Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

17. okt 2014  • 
fotoportrét
fotoportrét
kburgerin
35
Registrovala sa 13. marca 2009 na modrykonik.sk. Pridala 253 príspevkov. Má 25 priateľov.
 kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach
21. sep 2009 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
kasami
16
Registrovala sa 27. februára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 5771 príspevkov, 3 albumy a 3 inzeráty. Má 28 priateľov.
 ak myslis to klasicke 5rocne ockovanie, tak nasa skusenost je takato:
pichnutie maleho vobec nebolelo, ale potom mu to napuchlo, scervenalo a mal tri dni teploty (cez 38)... ale potom to preslo
tak drzim paste
22. sep 2009 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kristina25
Registrovala sa 6. júla 2009 na modrykonik.sk. Pridala 183 príspevkov.
 baby to ockovanie nie je az v siestich rokoch./do nozky/?
Lebo mojej kamosky mala bola na ockovani az pred co isla do skoly, aj lekarka mojej malej mi hovorila, ze ockovanie je az v siestich.
22. sep 2009 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
filipa
2
Registrovala sa 16. októbra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 323 príspevkov. Má 3 priateľov. Bratislava .
 ockovali nas do nozicky pri 5rocnej prehliadke... maly sa stazoval, ze ho to stiplo, ale potom uz bolo dobre, ziadne ine komplikacie neboli...
23. sep 2009 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
debra
1
Registrovala sa 23. apríla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 680 príspevkov a 2 albumy. Okres Banská Bystrica.
 ahojte ja som bola pred tyzdnom na ockovani a my sme si mali vybrat ci do nozky alebo do ramena tak ja som si vybrala rameno...lebo si pamatam ze ked mna ockovali ako 6rocnu/lebo ja si spominam ze nas ockovali v prvej triede/tak nas do nohy a aj dva dni som nemohla stupit na nohu,je to bolestiva injekcia emoticon

vy ste tiez mali na vyber?
23. sep 2009 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
debra
1
Registrovala sa 23. apríla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 680 príspevkov a 2 albumy. Okres Banská Bystrica.
 kburgerin urcite si zober so sebou navlhcenu bavlnenu vreckovku ja som si ju doteraz bravala na kazde ockovanie aby jej to neopuxlo emoticon inak strax nemusis mat proti tomuto uz boli deti ockovane ale neviem teraz v ktorom veku
23. sep 2009 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivamera
Registrovala sa 21. augusta 2009 na modrykonik.sk. Pridala 244 príspevkov.
 my sme na výber nemali, očkovali nás do nožičky. Sestrička to spravila tak šikovne, že malá skoro ani nezbadala kedy ju pichla. V den očkovania jej slabo vybehla teplota, bola unavená a to bolo všetko.
23. sep 2009 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kubko01
2
Registrovala sa 23. júla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 10 príspevkov a 44 inzerátov. Má 3 priateľov. Hlohovec.
 @kburgeri ahoj my sme boli dnes,ako v pohode len ho to bolí emoticon
6. mar 2013 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kvieta
16
Registrovala sa 26. júla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 3282 príspevkov, 7 albumov a 107 inzerátov. Má 22 priateľov.
 @kubko01 kamoška zdravoťáčka mi odporučila na to octanovú masť, vraj je účinná. Dcéru toto očkovanie ešte iba čaká, tak vlastnú skúsenosť nemám. Skús, možno pomôže aj vám.
6. mar 2013 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hajanka
608
Registrovala sa 27. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 8598 príspevkov, 1 album a 3 články. Má 55 priateľov. Veľká Británia.
 @kburgerin na 5 rocne ockovanie, nasa skusenost (ktora mi otvorila oci a zmenila nazor na bezpecnost ockovania ako takeho)

syn po podani davky - preockovanie v 6. roku zivota (t.j. 4. davka ockovania proti tymto chorobam - pre tych, ktori si myslia, ze na prve ockovanie nebola reakcia, tak na dalsie tiez nebude) zlyhanie imunitneho systemu (vazny imunodeficit), zo zdraveho dietata 6 rocneho dietata sa obratom stalo dieta nonstop chore, kaslajuce (vkuse 3 mesiace), plus diagnostikovana alergia na travu, nejake byliny a potravinova alergia
dalsie ockovanie nehrozi, to toho ockovania to bolo uplne zdrave dieta, 2x za rok bezne virusove ochorenie, so skvelou imunitou
odvtedy (uz treti rok) sa trapi s poruchou imunity

(pisem ze 6 rocneho, lebo bol ockovany neskor, sme neboli dovtedy na SR)
7. mar 2013 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zasln
Registrovala sa 6. marca 2013 na modrykonik.sk. Pridala 26 príspevkov. Okres Bratislava.
 @hajanka
Pouzivas take slova ktorym ani nerozumiem. Ty si doktorka ze mozes takto sudit? My mame znameho profesora on nam vzdy dobre poradil, verime mu bezhranicne. Ako mozes vobec take tvrdit?!?
7. mar 2013 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hajanka
608
Registrovala sa 27. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 8598 príspevkov, 1 album a 3 články. Má 55 priateľov. Veľká Británia.
 @zasln sudit co? tvrdit co? to ze nerozumies by si mal riesit inde nie tu emoticon mozno u toho znameho profesora, sa jemu chod stazovat emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon
7. mar 2013 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zasln
Registrovala sa 6. marca 2013 na modrykonik.sk. Pridala 26 príspevkov. Okres Bratislava.
 @hajanka
ako stazovat, preco? Chces dam ti na neho kontakt. Napis mi PMS.
7. mar 2013 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kvieta
16
Registrovala sa 26. júla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 3282 príspevkov, 7 albumov a 107 inzerátov. Má 22 priateľov.
 @hajanka ON je ONA emoticon - takže ...mal,-a... emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon
7. mar 2013 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kubko01
2
Registrovala sa 23. júla 2011 na modrykonik.sk. Pridala 10 príspevkov a 44 inzerátov. Má 3 priateľov. Hlohovec.
 @kvieta o.k dakujem emoticon
8. mar 2013 o 08:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
8. mar 2013 o 09:21 • pectore
fotoportrét
fotoportrét
rodinnevikendy2
ŠAŠOVINKY
Tatiana Kubinová PRO

Tábory, plávanie, detské aktivity, dovolenka - Okres Bratislava
PRO Shop: 1 inzerát
15

“VERĽKONOČNÉ JARNÉ ČAROVANIE Rozprávkový rodinný pobyt na Makove https://www.modrykonik-pro.sk/catalog/vendor/rodinnevikendy2/article/velkonocne-jarne-carovanie-17-21-4-2014-rmhnmi/”
(Pred 7 mesiacmi)

Ahojte, mam znamu ktorej dcerka po tomto ockovani v 6 rokoch dostala cukrovku..... ja som preto toto ockovanie odmietla u dcerky a syna odmietnem tiez
8. mar 2013 o 18:31  •  www.rodinnevikendy.sk  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Poznámka admina: “Zavádzanie.”
8. mar 2013 o 18:53 • irenkask
fotoportrét
fotoportrét
sisaka
1
Registrovala sa 6. septembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1616 príspevkov. Má 2 priateľov. Kanada.
 boze to je krasna rozpravka, az sa mi slzy tisnu do oci. Jasne nakazena v priebehu minut a este z vakciny, ktora obsahuje acelluarny pertusis, cize bezbunkovy. Wawwww ZAZRAK sa stal, ako moze niekto beztrestne sirit taketo bludy
8. mar 2013 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stanislava2
6
Registrovala sa 5. augusta 2011 na modrykonik.sk. Pridala 1164 príspevkov. Má 9 priateľov.
 aj na mna pribeh zaposobil zvažujem či je lepšie ochoriet na čierny kašel neočkovat a mysliet si že snad tu pliagu nikdy moje dieta nedostane alebo očkovat a znižit riziko nakazenia dietatka na minimum.čo myslite ktoré dieta ma väčšiu šancu ochoriet na čierny kašel?očkované alebo neočkované?
8. mar 2013 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slnecnice1
1
Registrovala sa 13. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 5 príspevkov. Okres Nitra.
 @zasln Moja neter dostala z ockovania sklerozu multiplex a je viac v nemocnici, ako doma s mnozstvom zachvatov. Dlzku zivota, co jej davaju, tu ani nespomeniem. Asi tolko k ockovaniu.
http://www.zmensvojzivot.sk/otvoreny-list-casopis-dieta-rizika-ockovania/
10. apr 2013 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slnecnice1
1
Registrovala sa 13. novembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 5 príspevkov. Okres Nitra.
 @irenkask nas sused tiez dostal po ockovani cierny kasel.
10. apr 2013 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nae
Registrovala sa 10. augusta 2011 na modrykonik.sk. Pridala 3820 príspevkov. Má 16 priateľov.
 @sisaka Pokiaľ si utrieš slzy a zapneš nejaký vyhľadávač, tak zistíš, že celobunková zložka pertusie bola nahradená za acelulárnu až v roku 2007. Keďže príbeh je z roku 2007, je viac ako pravdepodobné, že dané dieťa bolo zaočkované ešte klasickou "starou" vakcínou.
10. apr 2013 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jerryjanka
77
Registrovala sa 21. apríla 2006 na modrykonik.sk. Pridala 16445 príspevkov, 1 album a 32 inzerátov. Má 26 priateľov. Považská Bystrica.
 vidim že znalosti su tu na nulovej urovni.... ehm, sranda ako niekto normalne dokaže poprieť aj to čo je v príbalovom letáku uplne so samozrejmosťou - nemám slov emoticon
my sme mali po vakcíne neurologické problemy dalšie očkovanie staršej dcery nezvažujeme teda ani to v 5 rokoch a mladšia nie je očkovana vôbec. radšej risknem neočkovanie ako očkovanie lebo vakcína aj tak nechráni a ak chráni tak určite nie cely život ale možno 3-4 roky v tom lepšom pripade - takže by sa človek musel preočkuvať každych par rokov - aj to teda len za predpokladu že vakcina naozaj funguje....
10. apr 2013 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
irenkask
19
Registrovala sa 29. mája 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2125 príspevkov. Má 12 priateľov.
 @nae
@jerryjanka
@slnecnice1 To neberte vážne, to len ktosi v zahraničí sa nudí a myslí si že tu sme všetci debili a zožerieme jej kapitalistické názory a budeme na všetko prikyvovať. Neviem prečo nepoučuje tam, tu nikomu nepomôže sama pomoc nehľadá hoci by ju potrebovala len sa tu realizuje z nudy a robí si posmešky. Len aby sa jej to raz nevrátilo tá jej sebavedomá irónia voči poškodeným deťom po povinnom očkovaní. emoticon emoticon emoticon emoticon
A tak ako dokážu naši lekári očkovať kontaminovanými vakcínami, škodlivými,karcinogénymi a uspávať ľudí kontaminovanými narkotikami ktoré nikto nikdy na nikom neskúšal, tak dokážu aj horšie veci....................
Že sú vakcíny prospešné uverím jedine vtedy ak sa dajú zaočkovať na všetko všetci lekári a pravidelne si budú zisťovať protilátky a najmenej po dobu desať rokov nikto z nich neochorie na nič. Aj ich rodiny vnúčatá . Potom môžu hlásať overené praxou vyskúšané vedomosti z praxe, nie z papiera. POTOM UVERíM AJ JA.
10. apr 2013 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bibinka104
Registrovala sa 13. júna 2012 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky. Okres Myjava.
 My sme boli na 5 ročnom očkovaní 7.mája a dcéra mala teploty 2 dni, bolela ju ručička, dostala zápal ucha a ešte aby nebolo dosť , stále dostávame alergiu a nevieme načo. Zo začiatku nám zaberal zodac ,ale včera sa jej vysypali ruky a nohy tak že ani zodac nezabral a dnes nám dal doktor tabletky, ktoré nedokázali účinkovať ani 24 hodín. Namiesto toho aby jej urobil alergické testy, tak máme držať dietu. Podotýkam,že dcéra v živote nemala na nič alergiu. Všetko to začalo 5 ročným očkovaním... emoticon emoticon
29. máj o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
margaretka57
Registrovala sa 25. októbra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 8 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @bibinka104 my ideme zajtra,ale čo tu všetko čítam normálne mám strach..moja dcéra nemala žiadne neg.účinky na predošlé očk.dufám,že dopadneme dobre..
29. máj o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
monika111111
Registrovala sa 20. júna 2009 na modrykonik.sk. Pridala 193 príspevkov.
 Moja skúsenosť s očkovaním 5-ročného dieťaťa - úžasná. Podpísali sme papier, že neočkujeme a tým to haslo. Odpad do svojich detí pchať nemienim. Chcem, aby boli zdravé. A aj sú.
31. máj o 00:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mariuskaa
51
Registrovala sa 20. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 1877 príspevkov. Má 22 priateľov. Spojené štáty americké.
 ˇ
31. máj o 05:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
aristka
13
Registrovala sa 27. mája 2012 na modrykonik.sk. Pridala 5418 príspevkov. Má 8 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 @monika111111 som zvedavá či tak budeš kričať ak prídu epidemky ,každý neočko je teraz hrdina ,keď sa ho epidemky netýkajú ......
31. máj o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
monika315
4
Registrovala sa 19. júla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 4 príspevky a 32 inzerátov. Má 7 priateľov. Nové Mesto nad Váhom.
 ja som tiež odmietla to 5 ročné očkovanie. a som rada že som tak urobila. a odmietnem aj ďalšie čo budú.. nenechám malej rozbiť imunitu..
20. aug o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš

Populárne albumy