Očkovali by ste sa proti ebole, ak by sa začala vyskytovať na Slovensku?

adsumus
9. okt 2014

Odmietate očkovanie uplne, lebo je podla vás nebezpečné a nechráni? Alebo len preto, že nie sme v kontakte s chorobami?

evittam
9. okt 2014

Nie preto. Ale preto, že vakcíny obsahujú to čo obsahujú. A nemienim dávať do svojho organizmu a do organizmu svojich detí tie svinstvá....

ukulela
9. okt 2014

@adsumus - pockaj, dostanes odpovede typu: staci si poriadne umyvat ruky / pouzivat savo / MMS kvapky vyliecia od zlatej zily cez ebolu az po ciernu dieru ...
ja osobne - ak by sa objavilo viac pripadov, by som ockovala.

mawka
9. okt 2014

takze keby sa vyskytla na slovensku ebola, tak radsej nechas nakazit svoje deti a zomriet nez aby si dala zaockovat? 😕 😕 😕 fuha @evittam
@adsmus velmi dobra otazka. minule ma napadlo to iste, som sa tak zamyslela, ze ako by sa k takemuto niecomu postavili neockujuci... aspon budem mat co citat pred spanim. super

zuzkamacken
9. okt 2014

svinstva- nesvinstva, vsetko pyta svoju cenu !! to akoze ani acylpyrin do seba neockujuci nedaju lebo "chemia"??? neuveritelne sa to polarizuje..

maznacik007
9. okt 2014

tak jednak ockovanie na ebolu nie je ... takze je to hypoteticka otazka ale asi nie .... moja osobna skusenost ... davala som sa ockovat proti chripke ... takej tej beznej aj tak som ju vzdy dostala dokonca aj tu tzv. prasaciu chripku /skoncila som na infekcnom na kramaroch na dva tyzdne .../ inak ju prekonal aj manzel ale ten uplne v pohode o dva tri dni bol v pohode...
odvtedy sa ockovat proti chripke nedavam a ani som ju nemala uz viac

a potom aj pan profesor Krcmery v niektorom rozhovore pisal ze najucinnejsie proti ebole je dosledna izolacia potencionalne nakazených.

inak ked som mala tu prasaciu chripku tak som dosla uz treti krat k mojej obvodacke s tym ze mi je uz strasne blbo ze sa mi to nezda ze to je len obycajny virus /klepala som sa dusila vracala vsetko dokopy/ a dala som si na usta rusku /ten kasel bol desny / a ona ma totalne sprdla v cakarni pred ostatnými ze robim paniku ze to je velmi zriedkave ta prasacia chripka a tak potom milostivo dovolila ze mi na druhy den vezme krv ale to nestihla lebo vecer ma viezla zachranka na infekcne ... tak asi tak ...

mozno skor ucinnejsie ako ockovanie by bolo keby boli lekari prvého kontaktu dostatocne pouceni a potencionalne pripady riesili adekvatne /podotykam nie som hypochonder k doktorovi idem len velmi sporadicky.../

brisilda
9. okt 2014

ockovanie nieje a aj keby bolo, kto vie ake neziaduce ucinky by to malo .....jedno mozno ochrani a dalsich 5 ochoreni vyvola 😖

zita19
9. okt 2014

ja ano. Uz je v Spanielsku, je podozrenie na viac pripadpv ako ta nestastna sestra, kotra spravila malicku chybu v pramci antiepidemickych opatreni. Uz je vraj aj v Cechach (uvidíme ci sa potvrdi). Ak by bola ebola tu, tak nepomoze nic, ani zvysena hygiene ani karantena... Epidemia by prebiehala podobne ako v Afrike. Len ludia by umieral vo vyssom standarde. Ja som zazila epidemiu Q-horucky v Kosiciach na prelome 70 a 80 rokov. Nepomohli ziadne protiepidemicke opatrenia. Behom par dni boli nakazene stovky deti. Nastastie to nebolo za take vazne ochorenie, ale obraz o epidemii mam od vtedy uplne jasny.
Ebolu prezije polovica nakazených. Mozno v podmienkach európskeho zdravotnicstba by to bolo o trochu viac, ale aj tak se jej nakazlivost a umrtnost priblizuje ak nie predbieha mor a choleru, ktore v predchadajucich storociach niekolko krat vyludnili Europu. A to sa tolko necestovalo, nevozilo sa hore dole po svete tolko potravin a iného tovaru.
Takze ak by bola k dispozicii vakcina dam sa zaockovat. Aj a cenu, ze by sa stym spajala vyssia miera rizika vedlajsich ucinkov.

nice202
9. okt 2014

AK by existovalo, co neexistuje ockovanie proti Ebole, tak jednoznacne ano...Tato ebola hnusna nas este moze vsetkych pekne krasne vyhubit...

gabulka15
9. okt 2014

ak by ta vakcina nebola zadarmo , tak by to bol zasa len tah na ludi . lebo je tu hrozba , . ludia sa boja , podme sa rychlo očkovat ,čo ak . viete co vam poradim NEPOZERAJTE STALE TIE SPRAVY . kolko krat len plašia ludi , aby zili v strachu . ja som asi mesiac uplne bez slovenskych sprav a poviem vam je mi lepsie , nemusim rozmyslat čo ak nahodou . 😒

cinkatko
9. okt 2014

ha baby prave prijali v nemocnici na bulovce pacienta s priznaky eboly. vzaly vzorky krve a v patek by meli mit vysledky. kdyz to bude pozitivni, mame se na co tesit. pacient priletel z liberie. Sakra nechapu proc v tech zemich neuzavrou hranice!!! jak tomu pak zabranit???? 😔

luciferkax
9. okt 2014

premýšľam, vakcínu by zrejme nestihli poriadne otestovať, ale určite by som dala očkovať aspon mna a manžela a deti by som vyllúčila z kolektívu, kým to nepominie..ak by sa to rozšírilo viac, dala by som aj deti..... áno, možno je v očkovacej vakcíne svinstvo, ebola sa nevylieči vit. C.. ak sa stihne vyliečiť

dusika11
9. okt 2014

nuz to je ako hamlet byt ci nebyt..to je otazka..viem ze proti chripke su tie ockovania kadeake..po ockovani. na tbc mi v kombinacii s virusom od pribuzneho sest tyzdenne mimco skoncilo na are...nuz...ocko nemam rada..ale asi by som dala..a riskla to..

sissy27
9. okt 2014

si vynašla vakcínu? 😅 lebo zatiaľ žiadna nie je... takže nie, nedala by som sa očkovať, lebo nie je čím... aké jednoduché 😀

sisaka
10. okt 2014

zienky, tak len na upresnenie info, uz som to tu kdesi pred par tyzdnami pisala. Vakcina EXISTUJE!!!!!! Nebola ale este testovana na ludoch, Kanada uz darovala 800 vakcin WHO (nejake sme si nechali aj u nas doma, keby daco 🙂 ) a su pripravene na odlet do Genevy.
Kedze pracujem v nemocnici, ktora je urcena na prjatie moznych pacientov s ebolov zakladne skolenie uz mame za sebou a ak by bolo potrebne sa ockovat, tak asi idem do toho, zatial neviem, informacii je malo, na skoleni sa o ockovani nic nehovorilo, kedze vakcina je len v stadiu testovania, takze predpokladam, ze by sa ockovalo len vo vynimocnych pripadoch, vakcin je strasne malo, .... ludia, ktorym ide o zivot to pravdepodobne risknu ...

kvieta
10. okt 2014

Určite by som sa rozhodovala aj na základe odporúčaní príslušných úradov na SK. Obmedzila by som v prvom rade cestovanie za hranice a taktiež prijímanie návštev spoza hraníc. V prípade potreby by som určite očkovala.

anuska74
10. okt 2014

hlavne udržujme paniku 😠

babulka82
10. okt 2014

zase nas media dostali tam kam chceli ,že??? Je tisic dovodov na obavu o zdravie ale ebola to nie. Jedine čim si privolavame choroby je samotny strach a obavy ktore nam podsuvaju z vonku ! Takže ako bolo povedane nepozerat TV a nežrat ich tolko.Je xy chorob ktore su smtelne a nikto ich nereiši.

mamulienka30
10. okt 2014

@adsumus - veru hlavne udrzujme paniku. Prestan fantazirovat troska a bude svet krajsi. Ked 5 z 10000 po ockovani ebolu dostane ako vedlajsi ucinok ockovania, nakazi aspon 5-10 dalsich ludi okolo seba, to este len bude radosti.. Hlavne nezabudni zaockovat zivym smrtelnym virusom v testovacej faze bez poriadnych studii novorodencov a starych ludi a pockaj, kolko z nich to neprezije! Tym, ze medzi zdravu populaciu aj ked v pasivnej forme ebolu zanesies - a u nas nevznikla a ani sa prirodzene nevyskytuje - davas sancu jej mutacii a prirodzenemu prepuknutiu!!! Velmi kreativne napady mas fakt.

cdecedc
10. okt 2014

Prosím Vás pekne, neverte všetkému čo sa objaví v médiách, oni veci iba zbytočne nafukujú! a NEPANIKÁRTE!
Nechápem načo to vôbec riešite, žiadna vakcína proti ebole nie je a v dohľadnej dobe ani nebude! (a teoreticky keby bola, dávať sa očkovať vírusom, kt. u nás nie je vôbec rozšírený je veľmi hlúpe a nezodpovedné)

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre
10. okt 2014

zrejme sa treba spytat inak.. AK by uz bola dostupna vakcina, dali by ste sa ockovat?

pretoze vacsina co sice pouziva google si pozrie asi iba prvu neaktualizovanu stranku..
vakcina uz vyvinuta je, len nie je klinicky overena..

https://www.facebook.com/bezpecne.ockovanie/pos...

ano, dala by som sa ockovat.. aj cela moja rodina..

janka279
10. okt 2014

Na na vyvoji vakciny pracuje nezavisle viacero firiem. Vakcina je vyvinuta a uz ide do 1.fazy klinickeho skusania. Ci sa dokaze ucinnost a bezpecnost je vsak zatial otazne. Dokonca existuje aj liek proti ebole. Avsak je to cisto experimentalny liek. Zatial sa pouzil cisto na experimentalne ucely na velmi malej vzorke ludi. Vola sa Zmapp a je to monoklonalna protilatka. Avsak nepocita sa s dalsim klinickym testovanim.
Ci by som sa dala zaockovat? Dala, ale az po dokaze, ze vakcina je ucinna a bezpecna. 🙂 A to je este beh na dlhe trate.

oladuna
10. okt 2014

Ludia vy tu rozpravate o ockovani na chorobu na ktoru este poriadne nie je ani 100% -ny liek. Radsej by som bola keby sa USA a UK zapriahli a zacali masovo vyrabat ten nedokonalo vyskusany Zmapp aby sa aspon vyliecili ludia ktori su uz chori a aby nenakazili nas ostatnych v krajinach, ktore maju privilegia na liecbu.keby to z Afriky nemierilo vsade naokolo tak asi by to vsetkym bolo jedno kolko ludi poumiera v nevyvinutej Afrike.Ja som bola v Nigerii a viem ako to tak vyzera v tych velmi chudobnych stvrtiach labo sme isli okolo.je mi luto tych ludi.prezivaju den za dnom a nevedia co je to robit si plany do buducnosti.oni rozmyslaju o tom co budu jest na ranajky a su ochotni robit hocijaku pracu len aby prezili.takym lenivcom na podpore v europe by som doporucila vylet do Afriky.ale to je uz o inom.

zimmi1
13. okt 2014

"super otazka"..ja som tak minule tiez rozmyslala nad tym, co by bolo, keby vyhram 3 miliony eur, skoro som nezaspala 😀 😀 😀 myslim, ze mmt. je toto uplne zbytocne riesit, aj tak sa obyc. ludia zachovaju uplne inak, ako si predstavuju v teoretickej rovine. ale super namet na hadku, sa uz prestavam cudovat. ze preco si ludia robia srandu z mamiciek na MK..skor by som riesila tu karantenu, alebo svetovy mier 😀 myslim, ze idem radsej upratovat 🙂

lenka.s
26. okt 2014

a co by tu robila ebola ? a co ked k nam dorazi ina smrtelna pliaga ? podme sa ockovat na vsetky choroby, ktore sa kedy kde vyskytli, lebo co ked zajtra dorazia prave k nam ...

katrin21
26. okt 2014

nedavala by som sa ockovať, aj keby ockovanie existovalo... totiz uz teraz su hlasy z Afriky, aj od tej sestry v Spanielsku, ktora sa vyliecila, ze najviac ochorení bolo tam, kde sa ludia davali ockovať " cervenym krizom" proti niecomu... Akoby keby evidentne tam tu ebolu niekto praveže skušobne naockoval.. Konspiracia? no ,kttovie... podla mna mozno vcelku realne.. ten narod nie je vyslpely, hyg. navyky slabe, ich nazor = nulovej hodnote a je ich vela .... idealna testovacia vzorka.... Okrem toho bielych vacsinou vyliecili tou vakcinou, ktora este nie je uplne odskusana..... teda vyliecili tych par, co sa nakazilo.. Hmmm..

Ja sa nedavam ockovať ani proti chripke, len bezne povinne ockovania... inak nic , ziadne krkcy maternice ( to som zase citala, ze mladym dievcatam raz sposobi neplodnost a taky je pravy ucel uckovania .....) nuz ktovie....
Nie som odporca bezneho ockovania, ani takeho, ze ked by som sla do krajiny, kde je zlta zimnica, alebo tyfus, tak jasne, ze sa proti tomu dam vopred zaockovať..ale nie proti nejakej ebole , ktora je este velkou neznamou.