Očkovanie 5-ročných detí. Aké máte skúsenosti?

kburgerin
21. sep 2009

kto ma prosim vas skusenosti s ockovanim proti tetanu zaskrtu ciernemu kaslu a detskej obrne poradte mi maleho mi maju ockovat vo stvrtok................a mam strach

xsunx
11. sep 2014

@roxana280 mna zase zaraza ako niekomu moze stacit argument lahsi priebeh bude mat ked bude zaockovany, no to ako mozu tvrdit ked to nie je mozne dokazat, ako vie aky by mala choroba priebeh keby zaockovany nebol, mozno by ani vôbec neochorel. argument ktory nie je overitelny je pre mna ziadny argument, tym sa ohanaju doktori a naozaj na niekoho kto ma VS a zodpoveda za zdravie je to veeeelmi chaba, nicim nepodlozena odpoved. a potom sa cuduju ze im rodicia nedoveruju.
a na margo toho ako bude lahsi priebeh, moja 5rocna bohuzial zaockovana dcera mala neustale sople az to preslo do stadia ze jej hrozilo ohluchnutie lebo mala na nosnej mandli pneumokoka, prosti ktorym bola zaockovana mimochodom, museli sme dat mandlu vybrat ☹ v tom case sa nam narodil mladsi syn, bol babatko, boli spolu v denno dennom kontakte a on ziadneho pneumokoka nechytil. cuduj sa svete tak babo ktore si imunitu este len vytvara ho nedostane a vtedy 4 rocne dieta s ovela lepsou imunitou este aj zaockovane ho chyti, to je ako mozne?

evittam
11. sep 2014

@roxana280 Očkovať na kiahne?! A prečo a na čo?! Skoro všetci sme ich mali a tu sme....Ale veď každý ako chce a podľa svojho uváženia. 🙂

evittam
11. sep 2014

@xsunx Presne ako píšeš. Tak je to možné, že je to - prepáčte všetci za výraz - sajrajt - ktorý do nás a našich detí chcú pichať. A keď nechce dať lekár prečítať príbalový leták, tak to niečom aj svedčí....

evittam
11. sep 2014

@xsunx Inak veľmi poučný článok čo máš v blogu 🙂

xsunx
11. sep 2014

@evittam nastastie ja mam dobru doktorku ktora mi pribalovy letak kludne dala, bezproblemov ale teda bol novucky este zalepeny takze bolo jasne ze ho este ziaden rodic predomnou necital ☹ dokonca ockovanie hep. B trojmesacnych deticiek jej pride tiez dost nezmyselne a teda je nazoru ze by ocko malo byt dobrovolne 🙂 ja mam starsiu zaockovanu bohuzial ale teraz v 5tich som ju uz preockovat nedala. a mladsi nie je ocko vôbec, odmietla som a nemala s tym problem.

evittam
11. sep 2014

@xsunx Ja tak isto ako ty - starší je tiež, ale už som v tých piatich nedala a malá nie je vôbec. Tak ja som tiež nemala problém s príbalovým letákom, len tu niektoré kočky písali, že áno. A tiež som nemala problém keď som odmietla, len som podpísala vyjadrenie, že odmietam očkovanie....

xsunx
11. sep 2014

inak ked som chodila na ORL s tou starsou kvôli tej mandli tak ked som sa rozpravala s doktorkou, ktora bola veeelmi prijemna a mila, a spominala som mladsieho ze nie je ocko, tak sama mi povedala ze teda ona ma uz deti velke ale ze teraz by ich uz zaockovat nedala 🙂 takze to ze vakciny su bordel a skodia, nie je vymysel rodicov ktori su medicinsky vzdelany a prd vedia, ale cim dalej je viac doktorov ktori su osvieteny a spajaju si suvislosti a uz vedia ze to co sa ucili pred dvadsiatimi rokmi o ockovani nie je celkom tak.

roxana280
11. sep 2014

@evittam ano, ale su deti, ktorych kiahne stali zivot, deti so znizenou imunitou kludne mozu zabit. Ale to nam zas unika, vsak?Aj klieste sme vsetci mali a niektore deti sa z toho nedostali, alebo len s trvalymi nasledkami, vsak a nielen deti. Mame nastudovanych par clankoch o detoch, co sa velakrat nedokazalo, ale hodilo sa to na ockovanie..ale vela clankov o neockovanych aj proti encefalitide nam unika...co by dali decka v Sudane za ockovanie nielen proti Ebole..

roxana280
11. sep 2014

@xsunx novorodeniatko je chranene kolostrom velmi dlhu dobu, obycajne deti zacnu chorlaviet ovela neskor po 9. tom mesiaci, nie po narodeni, 4 rocne klasika - skolka bacile, ved je to preboha jasne...pri nastupe do skolok byvaju vsetky deti chore..a zial prave ten problem, ze deti este namaju hygienicke navyky vsetky a matky davaju chore a nedoliecene deti do skolok sposobuje vysoku nakazlivost a chorobnost a komplikacie pri liecbe...ako viete aku mala dcera imunitu, teda z vasho pohladu lepsiu? U nas to stanovili velmi komplexne krvne testy...

sorciera24
11. sep 2014

@roxana280 ak ma dieta antolko znizenu imunitu, ze by ho kiahne zabili, tak ver tomu, ze ta vakcina by ho zabila este teda skor tiez..... percenta pre mna enmaju vypovednu hodnotu, davam na realitu okolo.....
tak ako ta moze zabit dana choroba (nepopieram), moze ta zabit vakcina......je na tebe, v com vidis vacsie riziko....
btw. len aby tvoj syn prave kvoli ockovaniu proti kiahnam, nedostal prave tie kiahne v dospelosti....v plnom rozsahu....tak ako nie cisla a percenta, ale okolie potvrdzuje, tvoje percenta ti enzarucia nic.... nie je vsetko cierne a biele.....

roxana280
11. sep 2014

@sorciera24 ved tebe tiez nezaruci nic, ze ked nakazeny kliest nakazi tvoje dieta, ze tvoje dieta prezije,realita okolo je, ze mate stastie, ze vacsina deti je ockovanych proti nakazam a preto sa nesiria tak rychlo, ale resp.dokazu sa zamedzit aby sa sirili..historia neklame...kto nepozna dejiny ako deti a s nimi cele rodiny vymierali tomu tazko budem nieco vysvetlovat a to je realita.Navstivte rozvojovu krajinu nezaockovana, kde sa neockuje..som zvedava , ci sa este vratite, tak ako ste odisli

roxana280
11. sep 2014

@sorciera24 a mojho syna ta vakcina nezabila a mal ju komplet aj proti kiahnam, ma velmi znizenu imunitu a prave vdaka jasliam, skolke... a chorym detom, co tam nezodpovedne matky stale nosili, trvalo 4 roky, kym sa mu vysledky zlepsili

sorciera24
11. sep 2014

@roxana280 vasimi odpovedami ste mi len potvrdili, to co si myslim....ale dik....zatial ste ma nepresvedcili 😉
(inak porovnavat Slovensko a rozvojovu krajinu...hmmm......trosku od veci...)

evittam
11. sep 2014

@roxana280 ešte,že za to môžu nezodpovedné matky 😀

roxana280
11. sep 2014

@sorciera24 tak o.k Rakusku by vam zobrali matersku ak by ste dieta neockovali, no som zvedava ci by ste aj potom nedali ockovat dieta a nevzali by ho do skolky

roxana280
11. sep 2014

@sorciera24 ja vas presviecat nechcem, robte ako chcete, je to vase dieta

xsunx
11. sep 2014

@roxana280 no s vasim pohladom by ste potrebovali vakcinu na vsetky choroby lebo na ktorukolvek je mozne zomriet, uz mate deti zaockovane na ebolu, zltu zimnicu, malariu ..... lebo tie su veeelmi nebezpecne
ked uz sa niekto boji kiahni a je z nich smrtelna choroba odrazu, tak fakt nemam co dodat 😒
no a bola som v rozvojovej krajine v Afrike a jedine co som tam zistila bolo, nie ze tym chudákom treba vakciny ale pitnu nezavadnu vodu, suche byvanie a jedlo 🙂 🙂

roxana280
11. sep 2014

@evittam za vsetko co sa deje s dietatom je zodpovedna matka a otec

sorciera24
11. sep 2014

@roxana280 po tom, co moj syn zazil po ockovani, by som radsej ako jeho zdravie obetovala penaize i skolku....ale zjavne su ludia, co su im penaize prednejsie...a tak to potom vsade funguje 😉

roxana280
11. sep 2014

@xsunx ak by som sla do rozvojovej krajiny, urcite sa ockujem, to ze vy ste nebola len potvrdzuje vasu lahkovaznost a hazard so zivotom a to ze tym chudam je potrebna voda strava a samozrejme lekari aj ockovanie je jasne predsa kazdemu , neviem ako ste presla vizom a kontrolou, pretoze neockovanych ludi do zahranicia nepustia ani na dovolenku, zahada to jest...

xlucia
11. sep 2014

@roxana280 na ake choroby vymierali cele rodiny?

roxana280
11. sep 2014

@sorciera24 v tomto s vami suhlasim, ja by som pre svoje dieta dala aj to posledne, ale su matky ktore nie a je takych velmi vela

roxana280
11. sep 2014

@xlucia hadama odo mna nechcete citovat dejiny preboha ucivo ZS

xsunx
11. sep 2014

@roxana280 to je jedina pravdiva veta co ste napisli, presne tak, tak preco chce tuto rolu preberat stat??? ked nuti rodicov do niecoho o com maju pravo rozhodnut len a len oni a nikto nema pravo im to prikazovat. a ked uz stat do niecoho nuti tak preco potom nenesie zodpovednost za následky. rodic to robi, za svoej rozhodnutie nesie zodpovednost. stat nie, nuti ockovat ale za neziaduce ucinky zodpovednost neprebera este vas presvedci o tom aky ste konspiratori a vlaci vas po sudoch, no na zaplakanie 😠

namornicka
11. sep 2014

Ja som očkovaná, moje kamošky tiež, som zdravá a som tu už pekných pár rokov 😀 , moje deti (už školáci) sú očkovaní a zdraví, drobná alergia sa vyskytne ale nič hrozné. Nefilozofujem, píšem iba reálny stav. Nepchám do nich ale zdraviu škodlivé potraviny ako sú polotovary, brumíky či kinder mliečne rezy, čo podľa mňa permanentne a dlhodobo poškodzuje imunitu, dávam ovocie, zdravé pečivo a doma varenú stravu, obed v škole, občas sladkosť. Môj postreh je taký, že zdravý organizmus sa občas s toxickou látkou v podobe lieku a očkovania vie vysporiadať, ak nie je permanentne zanášaný sajrajtom.

xsunx
11. sep 2014

@roxana280 to ze som sa neockovala nepotvrdzuje moju lahkovaznost ale zdravy rozum, lebo vakcinam neverim. no a to si myslite ze na letisku od vas pytaju ockovaci preukaz 🙂 viza sme dostali v pohode, nikto sa na ocko nepytal

roxana280
11. sep 2014

damy idem pracovat..zelam vam vsetkym pre aj proti aby boli vsetci nase deti zdrave

roxana280
11. sep 2014

@xsunx mali ste stasie, nahoda, k vizam je to potrebne

xlucia
11. sep 2014

@roxana280 no ja dejiny poznam a neviem na ake choroby vymierali cele rodiny, na ktore by sa teraz ockovalo. preto sa pytam. takuto informaciu totizto nemam. vies povedat aspon jednu chorobu?

namornicka
11. sep 2014

Ináč vo všeobecnosti nie som za časté ordinovanie liekov, najlepšie teda žiadne, virózu sa snažíme liečiť prírodne, deti mali atb niekedy tuším v škôlke, sirup proti kašľu občas v zime potrebujeme, to je tak asi všetko.