.. a ak mas na mysli zisk farmaceutickych firiem, tak zbehni do najblizsej lekarne a pokukaj kolko vitaminovych doplnkov, pletovych kremikov od vymyslu sveta, vlasovej kozmetiky za nenormalne ceny existuje a potom sa zamysli, z coho ten priemysel profituje - z vitaminikov pre deti, alebo z ockovania (ktore v inych krajinach ani povinne nie je, pritom rodicia aj tak ockuju)

katarina1984
30. nov 2014

@nikolle21das link?neviem najst tu skupinu,dakujem

katka1981
30. nov 2014

Kamoskina dcerka tiez dostala pneumokoka, vtedy sa este proti nemu neockovalo, stale mala problemy s uskami, hnisali jej atd. trvalo dlho kym jej blbi lekari urobili vyter a zistili, ze to je pneumokok. Nasledovala operacia, napriek uspesnej operacii na jedno usko dobre nepocuje.

zarica
30. nov 2014

Pýtala som sa dr, či za jej prax nejaké nezaockovane dieťa chytilo chorobu a povedala mi, že 1dno, čierny kašeľ, nikto nezomrel a je uz starší ročník, takže bohatá prax....

zuziatko
30. nov 2014

ockovana dcera dostala cierny kasel.....neockovana nie

zarica 1 pripad je bohata prax ?

protiotazka - kolko zaockovanych deti dostalo chorobu na ktore bolo ockovane ?

ladywitch26
30. nov 2014

@katka1981 a ktory typ pneumokoka znamej dcera chytila? ockuje sa totiz len voci niektorym druhom, cize ak by aj bola zaockovana, mohla dostat iny druh a chora by bola aj tak.
@anita nepoznam take dieta, zato znamej dcera tyzden po ockovani dostala osypky a od nej aj jej starsia sestra (ktora mala byt voci nim uz par rokov imunna). ale doktori vtedy skonstatovali, ze 100%imunitu ma dieta az po vsetkych troch davkach vakciny, cize az po 12.roku veku zivota. dalej moja sestra sa ockovala proti chripke pravidelne kazdy rok a kazdy rok ju hned do par dni po tom ockovani aj dostala. no a zrovna vcera som si pisala s pani, ktorej syn dostal ako 10rocny v 2011 vakcinu proti prasacej chripke (hufne sa tu nou ockovalo na skolach) a odvtedy trpi chronickym unavovym syndromom, nemoze chodit do skoly, ona ho uci doma, imunitny system uplne rozbity, vraj dozivotne bude mat znizenu imunitu a este ma aj ako bonus problemy so srdcom. v podstate cely den len presedi, lebo uz len vstat zo stolicky pre jeho srdce znamena zataz. zvysi sa mu pri tom tep na viac nez 140 uderov za minutu. to ma normalny clovek tak pri behu, nie pri vstavani zo stolicky 😖

tinaki1275
18. dec 2014

dnes kamoska v nasej sukromnej skupine pisala ze jej plne ockovana dcera (5 rokov) ma cierny kasel uz potvrdeny ..