Prejavilo sa u vašich detí autoimunitné ochorenie po očkovaní?

sanym
14. jan 2014

Už dlhšie ma trápi súvislosť medzi očkovaním a autoimunitnými chorobami. Väčšina odborníkov samozrejme žiadnu takúto súvislosť nepripúšťa. Preto by ma zaujímali konkrétne skúsenosti rodičov, ktorých deti trpia nejakým prípadne aj viacerými autoimunitnými ochoreniami (celiakia, diabetes melitus, reumatoidná artritída...). Prejavilo sa u vašich detí takéto ochorenie po očkovaní? Myslíte si, že práve očkovanie bolo jeho spúšťačom? Môjmu staršiemu synovi bola pár mesiacov po očkovaní proti chrípke a pneumokokom diagnostikovaná celiakia, pričom dovtedy nemal žiadne jej príznaky ani ju nemáme v rodinnej anamnéze. Zakladám to ako otázku, aby sa to nepremenilo na hádky a osočovanie medzi "pro" a "proti" očkovancami. Prosím, aby sa vyjadrili len tí ktorých sa táto problematika bezprostredne týka a majú k nej čo povedať.

maznacik007
14. jan 2014

Dcera 10 rokov, v prvej polovici aprila zaockovana (to 11 rocne ockovanie) s diagnozou porucha imunity, predtym dlhodobo na liecbe. Zaočkovaná po dôkladnej prehliadke všetko v poriadku. po par týždnoch bolesti hrdla, zavrate, ORL lekár odporucil sono stitky, vysledok struma diffusa, nehomogenne struktury rozpad casti struktur. Velmi prekrocene hodnoty TSH a hormonov stitnej zlazy...

vysledok autoimunitna tyerotitida, struma ... poruchy rytmu, problemy s hypoglykemiami, uz je dispenzarizovaná, aj v ZP s týmto ochorením, berie denne lieky, plus ma rezimove opatrenia, a dufame ze sa pocas puberty nezvacsi stitka natolko ze ju bude treba dat von. zatial je to hranicne...

suvislost s ockovaním ti nikto nepotvrdi ... nasa imunologicka uz byvala povedala ze sa pri jej diagnoze ockovat moze... predtym teda ... uz sme ju zmenili

gubcikova
14. jan 2014

my máme AI ale také že aj máme aj nemáme.je to presne na hrane+málo cukru

aristka
14. jan 2014

sama mám autoimúnne ochorenie a som očkovaná a syn má alergiu na jeden druh plesne tj.astmu a je plne očko ...choroby sa nám nezhoršili a synovi po presťahovaní z mesta do dediny sa stav razantne zlepšil ....ja som v stabilnom stave a od zistenia choroby som bola očko na tetanus a hepatitídu .... 😉sestra má od bábätka atopický ekzém je plne očko ako moje deti a ako rástla stav sa rapídne zlepšoval a teraz v dospelosti nemá kožný prejav ...atop.ekzém mala od narodenia....

barborav
14. jan 2014

Super tema 😉 dufam,ze sa to ozaj nezvrhne ako v inych temach,ktore sa nedaju citat 😉

shmoulinka1
19. jan 2014

ja mam reumatoidnu artritidu diagnostikovanu v 15r., pricom nikto v rodine ju nemal, mam silny pocit, ze to moze byt aj po ockovani tetanovkou, dieta som nedala ockovat proti nicomu a ani nikdy nedam

daneso
22. jan 2014

Ja prave pre dost velke riziko autoimunitnych ochoreni v rodine nedavam 🙂

katka1981
22. jan 2014

Donedavna boli ockovani vsetci, nase geny nie su len mama, otec, takze ak ak dieta ma nejake autoimunitne ochorenie, moze ho zdedit po babke, prababke, vsetci sme jedna velka rodina.... nechcem aby to vyznelo zle, ale aj psy su degenerovane, kazda dalsia a dalsia generacia je haklivejsia, psickari mi daju za pravdu. A tak je to aj z ludmi. Nie je vsetko o ockovani. Ale pokial sa uz zisti autoimunitne ochorenie, dalsie ockovanie moze byt na skodu. Tiez si toto musim prediskutovat s viacerymi lekarmi, lebo sa aj u nas nieco rysuje. Inak ochorenie stitnej zlazy mali napr. obe moje babky. A ozaj netusim, ci v tom case boli ockovane a ako. Zial uz to ani nezistim. Vsetko svinstvo mozno hadzat tak na ockovanie, ako aj na ovzdusie. Kolko radioaktivity je napr. vo Fukusime, potraviny, kt. jeme, ani netusime s cim prisli do kontaktu. Beriem, ze si mozno otazku myslela inak, len ja mam pocit, ze sa vsetko hadze na ockovanie. A to urcite nebude to najvacsie svinstvo na svete. V kazdom pripade, svet je neskutocne prechemizovany a niekedy staci ozaj malo a choroby su na svete. A este na zaver: kolko ludi ma alergie, kolko ludi ma autoimunitne ochorenie. A otazka: Nebol si ockovany? Odpoved ano. Tiez sa moze niekto spytat: a nepil si vodu? Odpoved je ano. Tazko najdete jedinca, kt. nema ani jedno ockovania a ma aspon 30 rokov aby vedel prehovorit. Ale aj ten moze byt sama choroba, lebo genetiku si nevyberie.

marika_marika
22. jan 2014

Ja som dostala diabetes mellitus 1. typu v 18. rokoch, asi týždeň po prekonaní bežnej chrípky, v posledných rokoch predtým som nebola očkovaná proti ničomu, ale som kompletne zaočkovaná. Cca. v 19. rokoch mi diagnostikovali aj autoimunitnú tyreotídu. Môj starší syn je kompletne zaočkovaný aj nepovinnými vakcínami, má 4 roky a nemá žiadne autoimunitné ochorenie. Môj mladší syn bude mať 2 roky a má psoriázu, ktorá je autoimunitná. Prejavila sa u ňho ešte pred prvým očkovaním. Dávam ho očkovať, rovnako ako staršieho, aj nepovinnými vakcínami. Samozrejme, prejavy psoriázy sa zhoršujú po očkovaní živými vakcínami, rovnako aj pri každom ochorení, ktoré prekonáva.

masinka
22. jan 2014

mne autoimunitne ochorenie SZ diagnostikovali ked som mala 12 rokov, ockovana som bola v detstve aj proti chorobam, proti ktorym sa v SR bezne neockuje (zlta zimnica, cholera).....
mojej mame tiez diagnostikovali ochorenie SZ, ale az teraz niekedy - okolo 55-ky... prevdepodobne to ale mala uz dlhsie
deti mam koli tomu sledovane, starsie zatial vsetko OK, aj ked vsetkym povinnym zaockovane boli. najmladsej vysli hodnoty sz zle este skor, ako dostala akekolvek ockovanie, potom sa to nastastie samo upravilo....

brumka
22. jan 2014

jasom astmatik, exematik a po ockovani sme nemali ziadnu reakciu, na astmu mame doma takmer 100% dedicnost. prva dcerka dostala 3exemy v pol roku, lieky nezaberali a prisnou dietou sme z a 2 mesiace z toho vysekali a doteraz bez problemov zdrava ako repa. az na zvadcene mandle a zaliate uska vodou c o uz mame po operaci a je to super. druhe dieta mi minuly tyzden dostalo ekzem ale spojeni s prvym zubom. ockovane su obe a nic po ockovani sa nam nezhosilo ci neprejavilo. ked nam zmyzne ekzem idem dat doockovat TBC. ockovanie proti chripke a tak neuznavam. povinne ano+zltacku

satanka1
22. jan 2014

kamarátkina dcera má po očkovaní v 3 rokoch diabetes...sú v nejakej skupine diamamičiek,kde sa aj stretávajú a že pribúda veľmi veľa malých cukrovkárov a 99% je v tom veku ked bolo očkovanie...1 rok,3 roky,6 rokov,11 rokov. Moja sestra má diabetes od 11 rokov..teraz už má 32r. vtedy to nikto nedával do súvisu s očkovaním,ale spätne,ked sme to pozerali tak sa u nej prejavila cukrovka 3 mesiace po očkovaní.Tá kamoška má aj staršieho syna a mal ísť teraz na preočkovanie MMR a ani nejdú.

jarabica123
22. apr 2014

Ked som studovala na strednej zdravotnickej skole,tak nas povinne ockovali proti hepatitide B, a po druhej davke som sa zle citila, a nakoniec mi zistili autoimunne ochorenie stitnej zlazy:(( Stitna zlaza mi bojovala proti celemu organizmu, vsetko slo dole vodou, hormony, krvny obraz, zacali mi padat vlasy,bolesti klbov, neustale potenie. nakoniec mi ako 17rocnej museli vybrat na komplet celu stitnu zlazu. Chvala bohu sa vsetko po operacii upravilo a dokonca som nemala problem otehotniet. Vtedy som to nepripisovala ockovaniu, ale po rokoch som si pozerala zdr.kartu a tam tyzden po druhom ockovani sa zacal moj zdr.stav takto zhorsovat:( u nas nikto netrpi ochorenim stitnej zlazy!! Preto ani svoju dceru nedavam ockovat, je velka pravdepodobnost, ze to zdedi, alebo by to vyvolalo ockovanie.

tehulkake
24. jún 2014

malemu sa po druhom ockovani spustili nevysvetlitelne horucky, s vysokym crp, takze osobne si myslim, ze ockovanie mohlo byt spustac, dalsie som uz nedala, pravdepodobne autoimunne ochorenie, caka nas x vysetreni, lebo moc, krv stolica, usg ok,

silvike
24. jún 2014

Moja neter dostala cukrovku (DM I. typu), ked mala 6 r., akurat zacala chodiť do 1. rocnika a bola cca 2 mesiace po povinnom preockovani DTP, ktore sa robi v 5.-6. r. Hmm, ci v tom malo ockovanie prsty alebo nie, nikto nevie, nikto nepotvrdi, ale ten cervik pochybnosti hloda...aj ked moj osobny nazor je, ze s cukrovkou suvisi viac ockovanie MMR ako DTP.
p.s. a super ze si to dala ako OTAZKU 🙂🙂🙂 Pozname totiz niektore diskusie ako sa zvrhnu :(

bleelka
24. jún 2014

Tak tato tema a otazka ma velmi zaujíma kedze mam dve dcery plne zaočkované povinnými vakcinami plus rotavirusy. Starsiu o cca rok caka ockovanie v 5-6. roku a zvazujem ci dat alebo nedat, lebo sama mam autoimunitné ochorenie ŠŽ, ktore sa mi spustilo po prvom porode pred vyse 4,5 rokmi. 2 roky predtym som bola ockovana proti chripke, ale nepripisujem to ockovaniu, len tomu porodu, lebo sa to spustilo hned po ňom. Predispozicia na toto autoim. ochorenie sa dedi a hlavne na dcery, tak sa bojim aby to ockovanie dcerkam nespustilo. Ako zistim ci maju na to nabeh alebo nie? Ake vyšetrenia to mozu zistit? Chcem ich ušetriť aspon dokial mozem. Kazdy rok k dobru bez kontrol a liekov je uspech a naco ich vystavit riziku? Ak viete poradit, napíšte mi, prosim, spravu. Pripadne kde sa dopatrat k informaciam o vplyve očkovania na autoimunitné ochorenie stitnej zlazy. Dakujem pekne!

fotoarch
24. jún 2014

syn v 1.roku ockovany-nato v kratkom case doma dostal 1.afektivny zachvat s bezvedomym, nasledne neurologicke problemy - dnes ho diagnostikuju na najlahsiu formu autizmu - aspergerov syndrom.... zvysne deti uz nezaockujem.....

syrik
24. jún 2014

U mňa sa tiež prejavila hypothyreoza na autoimunitnom podklade po očkovaní, ale neviem,či proti tetanu alebo chrípke alebo oboch. Totiž keď som nastupovala do zamestnania, musela som sa dať zaočkovať proti chrípke, ale tuším aj tetanovku preockovanie. Už si to presne nepamätám, bolo to dávno,ale čakalo sa s očkovaním, lebo som mala veľa leukocytov.Potom mi začalo bývať zle- búšenie srdca,mdloby, potenie...po siedmych mesiacoch mi prišli na to,že mi nefunguje Sz.Podotýkam, v rodine s ňou nemá nikto problém.

ivka04
5. okt 2014

Moja dcera bola teraz na 6.rocnej prehliadke.tyz.nato ju zaockovali.pred tym mala kasel a sople.antibiotika nebrala.pani doktorka ju zaockovala teraz v piatok a nato jej prislo zle.zacala byt slaba a mat bolesti.b noci mala zimnicu a hovorila s cesty.ked som volala na pohotov.povedali ze to je normalna reakcia po ockovani.tak som pockala a do dnes rana zacala mat trosku kasel ale viac ma sople a tazko sa jej dýcha.myslite ze je to normalne?mozte mi niekto prosim vas poradit?nic jej nebolo a od piatku ako ju ockovali tak jej je takto.

bibistec
8. júl 2015

http://www.slobodavockovani.sk/news/autoimunita... prečítaj článok. Ja som dlho rozmýšľala kde dcérka vzala hypotyreźu keďže ani u nás ani v manželovej rodine sa toto nikdy nikde nevyskytlo. Je to divné ešte aj pediatrička sa zadivila ze ved v porodnici deti testuju na vrodene poruchy tohto typu ze kde to vzala. Co sa tyka lepku ma intoleranciu nikdy predtym nemala problem a celiakiu nema ale napriek tomu lepok nemoze dali sme jej robit testy na intolerancie a tam to vyslo. zaujimave. takze od vtedy uz ziadne ockovania

miskooo1987
13. júl 2015

U nas celiakia, ale kedze ju mam aj ja (prejavenu az v 20tke), tak sme to aj predpokladali. Nevidim suvis s ockovanim.

luciamurinova108
18. feb 2024

@bleelka ja som dala dceru zaockovat proti Hpv virusu po 3 davke sa spustila autoimunitna encyfalitida typu NM DAR neprajem nikomu toto a v karte ma napisane velkymi pismenam8 neickovat zivymi vakcinami tak si davajte pozor na to

bleelka
18. feb 2024

@luciamurinova108 ďakujem krásne za reakciu. Toto mám teraz práve znova aktuálne keďže zvažujem očkovanie proti HPV. Staršia dcéra má 14r, a mladšia 11,5r. Myslela som, že tuto vakcínu nejak už upravili, aby nemala toľko NÚ ako pred rokmi. Myslím, že je dvojdávková, či? Takže neodporúčate? Mladšia ešte nemala ani preockovanie MMR, keďže v čase keď mala mať očkovanie, išla na hospitalizáciu na malý zákrok, tak sme to odložili. Môj gynekológ očkovanie proti HPV odporúčal, že on svoje dcéry zaočkovať dal, ale syna nie. Ale vraj väčší význam má na kondylomy, že rakovine krčka sa dá predchádzať pravidelnými preventívkami. Máte niekto skúsenosti s očkovaním proti HPV?

luciamurinova108
18. feb 2024

@bleelka dceru som dala je to 3 vakcinova a?po poslednej davke do pol roka autoimunitna encyfalitida neodpirucam nikomu ockovanie prosim nedajte nemusi sa to stat aj Vam ale...

bleelka
18. feb 2024

@luciamurinova108 ďakujem krásne za zdieľanie Vašej skúsenosti. Ja dám na reálne rady a skúsenosti, nie na štúdie a teoretické informácie. Mám dve dievčatá, tak pre obe sa informujem a dvom chcem pomôcť. Riziká sú u oboch, aj neočkovat, aj očkovať. Dôležité je, aké riziko je vyššie. To mi ale nik nepovie. Ideálne, ak bude mať každá iba svojho jedného partnera, ktorí pred nimi nemali inú partnerku a budú im cely život verní... V dnešnej dobe asi utópia, ale aj také páry sú.😉 Alebo potom dúfať, že si ich telo s HPV vírusom poradí samé a nebudú zanedbávať preventívne prehliadky.

bleelka
18. feb 2024

@luciamurinova108 ako sa má Vaša dcérka teraz? Ako dlho je to už od tej tretej dávky? Prajem veľa zdravia!

luciamurinova108
19. feb 2024

@bleelka autoimunitne ochorenie je na cely zivot na jej diagnozu niesu lieky a ako to zacalo?menila nalady stracala pamat nevnimala pritomnost skoncili sme na psychyatrii za 13 dni upadla do spazm8ckej komy cize sonda na jedenie nerizpravala plienkovana katdtdr na moc.nereagovala jeden pihlad nepritomny do neznama.trvalo 2 mesiace kym prizli n tuto diagnozu.cize stalo s to v 13 nastuch bude maf 16 chodi rozprava vsetko sa vratilo ald aj choroba sa vracia stale cize nzs zivot je nomocnica a chvilu doma a to jd vsegko len v kratkosti.ake depky ma , toho vsetkeho ze pribralaz kortikoidov ztd to uz radsej nepisem a lekary???doba v medicine napreduje veda pkkrocila a studuju nieco co by pomohlo ale liek na autoimunitne ochorenie niet.len udrziavacky

bleelka
20. feb 2024

@luciamurinova108 och to znie strašne už len čítať, nieto prežívat. Prajem.Vam veľa veľa síl a hlavne nech sa všetko len zlepšuje, alebo aspoň nezhoduje. Áno, autouim.je na celý život. Mám tiež, a aj veľa v rodine, preto ma zaujima vplyv očkovania na prejav tohto ochorenia. Je to ťažké. Ďakujem, že ste mi poradili. Držte sa, veľa zdravia celej rodine!