Veľmi opuchnutá nožička po očkovaní. Je to OK?

anavila
13. mar 2009

ahojte..ospravedlnujem sa ak takato tema uz je... s malou som bola na povinne ockovanie na 1 rocik. Pichla ju do nozky. vsetko bolo ok, ale na druhy den pozerama a normalne sa jej urobil velky cerveny flak priemer asi 5cm a cele je to ako na nejakej guli opuchnute a tvrde..myslite ze je to normlane?? mam s tym niekam ist??? alebo co mam robit??inak mala beha nemozem ju donutit aby bola v klude. A je aj lekom spokojna. Teplotu mala vcera trosku zvysenu. Dakujem

konoupek
13. mar 2009

Myslím,že nejlepší je zavolat dr.a zeptat se jí jestli je tavováhle reakce normální 😉

other_side
13. mar 2009

ahoj, aj nam tak po ockovani zvykne nozka opuchnut, daj jej na to studeny obklad, ale asi si jej ho mala dat hned ako ste prisli z ockovania 😉 ale presne taku istu reakciu mal aj moj maly a tiez behal s takou hrcou na nohe ))

caira
13. mar 2009

anavila: my meli to ockovani ve stredu a mala naprosto ok, radeji zavolej doktorce, nam bylo receno, ze po tomhle ockovani by nemela byt zadna reakce, protoze je to jen dodatecna davka toho co uz dostali predtim... 😉

hancas
13. mar 2009

mi po každém očkování hrču tvrdou a zarudlou na noe někdy s teplotama někdy bez,myslím si že je to normálka

denisocka
13. mar 2009

Ahoj,aj my sme dali.dala som mu na to octan

hancas
13. mar 2009

jj octan pomáhá na vše

anavila
autor
13. mar 2009

dakujem baby

trixi
13. mar 2009

ahoj anavila, Matkovi tak opuchla nozicka po druhom ockovani Hexavakcinou, a zatvrdlo mu to, opuchlo a na dotyk to mal velmi bolestive, k tomu vysoka horucka. Ja som doma nemala octan, ani ocot, tak som mu na to dala obklad z bieleho vina a tiez pomohlo, bolo studene, vychladene a prijemne to vonalo, lepsie ako ten octan. 🙂

caira
13. mar 2009

holky co je to octan? 😅

timbouctou
13. mar 2009

přiznám se, že já na to nedala nic, Dr. řekla rozmasírovat. Ale malej se nenechal, pořád chtěl běhat, tak jsem ho nechala a druhý den už to bylo pryč.

denisocka
13. mar 2009

caira-snažim sa ti už 5minut vygoogliť niečo o octanovej masti,ale nič 😅 je to taka komunisticka mast,z OCTU .... čo sa použiva aj v kuchyni ocot 😀 a je to na opuchy a tak ......... proste octanova masť