Očkovanie v 5. roku

obcansr
31. máj 2013

Ahojte v stredu sme očkovali na 5 rokov, chcela by som radu , malému začervenela ručka aj napuchla a neplače že ho to boli len si to škrabe že ho to svrbí, možno že aj z toho škrabania to ma tak červené neviete mi poradit čo mu mam dat ked nechce studené zabaly , neviem čo mu dat. Dakujem

luliu
31. máj 2013

Ahoj, skus octanovu mast

zigzag
31. máj 2013

cervene to ma z tych jedov, ktore mu pichli do tela, mozes mu to nastriekat aloe vera spejom, alebo neakou dezifekciou, aby nedoslo k druhotnemu zapalu zo skravania, ale inac nemozes robit nic, iba cakat, ze sa stym telo vysporiada, bez prejavenia sa vedlajsich ucinkov vakciny,,,

brisilda
31. máj 2013

telo reaguje na ockovanie takze to zarvenanie je normalne ....treba zabranit aby si to dietatko skrabalo ...skus fenistil masticku ..... a asi by som skusila dat aj fenistil kvapky ...... opuch by mal zmiznut potom sam 😉

moon1979
31. máj 2013

.... daj mu na to octanovu masť ale obvykle postačuje studený obklad ...

jedina30
31. máj 2013

aj my sme mali reakciu a synovi sa zdurila cela uzlina v pazi..volala som doktorke a ta odporucila octanoovu mast do podpazusia a ak by to nepomohlo,tak sa mame prist ukazat...nam to potom odpuchlo ,ale naozaj som sa velmi bala... 😒 😒

ingrid16
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ottka
31. máj 2013

Môj syn mal až prehnanú reakciu. Mal to červené od pleca až po lakeť. Doktorka povedala, že preto tak reaguje, lebo je alergik. No a zakázala nám to potierať mastičkami, aby sa mu cez ten vpich nedostala do rany masť a aby sa mu to nezhoršilo. Tak sme dali len studený zábal, mal ručičku veľmi teplú a fenistilové kvapky .

sympa1
31. máj 2013

Moja dcérka mala tiež takú reakciu... Na tretí deň to napuchlo ocervenelo a svrbelo mala to veľké 5x5 cm strašne som sa zlakla... Nikdy sme žiadne reakcie nemali ani staršia dcéra ... Octanovu mast som nemala tak som natierala fenistilom a dostala som overenu radu , natierat bielym vínom zriedenym s vodou , trosku na tampón a natriet , hneď na druhý deň viditeľne odpuchnutie .

lejlla
31. máj 2013

aj u nas to bolo tak isto...rucku mal cervenu riadne....ja som davala studene obklady s bieleho vina a na vecer octan...

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcellka32
31. máj 2013

Nechce radu : neockovat,ale čo s tou ruckou, včera sme boli s opuchom po očkovaní u dr a povedala fenistil kvapky a zabaliť octanovou mastou, tí čo neockujete, nekomentujte, choďte si do svojej skupiny a tam si píšte čo chcete, pekný deň 🙂

ivetka1975
31. máj 2013

Moja dcérka, to mala tiež červené, pripuchnuté. Dávala som jej na to a vínny 😉 obklad, sťahuje opuch a brufeník sirup. . Tak tri dni to mala také. Potom to prešlo. A vyspala to, bola unavená.

alliana3013
31. máj 2013

nás očkovali do nohy..a tiež to mal červené a opuchnuté..ten prvý deň ledva chodil.dávala som len studené obklady a prešlo to do troch dní

marduliena
31. máj 2013

Nás ked očkovali do rúčky tiež malej opuchla rúčka a mala ju čerenú a tvrdé to mala tiež.Mali sme tiež problém s obkladmi tak som kúpila octanovú masť a natierala som jej ju s nou. Trvalo nám to 4 dni až potom jej to zmizlo

aristka
31. máj 2013

octan a fenistil

vivusika
31. máj 2013

ja nedám dopustiť na obklad z bieleho vína a ako radia ostatné maminky, fenistil kvapky

ivana82
9. okt 2013

Ahojte, teploty deticky nedostali? Moj syn reagoval dost prehnane na ockovanie, sice v 6mesiacoch, ale odvtedy mam z toho paniku ☹ mladsiemu som davala pred ockovanim 3 dni homeopatika, takisto v den ockovania a 3 dni po ockovani a teplotu nemal...uvidime, vyskusame 🙂