Očkovali ste proti mumpsu, rubeole a osýpkam po 2. roku?

nikusssik
23. apr 2015

Malá má 2 roky aj mesiac a ešte nieje očkovaná. Chcem ju dať,aj keď sa toho obávam. preto som to odkladala. Dávali ste niekto očkovať takto neskôr?

bonaqa2013
23. apr 2015

@nikusssik moja má 5 a ešte nie je očkovaná. Odmietli sme. Predchádzajúce deti majú všetky očkovania.

ivanapetrasova
23. apr 2015

Ahoj, moj ma 2 roky a 2 mesiace a mmr ideme tiez dat az teraz. Myslim ze by to nemal byt problem. Doktorka sa ani nepozastavila nad tym, len mi povedala aby som ho objednala na ockovanie ked bude fit (isli mu teraz posledne zuby a mal z too sople). Takze planujem tak o mesiac ho objednat.

lauricka
23. apr 2015

ano, ziaden problem.

majuska_ch
24. apr 2015

Ahoj, moja má 16 mesiacov, očkovali ju pred dvoma týždňami a všetko bez problémov, ani teplota, ani opuch.

katti77
24. apr 2015

tak môj má o dva mesiace 3 roky a ešte nemá mmr (pre bežné choroby), aj by som ho už chcela dať zaočkovať ale mám strach, predsa má sa to očkovať v 15 mesiacoch. Doktorka mi vravela, že nemajú údaje ako reagujú už takto staré deti na očkovanie, lebo všetky údaje sú len z reakcií deti v tom +- 15 mesiaci
takže nikto mi nepovie, čo sa môže stať ale ak ho nedám zaočkovať tak to bude brať ako odmietnutie a budem musieť platiť pokutu, to sa mi zdá dosť nespravodlivé, lebo ja chcem dať očkovať (všetko ostatné má) ale teda mám strach, že už je neskoro

denduska
24. apr 2015

@katti77 Tou istou vakcínou sa preočkováva v 11.roku, takže vaša dr. je očividne v obraze 😅

iwesska
24. apr 2015

@katti77 Medzi 15-18.mesiacom sa to ockuje nie kvoli obsahu vakciny samotnej, ale kvoli poistovniam, ktore ich nutia to v tomto case pichat aby im to preplatili. Sama pediatricka mi to povedala a zaroven aj to, ze to sa kludne moze ockovat aj v 5r., ze nic neponahla. On ma zdrav.problem pre ktory to je odlozene.

katti77
24. apr 2015

@iwesska ďakujem, tak potom ho asi dám aj keď len si na to spomeniem a mám zlý pocit, ešte uvidím, kým doktorka nesúri tak sa nebudem pripomínať

katpetdo
24. apr 2015

ja idem v lete, maly bude mat 3,5 roka...dr bola s tym v pohode

masinka
24. apr 2015

@nikusssik my sme ockovali najmladsiu ked mala 2 roky a 8 mesiacov - tak sa nam to posunulo, lebo s kazdym ockovanim sme cakali kym boli v rodine vsetci uplne zdravi - co bolo pri dvoch skolkarkach zriedka 😀
Mala mala teploty tyzden - starsim presli rychlejsie (tie boli ockovane v tych cca 15-18 mesiacoch), doktorka mi povedala, ze to je bezne ked sa ockuje takto neskor.

zuzi0110
24. apr 2015

@nikusssik
@katti77 Ja som sa narodila v roku 1980 a ockuje sa od roku 1986. Takze cela moja generacia bola ockovana ako 6 rocna...

lucy125
24. apr 2015

Moj maly bol očkovany na MMR v 15.mesiaci a všetko ok.

natalamich1
20. máj 2015

ahoj, ja mám otázočku 🙂 môj malý bol očkovaný pred mesiacom 3.dávkou hexa, dnes by ho mala zaočkovat proti mumpsu, rubeole...zdá sa mi krátky odstup medzi očkovaniami - 4 týždne, na nete som nenašla aký má byť min.. odstup...má 21 mesiacov, dakujem.

raffaella
20. máj 2015

odstup medzi jednotlivymi vakcinami ma byt aspon 2 mesiace. V knihe od profesorky toxikologie prof. Struneckej (Varovne signaly ockovani) je to zmienene.

raffaella
20. máj 2015

@natalamich1 to vyssie som pre teba myslela 😉

natalamich1
20. máj 2015

@raffaella dakujem, očkovanie som zrušila, tiež sa mi to nezdalo....

nikusssik
autor
20. máj 2015

@natalamich1 tak nám povedala, že tiež po mesiaci môžme prísť, aj keď sa mi čosi zdá, že dokonca to boli len 2 týždne...ale ja som nakoniec šla včera po roku...zatiaľ je malá ok, dúfam, že to zvládneme..

99janka99
20. máj 2015

Maly bol ockovany ked mal 2r1m a mal na 10ty den teplotu inak nic 😉

mimamikova
28. máj 2015

My sme tiez ockovali neskor, maly mal 2 roky aj 7 mesiacov a nemali sme ziadnu reakciu. Zevraj to starsie deti lahsie znasaju 🙂

semila001
27. jún 2020

Ano vsetky povinne aj chripku a vsetko ok