Cestovne pre 4 mesačné dieťa, alebo platím za kočík?

fairynika
6. júl 2011

chcem sa spytat, stala sa mi taka vec. Dnes som cestovala prvy krat s mojou 4 mesacnou dcerkou autobusom a platila som listok aj za nu je to normalne??ze platim za kocik jasne ale za nu??ved ani deti v lietadlach neplatia ci vo vlakoch a v autobusoch ano?? 😕

kukujka
6. júl 2011

to sa mi zda divne ved deti do 6rokov by mali mat cestovne zadarmo aspon kedysi tak bolo.byt tebou tak by som sa sofera opytala co su to za novinky,ze nech ti vysvetli preco mas platit aj za dcerku

azarijka
6. júl 2011

No divne 😒 v BA v MHD sa neplati ani za kocik .... Takze bud ta oklamal alebo je to sukromna prepravna spolocnost a ma nejake divne pravidla 😠

aduskatt
6. júl 2011

ani u nas v TT sa neplati MHD do 6 rokov

siusinocka
6. júl 2011

no u nás bola dlhé roky vedená mestská doprava - tam sa za kočík s dieťaťom neplatilo, ale dieťa muselo seideť v kočíku. potom sa to zmenilo na prímestskú dopravu a tam platím za všetko... od nás je Zvolen len 6 km... autobusom zaplatím za cestu tam a späť s malým a kočíkom skoro 2 eurá a ked idem vlakom tak platím len za seba takže za spiatočnú cestu zaplatím 0,52 eura... tak to len na porovnanie... všetky dialkové linky autobusové sa platia aj za dieťa aj za kočík...

adrianna20
6. júl 2011

u nas sa MHD plati aj za dieta, aj za kocik 😠

lenkabuckova
6. júl 2011

Ahoj je to normálne v autobuse platíš nie za kočík ale za dieťa do 6rokov. Ja tak chodím stále s malou. Platievala som za ňu 5centov a teraz 10centov. Zvyšovali a to platím s kartou lebo v hotovosti by to bolo drahšie. Vlaky sú zadarmo, ale bohužial u nás vlaky nestoja. Zostáva mi chodiť autobusom.

denisocka
6. júl 2011

no,ja som taky šok zazila minuly rok,ked sme maleho poslali s tetou na autobus - a došla že musela za seba platit celý a za neho polovičny . hned som to zistovala,tak niekde sa neplati za dieta ,inde za dieta polocvičny a za dospeleho tiež polovičny ako doprovod .tak som písala na SAD Poprad - a samozrejme,odpoved nulova . poslala som potom maleho ešte raz a to iste, tak som im poslala aj ofoteny listok s čislom šofera a zas odpoved nijaka...odvtedy sa autobusu vyhybam

claudinka
6. júl 2011

V mestskej doprave sa za dieta neplati, iba dospeli a dieta plati tusim az od 6 rokov, ked pojde do skoly. A co sa tyka medzimestskej dopravy - neplati sa za dieta, ale mali by ti dat cenu dospeleho listka, ktory rozdelia na dva listky a to na dieta a sprievod dietata, ale vysledna suma by mala byt rovnaka, ako keby si isla sama. Za kocik sa plati v medzimestskej doprave ako za batozinu.

olifcek
6. júl 2011

u nas v mhd do 6 rokov zadarmo, ale v dialkacoch platim za seba menej, lebo len ako sprievod a za olivku ako za dieta do 15 rokov... ale niekedy ide oliv zadara... ked ideme vlakom, tak mame zadara. aspon zatial nikdy revizor nic nepytal.. kuk podmienky na nete..

titkovamiriam
6. júl 2011

Z Ivanky do BA sa platí od 3r.polovicne za dieta a polovične za doprovod,na cestovanie kocikom si už nepamatam.Vo vlaku este neplatíme za Mareka ani v MHD BA.

silvia.t
6. júl 2011

Aj u nas je to polovica za dieta a polovica doprovod(cize ako jeden cely listok),kocik 0,50centov 😉

evickapooh
6. júl 2011

ked cestujes s kocarom tak platis za kocik +doprovod to znamena 1 cely listok...alebo pozri na sranke http://www.sadnz.sk/...mozno su tam aj tarify za cestovne listky

parvitas
6. júl 2011

v Banskej Bystrici máš v MHD (ale iba na území mesta, nie v prímestských linkách!) ako sprevázdajúca osoba dieťaťa v babyvaku alebo v kočíku cestovanie zadarmo (a dieťa tiež). inak, aj dieťa do 6. rokov sa vezie zadarmo.
ale kočík bez dieťaťa sa ráta ako batožina (za 0,60)

annie13
6. júl 2011

dietatko v kociku zadarmo
inak do 6 rokov 0,10 tu je uz vsetko mozne
ja som sa tiez cudovala

tami_tami
6. júl 2011

ja som dnes sla prvykrat busom - MHD - s malym - ma 1,5 roka -sli sme bez kocika - listok som nepytala lebo som nevedela aky - ved sofer ked nas vidi tak vie aky ma dat a dostali sme dva polovicne - cize rozratany jeden cely na 2x 0,40,...
aj dialkovym busom ked sme sli tak sme to tak mali na dva polovicne - len tam sa to konkretne oznacuje ako dieta a sprievodca dietata

berus222
6. júl 2011

ja som na primestskej platila polovicny za maleho a doprovod - tiez polovicny za seba.

skeblicka77
6. júl 2011

ahoj u nas s aplati pri dietati do 6 rokov tak, ze ty aj dieta plati polovicny listok, ked to zratas, nic navyse, teraz cez vikend som cestovala s busom slovak lines a tam jedna pani platila za chlapca mal 2 roky polovicny listok, sukromne prepravne sluzby si uctuju ako chcu... inak vo vlaku neplatis do 6 rokov ani za dieta a ani kocik

katarinajurikova
6. júl 2011

U nas v Tn sa neplati do 6 rokov .Inak mam cestovne zdarma s kocikom,da sa vybavit karticka ,tu si vzdy pipnem a cestujeme zdarma.

vulka
6. júl 2011

Na Orave sa za kočík s dieťaťom neplatí. A za dieťa od 3 rokov polovičný.

bobocka
6. júl 2011

ja som z banskej bystrice a tu u nas v mhd je to tak,ze dospely ked je ako sprievodca dietata v kociku a dieta je to 3 rokov,tak ma zadarmo.dieta do 6 rokov ma zadarmo.ak ale ide mamina s dietatkom do 3 rokov a ma ho v babysatke,tak za seba platit musi,aj ked logicky v buse zaberie menej miesta ako ta s kocikom.ale od augusta ci septembra by sa to malo rusit a aj satkujuce maminky ,ak maju dietato do 3 rokov,budu jazdit zadarmo 🙂

pink_lady
7. júl 2011

zalezi od mesta a prepravcu. u nas v ramci predvolebnej kampane zaviedli na MHD ze matka (cestujuci) s dietatom do 3 rokov neplati sa nic - ani matka, ani kocik, ani dieta. Len dieta musi mat vlastnu cipovu kartu. no kedze daneho pana primatora nezvolili po druhe tak som zvedava kedy to zrusia 😅

gubcikova
7. júl 2011

je to normálne,ale vadnéééé.ja som tiež platila za malú,aj za kočík a za mňa polovičnú cenu ako doprovod k neplnoletému

nikush
7. júl 2011

v SAD-ke platis 2krat polovicny jedno dieta a druhy doprpvod...mne to bolo raz vysvetlene, ze je to kvoli tomu, ak by sa nahodou stala nehoda, vedia kolko ludi je v autobuse

sorciera24
7. júl 2011

u nas v MHD, dieta v kociku aj osoba doprevadzajuca takyto kocik zdarma....ak je kocik prazdny,tak polovicny listok, dieta do 6 rokov zdarma....

andrejka1974
7. júl 2011

u nas ked som isla kocikom tak som platila len za seba dieta plati az od 6 rokov

feb13
7. júl 2011

Listok sa ma platit iba ak je kocik prazdny (akoze za batozinu). Ak tam mas aj dieta, tak neeee...

traktor
7. júl 2011

v MHD platim listok len za seba..za dieta ci je v kociku, ci bez do 6 rokov veku neplatim...v SAD-ke ked idem ja a maleho mam v kociku, tak za seba platim polovicny, za maleho polovicny a kocik sa berie ako batozina

hajanka
7. júl 2011

MM pracuje v SAD a ked ides s dietatom tak mu kupujes polovicny listok, sebe ako doprovod dietata tiez polovicny a potom platis za kocik. Zadarmo bolo dieta kedysi 🙂 teraz uz nieeee 😖 to plati na celom Slovensku v SAD.
Ak ti sofer nablokuje nieco ine, tak je to na jeho zodpovednost ale samozrejme aj na tvoju, takze je dobre si to preverit, aby si vedela co ti vlastne nablokoval, pretoze ked stopne revizor, nemusi sa ti to vyplatit.

abbey1
7. júl 2011

U nás sa na MHD platí celý dospelý,dieťa od 6 rokov polovicu,do 6 rokov 10centov a kočík ako batožina.Tiež sa mi zdá "úžasný" nápad platiť za kočík i malú,ktorá v ňom sedí.Je to smiešne!

marusik
7. júl 2011

je to individuálne podľa dopravnej spoločnosti. u nás sa za kočiarik od januára platí v mimomestskej doprave 40 centov!!! lístok je tiež rozdelený na dieťa do 15.rokov a sprievod dieťaťa, ale ak to spočítaš, tak je to viac ako jeden celý lístok... boli už viaceré sťažnosti, aj SRo sa tým zaoberal, treba sa čo najčastejšie sťažovať, až potom s tým niečo urobia.... sťažovala som sa kým sme si nekúpili auto - mňa teraz cesta do 17km vzdialeného mesta vyjde lacnejšie autom, ako autobusmi, takže už to neriešim.