Tipy na jednodňové výletíky - stredné Slovensko

14. aug 2011  • 
fotoportrét
fotoportrét
iwuskaaa
21
Registrovala sa 2. júna 2005 na modrykonik.sk. Pridala 3413 príspevkov a 32 inzerátov. Má 24 priateľov. Detva.
 Ahojte,
nemáte tipy na nejaké zaujímavé jednodňové výlety v rámci stredného Slovenska? emoticon Pomaly sa blíži jar a nechcem presedieť víkendy doma, chceme sa realizovať a odreagovať emoticon .
Ďakujeme za každý tip...
Mňa napadli napr. ZOO Bojnice, Vlkolínec, Vyhne....no viac asi nič emoticon
23. feb 2009 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
petrark
Registrovala sa 15. augusta 2008 na modrykonik.sk. Pridala 81 príspevkov.
 napr.tatralandia, Pribylina,Donovaly, Malino Brdo
23. feb 2009 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tina_
2
Registrovala sa 3. januára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 684 príspevkov. Má 1 priateľa. Prešov, okres Prešov.
 Dobšinská ľadová jaskyňa

Ranč pod Ostrou skalou (pri ceste do Dobšinej smerom z Červ. Skaly) -dá sa tam voziť na koníkoch

vodná nádrž Dedinky- Mlynky (aspoň dúfam, že je to ešte stredné SK emoticon)
23. feb 2009 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
danulik
1
Registrovala sa 18. novembra 2005 na modrykonik.sk. Pridala 7757 príspevkov. Má 5 priateľov.
 iwus - mna este napadla ciernohorska zeleznica emoticon
23. feb 2009 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pepies
14
Registrovala sa 28. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 3466 príspevkov, 6 albumov a 14 inzerátov. Má 30 priateľov. Martin.
 priklanam sa - Ciernohronska zeleznicka Hronec, par km od Brezna, super zazitok pre deti i dospelych, dalej napr.
Muzeum Kysuckej dediny Nova Bystrica -Vychylovka - skanzen taktiez z uzkokolajnou zeleznickou na Kysuciach
ja odporucam vsetky skanzeny, na strednom slovensku je ich dost ......
24. feb 2009 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
roasha
Registrovala sa 6. septembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 6248 príspevkov. Má 1 priateľa.
 napr.Banska Štiavnica,tam je toho tiez plno na exkurzie po okoli,-stary zamok,novy zamok,banske muzeum,tajchy.
Krasna horka,Betliar,Domica,este jedna jaskyna tam je,teraz si nespomeniem,je to sice viac na vychod,ale tiez stoji za to
24. feb 2009 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pepies
14
Registrovala sa 28. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 3466 príspevkov, 6 albumov a 14 inzerátov. Má 30 priateľov. Martin.
 roasha Krasny horka, Betliar a Domica su na vychode, nie na strednom Slovensku emoticon
24. feb 2009 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pepies
14
 preklep Krasny horka emoticon
24. feb 2009 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
iwuskaaa
21
Registrovala sa 2. júna 2005 na modrykonik.sk. Pridala 3413 príspevkov a 32 inzerátov. Má 24 priateľov. Detva.
 Ďakujem za tipy emoticon
24. feb 2009 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
roasha
Registrovala sa 6. septembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 6248 príspevkov. Má 1 priateľa.
 pepies ja viem ze na vychode,ale nie az na tak dalekom/o tu 1,5h dalej nie je tak strasne/,ved som to aj napisala emoticon
4. mar 2009 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pepies
14
 jasne, v pohode emoticon
4. mar 2009 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jasumat
Registrovala sa 7. apríla 2008 na modrykonik.sk. Pridala 231 príspevkov. Okres Banská Bystrica.
 Bystrianska jaskyňa
4. mar 2009 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
roasha
 aj Harmanecka jaskyna je pekna emoticon
5. mar 2009 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
roasha
 chvália tiez Vlkolínec,Staré hory...
5. mar 2009 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
iwuskaaa
21
 Vlkolínec bude asi medzi prvými, čo navštívime emoticon ...
Boli ste niekto v Pribyline? Ako to tam vypadá? emoticon
5. mar 2009 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
roasha
 aj na Pribilinu som pocula chvaly,je to tam vraj robene ako skanzen ludovej architekt.,skus hodit do google. emoticon
5. mar 2009 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
roasha
5. mar 2009 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pepies
14
 myslim, ze vsetky skanzeny stoja za navstevu...........

najvacsi na Slovensku je v Martine, najkrajsi zevraj na Orave, mne sa velmi pacilo na Kysuciach, ako som uz pisala skanzen Muzeum kysuckej dediny vo Vychylovke s uzkokolajnou zeleznickou, z jazdy na vlaciku maju radost hlavne deti....
Vlkolinec je pekny, ale ak ides s dietatkom, treba mysliet nato, aby sa nenudilo........ Vlkolinec prejdes za polhodinu, je to vlastne ziva dedina (rezervacia ludovej archtektury nie skanzen) a v skanzene sa vzdy nieco deje (ochutnavky jedal, rozne slavnosti, predvadzanie ludovych remesiel a pod.). emoticon
5. mar 2009 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
roasha
6. mar 2009 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
iwuskaaa
21
 Ďakujem krásne kočky, dali ste mi mnoho skvelých tipov, určite návštívime pár z nich emoticon emoticon
6. mar 2009 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
juliam
31
Registrovala sa 4. augusta 2005 na modrykonik.sk. Pridala 717 príspevkov a 10 inzerátov. Má 16 priateľov. Ružomberok.
 ahojte. ja súhlasím s pepies - Vlkolínec zvládnete rýchlo a je to skôr teda pre dospelých, ale je tam krásne, takže tiež odporúčam. mne sa tiež veľmi páčilo v skanzene vo Vychylovke a v Zuberci. aj v Čiernom Balogu je perfektne - okrem železničky aj náučné chodníky...
mňa ešte napadol oravský zámok, keltský archeoskanzen Havránok pri Lipt.Mare, a tiež odporúčame ZOO v Zlíne v ČR - naše zoo sa môžu schovať... a nie je to ďaleko, ani drahé...
25. mar 2009 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
petrark
Registrovala sa 15. augusta 2008 na modrykonik.sk. Pridala 81 príspevkov.
 vysokohorská dedina magurka, salaš Krajinka cestou na Martin, hned za Ružomberkom (veľmi pekné pre deti, ovečky atd.), Liptovská Mara v lete-plavba lodou, penzion Gejdák-agroturistika, koníky, westernové mestečko pri LM, Likavský hrad
25. mar 2009 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
siouxsie
39
Registrovala sa 22. marca 2009 na modrykonik.sk. Pridala 434 príspevkov a 1 článok. Má 5 priateľov. Prievidza, okres Prievidza.
 ahojte. ja pripájam ďalší vďačný tip pre detičky: múzeum Modrý Kameň, pri Veľkom Krtíši, Banskobystrický kraj. je to pekný hrad v tichom prostredí najmenšieho mesta na Slovensku, v rámci ktorého je umiestnená stála expozícia "Bábkarských kultúr a hračiek". máte tu možnosť vidieť divadelné bábky a marionety domáce (napr. tu nájdete aj MATELKA - ak si naňho ešte pamätáte), taktiež bábky zo sveta (tieto sú mimoriadne, ale mimoriadne krásne) a výstavu hračiek 20. storočia. tiež si budete môcť pozrieť luminiscenčné divadlo (bábky a kulisy sú vyrobené z fosforeskujúcej hmoty, ktoré po úplnom zatemnení miestnosti pri UV lampách fosforujú). pre decká sú ohromným lákadlom bábky v nadživotnej veľkosti, ale aj malé, historické divadielka. všetko tu hrá krásnymi farbami a je plné fantázie. minuloročná návšteva tejto expozície bola pre mňa úžasným zážitkom. POZOR! našla som info o konaní ďalšej expozície v Modrom Kameni v čase od 06.04.2009 do 31.09.2009 s názvom "Zo života škriatkov" je to iteraktívna výstava o svete a živote rozprávkových bytostí škriatkov, ktoré môže uzrieť každý, kto na ne verí. Počas výstavy sa vynára návštevníkom tajomný svet škriatkov a ich každodenné činnosti. Výstava je inšpirovaná knihou Vila Huygena.
Výstava dovezená z Bibiany – medzinárodného domu umenia pre deti. Námet a dramaturgia Pavel Uher, scenár Halka Marčeková. Pripájam link, kde si môžete pozrieť bližšie info a galériu: http://www.muzeum.sk/default.php?obj=muzeum&ix=mbk_snm
26. mar 2009 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andreako
Registrovala sa 26. marca 2009 na modrykonik.sk. Pridala 9 príspevkov.
 na Liptove sa oplatí navštiviť penzion Villa Betula - stojí to za to - jedlo super, a veľa preliezok, hojdačiek.pieskovisko,,trampolínu, majú tam ovečky, kozičky, kone,veveričky, papagáje,nedaleko odtiaľ je tatralandia a Western city - Šikluv mlýn, Prosiecka a Kvačianska dolina ,drevený skanzen v Pribyline, len kúsok odtiaľ je Račkova dolina - chata Orešnica - tam sme sa tiež dobre napapali - tam majú jazierko s rybami, kone, Podbanské a Vysoké Tatry...
27. mar 2009 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pepies
14
 Villa Betula je super, ale tie ceny emoticon
2. apr 2009 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andreako
Registrovala sa 26. marca 2009 na modrykonik.sk. Pridala 9 príspevkov.
 no za kvalitu sa platí , no napriek tomu všetkým ,čo pôjdu okolo Villa Betula - odporúčam sa zastaviť, aspoň na kávu - tá je, myslím všade rovnako drahá a dáte mi za pravdu, že to stojí za to - ale povedz, pepies, nie je tam úžasne - okrem iného ten ústretový prístup personálu - tak s takým som sa fakt nikde na Slovensku nestretla!!!
3. apr 2009 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzanockamt
199
Registrovala sa 1. januára 2008 na modrykonik.sk. Pridala 18299 príspevkov a 2 inzeráty. Má 20 priateľov. Martin.
 turcianske teplice - rozpravkovy les a aquapark, hrad strecno, oravsky hrad, splav rieky oravy pltou, muzeum slovenskej dediny v martine, muzeum oravskej dediny v podbieli, oravice-aquapark, sutovsky vodopad pri obci sutovo (okres martin), harmanecka jaskyna, kastiel vo svätom antone a lesnicke muzeum v tomto kastieli a viac ma momentalne nenapada emoticon
3. apr 2009 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
alami
2
Registrovala sa 27. júla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 13953 príspevkov. Má 1 priateľa.
 http://www.kupele-lucky.sk/aquavital.php
vonkajšie bazény sú pre deti od 3 rokov, ale vnútorný je čistý, chodia tam plávať s babatkami, je tam všade teplo, voda teplá, čisté šatne aj s prebalovacími pultami. Boli sme včera s malým - má rok a pol a paráda emoticon

a tipy na výlety:http://zaostri.sk/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=5&Itemid=28
14. apr 2009 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
roasha
fotoportrét
fotoportrét
roasha
 staci kliknut na lavej strane" mapy"
16. apr 2009 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
alami
2
Registrovala sa 27. júla 2007 na modrykonik.sk. Pridala 13953 príspevkov. Má 1 priateľa.
17. apr 2009 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

Podobné diskusie

Populárne albumy