Vedľajšie príznaky po mumps, rubeole a osýpky vakcíne

edvelyn
25. dec 2014

Prosím len mamičky, ktoré maju so svojimi detičkami toto očkovanie za sebou.nechcem vediet žiadne extremne vedlajsie ucinky.chcem vediet ci po tomto ockovani malo vase dieta zhorsený spanok a bolo viac placlive.a ci to casom preslo!?..dakujem

jana_eyre
25. dec 2014

@edvelyn prvy syn nemal ziaden neziaduci ucinok, zvladol to vyborne.. druhu dceru to caka v januari..

alenka7777
25. dec 2014

ziadne. ani sme nevedeli, ze sme boli na nejakom ockovani....

jeemima
25. dec 2014

@edvelyn nasi chapci mali afty a 40 horucky 4 dni .....synovec mal 2 dni yvzsenu tepltou do 38 a myslim ze aj horsie spal ak si dobre pamatam ale to len par dni ....

xfenix
25. dec 2014

vobec ziadne vedlajsie priznaky. 🙂

ushuaia
25. dec 2014

@edvelyn uspesne zvladnute, ziadne vedlajsie ucinky... 🙂, len chcem dodat, ze teplotu ja osobne za vedlajsi ucinok nepovazujem, ale za beznu reakciu...

siska53
25. dec 2014

@edvelyn nie. Len dcerka mala na 8,a9.den teplotu okolo 38. Cely cas som.ju vtedy v noci mala pri sebe,a ked chcela,mohla si cucnut mliecka.

gloria9
25. dec 2014

ahoj moj syn mal na 7 den teplotu prve dni bol kludny na 10 den to prestalo a bol v pohode velmi som sa bala toho ockovania ale som rada ze je ockovany

ingrid16
25. dec 2014

Syn v pohode. Dcerka to prezivala hrozne, teploty, 3 dni a 3 noci preplakala.

latvia
26. dec 2014

tusim na 8.den ockovania teplota do 38,5, inac nic.preslo.

sam2
26. dec 2014

Bala som sa tohto ockovania ako cert kriza. Vsak na internete sa popisalo vselico. Dva tyzdne pred nim som nespavala. A vies co sa stalo? Absolutne NIC 😀 Maly uz za 30 min ani nevedel ze bol ockovany. Ziadne teploty po 10 dnoch, ziaden vysyp, proste NIC. Zvladol to najlepsie zo vsetkych ockovani 😉 Je to samozrejme strasne individualne, kazde dieta to zvlada inac. Ale tot moja skusenost 🙂

miskaska
26. dec 2014

Synvekovi sa po dvoch týždňoch zväčšili uzlinky, zostala väčšia už len ta na hrdielku. Ked je chorý, hneď narastie.

mamjka
26. dec 2014

chvala Bohu u nás nič nič... 🙂

veriiii
26. dec 2014

Moja nemala nic,ani teploty ani vysp,ale vsetky ockovania zvladala dobre.niektore deti maju teploty a vysyp, ktomu vysypu,co mozes ocakavat dava, dolu vystrih
ale! vzdy s vysypom a teplotou po ockovani vyssou ako 38C treba ist k lekarovi!38 C je zevraj maxim teplota ,ktora je uvedena ako teplota po ockovani...vyssie mozu byt pridruzene inf.chorenie(napr ockovalo sa v inkubacnej dobe,ked este neboli priznkay),alebo komplikacia..

K VYSEVU PO MMR:

MMR is made up of three different vaccines ( measles, mumps and rubella) and these can each cause reactions at different times after the injection.
MMR je zlozena z 3 roznych vakcin(osypka,mumps,rubeola) a kazda tato zlozka moze sposobit reakcie v iny cas po injekcii:

After six to ten days, the measles vaccine may cause a fever, a measles-like rash, and loss of appetite.
6-10 dni osypkova vakcina moze sposobit teplotu a vysyp podobny osypkam a stratu chuti do jedla

Three to four weeks after the injection, the mumps vaccine may cause mumps-like symptoms in some children (fever and swollen glands).
3-4 tyzdne po ockovani,mumpsova vakcina mozes sposobit priznkay podobne mumpsu u niekotrych ddeti(teplota a zvacsene uzliny)

The rubella vaccine may cause a brief rash and possibly a slightly raised temperature, most commonly around 12 to 14 days after the injection. A rash may also occur up to six weeks later but this is very rare.
Rubeolova vakcina moze sposobit kratko trvajuci vysyp ,moznost mierne zvysenej teploty,nacastejsie 12-14 den po ockovan.Vysev sa moze zjavit az do 6.tyzdna po ockovani,i ked to je velmki zriedkave..

tiez len dodam,ze po zivych vakcinach vazne neurologicke neziaduce ucinky nastupuju najcastejsie do 14 dna, a su velmi zriedkave(a myslim,ze vacina sa zjavi u predisponovanych pacientov).Vzdy,ak sa vam dietatko nezda po ockovani treba kontatovat lekara,aby vylucil pridruzene ochorenie alebo komplikacie.

janalv
26. dec 2014

My sme na 8. deň dostali horúčky 38C a za uškom navreli uzliny ako malé hrášky. Utekali sme na pohotovosť /bola nedeľa/, tam nám odporučili dávať proti horúčke nurofen sirup alebo paralen sirup pre deti a hned ráno ísť k svojej detskej lekárke. U nej nám hned brali krv a dostali sme atb. Našťastie všetky výsledky boli ok, boli to zdurené uzliny z očkovania, ktoré sa zaniesli škodlivými látkami a preto opuchli. Museli sme dodržiavať pitný režim /min.1,5l denne/, kľud, veľmi sa nenamáhať, nebehať. K tomu som jej v bio obchode kúpila kvapky na prečistenie uzlín, neviem, či pomohli, lebo aj tak nám trvalo asi 4-5týždňov, kým sa nám to všetko dalo do poriadku....žiaľ. Alebo vlastne, vďaka Bohu, že len takto a nezostali trvalé následky.

sense
26. dec 2014

my sme tyzden po mmr a zatial nic i ked lekar nas upozornil ze tyzden po ockovani mozu vyjst teploty a este ze sa moze vvyhadzat ....tak uvidime ale zatial nic...

reluska
28. dec 2014

aspergerov syndrom 😒 😒

edvelyn
autor
28. dec 2014

@reluska ako ste prisli nato ze je to z ockovania???

reluska
28. dec 2014

@edvelyn jednoducho, malý bol očkovaný prvý krát až ked mal niečo po 1. roku, dovtedy blabotal, mama, auto, tata.... motoricky pekne prospieval, po očkovaní sme sa vrátili späť, nerozprával, strácal očný kontakt, všetko sa muselo vykonávať stereotypom. napr. kúpať o19:00 a kaša o 19:30 inak to bol des... ísť do hypermarketu alebo niekde kde bolo viacej ľudí - nepredstaviteľné, zrazu museli byť autíčka v jednom rade, otočené predkom... inak amok.. ale v 5r, čítal, rátal, poznal 100 vlajok, vedel hlavné mestá štátov, ale nemal rád deti, nehral sa s nimi,,, pokiaľ nemal mmr bol normálne ročné chlapčiatko a pár dní po mmr sa nám zmenil život

edvelyn
autor
29. dec 2014

@reluska a lekar vam to potvrdil?? Lebo podla mna sa clovek s autizmom uz narodi...tym na vas nechcem utocit.

edvelyn
autor
29. dec 2014

Dakujem za odpovede mne sa jednalo hlavne o ten spanok.

nikimax
29. dec 2014

@edvelyn nenarodi...moze byt z vakciny....po ockovani sa stav postupne zhorsuje, pridavaju sa autisticke rysy...vela rodicov to ma natocene...maju zdrave dieta a potom baaac....lekari to odmietaju vidiet, co vakcinami sposobuju a samozrejme za to nepreberaju ani zodpovednost....kazde novo-narodene dieta je na poradniach sledovane, ked je zdrave a psychomotorika v poriadku (aspon do isteho casu-ockovania) je to poznacene v karte...staci polistovat, co,kedy,ako...po pricinach ochoreni svojich deti,patraju vacsinou len rodicia, nie lekari☹☹

edvelyn
autor
29. dec 2014

@nikimax tak to by boli asi vsetky deti autisti...preco su len niektore deti take???

nikimax
29. dec 2014

@edvelyn no asi lebo je kazde dieta ine, nie....alebo su vsetci klonovani?tebe sa nezda, ze autizmu pribuda velmi rychlo? Preco teda nie su vsetci po ockovani zdravi, bez poruch, ked vakciny neskodia??

reluska
29. dec 2014

@edvelyn pokiaľ to nezažiješ - nepochopíš ... ak máš doma zdravé dieťa ktoré napreduje, ide tabuľkovo a potom sa o dva dni zmení a zaostáva, nenapreduje a má úplne iné správanie ako malo pred očkovaním... nebudem sa tu hádať, vysvetlovať a odrádzať, hold niektoré veci človek pochopí až ked nimi prejde, a potom môže súdiť...

zita19
29. dec 2014

@nikimax ja sa nechcem hadat, ale nie je mozne povedat, ze pribuda autistov. Pribudy vcas a spravne zdiagnostikovanych autistov. Pred 40, 60 rokmi autisticke deti boli diagnostikovane ako mentalne retardovane... Pred 100 rokmi o autizme nikto nemel ani tucha a tieto deti boli oznacene za blaznov a cudakov... Neda sa porovnavat pocet autistov pred a po zavedeni ockovania, lebo nie su relevantne statistiky, lebo tieto deti aj dospeli zvycajne koncili s chybnou diagnózou niekde na okraji spolocnosti a zaujmu. Vdakabohu, teraz sa vie autizmus diagnostikova reletivne vcas, tamto detom sa venuje nalezira pozornost a tym sa zvysuje ich sanca na to aby nekoncili niekde v ustrani v kruhu rodiny v tom lepsom pripade, v ustavoch v tom horsom.... Popytaj sa starsich ludi, ci v ich okoli neboli taki "cudaci" alebo "blazni". Boli, bolo ich viac ako by komu bolo mile, len sa "odkladali".... Nikto teraz nezisti, kolky z nich boli autiasti a aspergeri...

katy2
29. dec 2014

@nikimax autizmus je vrodena zalezitost...

nikimax
29. dec 2014

@zita19 ved ked sa nechces hadat, tak sa nehadaj.....ja mam svoju skusenost a nemyslim si, zemas pravdu...popytala som sa a nikto nic take v nasej rodine nemal ,ani nebol cudak, ani inak postihnuty...ani nikoho s autizmom nepoznali, praveze naopak vsetci opytani tvrdia, ze sa s postihnutymi detmi vrece roztrhlo, nikdy tolko toho nebolo, co sa to deje.....kedze nie su statistiky, tak nemozes tvrdit, ze ich bolo tolko, alebo tolko a kde koncili, ak tada boli...
@katy2 nesuhlasim, u nas to genetika nepotvrdila....takze ako u koho, nie hromadne....a prosim, nehadajte sa tu a respektujte nazory, podporene vlastnymi skusenostami...dakujem

sissmiss
29. dec 2014

@zita19 fuuuha, nasa prednasajuca na biole nam povedala ze autistov pribuda a nie kvoli lepsej diagnostike, komu len teraz verit.....

@katy2 ktory gen je zodpovedny za autizmus? Staci len nazov, nepotr.studie, dohladam si

denduska
29. dec 2014

No tak ja neviem, moja svokra vyše 20 rokov robí s deťmi s rôznym druhom duševného postihnutia...aj s mentálne retardovanými, bláznami či čudákmi, každý nech si doplní čo sa mu hodí...a sama povedala, že autistov pribúda. Ona diagnózy nestanovuje, nerobí rešerše štatistikami, tie deti jej prechádzajú priamo pod rukami, či také alebo onaké a priamo vidí, aké boli a aké sú.